ελληνική μουσική
    602 online   ·  210.830 μέλη

    Ένας συνθέτης για τους στίχους μου?

    verrocchio
    07.09.2011, 13:32
    Επαγγελματία συνθέτη που να ασχοληθεί με τους στίχους σου δύσκολα θα βρεις.
    mary_omikron
    07.09.2011, 17:22

    Συμπλήρωσα τον τίτλο από "ένας συνθέτης" στο πλέον κατατοπιστικό για τους αναγνώστες/ενδιαφερόμενους σε "ένας συνθέτης για τους στίχους μου" εφ' όσον αυτό ζητάς επί της ουσίας, και μετακίνησα το θέμα σου στην σωστή ενότητα.

    Καμμία απολύτως παρέμβαση στο κείμενο σου, ούτε λογοκρισία...


    mary_omikron
    07.09.2011, 20:36

    Συμπλήρωσα την επικεφαλίδα του θέματος σου που ήταν ελλιπής και τίποτα περισσότερο. Τόσο απλά και χωρίς επεκτάσεις.

    Τα υπόλοιπα είναι δικές σου εντυπώσεις και χαρακτηρισμοί εκ του μη όντος.

     

     

     


    -----------------
    Η ανάγκη να έχεις πάντα δίκιο, σφραγίδα ενός χυδαίου πνεύματος.. (Αlbert Camus)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 07-09-2011 20:54 ]


    antwnispatra
    07.09.2011, 20:55

    Παράθεση:

    Το μέλος athanasiadissakis στις 07-09-2011 στις 13:47 έγραψε...

    Εδώ; Ούτε ερασιτέχνη. Κάτι παιδάκια που παίζουν δεν παίζουν αρμόνιo κάνουν όλη τη φασαρία στο site και κρύβονται πίσω από ψευδόνυμα.Γκούφη36. Περαστική Πάπια211 κ.α. ωραία. Εχω και λαικά...όμως σε κάθε περίπτωση μόνο για επαγγελματίες με δισκογραφία. Σε ευχαριστώ γα την απαντησή σου φίλε μου,να είσαι καλά.

    mary_o..... πατριωτισσά μου είσαι η θεά της λογοκρισίας, μου θυμίζεις τα χρόνια που έρχονται...Όλα κομμένα στο μισό.

    Το να μπαίνεις και να κρίνεις μέλη,είτε στέκονται καλά,είτε όχι στα μουσικά δρώμενα,δε νομίζω πως θα σε βοηθήσει και πολύ  να πετύχεις όσα ψάχνεις.

    Όσο για τη λογοκρισία,στους 5 μήνες που είσαι μέλος του φόρουμ μας,αν έχεις παρατηρήσει δεν τίθεται θέμα λογοκρισίας.Αν το πρόσεξες.Αλλιώς πρόσεξέ το πριν αρχίσεις να μοιράζεις κατηγορίες σε όλους.

    Ήδη το θέμα ξέφυγε από την ουσία του και καλό είναι να επανέλθει.


    mary_omikron
    07.09.2011, 23:57

    Παράθεση:

    Το μέλος athanasiadissakis στις 07-09-2011 στις 23:09 έγραψε...

    Παιδιά μια λέξη αν αλλάξει στη γραφή, αλλάζει όλη η σημασία αυτής...Αλλά αυτά είναι ψιλά γράματα για σας. Όπως το να κρύβεστε πίσω από ψευδώνυμα να το θεωρείται υγιές. Ο νέος πολιτισμός του διαδικτύου. Για να μη κουράζω άλλο ακυρώστε το Foroum.To Blog ότι θέλεται...

    Ας το πιάσουμε απ΄την αρχή γιατί είναι σαφές ότι πρόθεσή σου είναι μόνο η δημιουργία εντυπώσεων..

    1ον.  Δημιουργείς θέμα στην ενότητα "στίχοι, τραγούδια, παρτιτούρες"

    Τίτλος :  Ενας συνθέτης...

    Κείμενο : ... υπάρχει επαγγελματίας να μελοποιήσει τους στίχους μου?

    Επειδή πρόκειται για ερώτηση το μετακινώ στην ενότητα "ερωτήσεις" και συμπληρώνω τον τίτλο "ενας συνθέτης για τους στίχους μου?"

    2ον.  Αλλάζεις το κείμενο σου σε "...υπάρχει εδώ μέσα επαγγελματίας που να μην είναι     προσκυνημένος στο εμπορικό κατεστημένο και να βάλει ήχο σ΄αυτούς τους στίχους?" και παραθέτεις από κάτω 2 δημιουργίες σου.

    Από την στιγμή που προσθέτεις στίχους το μετακινώ ξανά στην  ενότητα "στίχοι" που το είχες εξ αρχής. ΄Εχω κρατήσει copy απ΄αυτά, γιατί έτσι κάνω κάθε φορά όταν πρόκειται για παρέμβαση και εν προκειμένω συμπλήρωσα τον τίτλο. Σωστά μέχρι εδώ?

    Από κει και πέρα προσθέτεις σχόλια απαξιωτικά για τους μουσικούς του ΜΗ και όλη την ασυνάρτητη  συζήτηση περί Γκούφη, κουκούλας, εφεδρίας, σφετερισμού στίχων σου από άλλους κλπ... Στο τέλος και παρ΄όλες τις εξηγήσεις  διαγράφεις εσύ το κείμενό  και τους στίχους σου στις 23:09 επιμένοντας σε χαρακτηρισμούς περι "ψιλών γραμμάτων" διαδικτυακού πολιτισμού και άλλων φαιδρών.

    Δεν έχω σχόλιο, μόνο παρότρυνση να σταματήσει εδώ, και οι νοήμονες ενόησαν !


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    jorge
    08.09.2011, 00:12

    Παράθεση:

    Το μέλος athanasiadissakis στις 07-09-2011 στις 23:09 έγραψε...

    Παιδιά μια λέξη αν αλλάξει στη γραφή, αλλάζει όλη η σημασία αυτής...Αλλά αυτά είναι ψιλά γράματα για σας. Όπως το να κρύβεστε πίσω από ψευδώνυμα να το θεωρείται υγιές. Ο νέος πολιτισμός του διαδικτύου. Για να μη κουράζω άλλο ακυρώστε το Foroum.To Blog ότι θέλεται... Το ακυρώνω μόνος μου μην υπάρχει και ένταση, δεν είναι αυτός ο κόσμος μου.

    Φίλε μου Patra τι να πετύχω; Να βγάλω τη δουλειά μου παρά έξω; Διάβασε και λίγο...δεν σε χαλάει...

    και τέλος

    Θα βάλω τον γιο μου να ανοίξει σελίδα (10 ετών) με ψευδόνυμο:Thesalonika 100

    Σάκη, είναι δικαίωμα του καθενός να επιλέγει αν θα εμφανίζεται ή όχι το ονοματεπώνυμό του. Αν θέλεις να παίξουμε το ίδιο παιχνίδι, πως εγώ είμαι σίγουρος πως σε λένε έτσι και όχι κάπως αλλιώς; Ταυτότητα έβαλες; Όχι. Άσε λοιπόν τις νουθεσίες και πες και κανένα ευχαριστώ στους ανθρώπους που κάθονται και διαχειρίζονται τις υπηρεσίες που δωρεάν χρησιμοποιείς.


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης