ελληνική μουσική
    652 online   ·  210.844 μέλη

    Bon Jovi - Σχόλια, εντυπώσεις, video, φωτογραφίες

    Foidel
    19.07.2011, 22:00

    Πιστεύω πως πολλοί από εσάς θα περιμένετε με ανυπομονησία αυτή την συναυλία.Θα μπορούσα να μάθω ποιοι από εσάς θα πάνε με ένα απλό postάκι;


    -----------------
    Tα χρέη, το άδικο, o εαυτός σου, ο χρόνος τελικά υπάρχει μόνο ένας τρόπος να τουs ξεφύγεις, εκτός φυσικά απ’ το τρέξιμο: η άνευ όρων εμπιστοσύνη στην απόλυτα δική σου τρέλα. (ώρα Αγγλίας 2 ώρες πριν!,την λατρεύω αυτή τη χώρα

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 20-07-2011 10:44 ]


    PHILIPPOSSM
    19.07.2011, 22:07
    Νομίζω έχεις ξανά ρωτήσει και σε άλλο post και σε γράψαμε, τι δεν καταλαβαίνεις;;;;
    jorge
    20.07.2011, 02:40

    Δεν μπορώ να περιμένω! :)


    aviectus
    20.07.2011, 02:46

    λες τελικα να αφηνουν οι securιty "δωρεαν" εισοδο? {#emotions_dlg.rolleyes}

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 20-07-2011 02:57 ]


    alkyoni
    20.07.2011, 04:36

    Να περασετε υπεροχα οσοι πατε{#emotions_dlg.thumbup} και περιμενουμε εντυπωσεις, φωτος και βιντεακια!!!{#emotions_dlg.biggrin}{#emotions_dlg.beer}
    JBJ {#emotions_dlg.rockon}


    metalkristi
    20.07.2011, 08:52
    εγω εγω εγω εγω εγω εγω ΕΓΩ ΕΓΩ ΕΓΩ ΕΓΩ ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
    mary_omikron
    20.07.2011, 09:59

    Παράθεση:

    Το μέλος metalkristi στις 20-07-2011 στις 08:52 έγραψε...

    εγω εγω εγω εγω εγω εγω ΕΓΩ ΕΓΩ ΕΓΩ ΕΓΩ ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

    Χριστινάκι ηρέμησα.... σκεφτόμουν τι μας περιμένει έτσι και δεν πήγαινες.... {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.thumbup}


    kwstasagas
    20.07.2011, 10:37

    Καλή διασκέδαση !!! Καλά να περάσετε όσοι πάτε [που σίγουρα θα περάσετε καλά] !!!{#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}


    PHILIPPOSSM
    20.07.2011, 15:12

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 20-07-2011 στις 02:40 έγραψε...

    Δεν μπορώ να περιμένω! :)



    Γιώργο δεν μπορείς να περιμένεις για τρίτη  ή τέταρτη  φορά μέσα σε ένα χρόνο;;;..... :p

     


    jorge
    20.07.2011, 19:53

    Ειμαι μεσααααα.... Τρομερη διοργανωση, πολλη ζεστη αλλα κ πολλη heineken


    mary_omikron
    20.07.2011, 20:36

    @Jorge  έχε τον νου σου αν δεις κατά τύχη την metalkristi δος της ένα υπογλώσσιο σε παρακαλώ... κινδυνεύει το μαγαζί να χάσει ένα μέλος...{#emotions_dlg.biggrin}

     

    {#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.walkman} καλή απόλαυση{#emotions_dlg.beer}


    sympetheros
    20.07.2011, 20:49

    Aλλοι  Bon Jovi

    άλλοι  bon fillet

    και αλλοι ....bon voyage!!!!

    περιμένουμε εντυπώσεις!!


    Foidel
    21.07.2011, 01:00
    Παιδιά γράφω απο το κινητο.Μολις γυρισα απο την συναυλία και έχω να πω πως δεν θα μπορούσα να νοιωσω περισσοτερη συγκίνηση οπουδήποτε.Τα λέμε αύριο για τα περαιτέρω γιατί θα σκοτώσει ο πατέρας μου αν μάθει οτι είμαι ξυπνιος...
    aviectus
    21.07.2011, 01:06

    πολυ ωραια διοργανωση,ομορφη ατμοσφαιρα.

    τελικα ο Sambora ηταν στα καλα του :- ) : -)


    jorge
    21.07.2011, 01:41

    :)


    -----------------
    Κι όλα αυτά που είναι, γίνονται ξανά... μέσα απ' τη δικιά σου τη ματιά....





