ελληνική μουσική
    808 online   ·  210.833 μέλη

    Ποιό είναι το μεγαλύτερο όνειρό σας;

    entexnorokas
    23.08.2011, 17:03

    Ας μοιραστούμε το μεγαλύτερο όνειρό μας...


    ixthis
    24.08.2011, 07:03

    Πω πω βρε γιώργη τώρα τι να πω ειναι τόσα πολλά. Το κυριότερο για μένα θα ήτανε μια παγκόσμια ισότιμη και αξιοκρατική κοινωνία . Κατα προτίμηση αχρήματη με ευτυχισμένους ανθρώπους και υγιή παιδιά με δέντρα και ζώα προστατευμένα απο τη βαρβαρότητα και την κακοποίηση των εκμεταλευτων που κατέστρεψαν λήστεψαν και πλήγωσαν τον πλανήτη μας.


    -----------------
    κατά βάθος όλοι ξέρουμε..........

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ixthis στις 24-08-2011 07:04 ]


    metalkristi
    24.08.2011, 09:09
    να ερθει ο μπον τζοβι να με κλεψει και να με παει σε ενα ερημικο νησι να ζησουμε για παντα μαζι χαχαχχααχχα σοβαρα τωρα..........να μπορεσω επιτελους να ξηπνησω χωρις να φοβαμε την μερα που ξημερωσε αφου πρωτα ειχα καταφερει να κοιμηθω σκεπτομενη την μερα που ειχε ηδη περασει............
    entexnorokas
    24.08.2011, 16:21
    Σοφία κι εμένα αυτό είναι το μεγαλύτερό όνειρό μου... Να γίνει ο κόσμος πιο ανθρώπινος, να ξαναέρθει κοντά στη φύση, να μην υπάρχουν πλούσιοι και φτωχοί, μήτε κυβερνώντες και κυβερνώμενοι...
    ixthis
    24.08.2011, 19:32

    αλλα και ενας μπον τζοβι για την μεταλ αλλιως δε λεει χαχαχαχα θεομουρλο χριστίνα


    entexnorokas
    24.08.2011, 19:43
    Ωχ, θα του βάλει τα 2 πόδια σ' ένα παπούτσι του τζοβι η Χριστίνα (αν πραγματοποιηθεί η επιθυμία της). χαχαχαχαχα!!!!!!!!
    ixthis
    24.08.2011, 19:57

    κρυβε λογια γιώργο μη μας περιλάβει η μεταλ και δε γλυτώνουμε ευκολα χαχαχαχαχαχα{#emotions_dlg.rolleyes}


    entexnorokas
    24.08.2011, 19:59

    Έχεις δίκιο, είναι πολύ ζόρικη!!! {#emotions_dlg.whistling}Innocent

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : entexnorokas στις 24-08-2011 20:00 ]


    metalkristi
    26.08.2011, 07:34
    σας βλεπω!!κανονιστε!!μην δειτε οντως κανα ονειρο!!!
    dreamer1
    03.09.2011, 14:27

    μμμμ μάλλον θα ήθελα να υπάρχει περισσότερη ευαισθησία και σεβασμός προς τον συνάνθρωπο! Τόσο από πολιτικούς αλλά και από τον κάθε πολίτη. Πως να το πω; Να σκέφτεσαι πρώτα το κοινό καλό και μετά το ατομικό!

     

    ***Επίσης θα ήθελα να πετάω {#emotions_dlg.rolleyes}

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : dreamer1 στις 03-09-2011 14:29 ]


    mary_omikron
    03.09.2011, 15:44

    Να μην γνώριζα οτι σκέψεις, ιδέες, καταστάσεις, συναισθήματα, άνθρωποι, είναι όλα αντανάκλαση της ύλης και έχουν ημερομηνία λήξης.

