ελληνική μουσική
    901 online   ·  210.833 μέλη

    Τα “βρώμικα” κουφετάκια της νύφης

    Hastaroth
    12.11.2011, 17:53

    Μά κι'αυτό το βιντεάκι,διαφήμιση τών σοκολατακίων δέν είναι;

    Λιγάκι αισχρό βέβαια,αλλά σε αρκετές περιπτώσεις η βιομηχανία τής διαφήμισης δέν διακρίνεται γιά τον σεβασμό της στά χρηστά ήθη.

    Πάντως τα συγκεκριμένα σοκολατάκια δέν τα έχω δεί ποτέ σε supermarket

     

     


    mary_omikron
    12.11.2011, 20:01


    mary_omikron
    12.11.2011, 20:15

    Ναι φιλενάδα, στις  εξετάσεις οι δείκτες είναι φυσιολογικοί και επιτρέπουν ατασθαλίες  (στα smarties)  


    Hastaroth
    13.11.2011, 16:56

    Παράθεση:

    Το μέλος NantiaP στις 12-11-2011 στις 19:47 έγραψε...

    Hastaroth στα ελληνικα σούπερ μάρκετς υπάρχουν παρόμοια κουφετάκια πολύχρωμα με γεύση μέσα σοκολάτας τα Smarties.

    Τα ξέρω τα smarties Νάντια,είμαι φανατικός καταναλωτής αυτών Smile.Δυστυχώς δέν τα βρίσκω πάντα σε όλα τα supermarkets στην γειτονιά μου,μόνο ένα περίπτερο τα φέρνει αδιαλείπτως (έχω πιάσει και φιλίες με τον ιδιοκτήτη και κατά καιρούς μού δίνει και bonus κουτιά επειδή παίρνω (συνήθως) 5 κάθε φορά (κουτιά εννοώ)......

    Υπάρχουν επίσης και τα m&m,αλλά δέν είναι τόσο καλά.

    Γι'αυτό είπα ότι τα συγκεκριμένα τής διαφήμισης δέν τα έχω πετύχει ποτέ,επειδή τέτοιου είδους σοκολατάκια τα αναζητώ πάντα.

    ΥΓ.Γιά τα γυαλιά τού γαμπρού συμφωνώ (τον κάνουν μάλιστα να μοιάζη με nerd),οι κάλτσες όμως δέν νομίζω να εμποδίζουν σε τίποτε.Αρκετοί φίλοι μου μού έχουν πεί πως δέν τίς βγάζουν κατά την διάρκεια τής "διαδικασίας".

    @Spartan Werewolf

    Εχω την εντύπωση πως το βίντεο υπερβαίνει τα όρια και τής τολμηρότητας,αλλά ΟΚ,δέν θα τα χαλάσουμε εκεί.Πάντως το γεγονός ότι τα σοκολατάκια εξέρχονται εκ τού  ανδρικού μορίου τού γαμπρού υποδεικνύει ότι έχουν παραχθεί στους γεννητικούς του αδένες και συνεπώς τα καθιστά κάπως επικίνδυνα,λόγω υψηλής περιεκτικότητος εις τεστοστερόνην......

    @Mary_Omikron

    Το κουτάκι τής φωτογραφίας είναι σοκολάτα με γέμιση από smarties.Αυτούσια τα κουφετάκια φέρονται σε συσκευασία κυτίου με εξάγωνο σχήμα.Υπάρχει και σέτ 3 κουτιών μέσα σε σακκουλάκι (είδες πόσο γνώστης τού προϊόντος είμαι,ούτε product manager τής εταιρίας να ήμουν χεχεχ).


    -----------------
    Τό ζήτημα δέν είναι μεταξύ υμών και ημών,αλλά μεταξύ ημών και υμών

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Hastaroth στις 13-11-2011 17:02 ]


    DrLove
    14.11.2011, 14:50

    Ένας απ' τους πιο αγαπημένους μου stand-up comedians, ο Bill Hicks, είχε κάνει μία πρόβλεψη σχετικά με τις διαφημίσεις πριν από περίπου 20 χρόνια... Ιδού:


    Hastaroth
    24.11.2011, 20:59

    @NantiaP:Θά αποτελούσε αδιακρισία-αγένεια μάλιστα-να ρωτήσω την γυναίκα κάποιου φίλου μου τί φοράει αυτός κατά την "διαδικασία".Εξ άλλου,πώς ξέρω ότι θα μού πή την αλήθεια;

    @Spartan-Werewolf:

    Παράθεση:

    Γιατί Αλβέρτο?...

    «Αρπαχτές στα γρήγορα» κάνουν στις τουαλέτες των clubs –ακόμα- οι φίλοι σου?...

    Οχι,αλλά "σε τέτοιες περιστάσεις- ούτε παπούτσια και κάλτσες σκέφτεται κανείς από τους δυο να βγάλει… "

    Σύ είπας,νέε μου {#emotions_dlg.biggrin}

    Σχετικά με τα lingerie stockings,δέν είμαι ειδικός οπότε δέν δύναμαι να εκφέρω γνώμην.

    Η όλη συζήτηση πάντως μού έφερε την διάθεση να πάω να πάρω μερικά smarties απ'το βαζάκι όπου τα αποθηκεύω.... 


    -----------------
    Τό ζήτημα δέν είναι μεταξύ υμών και ημών,αλλά μεταξύ ημών και υμών

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Hastaroth στις 24-11-2011 21:01 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Hastaroth στις 24-11-2011 21:02 ]


    Hastaroth
    26.11.2011, 20:40

    Τελικά,από τα κουφετάκια ξεκινήσαμε,στα εσώρουχα και στίς κάλτσες καταλήξαμε....

    @Spartan-Werewolf:η συμβουλή σου γιά τον τρόπο "αλίευσης" πληροφοριών θα μού ήταν χρήσιμη άν ήμουν κι'εγώ παντρεμένος ή είχα γενικώς κάποιον δεσμό (οπότε θα ήμουν πειστικός λέγοντας ότι "θέλω κι'εγώ να πάρω γιά την "δικιά μου" κάτι ανάλογο").Αλλιώς θα δώσω την εντύπωση ότι κάνω εμμέσως καμάκι στην γυναίκα τού φίλου μου....

    Το βαζάκι με τα smarties πάντως μόλις πρό ολίγου άδειασε.Ελπίζω αργότερα που θα πάω στο supermarket να υπάρχη κανένα κουτάκι διαθέσιμο,αλλιώς "νηστεία" σοκολατακίων μέχρι νεωτέρας....

    Τά βιντεάκια που παρέθεσες είναι κατατοπιστικώτατα,πλήν όμως γιά τους τεχνικούς λόγους που ανέφερα πιό πάνω,δέν βλέπω να κάνω πρακτική εφαρμογή τών εξ αυτών κτηθεισών γνώσεων.Πέραν δέ τούτου,είναι και πανάκριβα,οπότε άν τα συστήσω σε κανέναν φίλο μου που πληροί τάς προδιαγραφάς,θα με καταριέται στον αιώνα τον άπαντα.....

    @Pentatonikos:βάσει τής περιγραφής σου γιά τα skittles,αυτά ΔΕΝ είναι κουφέτα.Οπότε μάλλον πρέπει να αλλάξη και ο τίτλος τού τόπικ ώς εξής:

    Τά "βρώμικα" καραμελάκια τής νύφης....