    Bon Jovi Backstage Tour Athens 2011 - Η κιθάρα... by Myspace_Greece

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 21-07-2011 02:00 ]


    επισυναπτόμενα: bj1.jpg 
    metalkristi
    21.07.2011, 10:10

    ηταν απλα τελεια ο μπον μας εδωσε ολα οσα μας ανεβασε στα ουρανια διπλα μου απο τα πολυ δυνατα ουρλιαχτα εφυγαν 2-3 ατομα.........τους χαλουσα το βιντεο........αλλα δεν με νοιαζει καθολου ηταν ΚΟΥΚΛΟΣ ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΤΟ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ......

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 21-07-2011 14:10 ]


    jorge
    21.07.2011, 10:37

    Το φινάλε:

     

     

    Bad Medicine + Pretty woman


    (από τα ΝΕΑ)

    Tόσο πολλά σηκωμένα χέρια στον αέρα χωρίς να κάνουν την χαρακτηριστική ελληνική χειρονομία, είχαμε καιρό να δούμε. Πριν καλά καλά αρχίσει το «Raise Your Hands», το Ολυμπιακό Στάδιο γίνεται μια θάλασσα από χέρια ψηλά που απογειώνει τους Bon Jovi στην πρώτη συναυλία τους στην Ελλάδα. Από τα 80s και το Νιου Τζέρσεϊ στην Αθήνα το καλοκαίρι του 2011. Ροκ ανθεκτικό και λαοφιλές. «Αθήνα, είμαστε επιτέλους εδώ. Δεν είναι η τηλεόραση, είμαστε εδώ».
    Ροκ σαν γιορτή ποδοσφαίρου. Το χθεσινό μαζικό «παρών» - πάνω από 65.000 θεατές στο ΟΑΚΑ για χάρη τους - μοιάζει κάπως με ροκ διαμαρτυρία. Η κρίση (και τα ζόρια της) θέλουν αντίσταση, θέλουν «It' s My Life» και «Bad Medicine». Από μάστορες του είδους. Ποιοι παίζουν καλύτερα από τους Bon Jovi το είδος αυτό, δεν μπορώ να πω. Οπου και να κοιτάξεις γύρω πρόσωπα χαμογελαστά, χαρούμενα. Είναι αυτό που παραδίδουν οι Bon Jovi από τη σκηνή, πέρα από τα τραγούδια τους: το συναίσθημα. Εχεις την εντύπωση - έτσι όπως τους βλέπεις να παίζουν - ότι όλα αυτά τα χρόνια έχουν βάλει τον αυτόματο πιλότο να κάνει την άχαρη δουλειά και εκείνοι απολαμβάνουν την… κούρσα. Από τις καλύτερες στιγμές το «Bad Medicine», όπου μπλέκουν το «Pretty Woman» του Ρόι Ορμπισον και κατόπιν ο Τζον περπατά πάνω σε έναν διάδρομο που από τη σκηνή τον φέρνει σχεδόν στην «καρδιά» του κοινού στην Αρένα. Εκεί ρίχνει στους ώμους του μια ελληνική σημαία και λέει το «Bed of Roses» δίπλα στον κόσμο.
    Τίποτε δεν μπορεί να πάει στραβά και όχι μόνο γιατί είναι ειδικοί στο θέμα, αλλά και επειδή διαθέτουν όλα τα δυνατά ροκ κλισέ σχεδόν σε αμπαλάζ δώρου: τον ωραίο, χαρισματικό frontman (ξανθό, ψηλό, αθλητικό 49χρονο Τζον Μπον Τζόβι), τα στιβαρά σόλο της κιθάρας, τα ρεφρέν - συνθήματα και τα τραγούδια που περνάνε από γενιά σε γενιά με τη δύναμη που έχουν τα παραδοσιακά και τα νησιώτικα.
    Ομολογώ πως ακόμη και φαν να μην είσαι, ο δαιμόνιος Τζον μπορεί να σε παρασύρει στο ροκ πάρτι του - θα μπορούσε να διδάξει ώς και τη Μαντόνα στη σκηνή. Γητευτής του ροκ εν ρολ, ο αμερικανός σόουμαν τραγουδάει το «I'll Be There For You» με πάθος εφήβου. Σαν να έγραψαν τις διαχρονικές επιτυχίες τους σήμερα, σαν να μην υπήρξαν τα 80s, σαν το ροκ να μην πήγε ποτέ κομμωτήριο. Γι΄ αυτά όλα τους βγάζεις το καπέλο.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 21-07-2011 11:19 ]


    sillia
    21.07.2011, 11:20


    -----------------
    Η ευτυχία είναι έξω από την πόρτα μας και περιμένει να της ανοίξουμε! Το κλειδί βρίσκεται στο συρτάρι που γράφει "ΕΥΓΝΩΜΟΣΥΝΗ για τα μικρά πράγματα"!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 21-07-2011 11:21 ]


    skordalis21
    21.07.2011, 12:52

    Ωραια ολα αυτα, αλλα ας παμε στο ζουμι. Ο ηχος μεχρι περιπου τα μεσα ηταν απαραδεκτος σε βαθμο να με κανει να αναρωτιεμαι αν νοικιασαν τα μηχανηματα απο τους ΠΥΞ ΛΑΞ... Μετα τα μεσα οχι οτι ειδα βελτιωση τρελλη αλλα το μαζεψαν οσο μπορουσαν. Λιγο παραπανω ενταση γενικα δε θα εβλαπτε.  Η μπαντα εδωσε οτι μπορουσε να δωσει κ αντικειμενικα ηταν μια καλη εμφανιση. Επειδη μ αρεσει να λεω τα πραγματα με το ονομα τους , μου εκανε εντυπωση που επαιζαν τα κομματια αρκετα πιο αργα . Μεγαλο μειον? Δεν παιχτηκαν κομματια οπως Runnaway, shot thru the heart, i die for you, κ προτιμησε να παιξει κατι αδιαφορα κομματια τυπου work κλπ. Επισης η ιδεα να κατεβει στη μινι εξεδρα με τον Sambora θυμισε κατι απο Πλιατσικα- Στοκα ( καμια σχεση, αστειευομαι) . Τελος σαν ρεζουμε περιμενα αρκετα περισσοτερα μιας κ απο τοτε που ανακοινωθηκε επεσε το promotion του αιωνα , λες κ δε θα γεμιζε το γηπεδο αν απλα ελειπε αυτο το ελεεινοτατο πανηγυρακι απ τη cosmote κλπ κλπ.


    -----------------
    Dont worry, be fteki

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 21-07-2011 14:03 ]


    aviectus
    21.07.2011, 13:00

    Παράθεση:

    Το μέλος skordalis21 στις 21-07-2011 στις 12:52 έγραψε...

    Ωραια ολα αυτα, αλλα ας παμε στο ζουμι. Ο ηχος μεχρι περιπου τα μεσα ηταν απαραδεκτος σε βαθμο να με κανει να αναρωτιεμαι αν νοικιασαν τα μηχανηματα απο τους ΠΥΞ ΛΑΞ... Μετα τα μεσα οχι οτι ειδα βελτιωση τρελλη αλλα το μαζεψαν οσο μπορουσαν. Λιγο παραπανω ενταση γενικα δε θα εβλαπτε.  Η μπαντα εδωσε οτι μπορουσε να δωσει κ αντικειμενικα ηταν μια καλη εμφανιση. Επειδη μ αρεσει να λεω τα πραγματα με το ονομα τους , μου εκανε εντυπωση που επαιζαν τα κομματια αρκετα πιο αργα . Μεγαλο μειον? Δεν παιχτηκαν κομματια οπως Runnaway, shot thru the heart, i die for you, κ προτιμησε να παιξει κατι αδιαφορα κομματια τυπου work κλπ. Επισης η ιδεα να κατεβει στη μινι εξεδρα με τον Sambora θυμισε κατι απο Πλιατσικα- Στοκα ( καμια σχεση, αστειευομαι) . Τελος σαν ρεζουμε περιμενα αρκετα περισσοτερα μιας κ απο τοτε που ανακοινωθηκε επεσε το promotion του αιωνα , λες κ δε θα γεμιζε το γηπεδο αν απλα ελειπε αυτο το ελεινοτατο πανιγυρακι απ τη cosmote κλπ κλπ.



     

    αυτο με τον ηχο,το καταλαβα και εγω αλλα δεν ηθελα να γραψω κατι πριν ακουσω και αλλες γνωμες.

    ειχε ενα μπουκωμα η κατι παρομοιο,μετα εγινε καλυτερο,οσον αφορα την ενταση Επρεπε να ηταν αρκετα παραπανω.

    Απο τον κοσμο τριγυρω ακουσα οτι εγιναν και μερικοι ψιλο τσακωμοι,ισχυει? προσωπικα δεν ειδα κατι.

     

    PS :

    το ευτράπελο στο Dead or Alive ολα τα λεφτά πάντως

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 21-07-2011 14:12 ]