ελληνική μουσική
    693 online   ·  210.832 μέλη

    Πως αντιλαμβάνεται κανείς οτι ο δάσκαλος του είναι ειλικρινής απέναντι του?

    Snoufi
    01.09.2011, 03:09

    {#emotions_dlg.helpsmilie}Γεια μια ακομη φορα και γεια σε ολους.

    Η νεα μου απορια ειναι απο μονος του ο τιτλος του θεματος.

    Ξεκιναω απο βδομαδα μαθηματα "φωνητικης" και "αρμονιου". Ομως με τοσα που εχω ακουσει για τους δασκαλους και το οτι μερικοι σου καταστρεφουν την φωνη και ολα αυτα εχω αρχησει να ανησυχω για το τι θα με περιμενει μολις διαβω την πορτα του Ωδειου μου.

    Ξερω πως το θεμα μου δεν ειναι και τοσο σταθερο οσον αφορα στο τι θελω να μου πειτε αλλα ελπιζω να σας εφερα λιγακι στην θεση μου και αν καποιος μπορει να μου πει εστω και κατι θα του ημουν πραγματικα ευγνωμων.

    Ευχαριστω πολυ για τις προηγουμενες συμβουλες σας ελπιζω να μου βρειτε λυση και σε αυτην μου την απορια.Smile

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Snoufi στις 01-09-2011 03:10 ]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 01-09-2011 08:13 ]


    edmondantes
    01.09.2011, 11:34

    Δεν πιστεύω ότι σου καταστρέφουν τη φωνή. Τώρα γι' αυτό που λες πόσο ειλικρινείς μπορεί να είναι ... δε ξέρω ίσως είναι θέμα τύχης σε τι άνθρωπο θα πέσεις γιατί μπορεί να έχεις άσχημη φωνή και να σε μαθαίνει απλά να τραγουδάς σωστά (πάνω στις νότες). Τις δυνατότητές σου θα τις καταλάβεις μόνος σου όταν σε βάλει στο πιάνο να δεις την έκταση της φωνής σου. Στη θέση σου θα τον ρωτούσα απ' την αρχή αν κάνει η φωνή μου για τραγούδι ή να μάθω κανένα όργανο.
    Καλή επιτυχία σου εύχομαι και καλή δουλειά

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : edmondantes στις 01-09-2011 11:36 ]


    Snoufi
    01.09.2011, 12:52

    Ευχαριστω φιλε μου.

    Εχω ακουσει παντως καλα σχολια για τον συγκεκριμενο δασκαλο και την σχολη γενικος. Δηλαδη μια φιλη μου που πηγαινει 10 χρονια εκει περα εχει μεινει πολυ ευχαριστημενη και απο τα προγραμματα και απο τους δασκαλους.

    Μακαρι να μην ειναι αποτυχια η 1η μου προσπαθεια και να μην πεσω σε κανεναν που κοιταζει μονο αυτο που ειπες και εσυ ο ιδιος.


    Post αρνητικής αξιολόγησης