ελληνική μουσική
    691 online   ·  210.848 μέλη

    Δημήτρης Αβυδηνός: ΣΙΩΠΗ (Δεν) κυκλοφόρησε

    davyd
    04.01.2012, 15:45

    Η ΣΙΩΠΗ είναι μια συλλογή 13 τραγουδιών -σε μουσική και στίχους δικούς μου- που μάλλον δεν θα κυκλοφορήσει ποτέ με τον γνωστό παραδοσιακό τρόπο. Οι λόγοι είναι πολλοί αλλά βασικά δεν υπάρχουν λεφτά για μια παραγωγή όπως θα την ήθελα.  Έτσι αποφάσισα να τ'αφήσω ελεύθερα. Πρόκειται για demo, 100% "σπιτική" παραγωγή.  Μέ ότι μέσα και γνώσεις διαθέτω! 

    Ακούστε τα αν θέλετε ή/και κατεβάστε τα ελεύθερα! Διαδόστε τα αν σας λένε κάτι!

    Όλα τα τραγούδια μπορείτε να τα βρείτε στο asiwpi.blogspot.com*

    Εδώ, σαν δείγμα, το τραγούδι Χρεία,  η τελευταία στροφή του οποίου είναι απο τον Ύμνο στην Ελευθερία του Δ.Σολωμού.

             

    Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

     

    * Το link δυστυχώς δεν λειτουργεί σωστά. Αν θέλετε να πάτε στην ιστοσελίδα, αντιγράψτε τη διεύθυνση στο URL address του browser και πηγαίνετε μ' αυτό τον τρόπο. Ευχαριστώ.





    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : davyd στις 04-01-2012 15:48 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : davyd στις 04-01-2012 18:47 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : davyd στις 04-01-2012 21:50 ]


    επισυναπτόμενα: silence_dark-proc2.jpg 
    mary_omikron
    04.01.2012, 21:08

    Δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος, αλλά το τραγούδι δεν ακούγεται και το blog όταν πατάω οδηγεί σε "σφάλμα"... δες σε παρακαλώ αν θέλεις μήπως έγινε κάτι λάθος από σένα για να μπορέσουμε να τα ακούσουμε Smile


    mary_omikron
    04.01.2012, 22:23
    Ναι, το άκουσα και μ΄άρεσε πολύ και ο στίχος και η φωνή σου ταιριάζει υπέροχα και η χρήση της στροφής του Εθνικού ύμνου, κάτι σαν αναμενόμενος φυσικός επίλογος... Απλή ακροάτρια είμαι, αλλά μερικά πράγματα μου μιλάνε..
    davyd
    05.01.2012, 21:05

    Σας ευχαριστώ πολύ mary_omikron και NantiaP για το χρόνο σας και τα σχόλιά σας.