ελληνική μουσική
    505 online   ·  210.830 μέλη
    KIT_KAT
    21.03.2005, 15:25
    ...συνήθως στραβά

    Τώρα τελευταία ανακαλυψα μία ευχάριστη μέθοδο αφύπνισης: Ξεκινά το ραδιόφωνο να παίζει λίγο νωρίτερα απ' το κανονικό, το παρακολουθώ μες στο ύπνο μου και μόλις βρω ένα τραγούδι που μου φτιάχνει τη διάθεση, σηκώνομαι

    Σήμερα ξύπνησα με το "ξεχειμωνιάζει", γι' αυτό και το έγραψα στο μουσικό παιχνίδι κι ας μην κολλούσε
    jorge
    21.03.2005, 15:31
    Κι εγώ δυσκολεύομαι πολύ να ξυπνήσω.
    Σήμερα όμως όχι.

    Κι αυτό γιατί σκέφτηκα αυτό που με περίμενε για πρωινό.
    Ένα καταπληκτικό τουρκικό γλυκό, made by Jorge's mother
    pastella
    21.03.2005, 15:38
    Συνήθως δεν ξυπνάω...στην ώρα μου!



    Έχω ξυπνητήρι τη μαμά μου και σπάνια κάτι άλλο γιατί σπάνια σηκώνομαι πριν τις 7. Συνήθως ακούω καμιά τσιρίδα, τώρα τελευταία νιώθω και κάτι μπατσάκια στα μάγουλα και έχω χώσει κάτι μπουνιές κατά καιρούς στην οικογένεια. Γενικά τους λυπάμαι γιατί προσπαθούν με πολλούς τρόπους να με ξυπνήσουν... Από τέρμα ραδιόφωνο στο αυτί μου με κάτι κλαρίνα να παίζουν μέχρι μπάτσες και φυσικά το βίαιο τριπλούν¨Ανοίγω την πόρτα το χειμώνα-ανάβω το φως-σηκώνω το πάπλωμα. Νομίζω ότι βρίσκομαι σε ΕΦΙΑΛΤΗ!!!

    Γενικά δεν έχουν καταλάβει ότι δεν πρόκειται να σηκωθώ αν πέφτει ξύλο ή ο αδερφός μου πάνω μου γιατί αντιδρώ!!!

    Πάντως έχω ακούσει ότι πρεπει να αλλάζει ο τρόπος που ξυπνάς γαιτί πχ με το ξυπνητήρι συνηθίζεις μετά από λίγο καιρό...

    Πάντως είμαι υπέρ ευχάριστων τρόπων αφύπνισης .

    Αλλά κανείς δεν με καταλαβαίνει!!!
    Orfeus
    21.03.2005, 15:41
    Το πρωϊνό ξύπνημα, είναι ο χειρότερος εχθρός μου.


    Ευτυχώς όμως.....
    Δεν ξυπνάω κάθε μέρα .....πρωί!!!



    Music, is your only friend until the ...end!!!!


