ελληνική μουσική
    722 online   ·  210.851 μέλη

    Χαρις Αλεξίου: Το έχει ανάγκη;

    madprofessorus
    21.03.2012, 09:55
    Δεν είμαι τραγουδιστής,κ έτσι δεν μπορώ να μπώ στην ψυχολογία ενός επαγγελματία τραγουδιστή,αφήνοντας λοιπόν στην άκρη το εμφανισιακό θέμα,που με αυτό ξεκίνησα την δημοσίευση,το θέμα της φωνής είναι παγκόσμιο,όλοι οι μεγάλοι τραγουδιστές υφίστανται την φθορά του χρόνου,τώρα το γιατί συνεχίζουν,δεν ξέρω,ίσως είναι η αγάπη του κοινού τους,που θέλει να ακούει καινούρια τραγούδια τους,ίσως και η δική τους αυταρέσκεια,που δεν τους αφήνει να τα παρατήσουν,δεν μπορώ να θυμηθώ τώρα κάποιον τραγουδιστή που αποσύρθηκε όταν είδε ότι η φωνή του είχε αρχίσει να τον προδίδει.
    Athws
    26.03.2012, 07:59

    τι να πούμε για τη Χαρούλα, εδώ έχει ξεφτυλιστεί ολόκληρος Φράνκ Σινάτρα..

     


    Konstantinosoa
    03.04.2012, 00:24

    Μειωμένη είναι η κάθε φωνή που με την αέναη φθορά του χρόνου υπόκειται σε περιορισμούς.

    Όροι όπως το "κατεστραμμένη" καλό είναι να αποφεύγονται. Είναι πολύ άδικο. Απλά συγκρίνουμε την φωνή αναφοράς, με την αρκετά καλή σημερινή φωνή και εδώ υπάρχει θέμα διαφοράς λόγω σύγκρισης. Γιατί από την Μικρά Ασία του 72 έως σήμερα υπάρχει διαφορά 40 χρόνων.

    Φυσικά το θέμα πότε πρέπει να σταματάει ο καλλιτέχνης είναι μεγάλο.

    Τσιτωμένη δεν θα την έλεγα, χθες που την είδα, πιο κοντά, σχεδόν, δεν γίνονταν. Προφανώς και μακιγιάρεται έντονα επί σκηνής, ενώ η αφίσα που βλέπουμε δεν είναι από τσίτωμα αλλά από πείραγμα. Και αν το κάνει ο καλλιτέχνης πρώτα απ΄όλα είναι άνθρωπος και γυναίκα. Ναι το έχει ανάγκη όταν το κάνει, για πάρτι της γιατί έτσι νιώθει καλύτερα και όχι για εμάς. Ούτε και εγώ την ρώτησα που θα κουρευτώ αύριο.

    Υ.Γ. Αφού εδώ σε αυτό το site το ήμισυ των μελών του forum επικροτεί τον προπηλακισμό του Νταλάρα, λογικό είναι να βλέπω απαράδεκτες και εύκολες κριτικές μελών, επειδή απλώς πιάσαν μια κιθάρα μεγαλώνοντας με ξένο ήχο, για να μην θυμηθώς τον Ρασούλη στους Αχαρνής και τα περί "....παρέας που κάνει κριτική".


    mary_omikron
    03.04.2012, 00:39

    Συμφωνώ με όλη την τοποθέτηση σου στο θέμα Αλεξίου, αλλά στο θέμα Νταλάρα κάνεις λάθος. Τα μέλη είναι απείρως περισσότερα από 2-3 που πολύ κακώς συμφωνούν με την βαρβαρότητα κατά του Νταλάρα.