ελληνική μουσική
    719 online   ·  210.832 μέλη

    Ζήτηση ρυθμών PA800

    geokaklas93
    29.04.2012, 00:50

    Θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει δινοντάς μου ρυθμούς(και ήχους αν είναι δυνατόν) για το όργανο Pa800.

    Με ενδιαφέρουν κυρίως ελληνικά.

    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!


    mhnasmhnakos
    29.04.2012, 19:52

    οι ρυθμοι για πα 800 υπαρχουν πολυ καλοι κανουν 500 ευρω αν θες να σε στειλω να τους παρεις


    geokaklas93
    29.04.2012, 23:42

    Δυστυχώς δεν έχω την οικονομική άνεση.

    Δεν είναι λίγα τα λεφτά... :/


    music4u
    30.04.2012, 14:45

    Δεν είμαστε καλά!!! Καλά αυτός καλά κάνει και αξιολογεί τη "δουλειά" του 500€(αν τα έκανε αυτός) τόσα. Υπάρχουν άτομα που τους αγοράζουν; Εγώ πιστεύω οτι το καλύτερο είναι να μάθεις ΕΣΥ να φτιάχνεις ήχους ρυθμούς σύμφωνα με τις ανάγκες σου και τα γούστα σου. Θα καθυστερείς λίγο στην αρχή αλλά μετά....θα είσαι οκ! Και αυτούς να πάρεις σε λίγο καιρί πάλι θα τους έχεις χιλιοπαίξει και θα έχεις ανάγκη από άλλους, νέους.


    geokaklas93
    30.04.2012, 15:22
    Γνωρίζω να φτιάχνω κυρίως νησιώτικα που παίζω, αλλά οι λαϊκοί μου δεν είναι τόσο επαγγελματικοί.
    mhnasmhnakos
    30.04.2012, 20:57

    Παράθεση:

    Το μέλος music4u στις 30-04-2012 στις 14:45 έγραψε...

    Δεν είμαστε καλά!!! Καλά αυτός καλά κάνει και αξιολογεί τη "δουλειά" του 500€(αν τα έκανε αυτός) τόσα. Υπάρχουν άτομα που τους αγοράζουν; Εγώ πιστεύω οτι το καλύτερο είναι να μάθεις ΕΣΥ να φτιάχνεις ήχους ρυθμούς σύμφωνα με τις ανάγκες σου και τα γούστα σου. Θα καθυστερείς λίγο στην αρχή αλλά μετά....θα είσαι οκ! Και αυτούς να πάρεις σε λίγο καιρί πάλι θα τους έχεις χιλιοπαίξει και θα έχεις ανάγκη από άλλους, νέους.



    Δεν τους εφτιαξα εγω τους αγορασα και ειναι σωστοι και οι ρυθμοι και οι ηχοι .


    Sharmman
    05.05.2012, 03:48

    Μινά εξήγησε στα παιδιά ότι δεν αγόρασες με τόσα λεφτά κάτι τυχαίο αλλά
    μία ευρέως κινούμενη εμπορική Συλλογή , κλειδωμένη στο όργανό σου και ότι
    το να στείλεις , εννοείς να συστήσεις τη προέλευση , πούναι η παρακάτω :

    Επίσημο Σιτε

    YouTube Demostration

    Σίγουρα το καλύτερο πούχει να κάνει κάποιος είναι να μάθει μόνος του να φτιάχνει
    τα πράγματα που χρειάζεται , άν όμως πρώτα έχει τις γνώσεις , τον χρόνο και βέβαια
    μπορεί να ανταπεξέλθει στις απαιτήσεις της εφαρμοσμένης χρήσης του.



    reteos
    05.05.2012, 07:38

    Πρόκειται για καταπληκτική δουλειά . Έτυχε να έχω ακούσει τους θαυμάσιους ρυθμούς (ιδίως τους Ελληνικούς) καθώς  και τους καταπληκτικούς ήχους που έχει φτιάξει. Η «ζωντάνια» τόσο των ρυθμών όσο και των ήχων  αγγίζει σχεδόν το φυσικό .  Δυστυχώς δεν έχω Korg ,άλλως ασυζητητί θα τους έπαιρνα . Μπορεί να ακούγονται πολλά τα 500 ευρώ , αλλά  σίγουρα  αξίζουν τα λεφτά τους.  Τον κ. Αντώνη δεν τον γνωρίζω καθόλου και αυτό το λέω για να μην θεωρηθεί διαφήμιση ,απλώς έχω ακούσει τη δουλειά του και εχω μείνει κατάπληκτος . Αισθάνθηκα την ανάγκη να πω και εγώ την γνώμη μου . 


    music4u
    05.05.2012, 13:15

    Ok! Δεν αντιλέγω, πολύ καλή δουλειά, οργανωμένη τη βλέπω (κ την άκουσα!) απλά...για το ποσό σχολίασα. Είναι θέμα χαρακτήρα χρήστη και γνώσεων τελικά η αγορά ενός τέτοιου πακέτου και επειδή (πάλι σαν χαρακτηρας) πιστεύω οτι η παροχή υπηρεσιών δεν είναι άμμεσα συγκρίσιμη με μια ματιά, η ομάδα-ο άνθρωπος που ετοίμασε αυτή τη δουλειά τόσο το κοστολογεί και καλά κάνει. Όμως πιστεύω οτι με ένα άλλο ποσό θα είχε πολλαπλάσια κέρδη αφού ακόμα και οι ερασιτέχνες ιδιώτες θα το έπαιρναν χωρίς δεύτερη κουβέντα όπως ο φίλος παραπάνω. (ωπ! συγνώμμη για το ερασιτέχνης ιδιώτης αν είσαι επαγγελματίας!)Μπράβο στην πρωτοβουλία τους που ετοίμασαν τέτοιο Ελληνικό πακέτο, μακάρι να υπήρχε και για Yamaha!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : music4u στις 05-05-2012 13:16 ]


    Sharmman
    05.05.2012, 17:37

    Παιδιά σας ευχαριστώ γιά τα καλά σας λόγια , και συμφωνώ απόλυτα με τα λεχθέντα !

