ελληνική μουσική
    494 online   ·  210.833 μέλη

    Θεσσαλονικια τραγουδιστρια σε Ιαπωνικο Γκρουπ!

    VOICETEACHER
    26.08.2011, 12:52

    BLOODSTAIN CHILD ειναι το ονομα του Ιαπωνικου γκρουπ,και παιζουνε Industrial Metal, με δισκογραφια και παρουσια 10 ετων.....η Σοφια ,ειναι αγαπημενη μου μαθητρια απο Θεσσαλονικη,ριξτε μια ματια στο you tube   ..

      Aξιζει ειναι κατι το μοναδικο νομιζω......

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 26-08-2011 17:16 ]


    VOICETEACHER
    30.08.2011, 15:52
    Τι εγινε βρε παιδια???δεν ειναι κατι συνηθισμενο αυτο το γεγονοs, για να μην το συζητησετε...νομιζω....
    Hastaroth
    30.08.2011, 17:55

    Αν και δέν έχω ασχοληθεί με το είδος αυτό,άκουσα προσεκτικά το τραγούδι και μού άρεσε.

    Η κοπέλα έχει πολύ καλή φωνή και πολύ σωστή προφορά-άν δέν διάβαζα εδώ ότι είναι Ελληνίδα,θα νόμιζα ότι είναι μιά οποιαδήποτε Αγγλίδα ή Αμερικανίδα τραγουδίστρια.Μπράβο της,εύχομαι να έχη πάντοτε επιτυχίες στην καριέρα της.

    Πάντως γιά να λέμε την αλήθεια,τέτοιου είδους μουσική σκηνή δέν νομίζω πως θα είχε μεγάλη απήχηση εδώ.Μήν ξεχνάμε ότι η Ιαπωνία είναι μεγαλύτερη χώρα απ'την Ελλάδα,άρα υπάρχει και μεγαλύτερο κοινό ακόμα και γιά ένα τέτοιο "εξειδικευμένο" μουσικό στύλ.

    Τώρα βέβαια,εδώ στην Ελλάδα εμείς ούτε μιά Ελληνόφωνη Rock σκηνή δέν μπορούμε να "συντηρήσουμε" καλά-καλά,αυτό όμως είναι άλλο καπέλο (και μάλιστα ψηλό,σάν αυτά που φορούσαν οι Αγγλοι ευγενείς παλιότερα)....

     


    VOICETEACHER
    01.09.2011, 18:38

    Αναγγελθηκε η Ευρωπαικη περιοδεια των BLOODSTAINCHILD οποταν θα τουs δουμε και εδω.....μαλλον...μετα την Αμερικανικη μινι τουρ και μετα την μεγαλη τουρ που κανουνε τωρα στην Ιαπωνια..!!!!{#emotions_dlg.rockon}


    entexnorokas
    01.09.2011, 18:44
    Φωνάρα η κοπέλα... Να 'ναι καλά!!! Σίγουρα όμως είχε και την κατάλληλη δασκάλα:)