ελληνική μουσική
    500 online   ·  210.843 μέλη

    Η πιό γελοία δημοσίευση...

    mary_omikron
    30.10.2011, 15:32

    Εν μέσω κρίσης, ανεργίας, ανέχειας, κουρέματος, παιδιών που λιποθυμούν από ασιτία, και πλήρους αβεβαιότητας και σύγχισης το Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο τιμά την Παγκόσμια ημέρα Αποταμίευσης (ναι, καλά διαβάσατε Α Π Ο Τ Α Μ Ι Ε Υ Σ Η Σ) με εκδηλώσεις που διήρκεσαν ένα ολόκληρο μήνα {#emotions_dlg.eek}

    ΤΤ : Εορτασμός της Παγκόσμιας Ημέρας Αποταμίευσης

    Οι εκδηλώσεις θα διαρκέσουν όλο τον μήνα

    ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ:  06/10/2011, 16:39ΤΤ : Εορτασμός της Παγκόσμιας Ημέρας Αποταμίευσης

    Με εκδηλώσεις και ενέργειες που θα διαρκέσουν ολόκληρο το μήνα, το Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο γιορτάζει την Παγκόσμια Ημέρα Αποταμίευσης (31 Οκτωβρίου 2011), αναλαμβάνοντας φέτος να κάνει η ίδια η τράπεζα αποταμίευση για το κοινό της.


    O Οκτώβριος, μήνας αποταμίευσης, για την τράπεζα που καθιέρωσε το θεσμό και τον ενσωμάτωσε στον πυρήνα λειτουργίας της από το 1936, αποκτά νέο νόημα.


    Έτσι, κάθε κατάστημα του Ταχυδρομικού Ταμιευτηρίου σε όλη την Ελλάδα, γιορτάζει και περιμένει να σας υποδεχτεί, από σήμερα μέχρι και το τέλος του μήνα, με το σύνθημα «Ο μήνας έχει...50».


    Για το μήνα Οκτώβριο, όσοι ανοίξουν λογαριασμό Ταμιευτηρίου, με ελάχιστο ποσό κατάθεσης 50 ευρώ, μπαίνουν σε διαδικασία κλήρωσης*. Στις αρχές Νοεμβρίου θα αναδειχθούν 300 τυχεροί, στους οποίους η Τράπεζα θα καταθέτει κάθε μήνα 50 ευρώ για ένα χρόνο

    .
    Γιατί φέτος το ΤΤ βοηθά τους πελάτες του να αποταμιεύσουν.


    Οι λογαριασμοί μπορούν να ανοιχθούν τόσο στο δίκτυο των καταστημάτων του ΤΤ, όσο και στα καταστήματα των ΕΛΤΑ σε όλη την Ελλάδα.
    Ο εορτασμός θα κορυφωθεί στις 31 Οκτωβρίου (Παγκόσμια Ημέρα Αποταμίευσης).

    Για άλλη μια χρονιά οι Διευθυντές των Καταστημάτων θα επισκεφθούν τα σχολεία και θα μοιράσουν κουμπαράδες στους μαθητές, μεταδίδοντας την αξία της αποταμίευσης μέσα από ένα παραμύθι.


    Αναγνωρίζοντας ότι η αποταμίευση είναι συνείδηση, το Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο σε αυτή τη δύσκολη περίοδο, φροντίζει να μεταδώσει το αληθινό μήνυμα της ημέρας αυτής, ώστε το αγαθό της αποταμίευσης να μην αποτελεί πολυτέλεια για κανέναν.

    http://www.tovima.gr/finance/article/?aid=423727


    * * * * * * * * * * * * * * * *

    Οταν  ξεμπλέξετε από την "ουρά" της Τράπεζας περιμένοντας να αποταμιεύσετε το πλεόνασμά σας, περάστε κι από δω μια βόλτα.....


    -----------------
    Η ανάγκη να έχεις πάντα δίκιο, σφραγίδα ενός χυδαίου πνεύματος.. (Αlbert Camus)

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 30-10-2011 15:36 ]


    entexnorokas
    30.10.2011, 15:55
    Είναι φαιδροί, ποταποί και ιταμοι
    antwnispatra
    30.10.2011, 16:32

    Παράθεση:

    Το μέλος mary_omikron στις 30-10-2011 στις 15:32 έγραψε...

    Για το μήνα Οκτώβριο, όσοι ανοίξουν λογαριασμό Ταμιευτηρίου, με ελάχιστο ποσό κατάθεσης 50 ευρώ, μπαίνουν σε διαδικασία κλήρωσης*. Στις αρχές Νοεμβρίου θα αναδειχθούν 300 τυχεροί, στους οποίους η Τράπεζα θα καταθέτει κάθε μήνα 50 ευρώ για ένα χρόνο.


    Μέσα!!!

