ελληνική μουσική
    762 online   ·  210.833 μέλη

    Πιστεύετε στο παγκόσμιο άλμα (world jump);

    falimento
    22.03.2005, 16:06
    Το διάβασα, μου φαίνεται αστείο και συγχρόνως παράξενο. Σε όσους δεν το συνδέσουν με το σεξουαλικό, το παγκόσμιο άλμα είναι ένα κίνημα το οποίο πιστεύει, ότι αν συγχρονιστούμε περί τα 600.000.000 ανθρώπων και πηδήξουμε (στη ..γη) ταυτοχρόνως θα αλλάξει τροχιά ο πλανήτης μας και συνεπως οι ακραίες κλιματολογικές συνθήκες που επικρατούν τη σήμερον και οδηγούμαστε την επαύριον θα αλλάξουν προς το βέλτιστον.

    Πιο αναλυτικά μεταφράζω τα εξής από την ιστοσελίδα: worldjump

    Επιστήμονες από το πανεπιστήμιο ISA/Munchen (Γερμανία) δημοσίευσαν μια έρευνα, η οποία υποστηρίζει ότι η τροχιά του πλανήτη μας θα μπορούσε να αλλάξει από ένα ταυτόχρονο άλμα 600.000.000 τουλάχιστον ανθρώπων...

    Ο καθηγητής Hans Niesward και οι συνάδελφοι του από το Ίδρυμα "GravitatioPhysik" που δημοσίευσαν την εν λόγω έρευνα πιστεύουν ότι αυτό το άλμα θα πρέπει να λάβει χώρα στο δυτικό ημισφαίριο.

    Επίσης υπάρχουν διαγράμματα και κάποια links σε άλλες ιστοσελίδες που αναφέρουν λίγα λόγια...

    Δεν ξέρω λέτε όλοι να ...πηδήξουμε; Jump Rope

    " Άν κάτι μπορεί να πάει στραβά, θα πάει!" Murphy


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: falimento on 22-03-2005 18:23 ]
    lamkar
    22.03.2005, 16:22
    Δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να συμβεί αυτό...για να το λένα οι επιστήμονες,έτσι θα'ναι.
    Πάντως και να'θελαν να συγχρονιστούν τόσοι άνθρωποι το βρίσκω λίγο..αδύνατον να το καταφέρουν.
    Θα'θελα να τους δώ...θα'χει πλάκα!!!!
    Sofia
    22.03.2005, 16:41
    E, min trelathoume teleiws!!
    Prwta ap'ola, an to megethos tis dunamis pou tha askithei stin Gh tha einai tetoio pou tha einai ikano na allajei tin troxia tis, fantasteite pio tha einai to apotelesma stin epifaneia tis!! Ypothetw pws h katastrofi tha einai terastia!
    Kai deuteron, akomi kai an kataferei h dunami auti na ektrepsei ton planiti apo tin troxia tou, den tha mporouse se kamia periptwsi na einai toso akribis wste na mporoume na problepsoume me sigouria pio tha einai to apotelesma kai poia h nea troxia..
    MariannaP
    22.03.2005, 16:48
    Και αν η γη αλλάξει τροχιά και αρχίσει να μας πηγαίνει ταξιδάκια στο διάστημα;;;
    Δεν έχουμε να χάσουμε τίποτα...
    Εγώ είμαι μέσα! Πείτε μέρα και ώρα...
    Το θέμα είναι να βρεθούν και οι υπόλοιποι 599.999.999
    Για να βλέπω συμμετοχές!!!

    SteliosG
    22.03.2005, 17:08
    Ταξιδεύοντας το Γαλαξία με οτοστόπ!!!!!!

    Κορυφαίο βιβλίο!!! Διαβάστε το!!!!

    Άσχετο ε???
    thanasis1987
    22.03.2005, 17:11
    εγω ειμαι μεσα παντως!!!


    falimento
    22.03.2005, 17:30
    Ωραία προτείνω να φτιάξουμε μια λίστα (όπως αυτή που κάνουμε για το Live!) μέχρις ότου φτάσουμε τα 600.000.000 μέλη που θα είναι έτοιμα για το άλμα!!

    Για να μην μας σκοτώσει ο Jorge λοιπόν μπείτε στο worldjump και δηλώστε συμμετοχή!

    Για να αρχίσουμε λίγο να ...πηδάμε
    KIT_KAT
    22.03.2005, 17:53
    "Yes, I want to receive an e-mail reminder one day before the event"

    Δηλαδή αν το ξετσεκάρω αυτό θα θυμηθώ να πηδήξω στις 20 Ιουλίου του 2006 στις 11.39.13 GMT?
    Κι αν δεν το τσεκάρω, θα τσεκάρω τα mail μου μήπως στις 19 Ιουλίου?
    Και μα καλά, πιστεύουν ότι θα πηδήξουν όλοι το ίδιο sec???
    koripaki
    22.03.2005, 18:01
    Να κάνω μια ερώτηση; (Μάλλον χαζή) Γιατί να θέλει κάποιος να βγάλει τη Γη απ' την τροχιά της; Εννοώ...αν βαριέται κανείς, ας ανοίξει ένα βιβλίο. Είναι ανάγκη να βγάλει τη Γη απ' την τροχια της; Συγγνώμη κιόλας.
    vaninoui
    22.03.2005, 18:37
    Pisteuo oti auti oli istoria mporei na ginei auto pou den katalabaino einai to ti 8a kerdisoume an xoropidoume opos tous ili8ious.

    Mia aporia:
    an auto olo to gegonos ginei, sigkentro8oun 600.000.000 an8ropoi (pragma diskolo)kai se 3,2,1 arxizoun na pisteuo me tin allagi tis troxias 8a allaksei kai i ora !? ...

    Tsekarete an ekane kanenas allos tetoia dilosi gia to 8ema kai an oxi apo simera eimai kai ego enas episthmonas ...


    Eimai afieromenos stin dia8esi tou koinou gia toixon apories

    "Face Your Fears,Live Your Dreams"


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: vaninoui on 22-03-2005 18:38 ]
    KIT_KAT
    22.03.2005, 18:40
    Εγώ λέω να τους κάνουμε καμιά χορηγία με χοροπηδηχτά φατσάκια



    (να μη βάλω 600000000 ε? )
    KIT_KAT
    22.03.2005, 18:41
    Το μισώ αυτό το φατσάκι, πάρτε κι άλλα μπας και μας τελειώσουν, μπλιάξ



    vaninoui
    22.03.2005, 18:45
    popo trela8ike i o8oni mou xoropida esi na xoreuo ego


    ssakiss1
    22.03.2005, 23:46
    ελπιζω οταν θα γινει αυτο το jump να ειναι μερα στην ελλαδα για να μην χρειαστη να ξυπνησω το βραδυ.διαλεξτε το jump που σας εκφραζει.Cheeleader Jump Frog 3 Monkey 2 Great Wall Of China Bouncy Colors 2 Aerobics Jumping Jacks Jumping Rope Fat Woman 4 Drooling Bouncy Smileys
    Hastaroth
    23.03.2005, 00:03
    Η ιδέα δέν είναι καινούργια.Την είχε συλλάβει πρώτος ο Πανούσης,όταν τλην δεκαετία τού '80 τραγουδούσε στην ΛΗΔΡΑ:

    "Πηδάαααατε,γιατί χανόμαστε.."

    (άλλη λέξη έλεγε βέβαια,αλλά η ουσία είναι η ίδια..)