ελληνική μουσική
    623 online   ·  210.830 μέλη
    Hastaroth
    10.05.2005, 14:18
    Quote:

    Το μέλος Desmar στις 10-05-2005 στις 13:53 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος Hastaroth στις 09-05-2005 στις 22:50 έγραψε:
    [i]
    Quote:

    Το μέλος Desmar στις 09-05-2005 στις 15:04 έγραψε:
    [i]
    ... ξυπνάω πάντα πιο αργά από ότι είχα υπολογίσει .. όσα ξυπνητήρια και να βάλω (BTW έχω 3 ξυπνητήρια να βαράνε σε διαφορετικά σημεία του δωματίου ... )

    ... αρνούμαι να ανοίξω τα μάτια μου μέχρι εξαντλήσεως και του τελευταίου λεπτού της τελευταίας παράτασης που θα μου εξασφαλίσει μια σίγουρη χρονική καθυστέρηση ...

    ... στο μεσοδιάστημα από την ώρα που θα αρχίσω να ανακτώ τις αισθήσεις μου σιγά σιγά μέχρι να ανοίξω τα μάτια μου στροβιλίζομαι με το μαξιλάρι αλλάζοντας θέση νωχελικά και απολαμβάνοντας κάθε λεπτό επαναλαμβάνοντας στον εαυτό μου ότι έχω λίγη ώρα ακόμα να χουζουρέψω άπληστα ... (η καλύτερη ώρα)

    ... τώρα αν κάποιος φιλοτιμηθεί να μου φέρει εκείνη την ώρα και τον καφέ μου ζεστό ζεστό ... μμμμμμ πάει να πει ότι θα είναι καλή μέρα!!!

    ... νύσταξα ...





    βρέ Δεσποινούλα,τί να πώ εγώ πού ξυπνάω απ'τίς 6 τά χαράματα;

    [/I]



    Αλμπέρτο μου ... τι να μου πεις ???? Εγώ πρέπει να σου πω .... ΥΠΟΜΟΝΗ ...αρκετά συχνά την ώρα που ξυπνάς .... εγώ κοιμάμαι ....

    [/I]



    ΤΥΧΕΡΟΥΛΑΑΑΑΑΑΑΑ
    Har--rY
    10.05.2005, 14:41
    Πρωι??? Ποιο πρωι???
    doritsa78
    10.05.2005, 15:03
    Αστα να πανε δεν μπορω καθολου το πρωινο ξυπνημα.Μονο αν ειναι για δουλεια ή κατι αλλο που το εχω προγραμματισει.Αλλα το βραδυ ξενυχταω δεν με παιρνει ευκολα ο υπνος.Ειμαι νυχτοβιο πουλι!
    GL
    10.05.2005, 17:08
    Μόλις ξυπνήσω το πρωί


    Μόλις ξυπνήσω το πρωί, τα βλέπω όλα μαύρα
    θέλω μια κούπα με καφέ και τέσσερα τσιγάρα


    Τι νόημα έχουν όλα αυτά, τι τρέχω να προλάβω
    Πέρασε η μισή ζωή δίχως να καταλάβω


    Τασάκι κι αποτσίγαρα, φλιτζάνι κατακάθι
    όλα μαζί στον τενεκέ κι απάνω το καπάκι


    Μα φτάνω στην εξώπορτα, κοιτάζω τον καθρέφτη
    κι αντί να ρίξω μια μπουνιά, χαμογελώ στον ψεύτη




    iris-the-black
    10.05.2005, 17:18
    egw xypnaw 6:15 για σχολειο...ε πια!ε-λ-ε-ο-ς
    eneni
    10.05.2005, 17:44
    Quote:

    Το μέλος iris-the-black στις 10-05-2005 στις 17:18 έγραψε:

    egw xypnaw 6:15 για σχολειο...ε πια!ε-λ-ε-ο-ς





    καλα τι ωρα πας σχολείο;;;;;
    στις 6.30;


