ελληνική μουσική
    723 online   ·  210.851 μέλη

    Επαγγελματικό Λύκειο VS Γενικό Λύκειο

    MetalXeas
    18.09.2011, 22:21

    Γεια σας.....!!!!! Σαν παιδι και εγώ έχω τις απορίες μου........Δεν ξέρω κατα πόσο μπορειτε να με βοηθήσετε αλλά περιμένω να ακούσω τις γνωμες-εμπειριες σας!!!!Οπως ξέρουμε ολοι, η ''βαρια'' καθημερινότητα έχει αρχίσει!!! Παιδια στο σχολειο Μεγαλύτερα παιδια στις δουλειες!!!!Ας μπώ στο κυριως θέμα...Γράφτηκα στο ΓΕνικο Λύκειο αλλα (νομίζω) το μετανοιωσα...και λέω να γραφτώ ΕΠΑγγελματικό Λύκειο...Με τη σκεψη πως θα βγαλω μια 'απλή' δουλεια π.χ(υδραυλικος,ηλεκτρολογος)βοηθός)και μετά να μπώ σε μια (ιδιωτική) σχολή που να την ''αγαπάω''(ηχοληψια,μαγειρικη-καμια σχεση αλλα και τα δυο μου αρέσουν-)έχω και την δουλεία του πατέρα μου...(δερματινα!!)Το θέμα τώρα είναι πως θα εχω την ίδια ''δύναμη'' απο κάποιον που εχει τελειώσει Τ.Ε.Ι...???ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ !!!!!! Τα έχω όλα μπερδεμένα μες το κεφάλι μου......

    Υ.Σ.1.Το ''''νεο''''' ΛΥΚΕΙΟ.....Οπως το λένε αυτοί με φοβίζει.......-Νέα μαθήματα πχ(project).....''Νέο'' λύκειο και με 6 βιβλια στο χέρι.......Το χειρότερο ήταν που παιδια προσφέρθηκαν να τα αγοράσουν!!!Γνώμη μου σιγά σιγά προσπαθούν να καταργησουν την ''ΔΩΡΕΑΝ ΠΑΙΔΕΙΑ''

    Υ.Σ.2. Σορρυ για τα ορθογραφικά!.!.!.!

    Υ.Σ.3. Για την παραμικρή βοήθεια που θα μου δώσετε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!{#emotions_dlg.helpsmilie}

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 18-09-2011 22:42 ]