ελληνική μουσική
    464 online   ·  210.845 μέλη

    Προελαύνει ο ρατσισμός

    trelakias
    20.09.2011, 18:19

    25η Μαρτίου στους δρόμους της Αθήνας σώμα του ελληνικού στρατού περιτριγυρισμένο από κόσμο και παιδιά που χειροκροτούν και θαυμάζουν φωνάζουν συνθήματα όπως:

     

    "Έλληνας γεννιέσαι, δεν γίνεσαι ποτέ, το αίμα σου θα χύσουμε, γουρούνι Αλβανέ"

    "Θα γίνει μακελειό, μετά θα εκδικηθώ, όταν θα προσκυνήσετε σημαία και σταυρό" (σσ. αναφέρεται στους ΤουρκοΣκοπιανοΑλβανούς)

    "Τους λένε "Σκοπιανούς", τους λένε Αλβανούς, τα ρούχα μου θα ράψω με δέρματ' απ' αυτούς"

     

    Πρόκειται για το περήφανο σώμα ΟΥΚ με τα μπράτσα, τα ξυρισμένα κεφάλια και τις γνωστές "ανθρωπιστικές ευαισθησίες".  Οι 39 αυτοί άνθρωποι (αν θα μπορούσα να χαρακτηρίσω) οδηγούνται στο εδώλιο για το τραγικό γεγονός που προανέφερα.  Στο facebook έχουν όμως υποστηρικτές που τους στηρίζουν.

     

    Άραγε, μόνο αυτοί οι 39 είναι έτσι?

     

    Εγώ δεν νομίζω... Είναι ανάμεσά μας, είτε συνασπισμένοι είτε όχι.  Είτε έχουν θέσεις εξουσίας είτε όχι.  Έχουν πολλά κωδικά ονόματα, γραμμένα με κεφαλαία γράμματα συνήθως όπως  ΟΥΚ, ΜΑΤ, ΔΕΛΤΑ κλπ.  Μπαίνουν εκεί 18 χρονών τελειόφοιτοι λυκείου γιατί ζητούν σίγουρη επαγγελματική αποκατάσταση συνήθως και μετατρέπονται σε ρομπότ, φασίστες, άβουλους δέκτες διαταγών.

    Ο ρατσισμός υπάρχει, όχι μόνο κατά αλλοεθνών, αλλά παίρνει και την μορφή πολιτικού και κοινωνικού ρατσισμού, γεγονός που στηρίζεται, προωθείται και εξελίσεται από τα διεθνή καπιταλιστικά λόμπυ.  Από τεχνοκράτες που μιλούν μόνο με αριθμούς, σαν την παρέα του ΔΝΤ που δε διστάζει να πετάξει στο δρόμο κυριολεκτικά το σύνολο μιας χώρας, στην υπηρεσία κάποιων κρυφών συμφερόντων.

     

    Αυτή είναι μια είδηση που σπέυδω να μοιραστώ μαζί σας.  Κάτι που δεν θα αναφερθεί και δεν θα συζητηθεί γιατί κυριαρχεί η κρίση του συστήματος και όχι των αξιών και των ανθρωπίνων δικαιωμάτων.

     

    Δείτε το Link παρακάτω.  Περιέχει την είδηση μαζί με το βίντεο που μπορεί να δέσει το στομάχι σας κόμπο.

    Πηγή:

    http://news247.gr/ellada/eidiseis/se_dikh_39_oykades_gia_ta_ratsistika_synthhmata.1376936.html

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : trelakias στις 20-09-2011 18:30 ]