ελληνική μουσική
    439 online   ·  210.817 μέλη

    Αγορά ηλεκτρικής κιθάρας...

    Suzie
    15.03.2012, 15:16

    Καλησπέρα! Τον τελευταίο καιρό σκέφτομαι να αγοράσω μία ηλεκτρική κιθάρα(έως και 250ευρω με ενισχυτή…αν έχετε κάποιες προτάσεις ).Κάνω είδη κλασική κιθάρα εδώ και ένα χρόνο κι έχω προχωρήσει πάρα πολύ. Σκέφτομαι να ξεκινήσω ηλεκτρική αλλά είμαι σε δίλλημα διότι απ’ όσο ξέρω υποστηρίζει κυρίως τη ροκ μουσική κι εγώ ακούω έντεχνα και λαϊκά…από την άλλη μ’ αρέσει σαν μουσικό όργανο…αλλά φοβάμαι μήπως στο τέλος  την παρατήσω…εσείς τι με συμβουλεύεται;;;


    trelakias
    15.03.2012, 23:57

    Άλλο κλασική, άλλο ηλεκτρική, άλλο ακουστική κιθάρα... Ειδικά η κλασσική που κάνεις απέχει πολύ.

     

    Τί θες να παίζεις?


    noe13
    16.03.2012, 03:12

    Παράθεση:

    Το μέλος trelakias στις 15-03-2012 στις 23:57 έγραψε...

    Άλλο κλασική, άλλο ηλεκτρική, άλλο ακουστική κιθάρα... Ειδικά η κλασσική που κάνεις απέχει πολύ.

     

    Τί θες να παίζεις?



    To ποστ του παιδιου απο πανω το διαβασες ή απλα ειπες να δωσεις μια απαντηση καπου.

    Φιλε γι αυτα που θες να παιξεις καλυτερα ακουστικη ενω αν θες και ενισχυτη παρε ηλεκτρακουστικη!


    trelakias
    16.03.2012, 11:05

    Δίκιο έχεις noe δεν πρόσεξα τι διάβασα εκείνη την ώρα, sorry.

    +1 στην ακουστική


    Suzie
    17.03.2012, 13:18

    Παράθεση:

    Το μέλος noe13 στις 16-03-2012 στις 03:12 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος trelakias στις 15-03-2012 στις 23:57 έγραψε...

    Άλλο κλασική, άλλο ηλεκτρική, άλλο ακουστική κιθάρα... Ειδικά η κλασσική που κάνεις απέχει πολύ.

     

    Τί θες να παίζεις?



    To ποστ του παιδιου απο πανω το διαβασες ή απλα ειπες να δωσεις μια απαντηση καπου.

    Φιλε γι αυτα που θες να παιξεις καλυτερα ακουστικη ενω αν θες και ενισχυτη παρε ηλεκτρακουστικη!



    Δηλαδή εάν πάρω ηλεκτρική θα δυσκολευτώ με το ρεπερτόριο?


    noe13
    17.03.2012, 17:28
    Οχι δε θα δυσκολευτεις αλλα αυτα που θες να παιξεις παιζονται κυριως με ακουστικες.Με ηλεκτρικη απλα δε θα ακουγονται το ιδιο.Βεβαια μπορεις να παρεις ηλεκτρικη και αν θες να μπεις σε αλλα μονοπατια να σε καλυψει