ελληνική μουσική
    520 online   ·  210.830 μέλη

    Εντυπώσεις από τη συνάντηση στη Θεσσαλονίκη - Σάββατο 19 Νοεμβρίου

    ariadni0909
    17.11.2011, 21:36

    :) λέω να περάσω κ εγώ.


    pastella
    18.11.2011, 19:16

    Γι' αυτό χάλασε ο καιρός ariadni0909... Αποφάσισες να εμφανιστείς!


    Σάββατο 19 Νοεμβρίου 2011

    Ώρα 14.30

    Ταβέρνα Κιβωτός των Γεύσεων (Πατρ.Ιωακείμ 26 στην Περιοχή της Ροτόντας, χάρτης παρακάτω)

    Ελάτε με τα οργανάκια σας, με φίλους σας και απαραιτήτως με την καλή σας διάθεση :)

     

    ΛΛΛΙΣΤΑ

    - pastella+2
    - ge01415
    - sparticle
    - bouzoukiz
    - gazakas
    - sagra
    - kristalo (?)
    - alkyoni
    - ariadni0909

    EXTRA: ένδοξες στιγμές βορειοελλαδίτικων συναντήσεων


    Προβολή μεγαλύτερου χάρτη


    -----------------
    Ιστορίες για Αγρίους - Σοβαρά τώρα... Τετάρτη 9-11μμ στο Radio MusicHeaven

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : pastella στις 18-11-2011 20:47 ]


    AkisStixourgos
    19.11.2011, 01:44

    Δυστηχώς πρωιν'ος θα είμαι στη δουλειά. Πολύ θα'θελα να ερχόμουν να σας γνωρίσω αλλά ελπίζω κάποια άλλη στιγμή


    ariadni0909
    19.11.2011, 02:02

    Μια χαρά είναι ο καιρός. Ασκήστε πιέσεις να εμφανιστεί και peace18 επετειακά.


    pastella
    19.11.2011, 11:01

    Ακόμη κι αν δεν έχετε δηλώσει συμμετοχή και το σκέφτεστε, περάστε μια βόλτα.

    Η παρέα στην Κιβωτό δεν πρόκειται να φύγει πριν βραδιάσει εκεί για τα καλά!

     

     



    Kristalo
    19.11.2011, 18:24

    Δυστυχώς σημερα η δουλεια με παγίδευσε μέχρι τις 4:30.{#emotions_dlg.crying}. Είμαι ψόφια στην κούραση και το μόνο που θελω ειναι ο δερματινος δερμάτινος καναπές μου διπλα στο τζάκι και η μουσικη στον Μουσικό μας παραδεισο. Παιδιά δεν ειχα το κουράγιο να ταξιδέψω και λυπάμαι πολυ{#emotions_dlg.crying}!!!

    Σας εύχομαι να περάσετε πολύ όμορφα και να πιειτε και ένα ποτήρι για μας! {#emotions_dlg.beer}

    (Υ.Γ. Πολύ στεναχωρέθηκα. Αει στο καλο! Αλλα δεν ξέρεις στις μέρες μας τι να ευχηθείς. Ας ειναι και ας υπάρχει δουλεια το οποίο το ευχομαι για όλους σας και θα ρθει η ωρα που θα σας ξανανταμωσω.)


    -----------------

    nastasia

    [ τροποποιήθηκε από τον/την jorge, 17-07-2023 19:08 ]


    pastella
    20.11.2011, 22:16

    Ήταν μια συνάντηση με εκλεκτά μέλη, δεν μας ήρθε κανένας καινούριος-ια (αυτός-ή έχασε...) και όπως πάντα περάσαμε χάλια...

    Φάγαμε, ήπιαμε, και πάνω απ'όλα τραγουδήσαμε.

    Ήταν η πρώτη συνάντηση όπου για κάποια ώρα τραγουδούσαν και έπαιζαν 5 με κιθάρες και έχασκαν οι άλλοι 3 :p (χειροκροτούσαν λόγω ενοχής...)

    Απουσιολόγιο:

    - pastella
    - ge01415
    - sparticle
    - gazakas
    - sagra
    - alkyoni
    - ariadni0909
    - gelarios+2


    Όσοι δεν ήρθατε γιατί νομίζατε ότι θα το διαλύσουμε νωρίς χάσατε...Μέχρι τις 1.30 το βράδυ παρέα έξω είμαστε οι τελευταίοι, παρόλο το κρύο και την απίστευτη υγρασία.
    Εις το επανειδείν λοιπόν!
    ΥΓ: Θα ανέβουν και φωτογραφίες :)

    orzza
    21.11.2011, 11:06

    Παιδες του Μusic heaven  καλημερα σας ,, δεν ηταν εφικτο να σας συναντησω - καθ ΄οτι προβα !!! Ελπιζω να περασατε ολοι καλα στη Κιβωτο στις 19  - θαθελα να πω - γνωμη μου -  - οτι το εργο σας προσφερει ενημερη και εγκαιρη πληροφορηση  στο μουσικο κλαδο ( ιδιαιτερα της ξεχασμενης απ ολους Θεσσαλονικης )  , αν ασχολεισαι μεθοδικα και δε χαβαλεδιαζεις  βεβαια .