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: eneni on 10-05-2005 17:45 ]
    elenoua
    10.05.2005, 19:01
    egw bazo ksupnitiri stis 7:00 na pao sxoleio ktipaei to ksipnitiri kai to kleino kai kataligo sto sxoleio i wra 9:00
    kalhmera
    29.06.2005, 21:55
    Συνηθως ξυπναω ανασκελα, πιο σπανια στο αριστερο πλευρο....
    Παντως παντα με τα μαλλια μου να δειχνουν το... ταβανι!!!!!!!!
    fantasma
    29.06.2005, 22:59
    ΕΓΩ ΞΥΠΝΑΩ ΚΟΙΜΙΣΜΕΝΟΣ. Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΞΥΠΝΑΕΙ ΜΕΘΥΣΜΕΝΗ. ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΔΕ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΠΟΤΕ. . . ΟΙ ΒΡΥΚΟΛΑΚΕΣ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΟΥΝ..... ΕΞΩ ΕΧΕΙ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ......
    EffieKakaflika
    30.06.2005, 12:05
    Βάζω το ρολόϊ στις 8 για να πάω στην δουλειά στις 9. Χτυπάει κάθε 5 λεπτά μέχρι τις 8:40 (σπάσιμο νεύρων), αλλά όταν σηκωθώ κοιτάω τον ήλιο έξω από το παράθυρο (ή το φώς γενικότερα όταν έχει συννεφιά, χαχα), και νοιώθω τυχερή...
    1) που ξέρω ότι δεν είμαι μόνη
    2) που έχω κάπου να πάω
    3) που έχω την πολυτέλεια να ξυπνάω μέσα σε ένα όμορφο ζεστό σπίτι
    4) που νοιώθω δημιουργική και "ελαφριά" το πρωϊ
    5) Χαμογελάω στον καθρέφτη και ξεκινάω τη μέρα, η οποία τελειώνει γύρω στις 11 το βράδι κάθημερινά...

    thanasena
    30.06.2005, 12:17
    7:30..χτυπάει η αφύπνηση στο κινητό με τον ήχο Evanescence ...Bring me to life...ξυπνάω νοητικά..
    7:35 ..ανοίγω το ένα μάτι..ύστερα το άλλο....μην ρωτήσετε πως υπολογίζω τα λεπτά...απλά μπορώ!!
    Σηκώνομαι..ανοίγω το ράδιο...πάω μπάνιο..κοιτάζω καθρέφτη να δώ πως θα κυκλοφορήσω και σήμερα...τι κουκλάρα θεέ μου!!!δσςφβρξγρξγοφο;ξφηγξβφγξ
    Raindance
    30.06.2005, 20:02
    Egw pali exw valei poli soft sound sto kinhto gia 3upnhthri giati alliws exw olh th mera neura! Pataw to snooze kai pali pisw...zzz.
    Epeita afou PREPEI na sikwthw to kanw me vrisidia, sinithw apeu8hnomena sto boss kai meta koitazomai sto ka8refth...."pws eisai etsi?"
    TheAuthority
    01.07.2005, 02:24
    τον χειμωνα που εχω σχολειο (καθως ειμαι ακομα στο λυκειο) συνηθωσ με ξυπναει το ξυπνητηρι της μανας μου και μετα απο απο πεντε λεπτα με σκουνταει η ιδια και σηκονομαι με τα γνωστα λογια αγαπης....συνηθως βαζω το
    high speed dirt των megadeth και η τσιμπλα φευγει απο το ματι οριστικα!

    τωρα το καλοκαιρι οπως πολυ καλα φανταζεστε εχω ιοθετυσει ωρα ιαπωνιας ξυπναω στις 11 το βραδυ και κοιμαμαι στις 7 το πρωι


    εχει τα καλα της η μαθητικη ζωη!
    revekka
    01.07.2005, 07:29
    Εγώ το πρωί μόλις ξυπνήσω, δεν ξέρω αν ξύπνησα

    Χρειάζομαι λίγο χρόνο να προσαρμοστώ απο την ησυχία της νύχτας στο θόρυβο της μέρας. Το καλύτερό μου είναι να ετοιμαστώ χωρίς να μιλάω ή να μου μιλάνε, ακούγοντας μουσική, με εξαίρεση μια λέξη: καλημέρα
    Astron
    04.07.2005, 07:09
    Εγώ έχω βάλει στο κινητό μια μουσική ενός παλιού παιχνιδιού (εποχής amiga και amstrad) για ξυπνητήρι. Μουσική που είναι αδύνατο να σε αφήσει να κοιμάσαι :D

    Το πρόβλημά μου είναι ότι αν δεν σηκωθώ από το κρεβάτι πολύ γρήγορα όταν ξυπνήσω υπάρχει σοβαρότατος κίνδυνος να ξανακοιμηθώ. Με λίγα λόγια, το "χουζούρεμα" με οδηγεί ξανά στον ύπνο.
    Για αυτό βάζω το κινητο-ξυπνητήρι σε αρκετά μεγάλη απόσταση από το κρεβάτι ώστε να πρέπει να σηκωθώ για να το κλείσω.