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Orfeus on 21-03-2005 15:43 ]
    MariannaP
    21.03.2005, 15:49
    Πείτε μου πως γίνεται όταν έχεις ξυπνήσει από το φως του ήλιου στην παραλία, ενώ το αεράκι φυσάει στο πρόσωπό σου ή δίπλα σε κάποιο ποτάμι ακούγοντας το νερό να κυλάει...
    ...να καταφέρεις να ξυπνήσεις μέσα σε ένα δωμάτιο και να ξέρεις ότι σε περιμένει δουλειά;;;;;
    ΕΕΕΕΕΕ ποτέέέέέέ...
    Εγώ χρησιμοποιώ 2 ξυπνητήρια, 1 κινητό, 1 ραδιοφωνικό σταθμο και μια μαμά...
    Αφού ξυπνήσει όλη η πολυκατοικία, έρχεται και η σειρά μου!
    Στο ξυπνητήρι του κινητού πατάω συνέχεια το κουμπάκι που λέει "Αναβολή", αλλά τα 5 λεπτά που λέει περνάνε πολύ γρήγορα
    santourman
    21.03.2005, 15:53
    Aggelina η υπογραφή σου τα λέει όλα. Γιατί να ξυπνάς λοιπόν ?
    MariannaP
    21.03.2005, 16:03
    Μπάμπη θέλει πολλή δουλειά αυτός ο κόσμος για να αλλάξει...
    Γι αυτό κι εγώ επιμένω να ξυπνάω κάθε πρωί...
    koripaki
    21.03.2005, 16:08
    Συνήθως ξυπνάω με τη βοήθεια του υπέροχού μου αδελφού, ο οποίος βάζει πάντα την τηλεόραση να ακούγεται όσο πιο δυνατά μπορεί (όχι για να με ξυπνήσει, από απλή γαϊδουριά το κάνει). Μετά συνεχίζω με ραδιόφωνο, για να ηρεμήσω και να μη γίνει κανένα φονικό.
    Capriccio
    21.03.2005, 16:16
    Μετα κόπων και βασάνων!!!
    Να δω τι θα κάνω όταν θα πρέπει ν'αρχισω δουλειά!!
    Δεν είναι τυχαίο ότι το αγαπημένο μου hit απο μικρή ήταν το...

    Μη με ξυπνάς απ'τις 6... (όχι οτι ξύπνησα ποτέ στις 6... εκτός απο κάτι εκδρομές στο σχολείο )
    Πριν ακόμα η μέρα να φέξει...
    Ξυπνητήρι χτυπάς σαν τρελό...
    Σε μισώ... σε μισώ... σε ΜΙΣΩ!!!
    GL
    21.03.2005, 16:24
    ρε παιδια εγω δεν ξερω τι σημαινει πρωινο ξυπνημα.......
    Αλλα οταν εχω καμια δουλεια τοτε εχει πολυ πλακα να ξυπναω πρωι γιατι ειμαι σαν υπνοβατης,μεχρι να στανιαρω με ενα ποτυρι της μπυρας καφε......και τι καφε....δυναμιτη!!!
    Haroulinda
    21.03.2005, 16:35
    μια χαρά... βασικά, ευτυχώς ξυπνάω γιατί ... πεινάω! Ετσι είναι πολύ ευχάριστο το πρωινό ξύπνημα!

    Μην σας πώ ότι ξυπνάω και πιο νωρίς απο το κινητό!
    lamkar
    21.03.2005, 16:44
    Πονεμένη ιστορία!!
    Δεν υπάρχει θόρυβος που να μπορεί να με ξυπνήσει.
    'Οταν χτυπάει το ξυπνητήρι το κλείνω(ενώ κοιμάμαι)και μετά αναρρωτιέμαι γιατί δεν χτύπησε
    Το μόνο γιατρικό στην περίπτωσή μου...το φώς του ήλιου!
    Nadinoula
    21.03.2005, 17:56
    Χμμμ,ομολογώ αρκετά δύσκολα...Συνήθως όμως το ξυπνητήρι του κινητού το ακούω αμέσως και ξυπνάω,το κακό είναι ότι τις περισσότερες φορές ξανακοιμάμαι!Και μετά παλεύουν οι γονείς μου μπας και καταφέρουν να με ξυπνήσουν...Το καλύτερο όμως είναι όταν ξυπνάς χωρίς ξυπνητήρια κλπ,έχοντας χορτάσει ύπνο(πολυτέλειες ζητάω,ε?)
    Sofia
    21.03.2005, 18:26
    Εγώ πάλι ξυπνάω πολύ εύκολα, και συνήθως πριν καν το ξυπνητήρι κτυπήσει! Είμαι λοιπόν ένα απο αυτά τα άτομα που χρησιμοποιείτε εσείς οι υπόλοιποι υπναράδες ώς ''ξυπνητήρια'', αυτά που τραβάνε τα μύρια πάνδυνα για να σας ξυπνήσουν, και τ'ακούνε κι απο πάνω πολλές φορές!! Βέβαια το μεγάλο μου μαρτύριο είναι στις διακοπές..Επειδή είμαι η μόνη απο τους φίλους μου που σηκώνομαι νωρίς -ανεξάρτητα απο το τι ώρα θα κοιμηθώ- πάντα τα πρωινά πλήττω αφάνταστα..Θα σηκωθώ μόνη μου, θα πιώ καφέ μόνη μου, θα πάω κάμια βολτα μπας και περάσει η ώρα, θα πάω για μπάνιο και όταν γυρίσω ελπίζω να έχουνε ξυπνήσει και οι υπόλοιποι...
    manblaz
    21.03.2005, 18:33
    Οπως και η Σοφια ετσι και εγω ξυπναω πολυ ευκολα (οτι ωρα και να εχω κοιμηθει).

