ελληνική μουσική
    682 online   ·  210.832 μέλη

    Drums Θέλω βοήθεια από γνώστες και έμπειρους

    droukos
    08.02.2012, 22:24

    Ενδιαφέρομαι να αγοράσω μια ντραμς MAPEX HORIZON HZB 6255 , http://www.ihorama.com/Drums/-%CE%9A%CF%81%CE%BF%CF%85%CF%83%CF%84%CE%AC/%CE%9D%CF%84%CF%81%CE%B1%CE%BC%CF%82-%CE%A3%CE%B5%CF%84/Mapex/MAPEX-HORIZON-%CE%97%CE%96%CE%92-6255/flypage.tpl.html είναι αυτή εδώ..παρακαλώ πείτε μου την γνώμη σας για το συγκεκριμένο σετ,και προτείνετε μου και κάποια που κατά την γνώμη σας είναι καλά σε ήχο και ποιότητα φυσικά..και για κάθε μοντέλο που μου προτείνετε να μου λέτε και τιμές..ευχαριστώ πολύ και θα εκτιμήσω πολύ την βοήθεια σας...

     Επίσης αν μπορείτε πείτε μου κατά την γνώμη σας ποια είναι η καλύτερη μάρκα drums!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : droukos στις 08-02-2012 22:25 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : droukos στις 08-02-2012 22:30 ]


    LITTLEdrummer
    10.02.2012, 21:26
    η συγκεκριμενη ειναι πολυ καλη την εχω ακουσει και σε λαιβ εγκρινω για πρωτο σετ μιλαμε?
    droukos
    13.02.2012, 19:03

    Ναι είναι το πρώτο σετ απλά δεν θέλω να πάρω κάποια φθηνή για να μην αγοράζω στο μέλλον μια καλύτερη..οπότε θέλω να πάρω μια καλή εξ αρχής για να την κρατήσω..έχεις κάποια καλύτερη στο μυαλό σου??


    cobal
    13.02.2012, 19:27

    Drouko και αυτο το σετ φθηνο ειναι... Αλλα φαινεται καλο

    Σε αυτα τα λεφτα ολα τα τυμπανα ειναι ιδια.

    Καλα κανεις και σκεφτεσαι να παρεις κατι καλο αλλα με προυποθεση οτι δεν θα το παρατησεις.

    Επισης να προσεξεις και τα πιατινια σου..... Γενικως αυτο το οργανο ειναι ακριβο παντως ιδιως αν θελεις να εξοπλιζεσαι συνεχεια.

    Η Mapex ειναι καλη εταιρια παντως, και εγω Mapex εχω.

    Θα σου προτεινα να ψαξεις και μεταχειρισμενα.... Σε αυτα τα λεφτα θα βρεις κατι καλυτερο αλλα μην βιαστεις να αποφασισεις και μην ντραπεις να παρεις συμβουλες πριν αγορασεις (οπως εκανες). Επισης με αυτο τον τροπο ισως βοηθησεις και καποιον που το εχει αναγκη στις μερες μας...... Σκεψου το


    ORFEASMIRSINIS
    13.02.2012, 20:52

     Πήγαινε εδώ φίλε μου http://www.Thomann.de/gr/sonor_s_classix_stage_3_rosewood.htm και δεν θα ξενοκοιτάξεις ποτέ τύμπανα στην ζωή σου, ακόμα και αυτά που θα κοστίζουν τριπλάσια!