    Πάντως το ξύπνημα με κάποια μελωδία είναι σίγουρα πιο ευχάριστο από το μονότονο χτύπημα ενός ξυπνητηριού (που συν τοις άλλοις το χω συνδέσει στο μυαλό μου με το σχολείο...)
    Nekros
    04.07.2005, 10:59
    εγω εκει που βρισκομαι σε απολυτη nirvana μεσα στον 1.254.598 υπνο μου(μεσα σε μια νυχτα) ακουω την μαγικη μελωδια του "the ecstasy of gold" να με επαναφερει στην πραγματικοτητα! παω στην wc και κανω ενα τρομερο μακροβουτι στον μπηντε, χτενιζομαι, πιανω την κοτσιδα μου και παω στην κουζινα! φτιαχνω ενα τελειο και πλουσιο πρωινο σε φραπε (μετριο για να γινει επανασυνδεση "σκληρου δισκου" αν με καταλαβαινετε) καπνιζω 2 με 3 τσιγαρα διαβαζοντας εφημεριδα κοιταω το ρολοι και......μολις διαπιτωνω οτι η ωρα εχει παει 12:00 και πρεπει να ξυπνησω την Αννα να παμε για δουλεια! μολις παει 05:00 το πρωι μπορουμε και παλι να παμε για υπνο!
    Papillon
    04.07.2005, 14:11
    se mena uparxei eswteriko ksupnutiri!!!ta teleutaia 7 xronia pou to xreisimopeiw den exei tuxh pote na to akousw!!panta prolavainw kai shkwnomai 3-5 lepta prin xtupisei!!! epeidi to eida grammeno apo kapoion/a dokimaste na koimhthute se ekswteriko perivalon .se dasos sth paralia, konta se potami.to prwi tha shkwthite me mia trelh diahesh full energeia.a kai prwino.aparaithtos prwino,gala xumous meli marmelada ta panta parea me mousikh oti ftiaxnei ti diathesh tou kathenos(chill out komatia gia mena )
    KIT_KAT
    04.07.2005, 14:18
    Λίγο off-topic, αλλά εγώ ζηλεύω τους φίλους Αθηναίους γιατί αυτό με το κλίμα που λένε (περί υγρασίας) δυστυχώς ισχύει, αν και παλιά δεν το πίστευα. Η διαφορά είναι τρομακτική, στην Αθήνα κοιμάμαι 4-5 ώρες και μετά ξυπνάω από μόνη μου, μου φτάνει δηλαδή αυτός ο ύπνος... Εδώ....
    saly
    04.07.2005, 16:08
    Λεμε τωρα...πως ξυπναμε.Μεγαλο θεμα ε???Ε,λογω μαθητικης ζωης,το χειμωνα στις 7 με τον αδερφο μου και το κλασσικο "δε θελω να παω σχολειο νυσταζω".Το καλοκαιρι,ξυπναω μoνη μου και τρωω ενα ωραιοτατο πρωινο(γαλα,μερεντα)... That's simply,ha?
    eua
    04.07.2005, 23:03
    Quote:

    Το μέλος KIT_KAT στις 04-07-2005 στις 14:18 έγραψε:

    Λίγο off-topic, αλλά εγώ ζηλεύω τους φίλους Αθηναίους γιατί αυτό με το κλίμα που λένε (περί υγρασίας) δυστυχώς ισχύει, αν και παλιά δεν το πίστευα. Η διαφορά είναι τρομακτική, στην Αθήνα κοιμάμαι 4-5 ώρες και μετά ξυπνάω από μόνη μου, μου φτάνει δηλαδή αυτός ο ύπνος... Εδώ....





    Και όχι μόνο, εγώ (αλλη μία εκ θεσσαλονίκης) ξυπνάω από τον θόρυβο των αυτοκινήτων (1ος οροφος) με έναν απίστευτο πονοκέφαλο... και το πρώτο πράγμα που σκέφτομαι είναι αυτό που λέει η Αρώνη στο Μια Τρελη(2) Οικογένεια "Δε μπορώ να ζήσω μόνη σ' αυτόν τον πελώριο κόσμο, έχει πολύ θόρυβο δεν τον αντέχω.." μέχρι να τελέιώσω όλες τις πρωινές "δουλειές" με το ένα μάτι να κοιμάται και το άλλο να κοιτάζει απελπισμένα με έχω πείσει..."θα το αντέξω και σήμερα"...!!!