ελληνική μουσική
    528 online   ·  210.844 μέλη

    Παζάρι Βιβλίου 2012 με χορηγό επικοινωνίας το MusicHeaven

    jorge
    04.01.2012, 11:35

    ΕΚΠΟΙΗΣΗ - ΠΑΖΑΡΙ ΒΙΒΛΙΟΥ ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΛΑΥΘΜΩΝΟΣ
    ΑΠΟ 20/1  ΕΩΣ 8/2/2012.
    Ώρες λειτουργίας καθημερινά και Κυριακές από τις 10 το πρωί έως 10 το βράδυ.


    ΧΟΡΗΓΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ: MusicHeaven


    Η ΕΚΠΟΙΗΣΗ – ΠΑΖΑΡΙ ΒΙΒΛΙΟΥ  2012 οργανώνεται από τον Σύνδεσμο Εκδοτών Βιβλίου (Σ.ΕΚ.Β.) και το  Επαγγελματικό Σωματείο Εκδοτών – Βιβλιοπωλών Ελλάδος (Ε.Σ.Ε.Β.Ε.)


    150 εκδότες εκποιούν  500.000 βιβλία σε τιμές που αρχίζουν από 0,50 ευρώ, στην μεγαλύτερη και πιο οργανωμένη εκποίηση βιβλίου.

    Σε θερμαινόμενη σκεπαστή κατασκευή σε χώρο 1000 τετραγωνικών μέτρων στην καρδιά της Αθήνας, στην πλατεία Κλαυθμώνος.


    Μπορείτε να βρείτε βιβλία όλων των ειδών σε απίστευτα χαμηλές τιμές. Οι εκπτώσεις των βιβλίων στην εκποίηση παζάρι αρχίζουν  από 70% και σε ορισμένες περιπτώσεις φτάνουν και το 90%.

    Ο μοναδικός περιορισμός είναι τα βιβλία που εκποιούνται να έχουν εκδοθεί μέχρι και το 2006 και όχι αργότερα. Δηλαδή δεν υπάρχουν βιβλία που εκδόθηκαν το 2007 η το 2008.

    Με ελάχιστα χρήματα μπορεί κανείς να προμηθευτεί βιβλία – δεν υπάρχει κανένας περιορισμός στο ποσό η την ποσότητα αγοράς  - μπορεί κανείς να προμηθευθεί ακόμη και ένα βιβλίο αξίας 0,50 ευρώ.
    Σε αυτό το τεράστιο πλήθος βιβλίων είναι σίγουρο πως ο καθένας θα βρει πολλά βιβλία που τον ενδιαφέρουν και που δεν μπορούσε ποτέ να φανταστεί πως θα τα βρει σε τόσο χαμηλή τιμή.

    Η εκδήλωση ΕΚΠΟΙΗΣΗ ΠΑΖΑΡΙ ΒΙΒΛΙΟΥ μόνο μια φορά τον χρόνο και μόνο για το χρονικό διάστημα των 20 ημερών στην πλατεία Κλαυθμώνος.


    Ε.Σ.Ε.Β.Ε.: Επαγγελματικό Σωματείο Εκδοτών – Βιβλιοπωλών Ελλάδος
    Μαυρομιχάλη 1, 106 79, Αθήνα,  Τηλ.: 2103637426, Fax: 210 3630669
    e-mail: info@esebe.gr / http://www.esebe.gr>



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 04-01-2012 11:35 ]


    επισυναπτόμενα: 15X21_72.jpg 
    mary_omikron
    04.01.2012, 13:28
    Με τόσο ασήμαντα ποσά μπορεί να πάρει κάποιος βιβλία? Μωρέ μπράβο!!! Τεράστια ευκαιρία για αγορές, μακάρι να γινόταν κάτι αντίστοιχο και εδώ σε μας.
    fotinithanati
    04.01.2012, 13:37
    θα παρω την μαμα μου και θα παω....ειναι μοναδικη ευκαιρια
    fotinithanati
    04.01.2012, 13:51
    χαχαχαχα.......σημερα δεν θα πηγαινα ετσι και αλλιως δεν πιστευω να βρισκα τιποτα
    musicloverpiano123
    04.01.2012, 18:28
    καντε και στη θεσσαλονικη κανα τετοιο
    despinakontogianni
    04.01.2012, 20:47
    Πέρσι ήθελα βοήθεια για να κουβαλήσω όσα πήρα κι ακόμα δεν τα 'χω διαβάσει κι όλα! Άντε να δούμε φέτος..!!
    rouli726
    06.01.2012, 15:58