    Πιάνεις κατευθείαν κορυφή χωρίς να δαπανήσεις υπέρογκα ποσά. Κατα τ άλλα όπως έγραψε και ο "προλαλήσας" εξάντλησε  όλα τα περιθώρια σε μεταχειρισμένα.Ενίοτε βρίσκεις εκπληκτικες ευκαιρίες


    cobal
    13.02.2012, 22:17
    Ρε Ορφεα το παλικαρι σου δειχνει ενα τυμπανο με 700 και εσυ του δειχνεις αλλο με 1700!!!! Και στη τελικη εσυ το εχεις παιξει αυτο και το ξερεις τοσο καλα που δεν ξενοκοιταζεις...... Μπορει να γουσταρει maple το παιδι.... Γιατι εισαι παντα τοσο καθετος και απολυτος
    ORFEASMIRSINIS
    13.02.2012, 23:14

     Cobalάκο ...  ξαναδιάβασε σε παρακαλώ, τί γράφει ο φίλος στην αρχή !


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    droukos
    13.02.2012, 23:46

    ορφεα δεν μπορω να δωσω τοσα λεφτα...δηλαδη μεχρι 900€ μπορω να δωσω..

    cobal εχεις δικιο..εννοουσα φθηνο με 400€ ! αυτη την ντραμς που λεω δεν δινει τα πιατινια ουτε το χαι χατ..μονο τις βασεις..ομως με αυτον που εχω μιλησει για να την αγορασω μου δινει αυτα τα πιατινιαhttp://www.telesound.gr/b_menu_cymbals_mapex.html  και με εκπτωσεις κλπ παιρνω την ντραμς με τα πιατα στην αρχικη τιμη της ντραμς(χωρις τα πιατα)..πιστευω πως ειναι καλη ευκαιρια..βεβαια τα πιατα θα τα αλλαξω καποια στιγμη οταν θα εχω τα λεφτα..

    δεν το παραταω με τιποτα ειναι κατι που αγαπαω και κατι το οποιο το ειχα αφησει οταν ημουν πιο μικρος..θα το προχωρησω επαγγελματικα δηλαδη...

    αν επιτρεπεται εσυ τι mapex εχεις?

    οσο για μεταχειρισμενο ψαχνω και εκει ..και ειναι πολυ σωστο αυτο που ειπες οτι μπορει καποιος να τα εχει αναγκη και τα του τα δωσω εγω!!!

    αν εχεις καποιο site πες μου να μπω να κοιταξω!

    σε ευχαριστω πολυ !!


    cobal
    14.02.2012, 00:39
    Ειχα την Μ5 και τωρα εχω την Saturn. Αν τελικα πας σε μεταχειρισμενα σαφως και θα τα τσεκαρεις πρωτα και μαλλον θα βρεις καποιο κομπλε σετ με πιατινια. Δεν ηξερα οτι η Mapex εχει και πιατινια αν και μου φαινονται πολυ φθηνα. Νομιζω οτι ο Νακας εχει προσφορες στα Zildjian 50%.... Κανε μια ερωτηση
    cobal
    14.02.2012, 00:42
    Αν πας σε καινουρια κοιτα να δεις αυτη τη σειρα. Δεν ειναι τα καλυτερα αλλα για την τιμη τους και για αρχη κανουν καλη δουλεια
    cobal
    14.02.2012, 00:42
    http://www.Thomann.de/gr/zildjian_zbt_4_holiday_set_beckensatz.htm
    droukos
    14.02.2012, 01:07
    πεντατονικος σιγουρα θα ελεγξω την οποια μεταχειρισμενη βρω που με ενδιαφερει! cobal και παλι σε ευχαριστω πολυ..θα παω και στο νακα να κοιταξω για τα πιατα..παντως το σετ που προανεφερα οπως ειναι χωρις πιατα ειναι καλο θεωρεις ε?απλα οπως σου ειπα θελω ενα καλο και αξιοπρεπες σετ για αρχη..
    cobal
    14.02.2012, 01:21
    Καλο ειναι το σετακι. Στο Νακα να ρωτησεις για αυτη τη προσφορα
    droukos
    14.02.2012, 01:25
    ναι θα ρωτησω.θα παω αυριο κιολας..σε ευχαριστω και παλι ησουν πολυ κατατοπιστικος..αν χρειαστω κατι θα γραψω..θα ειμαστε σε εποικινωνια..καλο βραδυ!