ελληνική μουσική
    678 online   ·  210.830 μέλη

    Η Ηρώ στο Faust 24/5

    elechrista
    23.05.2012, 12:17



    Ηρώ

    «Ψύχραιμα» … στο Faust

     Πέμπτη 24 Μαϊου 2012

     

    "Η αγαπημένη μας τραγουδίστρια Ηρώ, σε μια πρώτη εμφάνισή της στο Faust, θα μας αγγίξει με τη μοναδική της εκφραστικότητα και την ιδιαίτερη επιδεξιότητά της στο πιάνο, ερμηνεύοντας κομμάτια από τον καινούργιο της δίσκο "Ψύχραιμα", παλιότερες επιτυχίες της και πολλά άλλα γνωστά και αγαπημένα ελληνικά και ξένα τραγούδια.

    Μαζί της παίζουν ο Αντώνης Βουζουναράς μπάσο και ο Μιχάλης Κατσαρός πλήκτρα.

    Ώρα έναρξης:22.30


    Είσοδος: 5€ (Εις. θεάματος, δεν περιλαμβάνει ποτό)

    Σε τραπέζι: 8 € (Εις. θεάματος, δεν περιλαμβάνει ποτό)

     

    Δυο λόγια για το cd «Ψύχραιμα»…

    ΗΡΩ: «ΨΥΧΡΑΙΜΑ». Γράφει ο Αλέξης Λιόλης -  24 Νοεμβρίου, 2011

    Δεν ξέρω αν είναι ποπ ή κάτι άλλο. Μεταξύ μας, δε με ενδιαφέρει κιόλας. Ξέρω ότι είναι η Ηρώ κι αυτό μου φτάνει. Η Ηρώ, που μετά από δισκογραφική απουσία τριών χρόνων, επέστρεψε «Ψύχραιμα» με μια καινούργια δουλειά. Έτσι έκανε πάντα. Ερχόταν κι έφευγε. Άλλοτε για μικρά κι άλλοτε για μεγαλύτερα διαστήματα….

     

    Ένα άλμπουμ που έχει περισσότερο από κάθε άλλη φορά την υπογραφή της, ενορχηστρωτικά και δημιουργικά. Τη μουσική των τραγουδιών έχει γράψει η ίδια, καθώς και τους στίχους στο κομμάτι «Μόνο εμείς»….. Δίπλα στα επτά καινούρια τραγούδια συναντάμε και μια διασκευή, το τραγούδι των Μίμη Πλέσσα και Λευτέρη Παπαδόπουλου «Απόψε σε θέλω». Στο τραγούδι «Το έγκλημα» ένα απροσδόκητο ντουέτο με τον Χρήστο Λούλη. Στο τραγούδι «Μεθυσμένη διαφορά» συμμετέχει η Πολυφωνική χορωδία Πατρών με διεύθυνση του μαέστρου Σταύρου Σολωμού.

    http://www.e-tetradio.gr/ar6002el_irwpsyxraima.html


    More info:

    Artway – Technotropon,τηλ. 210 5157977,  www.liveartway.com

    Έλλη Ρουμπέν - erouben@gmail.com





    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : elechrista στις 23-05-2012 12:27 ]


    επισυναπτόμενα: afisa-faust1.jpg