    Πολύ όμορφα νέα για τους βιβλιόφιλους!{#emotions_dlg.clap}

    Ελπίζω να το προλάβω!


    carpediem72
    10.01.2012, 01:17
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    gizmostudio
    18.01.2012, 13:26
    Σίγουρα αξίζει μια βόλτα από όλους μας.
    catherine91
    18.01.2012, 22:28
    Κι εγώ! Κι εγώ θα προσπαθήσω να πάω!!! Ευκαιρία για πολλά βιβλίαααα!!!! :)
    jorge
    19.01.2012, 21:15
    Ξεκινάει αύριο, μην το ξεχάντε :)
    mary_omikron
    19.01.2012, 21:38

    Αυτό έλειπε να το ξεχάσετε κι όλας... τυχεροί Αθηναίοι !!! Αν δεν το θέλετε να το στείλετε σε μας {#emotions_dlg.biggrin}

    Τρέξτεεεεε


    mary_omikron
    21.01.2012, 15:48
    Τι έγινε παιδιά? Πήγε κανένας? Σκέφτηκα τι ωραία που θα ήταν να γράφει όποιος πήγε και ποιά βιβλία πήρε... :) :)
    jorge
    05.02.2012, 02:12
    Κόλαση σήμερα στην έκθεση... Πήρα 15 :)
    ilio
    05.02.2012, 13:25

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 05-02-2012 στις 02:12 έγραψε...

    Κόλαση σήμερα στην έκθεση... Πήρα 15 :)

    Καλέ τα εσύ τα πήρες όλα και έφυγες!{#emotions_dlg.biggrin}Δεν έχω ακόμα μπορέσει να περάσω από εκεί {#emotions_dlg.sad}


    rouli726
    05.02.2012, 15:51

    Όπως έγραψα σε παράλληλο θέμα για βιβλία στο φορουμ :

    "..πήγα κι εγώ στο παζάρι. βρήκα πολλά ενδιαφέροντα, για μένα που αγαπώ τα μυθιστορήματα, βιβλία, κι όχι μόνο, αλλά θέλει χρόνο και χρήμα για να αξιοποιήσεις ένα τέτοιο παζάρι. πήρα 4 βιβλία με 10.50 ευρώ κι αν είχα λεφτά θα έπαιρνα κι άλλα!
    αυτά που πήρα ήταν
    1.χωρίς οικογένεια,έκτωρ μαλό(δώρο για την βαφτισημιά μου που είναι 16 χρόνων και προσπαθώ όσο μπορώ να τη μυήσω στην αγάπη μου για τα βιβλία).
    2.ζωές απόμακρα χτισμένες,γ.οικονομίδης-είναι μια συλλογή από 12 διηγήματα που έυχομαι να είναι όσο ενδιαφέρον δείχνει.
    3.ένα διαμέρισμα στην αθήνα,glenway wescott-μυθιστόρημα για μια οικογένεια στα χρόνια της κατοχής,γενικά μου αρέσουν αυτά που αφορούν τέτοιες περιόδους της ζωής της χώρας,αρκεί να είναι αντικειμενικά και καλογραμμένα(ελπίζω να είναι) και
    4.εγώ,οι ένορκοι-mickey spillane-αστυνομικό μυθιστόρημα.
    τα διάλεξα σχεδόν τυχαία,πλην του πρώτου φυσικά, κι ελπίζω να αποδειχθούν καλή αναγνωστική παρέα για μένα :)

    να σημειώσω ότι θα μπορούσαν να υπάρχουν κάποιου είδους "θεματικές ενότητες", να είναι χωρισμένα δηλαδή τα βιβλία με κάποια διάκριση, ώστε να μη χάνεις χρόνο.
    εκεί δηλαδή που έβλεπα μυθιστορήματα,ξαφνικά δίπλα υπήρχαν κόμικ και παραδίπλα βιβλία συνταγών και μετά πάλι μυθιστορήματα πχ. αυτό δυσκόλευε πολύ τον κόσμο και έχανες και χρόνο άσκοπα. πιστεύω θα μπορούσαν να τα είχαν διαχωρίσει με κάποιο τρόπο.

