ελληνική μουσική
    667 online   ·  210.829 μέλη

    Γνωριζει κανεις κατι γι αυτη την τραγουδιστρια;

    egalps
    22.04.2012, 19:09

    Καλησπερα σας!

    Αυτο ειναι το πρωτο μου Post σε αυτο το forum.Χαιρομαι που σας βρισκω.Εψαχνα ενα forum για τη μουσικη και βρηκα αυτο.Ειμαι σιγουρος οτι αυτος ο ιστοτοπος θα με βοηθησει να βρω αρκετα ενδιαφεροντα πραγματα στη πορεια.

    Ομως προς το παρον ας γραψω την πρωτη μου ερωτηση η οποια εχει να κανει με το τραγουδι El corazon του Arno Elias.

    Απο τη πρωτη στιγμη που το ακουσα το ερωτευτηκα.Ξερω οτι ακουγεται υπερβολικο αλλα το ακουω πανω απο 15 φορες τη μερα.Ψυχωση ε;Δε πειραζει...

    Εψαχνα λοιπον στοιχεια γι αυτο το τραγουδι και ειδικα σχετικα με τους δημιουργους του.Βρηκα οτι η συνθεση ειναι του Arno Elias,οι στιχοι της Μaria Matto και στην εκτελεση η Gloria Meaola.Τους πρωτους 2 τους βρηκα.Βρηκα φωτο τους ,αλλες τους δουλειες κτλ.Ομως οσο κι αν εψαξα ,οσο κι αν προσπαθησα δε μπορεσα να βρω ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ σχετικα με την τραγουδιστρια.Ουτε μια φωτογραφια,ουτε ενα (αλλο) τραγουδι της.Τιποτα απολυτως,και επειδη εχω μαγευτει με τη φωνη της θα θελα να βρω κατι γι αυτην.Γι αυτο εγγραψα εδω.Για να με βοηθησετε (αν μπορειτε).Γνωριζετε κατι σχετικα;

     

    Ευχαριστω πολυ!


    PanGuitar
    23.04.2012, 19:45

    Φίλε υπάρχει σελίδα στο facebook με μόνο 18 likes. Δεν υπάρχουν φωτογραφίες της.

    Απλά έχουν ποστάρει το τραγούδι και λέει ο διαχειριστής: Gloria Meaola is the wonderful voice after Arno Elias - El corazon...

    Μια κοπέλα που έγραψε στο τοίχο της σελίδας λέει πως της αρέσει η φωνή της κοπέλας και θα ήθελε πολύ να βρει πληροφορίες για αυτήν και άλλα τραγούδια (σαν και σένα δηλάδη)

    Προφανώς είναι πολύ καινούργια και δεν υπάρχουν άλλα τραγούδια, φωτογραφίες κλπ. Άρα η μόνη της μουσική ενέργεια μέχρι τώρα να' ναι αυτή η συνεργασία.

    Τι να σου πω, δε ξέρω. Δε βρήκα κάτι παραπάνω και από αυτά που είδα στη σελίδα αυτό το συμπέρασμα έβγαλα.


    egalps
    23.04.2012, 22:20
    Το εχω δει αυτο που λες φιλε.Ηλπιζα καποιος να ηξερε κατι περισσοτερο αλλα δυστυχως κανεις δε ξερει.Παντως δε νομιζω να ειναι καινουρια.Λογικα η ιδια δε θα θελει να γινει ευρυτερα γνωστη γι αυτο δεν υπαρχει τιποτε σχετικα μ αυτην.Παντως το τραγουδι ειναι κομματαρα.Ευχαριστω παντως.
    mpimpi2013
    04.02.2013, 18:30

    Το τραγούδι όντως είναι καταπληκτικό και η φωνή της τραγουδίστριας καταπληκτική. Ο λόγος που δεν μπορείς να βρεις τίποτε άλλο μουσικά δικο της είναι επειδή εκείνη είναι ηθοποιός και αυτό είναι το μόνο τραγούδι που έβγαλε ποτέ. Επιπλέον, δεν ήθελε καθόλου να γίνει τραγουδίστρια (που πιστεύω πως είναι πολύ κρίμα μιας και  έχει απίστευτη φωνή) και με το ζόρι το είπε το τραγούδι.

    'Ολα αυτά σύμφωνα με το Νίκο Γκαραβέλα, ραδιοφωνικό παραγωγό στο loveradio.gr και μεγάλο φαν του τραγουδιού και όλων των συντελεστών.

    Υ.Γ.: Ψάχνοντας κι εγώ για εκείνη στο ίντερνετ έπεσα πάνω στην ερώτηση σου και γράφτηκα εδώ μόνο και μονο για να σου απαντήσω. Καταλαβαίνω την ψύχωση με το τραγούδι, την πέρασα κι εγώ!