ελληνική μουσική
    721 online   ·  210.832 μέλη

    Κουρασμένη και κλειστή φωνή

    PanGuitar
    18.04.2012, 17:04

    Την ερχόμενη Τετάρτη έχω να τραγουδήσω σε 2 μέρη (σε εκπομπή ραδιοφώνου και μπαράκι) και έχω αρρωστήσει προχθές. Ακόμα κι όταν μιλάω νιώθω κουρασμένη τη φωνή μου και ακούγεται αλλιώς. Μόνο που μιλάω κουράζομαι. Γενικά είμαι άρρωστος και είμαι στο κρεβάτι μιας και δεν εχω δύναμη να κάνω τίποτα. Δε μπορώ ούτε να μιλάω, είναι πολύ αλλαγμένη η φωνή μου και κουρασμένη και κλειστή. Τι μπορώ να κάνω για να μου περάσει, έστω η φωνή, μέχρι τη τετάρτη; Είναι πολύ σημαντικό, ειδικά η εκπομπή στο ραδιόφωνο που δε μπορώ να ακυρώσω {#emotions_dlg.sad}


    BAGRATION
    19.04.2012, 21:45

    Μάλλον πιο λογικό θα ήταν να έκανες κάτι για να σου περάσει η αρρώστια γρήγορα. 


    -----------------
    ΚΡΙΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ - To blog για την κριτική σκέψη και την επιστήμη...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : BAGRATION στις 19-04-2012 21:46 ]


    PanGuitar
    21.04.2012, 15:13

    Πήγα νοσοκομείο και μου διάγνωσαν φαρυγγίτιδα. Παίρνω χάπια αλλά δε μου εγγυήθηκε η γιατρός ότι θα είμαι καλά μέχρι τη Τετάρτη. Μου είπε να παίρνω αυτά που μου είπε και να προσέχω να μη κρυώσω για να γίνω όσο πιο καλά γίνεται.


    BAGRATION
    21.04.2012, 23:06

    Πίνε ζεστό Γάλα με μέλι. Μπορεί να σου γεμίζει τον λαιμό με βλέννα, αλλά τουλάχιστο έτσι θα μπορέσεις να τραγουδήσεις. 

    Δοκίμασε επίσης την τσίχλα, ίσως να βοηθήσει


    VOICETEACHER
    22.04.2012, 11:57

    Kανε αφωνια μια μερα ,παρε σπρει με προπολη και κανε μεχρι 4 ψεκασμουσ την μερα,και μια επισκεψη σε Ωρλ........μηπωs εχειs  προβλημα με τηνμυτη σου και σου κανει ζημια στον λαιμο.....{#emotions_dlg.rockon}