    παρόλα αυτά, αν διέθετες χρήμα και χρόνο, μπορούσες να ανακαλύψεις βιβλία-εκδόσεις ή συλλογές σε πολύ καλές και συμφέρουσες τιμές. "

    Επίσης τη μέρα που πήγα εγώ, πριν μια εβδομάδα, παρά το τσουχτερό κρύο, όλες οι σόμπες ήταν σβηστές.


    -----------------
    http://patrinia.blogspot.com

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rouli726 στις 05-02-2012 15:53 ]


    Hastaroth
    05.02.2012, 15:52

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 05-02-2012 στις 02:12 έγραψε...

    Κόλαση σήμερα στην έκθεση... Πήρα 15 :)

    Και χθές κόλαση ήταν...Λόγω περιορισμένου χρόνου μόνο ένα βιβλίο πρόκανα (που έλεγε και ο Φλωράκης) να πάρω.Θα ξαναπεράσω όμως αύριο το απόγευμα μετά την δουλειά.

     

     


    -----------------
    Τίς πιό καλές σου στιγμές τίς είχες ζήσει στο χτές που δέν θυμόσουν

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Hastaroth στις 05-02-2012 15:52 ]


    mary_omikron
    05.02.2012, 16:32

    Διαβάζω οχόλια κακής διάταξης που δυσκολεύει τους επισκέπτες/αγοραστές και προσπαθώ να καταλάβω αν οφείλεται στο οτι ένας εκδοτικός οίκος έχει πληθώρα διαφορετικών ειδών οπότε λογικό να υπάρχουν όλα, αν σε ενα stand εκτίθενται βιβλία από διάφορους οίκους με όλα τα είδη του καθενός οπότε το πρόβλημα του επισκέπτη μεγαλώνει ή αν οφείλεται σε ένα γενικό αλαλούμ συν το ανακάτεμα από τους πελάτες που δεν τακτοποιείται στη θέση τουSmile.

    Πάντως νομίζω 'όταν πηγαίνουμε σε παζάρι θέλει να απολαμβάνουμε αυτό ακριβώς που λέει η λέξη, να ευχαριστιόμαστε το ψάξιμο και τις "ανασκαφές"  και να χαιρόμαστε με τα "ευρήματα" SmileSmile θα το γνωρίζουν το συναίσθημα όσοι επισκέπτονται παλαιοβιβλιοπωλεία και ψάχνοντας χωρίς να αναζητούν κάτι συγκεκριμμένο πέφτουν αναπάντεχα πάνω στο "εύρημα"... κάπως έτσι το έχω στο νου μου και παρακολουθώ πολύ ευχάριστα τις εντυπώσεις σας.


    catherine91
    05.02.2012, 16:35

    Μαίρη, νομίζω έχεις δίκιο....έχει την χάρη του και το να ψάχνεις, έτσι δεν είναι; Όμως, όπως είπε και η Έφη, χρειάζονται χρόνος και χρήμα...

    Εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να έχω άποψη πάνω στο θέμα...ήθελα πάααρα πολύ να πάω και στεναχωρήθηκα που δεν βρήκα την ευκαιρία... {#emotions_dlg.sad} Τα βιβλία είναι μια από τις μεγάλες μου αγάπες και πολυ΄θα ήθελα να γίνει κάτι αντίστοιχο και στην Πάτρα!!!!


    mary_omikron
    05.02.2012, 20:19

    Σ'ίγουρα Κατερίνα εκτός από χρήμα θέλει και χρόνο.. αυτό που είπα είναι σκέψη εναλλακτικής διασκέδασης για ένα χαλαρό απόγευμαSmile