ελληνική μουσική
    498 online   ·  210.826 μέλη

    Ένα ραντεβού με τα.. όλα του!

    rouli726
    23.11.2011, 14:20

    Επειδή δε χρειάζεται κάτι να είναι χυδαίο για να είναι κι αστείο, το αντίθετο μάλιστα, δείτε ένα βίντεο που μου έστειλε ένας φίλος κι είναι πραγματικά αστείο, χωρίς να αηδιάζει τον θεατή.

    Είναι τα.. "συμπεράσματα από ένα ραντεβού"..

    Κι επειδή κάθε νόμισμα έχει δύο όψεις, τα συμπεράσματα τα βλέπουμε κι από τις δύο "πλευρές" τους!{#emotions_dlg.tt2}

    Δείτε το βίντεο {#emotions_dlg.biggrin}..περιμένω σχόλια!!!κλικ κλικ!


    Hastaroth
    23.11.2011, 15:43

    Αντρας ή γυναίκα το σκηνοθέτησε;


    Hastaroth
    23.11.2011, 19:29

    Παράθεση:

    Το μέλος Spartan-Werewolf στις 23-11-2011 στις 17:15 έγραψε...

    @ Hastaroth  :

    Αλβέρτο, προφανέστατα το έχει σκηνοθετήσει γυναίκα…

    Πιθανολογώ –μάλιστα- ότι η σκηνοθέτης κατάγετε από τις νήσους Άπαρτης και Άγαμης η’ ότι έχει μια αυξημένη «συμπάθια» προς τις γυναίκες από την νήσο της Λέσβου…  

    Αυτό υποψιαζόμουν κι'εγώ,καθώς είναι εμφανής η πρόθεση να θεωρηθούν όλοι οι άνδρες ώς ζώα (ενδιαφέρονται μόνο γιά το φαγητό,το "άλμα" και τον ύπνο) και ώς "χλιμίτζουρες,ενώ όλες οι γυναίκες παρουσιάζονται τρυφερές και ρομαντικές.

    Πάντως εγώ δέν γέλασα καθόλου-ούτε έκλαψα βεβαίως.

    Αλλωστε υπάρχει και Ελληνική "έκδοχή" τού σεναρίου αυτού (όχι βιντεοσκοπημένη όμως).


    fotinithanati
    23.11.2011, 20:19
    xaxaxaxaxaxaxaxa....αν και λιγο ακαταλληλο για μενα ειχε πολυ πλακα.....η αποψη γυναικων και ανδρων ειναι εντελως διαφορετικη......διαφορετικοι κοσμοι....
    Hastaroth
    23.11.2011, 21:33

    Δέν νομίζω πως αυτή η οπτική είναι ΟΛΩΝ τών ανδρών και ΟΛΩΝ τών γυναικών.

    Ούτε είδα κάποιο ιδιαίτερο χιούμορ στο βίντεο.

    Εν πάσει περιπτώσει...γούστα είναι αυτά.

     


    rouli726
    23.11.2011, 21:43

    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 23-11-2011 στις 15:43 έγραψε...

    Αντρας ή γυναίκα το σκηνοθέτησε;



    Θα μείνω σε αυτή σου την απάντηση, καθώς είμαστε στα "ανάλαφρα κι αστεία"...

    Στα πρώτα δευτερόλεπτα της εισαγωγής βλέπεις τον τίτλο " Tom Antos presents", οπότε με το φτωχό μου μυαλό συμπεραίνω πως είναι δημιούργημα ανδρικού μυαλού.

    Κλείνοντας, να επαναλάβω ότι είμαστε στα "ανάλαφρα κι αστεία"..!

     

    @φωτεινή
    Χαίρομαι που σου άρεσε το βιντεάκι, άλλωστε είναι απλά ένα αστείο βίντεο. Ούτε φιλοσοφία, ούτε απόδειξη για τον ψυχισμό των δύο φύλων, ούτε οτιδήποτε άλλο. Στην πραγματική ζωή, υπάρχουν άνδρες και γυναίκες πολλών τύπων και προσωπικοτήτων.Cool
    Το να μπορείς να κάνεις χιούμορ και να αντιμετωπίζεις όσους σε χαλάνε, όμως, είναι μαγκιά, κοριτσάκι μου!{#emotions_dlg.smartass}
    Κι αυτό "δεν έχει φύλο"! Όπως δεν έχει φύλο η σοβαρότητα, η ηλιθιότητα, η ανασφάλεια, ο ρομαντισμός κι όλα τα αισθήματα και συναισθήματα.


    rouli726
    23.11.2011, 21:50

    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 23-11-2011 στις 21:33 έγραψε...

