ελληνική μουσική
354 online   ·  204.562 μέλη

Κατηφορας συνεχεια

inkve
Φθασμένος
Chat
03.12.2011, 00:03

εδω και αρκετο καιρο τα θεματα συζητησης που ανοιγονται ειναι μακραν...παρασαγκας θα ελεγα σε σχεση με μουσικη...

η κατηφορα που εχει παρει το φορουμ ειναι φανερη και βροντοφωναζει για βοηθεια...

βλεπεις στο πιεστηριο και τι διαβαζεις???ο ταδε ανεβασε φωτογραφια....η δηνα μπλογκαρει....ο αλλος ξεκινησε την εκπομπη του στο ραδιο...σχολιασμος ταινιων....ηχοι κινητων...

πρωτον δε με νοιαζει η φωτογραφια του καθενος/μιας....αν ηθελα να βλεπω ωραια κοριτσακια και αγορακια εκανα εγγραφη σε site γνωριμιων...

αν επισης ηθελα να μπλογκαρω η να διαβαζω μπλογκς των αλλων θα πηγαινα σε καποια αλλη κοινοτητα με μπλογκερς για να διαβαζω τον πονο τους και να αυτοπροσδιοριζομαι..

απλως αγαπητοι/ες απο την στιγμη που μια μουσικη κοινοτητα ειναι αυτο που δηλώνει οτι ειναι τοτε καλο θα ηταν να ζητησετε και οι ιδιοι/ες μια ξεχωριστη στηλη για τις ενημερωσεις του...δικου σας φορουμ...

αν η μοιρα ενος ωριμου πλεον μελους του musicheaven ειναι να αφησει το μετεριζι του σχολιασμου των απλων συζητησεων και να παρει προαγωγη ως βαθυστοχαστος μπλογκερ με συγχωρειτε αλλα δεν θα παρω και ουτε καν θα σχολιασω γεμιζωντας τις ενημερωσεις του πιεστηριου με ξεκαρφωτες αναζητησεις....

ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΑΝ ΝΙΩΘΕΤΕ ΜΕΛΗ ΜΙΑΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΜΕΣΩ ΣΥΖΗΤΗΣΕΩΝ ΣΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕΛΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΣΑΣ ΜΠΛΟΓΚ.........ΑΤΟΜΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΑΡΕΣΚΕΙΑ......

ας μην θιχτουν οι μπλογκερς....αν ομως θιχτουν να πληροφορησω πως ειμαι αδυνατο αγορι και αν μου την πεσουν ολοι μαζι θα μεινουν νυστικοι/ες....αν ειναι να μου την πεσουν ομως προτιμω τα κοριτσακια... ενταξει??οχι ζαβολιες!!!

επισκεπτομαι καθημερινα το site ομως σχολιαζω σπανια πλεον(στα αχαμνα σας φυσικα)....καποιοι απο τους λογους ειναι οι παραπανω...ναι ρε παιδια...πλεον στο musicheaven για να βρεις ενα μουσικο θεμα πρεπει πρωτα να περασεις απο τις συμπλιγαδες πετρες ολων των παραπανω...

ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΟΥΡΑΖΕΙ.......

με πολυ αγαπη...

inkve

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : inkve στις 03-12-2011 00:03 ]

Pentatonikos
Φθασμένος
Chat
03.12.2011, 00:13

I love you so much...! {#emotions_dlg.blink}

So, ας μετατρεψουμε το θεμα στο 'περιγραψτε ολο τον μουσικο εξοπλισμο σας' η κατι σαν 'talk 'bout your GAS'...

Για πες μας inkve τι ομορφα πραγματακια εχεις σπιτι σου... {#emotions_dlg.biggrin}

Spoiler
Σολίστ
Chat
03.12.2011, 01:01

iAgree (νέο μοντέλο της apple) with pentatonikos.

Το λοιπό...

Έχω ένα παμπάλαιο Roland D10 και ένα ομόσταυλο MC-50 sequencer. Ενίοτε τα ξεσκονίζω, όχι τα όργανα, αλλά τα δάχτυλά μου επάνω τους. Τώρα τελευταία και λόγω κρίσης δυσκολεύομαι να πάρω swiffer αλλά όλο και κάτι κάνω με τα δάχτυλα. {#emotions_dlg.biggrin}

Για να τα δούμε λίγο....

Οι οικιακές ανάγκες με έχουν κατευθύνει να τα συνδέσω επάνω σε A/V receiver.... αυτόν:

Και να ακούω βέβαια από ηχεία Hi-Fi.... αυτά:

How about you? Smile

-----------------
Στα έξι μου ήθελα να γίνω μάγειρας, στα εφτά μου Ναπολέων και από τότε η φιλοδοξία μου μεγαλώνει συνεχώς.