    Και εγώ μέχρι να βγούμε από το Δ.Ν.Τ. θα πληρώνω το χαράτσι σε παχύσαρκο βολευτή με 58 ακίνητα,αφού πρώτα μου τα γράψει και πληρώσει και τον ανάλογο φόρο μεταβίβασης.


    Hastaroth
    30.10.2011, 17:49

    Δέν το αντιληφθήκατε το μήνυμα παιδιά.

    Η Παγκόσμια Ημέρα Αποταμίευσης εορτάζεται στην Ελλάδα επειδή οι κάτοικοί της θα αποταμιεύσουν τα χρήματά τους στά ταμεία τού κράτους,ώστε ο παχύσαρκος αντιπρόεδρος Β' (δέν είναι απλός βολευτής,μέλος τής κυβέρνησης είναι) με τά 58 ακίνητα (δηλαδή όσα σχεδόν μπορεί να έχη και ένα χωριό) να πληρώση το χαράτσι του στον άλλο παχύσαρκο αντιπρόεδρο (τον και "ύπαρχο" καλούμενο),που με τον φορολογικό του νόμο μάς αναγκάζει να ξοδεύουμε όσο περισσότερα μπορούμε,γιατί άν αποταμιεύσουμε θα μας φορολογήση επιπλέον....


    JohnnySyl
    30.10.2011, 19:30

    Ο οποίος αντιπρόεδρος(βλ. εγγονός δικτάτορα) αγαπητοί "συμφορουμίτες" δεν έχει συγκεκριμένες αρμοδιότητες στην κυβέρνηση, όπως και ο ίδιος έχει δηλώσει, αλλά το "ζουζούνι" (ή χιουμορίστας-τρομάρα του- ή ο "μαζί τα φάγαμε") είναι αντιπρόεδρος της κατοχικής κυβέρνησης μόνο και μόνο επειδή είναι ο Πάγκαλος και ανήκει από παλιά στο ΠΑΣΟΚ... Τζάμπα μισθό δηλαδή... Ο οποίος αντιπρόεδρος είχε περισσό θράσσος να ζητήσει και από έναν 26χρονο μπλόγκερ 1 εκατομμύριο ευρώ με αγωγή, γιατί και καλά προσέβαλε τον ίδιο και τη γυναίκα του... Είναι καιρός, λοιπόν, πιστεύω ο λαός να αρχίσει να δείχνει  σταδιακά μεγαλύτερο μέρος της οργής του... Δυστυχως τη δημοκρατία- και οι δημοσιογράφοι-ο Θεός να τους κάνει- και οι πολιτικοί-επίσης ο Θεός να τους κάνει, γιατί αποτελούν απλώς και μόνο καρικατούρες και ανθρωπάκια, οι περισσότεροι, όχι όλοι βέβαια-τη θυμούνται μόνο όταν θίγονται- είτε λεκτικά είτε σωματικά-οι ίδιοι... Αν συνειδητοποιήσουμε ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ το θέατρο του παραλόγου που παίζεται και ότι πληρώνουμε σπασμένα-πιο λαϊκά γαμ....τικά άλλων(και με συγχωρείτε για την προσβολή σας)- αυτά που γίνονται τώρα θα θεωρούνται πταίσματα μπροστά σε αυτά που θα γίνουν...


    mary_omikron
    30.10.2011, 20:07
    Για την Αποταμίευση κανείς?
    aviectus
    30.10.2011, 22:48

    τα φασουλια μου εγω παντος φετος θα τα φαω...σε κουμπαρα... ( και ποσο μαλλον δικο τους ) δεν τα πλησιαζω!


    rouli726
    31.10.2011, 15:56

    Καλέ γιατί αντιδράτε έτσι όλοι?

    Φτου σας και ντροπή σας!

    Εγώ έχω σε ένα ποτηράκι μαζεμένα 0,06 ευρώ. Εδώ κι ένα μήνα το ποσό παραμένει το ίδιο αλλά στα 90 μου, αν ζω, ίσως έχω μαζέψει κάτι παραπάνω. Οπότε καλό είναι να ξέρω πού θα τα.. αποταμιεύσω.

    Πολύ δούλεμα ρε φίλε οι τύποι λέμε.......................................


    nosatisfaction
    31.10.2011, 20:02
    ήμαρτον!μας δουλεύουν μπροστά στα μάτια μας και δεν φτάνει αυτό...καθόμαστε και παρακολουθούμε το εργάκι τους...απαθείς πολίτες...δούλοι ισοβίτες!
    StavmanR
    01.11.2011, 00:59
    • "(...) παιδιών που λιποθυμούν από ασιτία (...)"

     

    Παιδάκια πεινούσαν πάντοτε, αλλά δεν ήταν τα δικά μου ή του γείτονα.

     

     

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : StavmanR στις 01-11-2011 01:02 ]


    delta66
    01.11.2011, 08:26

    Ειπα και εγω.

    Μονο εγω γελασα οταν ειδα τη διαφημηση στο μετρό?