ελληνική μουσική
    901 online   ·  210.833 μέλη

    Ενισχυτής - Musicstore

    fontasgreece
    26.01.2012, 23:35

    Γεια χαρά σε όλους,

    Λοιπόν θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με κάτι που μου προέκυψε.

    Αφού πέρασε καιρός και μάζεψα κάποια λεφτά αποφάσισα να αγοράσω ενισχυτή και συγκεκριμένα τον Laney (o spartan kai delta θυμούνται το θέμα).

     

    Έτσι λοιπόν έψαξα τιμές και επικοινώνησα και με το Musicstore στη Γερμανία απ' όπου έχω πάρει την κιθάρα μου. Για να μην τα πολυλογώ η τιμή του καταστήματος ήταν πιο ακριβή σε σχέση με άλλους ανταγωνιστές. Ζήτησα να μου κάνουν μια καλύτερη προσφορά και μετά από λίγες μέρες η προσφορά έγινε και ήταν σαφώς καλύτερη από την αρχική.

    Υποσχέθηκαν λοιπόν να τους απαντήσω οριστικά μέσα στην επόμενη εβδομάδα για την επιβεβαίωση της παραγγελίας.

    Προχτές όμως έλαβα e-mail από την UPS ότι το πακέτο με τον ενισχυτή έχει ήδη φύγει από τη Γερμανία με προορισμό το σπίτι μου στην Ελλάδα.

    Έστειλα αμέσως e-mail στο Musicstore (στον Έλληνα υπάλληλο) για το ζήτημα αλλά δεν έλαβα απάντηση.

    Ναι μεν λοιπόν θέλω το μηχάνημα, αλλά με πείραξε ο τρόπος που έγινε η διαδικασία δίχως την τελική δική μου έγκριση και δεν ξέρω ακόμα αν θα δεχτώ το πακέτο. Βάσει UPS θα το έχω στη 1 Φλεβάρη.

    Εφόσον θελήσω να επιστρέψω το πακέτο πίσω μήπως γνωρίζετε αν έχω την υποχρέωση να καλύψω τα έξοδα της μεταφορικής;

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : fontasgreece στις 26-01-2012 23:39 ]


    trelakias
    27.01.2012, 00:05

    Αυτοί πως θα πληρωθούν? με αντικαταβολή το στέλνουν?


    fontasgreece
    27.01.2012, 00:09
    Ναι
    trelakias
    27.01.2012, 00:28

    Ωραία... τότε μην δίνεις ούτε λεπτό και άστους να τον πάνε πάλι στην γερμανία. {#emotions_dlg.laugh}

     

    Περίεργο σκηνικό πάντως, δεν έχω ξανακούσει κάτι παρόμοιο...


    noe13
    27.01.2012, 03:27
    στο μεταξυ κανε μια ψαχτικη γτ μπορει οντως να σου κανει!
    fontasgreece
    27.01.2012, 14:05

    Κοίτα Spartan αυτό που αναφέρεις για τους όρους αποστολής δεν το γνώριζα για να είμαι ειλικρινής. Εγώ έλαβα το νέο mail με την εκπτωτική προσφορά το μεσημέρι της Τετάρτης. Είδα το μήνυμα το βράδυ της ίδιας μέρας λόγω δουλειάς και απάντησα άμεσα. Το mail της UPS ήρθε και αυτό Τετάρτη.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : fontasgreece στις 27-01-2012 14:29 ]