    Tώρα όσο αφορά την υψηλη τιμή κόστους θα ξεκαθαρίσω , ότι  με ενδοιαφέρει απλά
    η απόσβεση της τεράστιας αυτής εργασίας των χιλιάδων εργατοωρών και το κόστος των
    Studio & resources για την κορυφαία προσωπική βιβλιοθήκη οργάνων που εφοδίασα τις Συλλογές.

    Κατ' εμέ λοιπόν χρήστης που δεν έχει απαιτήσεις ιδιαίτερες ή κάνει το χόμπυ του δεν πρέπει
    να πληρώνει ποτέ και τίποτα και υπάρχουν forum να κατεβάσει ένα σωρό πράγματα να κάνει
    απλά την δουλειά του αλλά και να αποκτήσει διατριβή ώς πρέπει με το αντικείμενο.
    Μάλιστα και 'γώ έχω διαθέσει σε forum freeware πλήρες Σετ να βοηθήσω.

    Όταν όμως παιδιά ένας επαγγελματίας έχει απαιτήσεις , δεν έχει ούτε χρόνο , αλλά ούτε και
    σκοπεύει να ασχοληθεί περαιτέρω με ένα Arranger και απλά ΄τα θέλει όλα έτοιμα ,να το βάλει
    στη μπρίζα και να παίξει ότι θέλει και μ' όποιον ήχο θέλει στα υψηλότερα standards των
    δυνατοτήτων του οργάνου που διαθέτει , θα με συγχωρέσετε να επιμείνω ότι 500 αλλά
    ακόμα και 1000 ευρώ δεν είναι τίποτα γιά ένα άλλο όργανο που όμοιο του δεν υπάρχει ,αν και
    πολλοί θα το θέλαμε, και πολύ φοβάμαι ότι δεν θα υπάρξει ποτέ για "Ελληνικά" δεδομένα !

    Ευχαριστώ γιά τον χρόνο σας.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Sharmman στις 05-05-2012 17:42 ]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Sharmman στις 11-07-2012 02:53 ]


    mhnasmhnakos
    07.05.2012, 15:40

    Για να βαλω τα πραγματα στη θεση τους οταν ειπα να σε στειλω να τους παρεις ενοουσα τον φιλο ΑΝΤΩΝΙ .Εγω δεν μπωρω να τους δωσω η πουλησω ειναι κλεδωμενο το πακετο στο οργανο .τελος εγω δεν κανω διαφιμηση αλλα πιστευω οτι οταν θελει καποιος ν ακουσει αξιοπιστους ηχους η στυλ καθως και ενα καλο οργανο θα πληρωσει καποια χρηματα


    PANTELIS87AAA
    16.04.2013, 20:45

    ΦΤΙΑΧΝΩ ΡΥΘΟΥΣ ΚΑΙ ΗΧΟΥΣ ΛΑΙΚΟΥΣ ΓΙΑ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ PA50-60-80-800, PA1X,PA2X, PA3X ΓΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ pantelis_87@hotmail.com>

    PANTELIS87AAA
    16.04.2013, 20:50

    ΕΧΩ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΛΛΟΓΗ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΦΤΙΑΞΩ ΡΥΘΜΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ. ΕΠΙΣΗΣ ΔΙΑΘΕΤΩ ΚΑΙ ΛΑΙΚΟΥΣ ΗΧΟΥΣ ΑΠΟ TRITON . ΣΥΜΒΑΤΑ ΟΡΓΑΝΑ PA50-60-80-800.PA1X PA2X PA3X. ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΟ pantelis_87@hotmail.com>

    manolhs1971
    25.04.2013, 12:49
    file poso toys poylas
    reteos
    25.04.2013, 14:53

    Παράθεση:

    Το μέλος PANTELIS87AAA στις 16.04.2013, 20:50 έγραψε...

    ΕΧΩ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΛΛΟΓΗ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΦΤΙΑΞΩ ΡΥΘΜΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ. ΕΠΙΣΗΣ ΔΙΑΘΕΤΩ ΚΑΙ ΛΑΙΚΟΥΣ ΗΧΟΥΣ ΑΠΟ TRITON . ΣΥΜΒΑΤΑ ΟΡΓΑΝΑ PA50-60-80-800.PA1X PA2X PA3X. ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΟ pantelis_87@hotmail.com>

    Παντελή καλό θα ήταν ,αν δεν σου κάνει κόπο,  να ανέβαζες κάποια ηχητικά δείγματα , τόσον κάποιων ήχων (τουλάχιστον μπουζούκι, κλαρίνο, βιολί,ακορντεόν) ,  όσο και Ελληνικών ρυθμών (ζειμπέκικο,τσάμικο,καλαματιανό, συρτό,νησιώτικο, μπαγιό, ρούμπα).  


    Post αρνητικής αξιολόγησης