    Δέν νομίζω πως αυτή η οπτική είναι ΟΛΩΝ τών ανδρών και ΟΛΩΝ τών γυναικών.

    Ούτε είδα κάποιο ιδιαίτερο χιούμορ στο βίντεο.

    Εν πάσει περιπτώσει...γούστα είναι αυτά.

    Το χιούμορ είναι υποκειμενικό.

    Εγώ βλέποντάς το απλά χαμογέλασα, μου φάνηκε αστείο, όπως γίνεται σε πολλές γυναικοκουβέντες ή αντροκουβέντες μετά από ραντεβού.
    Άλλοι το είδαν και ξεκαρδίστηκαν, τσεκαρισμένο αυτό που σου λέω χαχα
    Κι εσύ το είδες και σε άφησε αδιάφορο.
    Λογικό δεν είναι αυτό?
    Αλοίμονο αν ήμαστε όλοι ίδιοι, θα ήταν βαρετό.

     

    Και προφανώς δεν αφορά στην οπτική των φύλων, είναι απλά ένα χιουμοριστικό(σατυρικό αν θες,καθώς δεν αντιδρούν όλοι ίδιο στη σάτυρα) προς την οπτική των δυο φύλων.
    Δεν είπα το αντίθετο.
    Μου το έστειλε ένας φίλος, το είδα, μου άρεσε και το μοιράστηκα μαζί σας, τοποθετώντας το στη συγκεκριμένη κατηγορία, έχοντας πλήρη επίγνωση του ότι δεν αποτελεί κάποια επιστημονική άποψη, αλλά είναι όπως λέει κι η κατηγορία, "αναλαφρο κι αστείο".Cool


    mary_omikron
    23.11.2011, 22:11

    Είναι στην κατηγορία που του πρέπει Εφη, και εγώ γέλασα χωρίς να μπω στην διαδικασία αν το σκηνοθέτησε άντρας ή γυναίκα... Τονίζεται με χιουμοριστική διάθεση η παρερμηνεία και η διαφορά οπτικής και -ίσως- πατάει απαλά και στην ψυχοσύνθεση, αν και δεν το πολυπιστεύω γιατί ο σκοπός είναι εμφανώς το χιούμορ και όχι η απόδοση εύσημων στους μεν ή στις δε.

    Ενα βιβλίο σχετικό με την διαφορά οπτικής των δύο φύλων είναι "Το ημερολόγιο του Αδάμ και της Εύας" του Μαρκ Τουέην, αν σου πέσει στα χέρια διάβασέ το, έχει πλάκα {#emotions_dlg.biggrin} (κι αυτό υποκειμενικό είναι)


    rouli726
    24.11.2011, 00:12

    Παράθεση:

    Το μέλος NantiaP στις 23-11-2011 στις 23:37 έγραψε...

     

    Eπειδή τα ψάχνω λίγο τα πράγματα δυστυχώς ήταν άνδρας ο σκηνοθέτης Αμερικανός....

    A girl's dream date may be a guy's nightmare. In the classic he said, she said comedy form, two women and their men recount the unexpected pleasures and pain of the night before.

    Original title of this film was "Dinner Date"

    Writtern & Directed by: Tom Antos

    Starring:
    Jeff Sinasac
    Tonya Dodds
    Keith Cooper:
    April Morgan


    Music By:
    Christopher Charles

    Όμως σε τέτοιες περιπτώσεις  ηλιθιότητας it takes two που λένε και οι και καλά απελευθερωμένοι Αμερικάνοι δηλαδή και άνδρες και γυναίκες ηλίθιες.... άνδρες που παρουσιάζουν τις γυναίκες χαζογκόμενες αγαμητουίτες λεσβίες λυσσάρες για τα μαύρα π@παρι@  του έρωτα και γυναίκες που παρουσιάζουν τους άνδρες κοκοράκια άχρηστους ψεύτες φούστηδες και άλλα πολλά... τα γνωστά δηλαδή..

    Βέβαια όχι ότι δεν γίνονται αυτά στη ζωή ουυυ ακόμα χειρότερα... Είναι όμως θέμα καλαίσθητου χιούμορ που δεν υπάρχει σε αυτό το βίντεο...

