ελληνική μουσική
    834 online   ·  210.833 μέλη
    Deos
    27.06.2011, 21:34

    Καθε χρόνο τέτοια εποχή σκεφτόμαστε να κάνουμε το ετήσιο beach party μας.

    Σχεδόν όλα έχουν γίνει στην παραλία Αρτέμιδος στη Λούτσα μέσα Ιουλίου.

    Περιμένω τις προτάσεις σας (και συμμετοχές σας) να γίνει σε κάποια άλλη παραλία εξίσου κατάλληλη (ήσυχη, εύκολα προσβάσιμη και να επιτρέπεται η φωτιά) κατά προτίμηση Νότια Προάστια για να εξυπηρετηθούν και άλλα μέλη που δυσκολεύονταν να ταξιδέψουν ως τη Λούτσα.

    Πιθανές ημερομηνίες 23 ή 30 Ιουλίου.


    SakisKouroupos
    28.06.2011, 15:43
    Αρτέμιδα Λούτσας προσφέρεται και δεν υπάρχουν προβλήματα μέχρι τώρα .Γιατί να ξενιτευτούμε και να μην ξέρουμε τι μας περιμένει? Αλλες παραλίες Κόκκινο λιμανάκι ....Μπλέ λιμανάκι Ραφήνας.... / Ν.Μακρη κλπ...
    Deos
    05.07.2011, 18:13

    Πιθανότατα το 7ο MusicHeaven Beach Party να μην πραγματοποιηθεί φέτος.

    Αν αυξηθούν αισθητά οι συμμετοχές των μελών στο τόπικ αυτό, το ξανασυζητάμε.

    Δεν βλέπω καν προτάσεις για νέα περιοχή/παραλία, πέρα από του Σάκη πιο πάνω.


    jorge
    05.07.2011, 19:03
    Εγώ είμαι μέσα όπου κι αν γίνει :)
    sympetheros
    05.07.2011, 19:41

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 05-07-2011 στις 19:03 έγραψε...

    Εγώ είμαι μέσα όπου κι αν γίνει :)

    Κι εγώ είμαι μέσα και αποφασισμένος για καλοκαιράκιιιιιι βραδυνό μπανάκιιιιι και πάει λέγοντας!


    Hastaroth
    05.07.2011, 20:18

    Κι'εγώ μέσα είμαι-όσο γιά παραλία,σκέφτομαι κάποια πρός Γλυφάδα μεριά,που είναι και πιό προσιτή στον κόσμο λόγω τράμ και λεωφορείων (με πιό μεγάλη συχνότητα από τής Λούτσας),αρκεί να επιτρέπεται η φωτιά όμως... 


    ixthis
    05.07.2011, 20:54
    συμφωνω με αλβερτο.
    PARATERISTAS
    05.07.2011, 23:05

    καβουρι?


    kwstakisch
    06.07.2011, 10:02

    Μεσα και εγωωωω!!!!!!!!{#emotions_dlg.clap}


    Deos
    06.07.2011, 10:30

    Στο Καβούρι επιτρέπεται η φωτιά?

    Αν γίνει Καβούρι, συγκοινωνία υπάρχει μέχρι την παραλιακή λεωφόρο, αλλά δεν είναι πρόβλημα καθώς μέλη και φίλοι με αμάξι μπορούν να εξυπηρετήσουν τους πεζούς (είναι κοντινή η απόσταση).

    Αν δε μας ενδιαφέρει φέτος η φωτιά, είναι πιο εύκολα τα πράγματα (υπάρχει και η παραλία παραδίπλα από το Λουνα Παρκ στη Γλυφάδα, ακόμα πιο εύκολο στην πρόσβαση.

    Να θυμήσω ότι η φωτιά υφίσταται αν κάποιος μπορεί να φέρει σάκους με ξύλα και απ'οτι ξέρω οι κύριοι προμηθευτές μας μαλλον θα απουσιαζουν απο το φετινο παρτυ.


    ixthis
    06.07.2011, 10:51

    Νομίζω οτι καλύτερα χωρίς φωτιά αλλα εύκολο στην πρόσβαση , παρά με φωτιά και να δυσκολέψουν ολα τ αλλα. ΑΑΑΑΑ επίσης υπάρχει και ο παρασκευάς στον Πειραιά . Λέω τωρα εγώ μια κουβέντα είπα{#emotions_dlg.laugh}


    jj7
    06.07.2011, 14:17

    Νέα Μακρη ή Ραφήνα με την προυπόθεση ότι θα εξυπηρετηθούν κάποιοι με ΚΤΕλ και πρόθυμους συμφορουμιστες που θα πάρουν άτομα, παντως μέχρι παλλήνη είναι εύκολα τα πράγματα με μετρο-προαστιακο-λεωφορεια..αντε καλες βουτιες να χουμε!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jj7 στις 06-07-2011 14:18 ]


    Hastaroth
    06.07.2011, 15:33

    Και πάλι είναι σχετικά δύσκολη η πρόσβαση,σε σχέση με τήν Γλυφάδα π.χ.,ή και τον Πειραιά ακόμα.