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Spoiler στις 03-12-2011 01:07 ]

inkve
Φθασμένος
Chat
03.12.2011, 01:05

γ***τε το θεμα..και δεν το εγραψα για χαβαλε..αν γουσταρετε πλακωθειτε αλλου

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 03-12-2011 01:11 ]

Pentatonikos
Φθασμένος
Chat
03.12.2011, 01:18

Εντάξει σορρυ πραγματικά εχεις δίκιο σε όσα λες αλλά τι περιμένεις να γίνει...? Αφού οι μουσικοί την κάνουν απο εδώ μέσα σιγά σιγά πως περιμένεις να επανέλθει το forum εκέι που ήταν κάποτε...? Εγώ το πρότεινα αυτό ως απάντηση σε όσες μλκιες βλέπουμε να γράφονται εδώ καθημερινά...

Spoiler
Σολίστ
Chat
03.12.2011, 01:19

Παράθεση:

Το μέλος inkve στις 03-12-2011 στις 01:05 έγραψε...

γ***τε το θεμα..και δεν το εγραψα για χαβαλε..αν γουσταρετε πλακωθειτε αλλου

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 03-12-2011 01:11 ]

Όχι, δα. Μια καλή ευκαιρία να μιλήσουμε για μηχανάκια {#emotions_dlg.laugh}

Πείτε κι εσείς τι κάνετε, τι θα θέλατε να κάνετε στη μουσική, τι μηχανάκι ονειρεύεστε να πάρετε; Τι ονειρεύεστε γενικώς.

Εγώ θέλω εδώ και τώρα αυτά:

{#emotions_dlg.inlove}

inkve
Φθασμένος
Chat
03.12.2011, 01:23
spoiler συνεχιζεις και το ξεφτιλιζεις...
Spoiler
Σολίστ
Chat
03.12.2011, 01:27

Παράθεση:

Το μέλος inkve στις 03-12-2011 στις 01:23 έγραψε...

spoiler συνεχιζεις και το ξεφτιλιζεις...

Θες να μιλήσουμε για μουσική; Εντάξει, εγώ είμαι μηχανάκιας, τό 'χω λίγο τον καημό.

Ας μιλήσουμε για μουσική σε ένα μουσικό forum λοιπόν. Άντε πες.

inkve
Φθασμένος
Chat
03.12.2011, 01:39

αν εισαι μηχανακιας τοτε πρωτον δεν επρεπε να λαβεις μερος στην συζητηση.

δευτερον ειρωνευεσαι..σταματα το σε παρακαλω διοτι χαλας την κουβεντα...οπως βλεπεις δεν θελω να καταληξει το θεμα σε τσακωμο...κανε μου την χαρη

τριτον δεν διαβασες τι εγραψα στο πρωτο μου μηνυμα..αν σε ενοιαζε να το διαβασεις θα καταλαβαινες οτι δεν ειναι συζητηση για μουσικη...

σε ενοιαζε να την πεις στον pentatoniko...ΠΛΑΚΩΘΕΙΤΕ ΑΛΛΟΥ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΧΑΛΑΤΕ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ...ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ Ο ΝΙΚΟΣ ΕΧΕΤΕ ΧΑΛΑΣΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΕΩΣ ΤΩΡΑ..

που ειναι αλλος ενας λογος(οι τσακωμοι γενικως οχι κατι προσωπικο) της κατηφορας του φορουμ(το θεμα της συζητησης)

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : inkve στις 03-12-2011 01:41 ]

Spoiler
Σολίστ
Chat
03.12.2011, 01:47

Παράθεση:

Το μέλος inkve στις 03-12-2011 στις 01:39 έγραψε...

αν εισαι μηχανακιας τοτε πρωτον δεν επρεπε να λαβεις μερος στην συζητηση.

δευτερον ειρωνευεσαι..σταματα το σε παρακαλω διοτι χαλας την κουβεντα...οπως βλεπεις δεν θελω να καταληξει το θεμα σε τσακωμο...κανε μου την χαρη

τριτον δεν διαβασες τι εγραψα στο πρωτο μου μηνυμα..αν σε ενοιαζε να το διαβασεις θα καταλαβαινες οτι δεν ειναι συζητηση για μουσικη...