    [είναι πολλά, αλλά σκέφτηκα να γράψω ένα που να  περιέχει πολλές παραμέτρους]


    -----------------
    Η ανάγκη να έχεις πάντα δίκιο, σφραγίδα ενός χυδαίου πνεύματος.. (Αlbert Camus)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 03-09-2011 15:48 ]


    entexnorokas
    03.09.2011, 15:50

    Δε θέλω να το πιστέψω αυτό Μαίρη{#emotions_dlg.crying}


    mary_omikron
    03.09.2011, 16:04
    Τι δεν πιστεύεις Γιώργο? Ποιο απ΄αυτά δεν πεθαίνει? Σε ποιό δεν παρεμβαίνει η "ύλη" με την ευρύτερη έννοια?... :) Είναι λάθος να ονειρεύομαι να ΜΗΝ το γνώριζα?
    DrLove
    03.09.2011, 16:12

    Μια φορά ονειρεύτηκα ότι χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, ...

    και στο τέλος το 'στρωσε!


    mary_omikron
    03.09.2011, 16:25

    @ Ψυχίατρε

    Τι έκανε? Το στρωσε ? {#emotions_dlg.eek} Τέτοια απρόβλεπτη εξέλιξη ΜΟΝΟ σε δικό σου όνειρο θα μπορούσε να συμβεί !!!!! Τι είδους βιώματα οδηγούν το υποσυνείδητό σου να σου παρέχει τέτοιες εμπειρίες. απορώ !!!!!!!{#emotions_dlg.confused1}


    entexnorokas
    03.09.2011, 17:37
    Μάλλον είμαι πολύ ρομαντικός Μαίρη :)
    mary_omikron
    03.09.2011, 18:28

    Ευτυχώς που είσαι Γιώργη και διατήσέ το όσο μπορείς ! Δεν κατάλαβες -ίσως από ανεπαρκή δική μου διατύπωση- ότι κι εγώ δεν το αποδέχομαι γι αυτό και το ανέφερα σαν "όνειρο επιθυμητό" σαν "μακάρι να ΜΗΝ" ήταν έτσι και να ΜΗΝ το γνώριζα... οι εμπειρίες όμως που συσσωρεύονται με την πάροδο των χρόνων  και τα γεγονότα που διαδέχονται το ένα το άλλο, ωθούν στη βεβαιότητα οτι τα πάντα έχουν ημερομηνία λήξης...


    MariaMusicCorner
    19.09.2011, 14:37

    na koimithw to vradi toso irema kai galinia xwris na eimai mes sta neura sti thlipsi sto anxos kai to prwi na 3ipnisw kai i mera mou na einai toso omorfixwris skepseis.....an..an...an...

    polla zitaw e...?Smile


    Foidel
    19.09.2011, 14:46

    Χριστίνα με πέθανες...Θα φύγω για το μάθημα με μισό λαρύγγι...

    Πέρα από την πλάκα όμως,το μεγαλύτερο όνειρο μου δεν σχετίζεται με την παγκόσμια ειρήνη με περιβαλλοντικούς σκοπούς και γενικότερα με το κάθε τι που αποζητούν οι περισσότεροι για αυτόν τον πλανήτη.Πρόκειται για τον έρωτα,ναι.Θα ήθελα έναν κόσμο όπου η αγάπη και ο έρωτας να μην θεωρούνται απότεροι σκοποί.Θα ήθελα έναν κόσμο που ο κοινός έρωτας θα ήταν αποδεκτός και δεν θα ντρέπονταν κανείς να τον εκφράσει.Φυσικά μπορώ να καταλάβω πως αυτό που ζητάω απλώς είναι ανέφικτο μιας και ούτε καν προσπαθώ να υλοποιήσω το όνειρο μου δίνοντας το παράδειγμα με μία πράξη...Αλλά ποιος θα με εμποδίσει να ελπίζω;


    Peace18
    19.09.2011, 16:08
    Χμμμμ.... Αν με πιάσει το ρομαντικό μου θα πέσω μέσα στο λαγούμι στης Χώρας των θαυμάτων! Οπότε θα βγάλω του Hooligan εαυτό! "Να πάει ο Αστέρας Εξαρχείων α' εθνική και να πάρει και double"!