ελληνική μουσική
    750 online   ·  210.851 μέλη

    Ένα τραγούδι που μπορεί να είναι η φωνή του καθενός μας...

    KONSTANTINOSTSELAS
    03.03.2012, 19:38

    Ένα τραγούδι που μπορεί να είναι η φωνή του καθενός μας...

    "Οι κλίκες"

    Πέρα από την προσωπική ανάγκη να μοιράζομαι τις σκέψεις και τα συναισθήματα μου μέσα από την μουσική, νομίζω πως το συγκεκριμένο  τραγούδι,  λόγο του θέματος του, ακούγοντας το, μπορεί να μας αφυπνίζει σε αυτήν  δύσκολη κατάσταση που βρισκόμαστε σήμερα… Δυστυχώς ξέρουμε πως οι δισκογραφικές εταιρείες δεν προωθούν τέτοια τραγούδια , ο κόσμος όμως τα έχει ανάγκη. Άλλωστε μην ξεχνάμε πως  ο ελληνικός λαός και οι προγονοί μας,  ακόμη και εν καιρό πόλεμου  μέσα από το τραγούδι έπαιρναν  κουράγιο και εμψυχωνόντουσαν για την επόμενη  μάχη ή τον επικείμενο αγώνα…….

     

    >

    mary_omikron
    03.03.2012, 20:31

    Ακουσα το τραγούδι σου Κωνσταντίνε και μ΄άρεσε πάρα πολύ.. πραγματικά θα μπορούσε να είναι η φωνή του καθενός. Δηλώνεις ερασιτέχνης κι ίσως αυτό είναι που το κάνει τόσο οικείο.. Μπράβο


    savvas1976
    31.03.2012, 00:16
    Καταπληκτική ερμηνεία! Μπορώ να το δανειστώ και να το προωθήσω στο site μου;
    entexnorokas
    02.04.2012, 03:03
    Μπράβο!!!!
    KONSTANTINOSTSELAS
    02.04.2012, 18:07
    ενοειτε οτι μπορεις,αλωστε τα τραγουδια ειναι για να τα μοιραζομαστε και να τα χαριζουμε,οχι να τα δανειζουμε καν... σε ευχαριστω για ολα..
    savvas1976
    06.04.2012, 23:49
    Φίλε Κωνσταντίνε σε ευχαριστώ πολύ που μου έδωσες το δικαίωμα να αναρτήσω στο site μου αυτό το υπέροχο τραγούδι. Πραγματικά φωνή, μουσική και στίχοι είναι καταπληκτικά. Το site μου είναι το "Music Creations" και μπορείς να το επισκεφτείς στο www.music-creations.hostei.com