σε ενοιαζε να την πεις στον pentatoniko...ΠΛΑΚΩΘΕΙΤΕ ΑΛΛΟΥ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΧΑΛΑΤΕ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ...ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ Ο ΝΙΚΟΣ ΕΧΕΤΕ ΧΑΛΑΣΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΕΩΣ ΤΩΡΑ..

που ειναι αλλος ενας λογος(οι τσακωμοι γενικως οχι κατι προσωπικο) της κατηφορας του φορουμ(το θεμα της συζητησης)

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : inkve στις 03-12-2011 01:41 ]

Μπα σοβαρά; Επειδή είμαι μηχανάκιας να μη λάβω μέρος στη συζήτηση; Δεν το νομίζω καθόλου φίλτατε. Και μηχανάκιας είμαι και θα λαμβάνω μέρος στις συζητήσεις.

Ποιος σου είπε ότι την λέω στον Νίκο; Ίσα ίσα που συμφωνώ μαζί του. Ας γίνει η κουβέντα μουσική. Δεν το διάβασες;

Εσύ διαμαρτύρεσαι γιατί δεν υπάρχουν μουσικές συζητήσεις και όταν σου προτείνεται να γίνει μουσική συζήτηση λες ότι το yamame το θέμα;

Σε forum είσαι, τα πνεύματα που και που θα ανάβουν. Δεν σε εμποδίζει κανείς να ανοίγεις μουσικά θέματα.

Βάλε μουσική τώρα {#emotions_dlg.beer}

inkve
Φθασμένος
Chat
03.12.2011, 01:51

ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΗΦΟΡΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΜΕΣΩ ΑΝΟΥΣΙΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ.....

ΟΔΗΓΕΙΣ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΣΕ ΓΚΡΕΜΟ..ΣΤΑΜΑΤΑ ΤΗΝ ΕΙΡΩΝΕΙΑ.....ΕΙΣΑΙ ΕΞΥΠΝΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΙ ΛΕΩ

Post αρνητικής αξιολόγησης
mary_omikron
Βετεράνος , Forum Moderator
Chat
03.12.2011, 02:11

Inkve έχεις εντοπίσει και εξέφρασες κάποια γεγονότα που συμβαίνουν και μέχρι ένα σημείο συμφωνώ, πλην όμως έχω να επισημάνω κι εγώ κάποια πράγματα:

1) Ενα site έχει πολλά μέλη και το δικό μας πάμπολλα.

2) Είναι ευθύνη όλων των μελών τα "θέματα" που δημιουργούνται και επίσης ευθύνη δική μας όταν η βαρύτητα και οι συμμετοχές πηγαίνουν σε θέματα άσχετα με μουσική.

3) Οι μεγάλες και κουραστικές (άσχετες με μουσική) συζητήσεις δεν γίνονται στα blogs και κακώς τα ανέφερες. Oι bloggers χρησιμοποιούν την δυνατότητα που τους παρέχεται από το site γράφοντας διάφορα που θεωρούν σημαντικά και συνήθως έχουν σύντομα χιουμοριστικά σχόλια. Οι "βαθυστόχαστοι" που αναφέρεις δραστηριοποιούνται αλλού, όχι στα blogs.

4) Tα "βαθυστόχαστα" εκτός μουσικής θέματα που γεμίζουν το "επί του πιεστηρίου" και σε ενοχλεί, θα ήταν ανύπαρκτα αν δεν τα διαιώνιζαν οι τροφοδότες-σχολιαστές με τις απαντήσεις τους. Κι εδώ πάλι δική μας (των μελών) ευθύνη είναι και -πρόσεξε- δεν πρόκειται για blogs.

5) Εχουν αναρτηθεί και αναρτώνται συνέχεια πάμπολλα σοβαρά και αξιόλογα θέματα και δεν έχουν παρά ελάχιστη απήχηση σε αναγνώσεις, και καθόλου συμμετοχές με σχόλια, κι αυτό είναι και πάλι ευθύνη των μελών.

6) Τις φωτογραφίες που ανεβαίνουν και ανανεώνονται συνεχώς με καινούργιες μπορούμε να τις αγνοήσουμε.

Θα μπορούσα να γράψω κι άλλα, όμως θα τα συνοψίσω στο αρχικό: Είναι ευθύνη όλων των μελών η όψη που θέλουν να έχει ένα δημόσιο site που χαρακτηρίζεται μουσικό και να βοηθούν σ΄αυτή την επιθυμητή όψη συμμετέχοντας ενεργά (οι μουσικοί).

Και από αυτό δεν εξαιρείσαι ούτε εσύ (ούτε κανένας) που μπορείς -αν θέλεις- να δημιουργείς καθημερινά ενδιαφέροντα μουσικά θέματα προσελκύοντας την προσοχή και διαμορφώνοντας (στο ποσοστό που αναλογεί) την εικόνα που δεν είναι αρεστή.

