ελληνική μουσική
    462 online   ·  210.845 μέλη

    Λογόκριναν το σχολείο του σεξ

    Hastaroth
    01.12.2011, 22:22

    Εγώ είμαι περίεργος να δώ το curriculum τού σχολείου (δηλ.τί μαθήματα θα διδάσκωνται και ποιά "διδακτέα ύλη").

    Επίσης αναρωτιέμαι άν η διευθύντρια τού σχολείου θα παραδίδη και αυτή μαθήματα (κυρίως πρακτικής κατευθύνσεως).

    ΥΓ 1.Αραγε το πιστοποιητικό σπουδών που θα χορηγή το σχολείο αυτό θα είναι απλό απολυτήριο ή πτυχίο;

    ΥΓ 2.Δέν πάμε καλά,μού φαίνεται...........


    Athws
    02.12.2011, 08:45

    Ναι, η χρεοκοπία δεν έρχεται τυχαία..


    despinakontogianni
    02.12.2011, 18:30
    Προφανώς, όμως, κάτι τέτοιο θα πουλήσει τρελά. Αν γινόταν κάτι τέτοιο στην Ελλάδα, αναρωτιέμαι..ποιος θα το αναλάμβανε;!
    Hastaroth
    02.12.2011, 20:06

    Μα,φυσικά,ο μέγας Κωνσταντίνος Γκουσγκούνης {#emotions_dlg.biggrin}


    https://www.youtube.com/watch?v=j5qPfrX-los&feature=related

    Link
    >
    despinakontogianni
    02.12.2011, 22:54
    Αχαχαχαχα! Με βάση την εμπειρία έχει προτεραιότητα!
    Hastaroth
    05.12.2011, 20:23

    Το βιντεάκι το είδα.Ωραία μουσική,ωραία φωτογραφία αλλά δέν ήταν και τίποτε ιδιαίτερο.Δέν βλέπω γιά ποιό λόγο τους πείραξε τους Αυστριακούς.

    Αυτό που με πείραξε είναι πως γιά να "φοιτήση" κάποιος σ'αυτό το "σχολείο" πρέπει να πληρώση μόνο 1.400 ευρώ το εξάμηνο,ενώ γιά να φοιτήση π.χ. στο Oxford Aviation Academy πρέπει να "σκάση" ολόκληρη περιουσία.

    Οπότε τί να τους κάνη κι'ο κακόμοιρος ο Σίγκμουντ....


    freak
    24.12.2011, 03:59

    Παντως εδω στο Ελλαντα εχουν πεσει κατι "χριστιανικες" λογοκρισιες ξεγυρισμενες.

    Και αν σκεφτεις πως ακομα δεν υπαρχει σεξουαλικη διαπαιδαγωγηση...


    StavmanR
    30.12.2011, 22:04

    Εμένα πάλι μου αρέσει το γεγονός οτι ακόλουθοι του μότο "we don't need no education" διότι η συστηματική εκπαίδευση διαλύει την φαντασία του ανθρώπου και ισοπεδώνει την μάθηση σε έναν τυπικό ανταγωνισμό και μία επίδειξη φιλολογίας, θέλουν ξαφνικά να επιβληθεί εκπαίδευση ΚΑΙ σε αυτό το ζήτημα...

     

    Ας συζητήσουμε πρώτα τί είναι παιδεία και ποια η απόστολή του πνευματικού ανθρώπου, κι έπειτα θα βρούμε κι αν χρειαζόμαστε ...'σεξουαλική διαπαιδαγώγηση'.


    Hastaroth
    31.12.2011, 20:56

    Ποιούς ακόλουθους τού εν λόγω motto είδες;

    Αλλωστε το motto αυτό δέν στηλιτεύει γενικώς την παιδεία,την μόρφωση (διότι education σημαίνει μόρφωση,όχι εκπαίδευση-η οποία αποδίδεται με την λέξη training και αφορά την εκμάθηση/απόκτηση δεξιοτήτων,όχι την απόκτηση γνώσεων γενικώς),αλλά την "χρήση" της γιά την χειραγώγηση τών ανθρώπων.

    Τό ότι εν Ελλάδι γενικώς χρειάζεται η σεξουαλική διαπαιδαγώγηση αποδεικνύεται και από τίς συζητήσεις σε διάφορα σχετικά θέματα εδώ στο Musicheaven,αλλά και σε άλλα sites.Ομως η διαπαιδαγώγηση αυτή δέν νομίζω ότι πρέπει να γίνεται με τίς μεθόδους και τεχνικές τού συγκεκριμένου Αυστριακού σχολείου (άν είναι αυτές που φαντάζομαι). 

     


    alexandros1977
    29.01.2012, 20:57
    Καλησπέρα, καθαρά για το βίντεο πιστεύω ότι καλώς κόπηκε από τα τηλεοπτικά δίκτυα της Αυστρίας γιατί φανταστείτε μια τετραμελή οικογένεια να δει στις διαφημίσεις των πρωινάδικων αυτή τη διαφήμιση την ώρα που παίρνει το πρωινό της, από αυτή την άποψη λοιπόν καλώς κόπηκε, εκτός αν προβαλλόταν μετά τις 12 το βράδυ. Για να το προχωρήσω κι ένα βήμα παραπέρα, είναι σίγουρο οτι μας χρειάζεται σεξουαλική διαπαιδαγώγηση για να πάψουμε να το βλέπουμε ως ταμπού αλλά ως μια φυσιολογική ανάγκη μας που δε θα ντρεπόμαστε να μιλήσουμε γι' αυτή.