ελληνική μουσική
    424 online   ·  210.841 μέλη

    Για ακούστε αυτό και πείτε μου την γνώμη σας!

    xasanakat
    04.11.2011, 15:54

    Λοιπόν βρήκα ένα αρχείο στον υπολογιστή του αδελφού μου που τραγουδάει το εγώ σ'αγάπησα εδώ της Τσαλιγοπούλου.. Κάντε τον κόπο και ακούστε τον...Ενδιαφέρεται να αρχίσει φωνητικά αλλά πιστεύω θέλει κάποιον να του πει ότι έχει ή ότι δεν έχει φωνή καλή ώστε να τραγουδάει...! Μόλις του πω ότι το ανέβασα θα με σκοτώσει αλλά δεν πειράζει! Ολα τα σχόλια δεκτά...Είναι άπειρος στο τραγούδι αλλά ξέρω ότι του αρέσει! 
    Link

    " target="_blank" target="_new">>
    VOICETEACHER
    09.11.2011, 11:36

    Φιλε ο αδελφοs σου , εχει καλα στοιχεια στην φωνη του,πολυ συμπαθητικη χροια και αν κανει μαθηματα  φωνητικηs ,θα δει μεγαλη βελτιωση.Αυτα.{#emotions_dlg.rockon}


    BAGRATION
    13.11.2011, 13:39

    Κακώς που έβαλες ηχογράφηση acapella. Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι καλός ή δεν είναι.

    Γενικότερα η φωνή σπάνια ακούγεται ωραία, όταν είναι μόνη της.


    xasanakat
    15.11.2011, 01:14

    Άρα το συμπέρασμα ποιο είναι?


    BAGRATION
    15.11.2011, 17:48

    Το θέμα είναι ότι άμα δεν ακούσεις τον άλλον να τραγουδά μαζί με τη μουσική δεν μπορείς να καταλάβεις αν πατάει σωστά τις νότες ή αν έχει προβλήματα.

    Μπορεί κάποιος ας πουμε με την συνοδεία μουσικής να είναι ολόσωστος αλλά μπορεί να είναι εντελώς φάλτσος, οποτε στην περίπτωση αυτή δεν κάνει με τίποτα, όσο καλή χροιά και να έχει.

    Για μένα δεν υπάρχει ακόμη συμπέρασμα. Χρειάζεται επιπλέον υλικό.


    vasilispoul
    30.11.2011, 15:10
    Είμαι της άποψης ότι η φωνή άσχετα με το ότι χρειάζεται συνοδεία οργάνων για να εκτιμηθεί σωστά, έχει κάποια καλά στοιχεία. Στις πιο ψηλές νότες όμως πιστεύω ότι θα έχει πρόβλημα, αυτός είναι ο λόγος που η φωνή του περιορίζεται σε εύρος και ακούγεται μονότονη. Για να ξεφύγει από το επίπεδο της ευχάριστης παρέας χρειάζονται μαθήματα χωρίς και αυτό να σημαίνει ότι θα βρει δουλειά στο τραγούδι. Απλά θα καλλιεργήσει και θα βελτιώσει αυτό που διαθέτει. Πάντως και μόνο που κάποιος μπαίνει σε αυτη τη διαδικασία είναι δημιουργική ενασχόληση. Καλή συνέχεια και στους δυο σας!