-----------------
Η ανάγκη να έχεις πάντα δίκιο, σφραγίδα ενός χυδαίου πνεύματος.. (Αlbert Camus)

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 03-12-2011 03:29 ]

mary_omikron
Chat
03.12.2011, 02:19

@ Spoiler Σωστά σου εντοπίζουν οτι το θέμα είναι άλλο. Κάνε θέμα για εξοπλισμό και συζητήστε εκεί όσο θέλετε.

mary_omikron
Chat
03.12.2011, 02:28

Παράθεση:

Το μέλος Pentatonikos στις 03-12-2011 στις 01:18 έγραψε...

Εντάξει σορρυ πραγματικά εχεις δίκιο σε όσα λες αλλά τι περιμένεις να γίνει...? Αφού οι μουσικοί την κάνουν απο εδώ μέσα σιγά σιγά πως περιμένεις να επανέλθει το forum εκέι που ήταν κάποτε...? Εγώ το πρότεινα αυτό ως απάντηση σε όσες μλκιες βλέπουμε να γράφονται εδώ καθημερινά...

Και οι μουσικοί που παραμένουν -καλή ώρα εσύ- ενεργοποιούνται σε "άλλες" δραστηριότητες...  Να σου πω  εγώ τι μπορεί να γίνει για να μην διερωτάσαι? Σαν μουσικός που είσαι να δημιουργήσεις θέματα που αφορούν μουσική, με σοβαρότητα και όχι να σπεύδεις κάθε φορά να τροφοδοτήσεις τα κακώς κείμενα. Καταλαβαίνω (χωρίς να είμαι μουσικός) οτι έχεις τις δυνατότητες. Γιατί αναλώνεσαι διαφορετικά και δεν προσφέρεις στο site που ναι μεν δείχνεις οτι δεν σου αρέσει, αλλά ωστόσο επισκέπτεσαι καθημερινά?

-----------------
Η ανάγκη να έχεις πάντα δίκιο, σφραγίδα ενός χυδαίου πνεύματος.. (Αlbert Camus)

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 03-12-2011 03:33 ]

Spoiler
Σολίστ
Chat
03.12.2011, 13:02

Παράθεση:

Το μέλος mary_omikron στις 03-12-2011 στις 02:19 έγραψε...

@ Spoiler Σωστά σου εντοπίζουν οτι το θέμα είναι άλλο. Κάνε θέμα για εξοπλισμό και συζητήστε εκεί όσο θέλετε.

Προσπάθησα να δώσω άλλη τροπή στην κουβέντα 2 φορές. 3η δεν πρόκειται καν να προσπαθήσω γιατί δεν βλέπω διάθεση προς τη σωστή κατεύθυνση. Να δω τώρα τι κατάληξη θα έχει το θέμα που είναι όντως άλλο.

Αλλά θέλεις να σου πω που θα καταλήξει; Πουθενά. 100% εγγύηση. Ποτέ σε κανένα forum δεν καταλήγουν τέτοιες συζητήσεις κάπου παρά μόνο σε ευχολόγια, κοινοτοπίες και καθωσπρεπισμούς.

Εδώ απλώς ο inkve διερωτάται κάτι πάνω στο οποίο έχει την απάντηση ο ίδιος και που του επεσήμανες κι εσύ. Και αντί να κάνει το προφανές, δηλαδή να δημιουργήσει μουσικό θέμα, ανοίγει θέμα γιατί κάτι τον ενόχλησε.

Not my cup of tea.... .

Είναι απλό παίδες. Make music και θα σας ακολουθήσουν. Και καθείς εφ' ω ετάχθη.

Εντελώς φιλικά και χωρίς διάθεση παρεξήγησης.

-----------------
Στα έξι μου ήθελα να γίνω μάγειρας, στα εφτά μου Ναπολέων και από τότε η φιλοδοξία μου μεγαλώνει συνεχώς.

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Spoiler στις 03-12-2011 13:02 ]

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Spoiler στις 03-12-2011 13:42 ]

inkve
Φθασμένος
Chat
03.12.2011, 15:40

mairy_omikron

πανω στο θεμα των blogs θα ειμαι πιο συγκεκριμενος...δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα με οποιον μπλογκαρει....απλως θα ηταν πολυ καλυτερο τα νεα για οτι αφορουν την κοινοτητα των bloggers μεσα στο musicheaven

να βρισκονται σε ξεχωριστη λιστα αναλογη με αυτη του πιεστηριου...