    αυτα και καλα να περνατε !!! ΝΡ


    alkyoni
    22.11.2011, 03:22

    Παράθεση:

    Το μέλος pastella στις 20-11-2011 στις 22:16 έγραψε...

    Απουσιολόγιο:

    - pastella
    - ge01415
    - sparticle
    - gazakas
    - sagra
    - alkyoni
    - ariadni0909
    - gelarios+2

    Ακομα ζαλισμενη{#emotions_dlg.wacko} ησουν οταν το εγραφες?{#emotions_dlg.tt2} Αυτο το λεμε παρουσιολογιο!!! {#emotions_dlg.tt2}{#emotions_dlg.lol} Εμ... την επομενη μερα, ποτε ξαναγραψαμε εντυπωσεις?{#emotions_dlg.biggrin}

    Να συμπληρωσω τα (+) ηταν  ο Γιαννης (bouzoukis) και ο Πατροκλος  με τις κιθαρες τους {#emotions_dlg.thumbup} {#emotions_dlg.thumbup}

    Αν και δεν μπορεσα να ειμαι παρουσα απο την αρχη{#emotions_dlg.blush},  χαρηκα ειλικρινα την ομορφη παρεα μας με τις μουσικες και τα τραγουδια και το γλυκοπιοτο κρασακι (τα φαγητα δε τα προλαβα χαχαχα!!!!{#emotions_dlg.lol})

    Ευχαριστω ολη την παρεα για το  ομορφο απογευμα που μου χαρισατε! {#emotions_dlg.inlove}{#emotions_dlg.beer}

    Λυπαμαι για οσους δε μπορεσαν να παρεβρεθουν, κανονιστε με το καλο στην επομενη να ερθετε!{#emotions_dlg.yes}

    Εις το επανειδειν και επανατραγουδειν συντομα, εε.... ?Wink Να ειστε ολοι καλα!!!{#emotions_dlg.beer}


    -----------------
    ♫♪ΑΛΚΥΟΝΙΔΕΣ ΝΟΤΕΣ♫♪ Τετάρτη βράδυ 01:00-02:00, Πέμπτη βράδυ 00:00-01:00 Radio MusicHeaven www.listen.musicheaven.gr

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : alkyoni στις 22-11-2011 03:26 ]


    bouzoukiz
    25.11.2011, 13:56
    Ήταν ένα πανέμορφο απόγευμα! ειδικά η φάση με όλες τις κιθάρες να παίζουν μαζί όλα τα λεφτά :-p. Δυστυχώς δεν μπόρεσα ν μείνω μέχρι τέλους γιατί δούλευα το βράδυ. Θα 'θελα να σταθώ στο ξίνισμα μιας φίλης της παρέας όταν πληροφορήθηκε για το επάγγελμα μου. Αν η στάση της εκφράζει το φόρουμ γενικότερα θα παρακαλούσα την επόμενη φορά να γίνει μνεία του τύπου: ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ η προσέλευση σε μπάτσους παπάδες και εβραίους. Η μουσική ΑΝΗΚΕΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. Το γεγονός ότι στη δουλειά του κάποιος φορά στολή και καταγράφει τροχαία ατυχήματα δε σημαίνει ότι είναι κουλός, ψυχρός κι ανέκφραστος. Η μουσική δεν έχει χώρο για κόμπλεξ και προκαταλήψεις. Ελπίζω να έγινα κατανοητός
    jorge
    25.11.2011, 14:40
    Μήπως την είχαν γράψει για παράβαση το ίδιο απόγευμα; :)
    rouli726
    25.11.2011, 16:54

    Περιμένουμε αποκαλυπτικές φωτό παρακαλώ!

    Αν, εντελώς τυχαία{#emotions_dlg.tt2}, έχετε και κανένα βιντεάκι με την pastella να τραγουδά, το θέλουμε!Κάνουμε συλλογή!

    Άντε πάντα τέτοια να έχετε εκεί στη συμπρωτεύουσα!{#emotions_dlg.beer}


    ariadni0909
    26.11.2011, 04:21

    Για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις, να ξεκαθαρίσω πως το σχόλιο(μου) ήταν πείραγμα  κ πως δν εκφράζει  καμία προσωπική εμπάθεια προς τους αστυνομικούς πόσο μάλλον γενικότερη του site. Ειλικρινά λυπαμαι αν παρερμηνεύθηκε ως κατι βαθύτερο.

     

    Και πάλι συγνωμη.


    pastella
    28.11.2011, 22:16

    Ιδού και οι αποκαλυπτικές φωτός. ( έχουν ανέβει όλες και στο άλμπουμ Συναντήσεις στη Θεσσαλονίκη)