    Εντάξει είναι άλλη μια Αμερικλ!νιά χωρίς γούστο και βέβαια δεν γέλασα καθόλου μάλλον γελοίο είναι το βίντεο... ένα βίντεο σαν όλα τα άλλα χαζοβίντεο που κυκλοφορούν χωρίς καν να πιάνει την τέχνη του cult χαχαχα


    Eπειδή ξέρω το επίπεδο και την ποιότητα του χαρακτήρα σου και ότι δε μιλάς κακοπροαίρετα, δε θα σου θυμώσω{#emotions_dlg.tt2}

    Συμφωνώ στα πρώτα που γράφεις, όσον αφορά τα δήθεν στερεότυπα για τα δυο φύλα, όμως πραγματικά θεωρώ πως στόχος του δημιουργού ήταν ένα χαλαρό αστειάκι. Όλοι κάνουμε τέτοιες συζητήσεις μεταξύ μας, χάρην αστεισμού.
    Δεν είναι κακό να χαλαρώνουμε, όσο δε προσβάλλουμε φυσικά. Για αυτό έβαλα το βίντεο σε αυτή την κατηγορία, όπως ξανάπα, και για αυτό το έβαλα γενικά, επειδή το θεώρησα χιουμοριστικό χωρίς χυδαιότητα.
    Ίσως κάνω λάθος, οκ.

    {#emotions_dlg.beer}


    -----------------
    http://patrinia.blogspot.com

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rouli726 στις 24-11-2011 00:14 ]


    inkve
    24.11.2011, 00:34

    λοιπον....αυτο μου θυμισε ενα ανεκδοτο αρκετα παρεμφερες!!

    ο τιτλος...ΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΜΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΚΑΙ ΕΝΟΣ ΑΝΤΡΑ....

    ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΓΥΝΑΙΚΑΣ:Σημερα βγηκαμε με τον γιωργο....πηγαμε για φαγητο...ηταν κακοκεφος...αποτομος...και απαντουσε μονολεκτικα σε οτι του ελεγα....μετα πηγαμε σπιτι...καναμε σεξ....κοιμηθηκε αμεσως μολις τελειωσαμε....δεν εκλεισα ματι ολη νυχτα απο την στεναχωρια...πιστευω οτι αυτη η σχεση τελειωνει και με ποναει.....

     

    ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΑΝΤΡΑ:Σημερα ο ΠΑΟΚ εχασε.....τουλαχιστον γά**σα!!!!{#emotions_dlg.lol}


    -----------------
    Οταν η δυναμη της αγαπης υπερνικησει την αγαπη για δυναμη,ο κοσμος θα γνωρισει την ειρηνη. -Jimi Hendrix-

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 24-11-2011 00:44 ]


    rouli726
    24.11.2011, 01:07

    Παράθεση:

    Το μέλος inkve στις 24-11-2011 στις 00:34 έγραψε...

    λοιπον....αυτο μου θυμισε ενα ανεκδοτο αρκετα παρεμφερες!!

    ο τιτλος...ΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΜΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΚΑΙ ΕΝΟΣ ΑΝΤΡΑ....

    ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΓΥΝΑΙΚΑΣ:Σημερα βγηκαμε με τον γιωργο....πηγαμε για φαγητο...ηταν κακοκεφος...αποτομος...και απαντουσε μονολεκτικα σε οτι του ελεγα....μετα πηγαμε σπιτι...καναμε σεξ....κοιμηθηκε αμεσως μολις τελειωσαμε....δεν εκλεισα ματι ολη νυχτα απο την στεναχωρια...πιστευω οτι αυτη η σχεση τελειωνει και με ποναει.....

     

    ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΑΝΤΡΑ:Σημερα ο ΠΑΟΚ εχασε.....τουλαχιστον γά**σα!!!!{#emotions_dlg.lol}


    -----------------
    Οταν η δυναμη της αγαπης υπερνικησει την αγαπη για δυναμη,ο κοσμος θα γνωρισει την ειρηνη. -Jimi Hendrix-

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 24-11-2011 00:44 ]



    To καλύτερο σχόλιο! ΤΕΛΟΣ!

    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

    {#emotions_dlg.beer}


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    mary_omikron
    24.11.2011, 02:41

    Συνεχίστε αν θέλετε χωρίς προσωπικούς επιθετικούς και προσβλητικούς χαρακτηρισμούς ούτε για συμφορουμίτες, ούτε (πολύ περισσότερο) για πρόσωπα οικογενειακού περιβάλλοντος. Ηθικά, δεοντολογικά και βάσει κανονισμών του forum είναι ανεπίτρεπτο.