    Υ.Γ και οταν γυριζεις απο την βόλτα σε κοιτανε ολοι και λενε...μα καλα τρελός εισαι και ξυπνησες απο τα χαραματα... (συμφωνω απολυτα με την σοφια σε ολα οσα ειπε)
    Sofia
    21.03.2005, 18:36
    Quote:

    Το μέλος manblaz στις 21-03-2005 στις 18:33 έγραψε:

    Υ.Γ και οταν γυριζεις απο την βόλτα σε κοιτανε ολοι και λενε...μα καλα τρελός εισαι και ξυπνησες απο τα χαραματα... (συμφωνω απολυτα με την σοφια σε ολα οσα ειπε)





    Έτσι ακριβώς...!!Αχ, να επιτέλους και ένας άνθρωπος που με καταλαβαίνει!!
    manblaz
    21.03.2005, 18:42
    Σοφια ας τους να λενε, εμεις να ειμαστε καλα...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: manblaz on 21-03-2005 18:42 ]
    gate
    21.03.2005, 21:00
    χμ....βλέπω όλοι είμαστε υπέρ του πρωινού ξυπνήματος...

    Αναρρωτιέμαι, αφού κανείς μας δε θέλει να ξυπνάει πρωί - σχεδόν κανείς μας τέλος πάντων - γιατί να μην αρχίζουν οι δουλειές από το μεσημέρι και μετά ;
    Λένε ότι το πρωί ο εγκέφαλος λειτουργεί καλύτερα...
    Προσωπικά, το πρωί είμαι σα μεθυσμένη.... και ξέρω και άλλους αυτής της ...συνομοταξίας...

    Εντάξει, προσωπικά δεν έχω παράπονο, γιατί το ωράριο μου το κανονίζω, όπως εγώ θέλω, κατά βάση, αλλά μιλώντας γενικότερα δεν μπορώ παρά να πω ότι κι εμείς τα "νυχτεριδάκια" έχουμε δικαιώματα σ' αυτή τη ζωή...
    και τι ζητάμε πια.... να κοιμόμαστε όσο θέλουμε τα πρωινά και να δουλεύουμε τα βραδάκια...Ποιον ενοχλούμε δηλαδή...;
    MichPah
    21.03.2005, 21:08
    Ανοίγω τα μάτια μου και ξυπνάω.... απλα.

    KIT_KAT
    21.03.2005, 21:10
    Quote:

    Το μέλος gate στις 21-03-2005 στις 21:00 έγραψε:

    και τι ζητάμε πια.... να κοιμόμαστε όσο θέλουμε τα πρωινά και να δουλεύουμε τα βραδάκια...Ποιον ενοχλούμε δηλαδή...;





    Εμάς, που ερχόμαστε να σας ακούσουμε το βράδυ και μετά δεν ξυπνάμε με τίποτα το πρωί!!