    Αν μάλιστα επιλεγή η Γλυφάδα,υπενθυμίζω πως τά Σαββατοκύριακα το τράμ λειτουργεί όλη την νύχτα.

    Παράθεση:

    Το μέλος Deos στις 06-07-2011 στις 10:30 έγραψε...
    Να θυμήσω ότι η φωτιά υφίσταται αν κάποιος μπορεί να φέρει σάκους με ξύλα και απ'οτι ξέρω οι κύριοι προμηθευτές μας μαλλον θα απουσιαζουν απο το φετινο παρτυ.

    Εμ κι'εσύ,δέν τους έδωσες καμμιά......"μίζα" {#emotions_dlg.biggrin}.Ετσι γίνεται με όλους τους προμηθευτές την σήμερον ημέραν.... 


    PHILIPPOSSM
    06.07.2011, 16:34

    Λιστα:

    - Jorge
    - Deos
    - sympetheros
    - parateristas
    - kwstakisch
    - ixthis
    - jj7
    - Hastaroth....

    Neeeext.......


    ixthis
    06.07.2011, 18:24
    κοουτσ εγω παιζει αν δεν εχω φύγει θα έρθω εγω ο κλεα και η ερω
    pastella
    06.07.2011, 18:28

    Παράθεση:

    Το μέλος ixthis στις 06-07-2011 στις 10:51 έγραψε...

    Νομίζω οτι καλύτερα χωρίς φωτιά

     

    εκ μέρους της επιτροπής διοργάνωσης Beach party στη Χαλκιδική, δεν συνίσταται χωρίς φωτιά. Εκτός αν έχετε μαζί σας ΠΟΥΛΟΒΕΡ (χωρίς υπερβολή)


    Deos
    06.07.2011, 18:40

    Ας ξεκινήσουμε από την προϋπόθεση και βάση της φωτιάς.
    Υπάρχει κάποιος που θα έρθει και μπορεί να φέρει ξύλα?


    Hastaroth
    06.07.2011, 20:34

    Παράθεση:

    Το μέλος pastella στις 06-07-2011 στις 18:28 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος ixthis στις 06-07-2011 στις 10:51 έγραψε...

    Νομίζω οτι καλύτερα χωρίς φωτιά

     

    εκ μέρους της επιτροπής διοργάνωσης Beach party στη Χαλκιδική, δεν συνίσταται χωρίς φωτιά. Εκτός αν έχετε μαζί σας ΠΟΥΛΟΒΕΡ (χωρίς υπερβολή)

    Ναί,αλλά γιά να παραφράσουμε κι'ένα γνωστό άσμα "άλλο θα πή Χαλκιδική κι'άλλο θα πή Γλυφάδα".......

     


    SakisKouroupos
    06.07.2011, 23:41

    Επίσης υπάρχει και η περιοχή Μαρίκες στην Ραφήνα .... Σίγουρα λιγότερη κίνηση κυκλοφοριακή από άλλες περιοχές γιατί υπαρχει η Αττική οδός. Η παραλία Μαρίκες είναι μια μεγάλη παραλία με άμμο και βότσαλα κοντά στο κύμα χωρίς κίνηση το βράδυ,χωρίς φώτα,χωρίς κέντρα διασκέδασης και χωρίς σπίτια παραπολύ κοντά και χώρος για πάρκινγκ .Νομίζω ότι προσφέρεται γι αυτό που ζητάμαι.... Πρόσβαση εύκολη ...... τι ημερομηνία προβλέπεται ? Για να δώ αν θα είμαι και γώ !!!!! Θα είναι η πρώτη φορά μια και περισυ δεν μπόρεσα να έρθω γιατί έλειπα στο εξωτερικό... Αν έρθω θα σας βοηθήσω για μεταφορά από Ραφήνα έως την παραλία Μαρίκες .... Νομίζω ότι θα περάσουμε καταπληκτικά ....γιατί προσφέρεται το μέρος....Αλλοστε δεν έχουμε να χάσουμε κάτι ...ας το προτιμήσουμε για φέτος !!!!! Βάλτε με λοιπόν στη λίστα .....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : SakisKouroupos στις 06-07-2011 23:43 ]


    skordalis21
    06.07.2011, 23:55
    Σε οποια παραλια υπαρχει 3g σημα, μπορει να γινει κ εκπομπη... Κ φυσικα αναμεταδωση του μινι ακουστικου livakiou διοτι αρκετοι θα φερουν τας κιθαρας τους