ελληνική μουσική
    634 online   ·  210.833 μέλη

    αγορα ηλεκτρικης κιθαρας

    andrdive
    13.02.2012, 16:48

    Πλέον το Thomann δεν θεωρείται και το φθηνότερο μαγαζί, ψαχτείτε και στην ελληνική αγορά, έχουν τρομερές προσφορές και μην ξεχνάτε ότι στο σημείο που μας έφεραν είναι προτιμότερο να ενισχύσουμε την εσωτερική μας αγορά.


    inkve
    13.02.2012, 18:49
    delta66...πολυ γελασα...μαυρο δαγκωτο στους γερμαναραδες!!χααχαχαχ ειναι η πρωτη φορα που βλεπω να γραφεις ετσι και μου εκανε εντυπωση!χαχαχαχαχα
    inkve
    13.02.2012, 18:51

    εγω το μονο που ξερω ειναι πως ειχα συμφωνησει να παρω μια strat σε πολυ καλη τιμη και μαλιστα χωρις παζαρια,,,,οσα ζηταγε θα επαιρνε ο τυπος......αλλα καποιος %^$%δεν ξερω τι του ειπε και ξαφνικα μου στελνει μηνυμα στο κιν οτι θελει 200 ευρω παραπανω!!!ρε δεν πατε απο εκει που ηρθατε???{#emotions_dlg.thumbdown}

    θα φτιαξω ενα κιθαρονι απο parts και αντε γεια!!!


    cobal
    13.02.2012, 19:50

    Συμφωνω με τον Δελτα.... Παλιοτερα ψωνιζα αρκετες φορες απο θομαν αλλα ειδα οτι Ελλαδα βρισκω καλυτερες τιμες και ειναι αληθεια.... Κοιταξτε και μεταχειρισμενα, μπορει να βρειτε κατι σε καλη κατασταση και να βοηθησετε και καποιον συμπατριωτη σας.

    Inkve..... Και εγω εδω και λιγο καιρο ασχολουμαι με την κατασκευη οργανων και για αρχη με τυμπανα και με ντοπια ξυλα


    JimmisK-7
    13.02.2012, 20:14
    delta66 ωραιο κιθαρονι αν και δεν εχω παιξει ποτε με Cort. Οταν προτεινα για αγορα μεσω internet εννουσα οτι μπορεις να βρεις σε πιο χαμηλη τιμη απο οτι αν την παρεις απο το καταστημα οπως π.χ στο Νακα. Στο μουσικοραμα παρολο που εχω αγορασει πολλες φορες απο εκει πραγματακια, εχω το θεμα οτι στα οργανα δεν δινει εγγυηση. Επισης στο προηγουμενο ποστ ειχα γραψει οτι εχω προσεξει πως το παχος της ταστιερας της Guibson ειναι πιο μεγαλο απο Ibanez ή Jackson, αν κανω λαθος διορθωστε με
    darkguitar
    13.02.2012, 21:35
    παιδια την Epiphone les paul που προτεινε ο trelakias μπορω να την βρω απο τον νακα;
    delta66
    13.02.2012, 22:31

    Παράθεση:

    Το μέλος inkve στις 13-02-2012 στις 18:49 έγραψε...

    delta66...πολυ γελασα...μαυρο δαγκωτο στους γερμαναραδες!!χααχαχαχ ειναι η πρωτη φορα που βλεπω να γραφεις ετσι και μου εκανε εντυπωση!χαχαχαχαχα

    Kοιτα, στην αρχη για να σφιξουν λιγο οι κ@λοι των ελληνων κλεφτοεμπορων με τις εξωφρενικες τιμες καλη ηταν η ... χρηση τους.

    Τωρα μαυρο δαγκωτο. ουτε βιδα γερμανικη.

    Εχουμε πλεον οπως ειπωθηκε και ελληνικα καταστηματα με λογικες και ανταγωνιστικες τιμες, και τα ευρωπουλα μενουν στην Ελλαδα.


    delta66
    13.02.2012, 22:33

    Παράθεση:

    Το μέλος JimmisK-7 στις 13-02-2012 στις 20:14 έγραψε...

    Στο μουσικοραμα παρολο που εχω αγορασει πολλες φορες απο εκει πραγματακια, εχω το θεμα οτι στα οργανα δεν δινει εγγυηση.
    Ψιλοδυσκολο αυτο.

    Υπαρχει νομοθεσια που υποχρεωνει σε παροχη 1-2 χρονων εγγυησης για οποια αγορα εντος ΕΕ.

    Σε οτι part του οργανου μπορει να καλυπτεται, την ιδια εγγυηση υποχρεωτικα δινουν ολοι.


    -----------------
    m/ Spyros Delta m/ Μαθήματα Κιθάρας m/

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : delta66 στις 13-02-2012 22:36 ]