τα εκτος μουσικης θεματα δε με ενοχλουν....ισα ισα ολα χρειαζονται.....με ενοχλει ομως οταν αυτα τα εκτος μουσικης θεματα ειναι περισσοτερα και λιμαινουν της καταστασης!!{#emotions_dlg.happycrazy}

ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΧΑΜΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΟΙ ΤΣΑΚΩΜΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ...

ΕΝΤΑΞΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ...ΣΙΧΑΙΝΕΣΤΑΙ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ....ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣΤΕ ΟΜΩΣ ΤΟΝ ΓΡΑΠΤΟ ΣΑΣ ΛΟΓΟ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΜΕΛΗ ΠΑΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΑΓΩΝΙΖΕΣΤΑΙ ΣΕ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΕΥΦΗΕΙΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΕΙΡΩΝΙΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΩΝ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ...

επισης οι ενημερωσεις στο πιεστηριο για το οτι ο εκαστοτε ραδιοφωνιτζης αρχισε την εκπομπη του την θεωρω περιττη το λιγοτερο..

για τον spoiler το θεμα οδευει προς μετωπικη συγκρουση με το τιποτα...

θα διαφωνησω διοτι η  ΣΥΖΗΤΗΣΗ πανω σε ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΕΣ ενοχλητικες καταστασεις μονο καλη διαθεση μπορει να εχει ωστε να διορθωθουν καποια πραγματα...η εστω να αναρωτηθουμε ΟΛΟΙ που εχουμε δωσει ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ενα παραπανω σπρωξιμο στην συνεχομενη κατηφορα.

mary_omikron
Chat
03.12.2011, 16:16

Παράθεση:

Το μέλος inkve στις 03-12-2011 στις 15:40 έγραψε...
να αναρωτηθουμε ΟΛΟΙ που εχουμε δωσει ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ενα παραπανω σπρωξιμο στην συνεχομενη κατηφορα.

Αυτό είναι το σωστό που πρέπει να κάνουμε όλοι, ο καθένας από την πλευρά του δίνοντας τον καλλίτερο εαυτό του.

@ Spoiler Αν βοηθήσουμε όλοι δεν θα παραμείνει ευχολόγιο, εύχομαι να διαψευστείς και πιστεύω οτι κι εσύ το θέλεις γιατί ξέρω οτι αγαπάς το site.

Spoiler
Σολίστ
Chat
03.12.2011, 16:41

Παράθεση:

Το μέλος mary_omikron στις 03-12-2011 στις 16:16 έγραψε...

@ Spoiler Αν βοηθήσουμε όλοι δεν θα παραμείνει ευχολόγιο, εύχομαι να διαψευστείς και πιστεύω οτι κι εσύ το θέλεις γιατί ξέρω οτι αγαπάς το site.

Πολύ φοβάμαι πως δεν έχεις καταλάβει.

Αντί να υπάρξει πρόταση βελτίωσης όπως θα όφειλε να υπάρχει στο θέμα που υπάρχει γι' αυτό το σκοπό, είδαμε ακόμα μια φορά άνοιγμα θέματος με σκοπό την κλάψα.

Όπως είδες και στη συνέχεια των γραφομένων του, ο inkve δεν έκανε τίποτε άλλο από το να καταλήξει ότι τον ενοχλεί... η αρχική σελίδα... {#emotions_dlg.thumbdown}

Κρίμα. Αρχίζω να σκέφτομαι αν πραγματικά αξίζει η όλη ιστορία. Ευχολόγιο θα μείνει Μαίρη... . Mark my words.

Δεν πειράζει, από υπονοούμενα έχω κατά καιρούς αντιμετωπίσει πολλά. Απλώς δεν χρειάζεται να βγαίνει η πίκρα επί άλλων θεμάτων συγκαλυμένη με άλλα θέματα.

Και για να σας απαλλάξω από την... μετωπική παρουσία μου, θα σας αφήσω εδώ να καταλήξετε στον αναπόφευκτο τοίχο που έρχεται.

mary_omikron
Chat
03.12.2011, 20:06

Η αρχική σελίδα αναγράφει απλά την "κίνηση" και η εμφάνισή της είναι το λιγότερο που πρέπει να ενοχλεί... Η ουσία είναι στα "θέματα" και στον τρόπο σχολιασμού.

Η κατάσταση εύκολα επανέρχεται με Ε Ρ Γ Α (όχι κλάψες και λόγια) από όσους έχουν γνώσεις, κότσια και προπαντός καλή διάθεση να τα μοιραστούν.