ελληνική μουσική
    871 online   ·  210.851 μέλη

    Μουσικός αυτοκτονεί - Η τελευταία του ανάρτηση στο stixoi.info

    jorge
    24.05.2012, 14:55

    Ο μουσικός και μέλος του MusicHeaven Αντώνης Περρής αυτοκτόνησε πηδώντας στο κενό από τον 5ο όροφο. Λίγο πριν,  είχε σπρώξει στο κενό την 90χρονη μητέρα του.

    Εχθες το βραδυ, ο αυτόχειρας έγραψε το τελευταίο του μήνυμα στο www.stixoi.info μαζί με ένα ποίημα:

    Λέγομαι Αντώνιος Περρής. Εδώ και 20 χρόνια φροντίζω την 90 χρονών Μητἐρα μου(την γεροντοκομώ). Τώρα τα 3- 4 χρόνια έχει πάθει Αλτζχάϊμερ και τελευταία την πιάνουν και κρίσεις σχιζοφρένειας και έχει κι᾽ άλλα προβλήματα υγείας, Και τα γηροκομεία δεν δέχονται τὀσο επιβαρυμένους ασθενείς.
    Το πρὀβλημα είναι ότι δεν είχα προβλέψει να έχω αρκετό ρευστό στο λογαριασμό μου, διότι έπιασε ξαφνικά η οικονομική κρίση. Παρόλο που έχω αρκετή περιουσία, και τα πουλώ όλα όσο όσο τόσο καιρό, έχω μείνει χωρίς ρευστό(χρήματα) και δέν έχουμε πια να φάμε, κι΄η πιστωτική μου κάρτα με 22% επιτόκιο γεμάτη κι΄ας δανείζονται με 1%, κι΄άλλα έξοδα που τρέχουν. Ζω πια συνέχεια μιά ζωή δράμα.

    2) Τώρα τελευταία δυστυχώς έχω νέα σοβαρότατα δικά μου προβλήματα υγείας.

    Δεν έχω καμμία λύση μπρος μου. Περιουσία αρκετή αλλά ρευστό καθόλου, οπότε χωρίς φαγητό τι γίνεται ? Μήπως ξέρει κανείς καμμία λύση.


    Ισχυροί της γης γιά την οικονομική κρίση που δημιουργήσατε θέλετε κρέμασμα
    και σας είναι λίγο.

    Μη μείνει απ΄ αυτούς κανείς.

    1) Τον κόσμο αυτό αν θες να φτιάξεις
    πρέπει ν΄αλλάξεις τη δομή,
    πρωτού λόγω της απραξίας μας
    μας αφανίσει η παρακμή,
    μας κυβερνούν οι λωποδύτες,
    οι τραπεζίτες κι΄ οι αγιογδύτες
    κι΄ όλοι τους οι υποτακτικοί.

    R. Δίχως έλεος λοιπόν, δίχως οίκτο,
    κτύπα τους πριν αφανιστείς,
    γιατί αλλιώς μεσ΄ στη μιζέρια
    και μεσ΄ στο άδικο θα ζεις,
    δίχως έλεος λοιπόν, δίχως οίκτο,
    μη μείνει απ΄ αυτούς κανείς.

    2) Λέει η εντολή ου αυτοκτονήσεις,
    μα κατ΄ ανάγκη αυτοκτονείς,
    χτύπα τους πριν σε αφανίσουν,
    εγκληματείς που αδρανείς,
    της ηθικής μας απραξίας
    όπως και της νωθρότητάς μας
    πια ας μην είμαστ΄ ασθενείς.

    http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=Poems&act=details&poem_id=179710


    Τι ζούμε...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 24-05-2012 15:07 ]


    jorge
    24.05.2012, 15:06

    Ο Αντώνης ήταν και μέλος του MusicHeaven.

    http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Profiles&u=AntonyPerris


    ilio
    24.05.2012, 17:03

    Μικρός που ναι ο κόσμος!!Ήταν και μέλος μας ο άνθρωπος αυτός;Διάβασα την είδηση το πρωί χωρίς πολλές λεπτομέρειες  και τώρα την βλέπω εδώ ... Τι να πω ... Ας αναπαυτούν εν ειρήνη ...


    Kristalo
    24.05.2012, 21:12
    Παιδια ειναι λυπηρό πόσοι συνανθρωποι μας έχουν φτασει στην απόγνωση. Με ποναει η ψυχή που βλέπω ανθρώπους καθημερινά να μην χαμογελουν πια. Με κούρασαν οι συζητήσεις της κρίσης. Αηδίασα με αυτά που βλέπω στην τηλεόραση καθημερινά και μου αποδεικνύουν πόσο ξεφτιλισμένοι ειναι οι πολιτικοί μας. Μπέσα πλεον δεν υπάρχει και αυτός ο ανήφορος κατήφορο δεν έχει. Δεν μπορω να κρίνω αυτόχειρες και ουτε να μπω στην ψυχολογία τους δεν θέλω. Δυστυχώς το ποσοστο των αυτοκτονιών αυξανεται καθε μέρα. Με απασχολει το ποσο ακομη θα μεγαλώσει. Αν αναπαυσει ο θεός τις ψυχούλες τους...((((
    mary_omikron
    24.05.2012, 22:58

    Αυτά που ακούμε και μας στεναχωρούν σαν γενική και -κάπως- αόριστη κατάσταση, μέρα με την μέρα μας πλησιάζουν και προσωποποιούνται...σήμερα στην κοινότητά μας... αύριο μεθαύριο στην γειτονιά μας. Πάρα πολύ δυσάρεστο{#emotions_dlg.sad}


    jorge
    25.05.2012, 00:00
    Και τα καθεστωτικά ΜΜΕ (ΣΚΑΙ, ΜΕΓΚΑ, Βήμα) τσιμουδιά...
    mary_omikron
    25.05.2012, 00:06
    Απ΄αυτούς είναι όλα προβλέψιμα και αναμενόμενα. Η ενημέρωση γίνεται από twitter, αυτούς δεν πρέπει να τους βλέπει κανένας, προβάλλουν διλήμματα και κινδυνολογία και αποσιωπούν τα βασικά που πρέπει να γνωρίζει ο κόσμος.
    sven
    25.05.2012, 00:31

    Το ζητούμενο δεν είναι να αναφέρουν το τραγικό αυτό γεγονός τα Μ.Μ.Ε. που ούτως ή άλλως μαυρίζουν καθημερινά και επί δεκαετίες την ψυχή μας με ανάλογες σοκαριστικές ειδήσεις.

    Η συγκεκριμένη τραγωδία -που είναι σαφές πως δεν έχει να κάνει αποκλειστικά με οικονομικούς παράγοντες ή την οικονομική κατάσταση στη χώρα μας- είναι μία από τις πολλές εκατοντάδες που συμβαίνουν κάθε χρόνο και που κάθε μία από αυτές κρύβει πίσω της έναν απύθμενο ανθρώπινο πόνο. Για ποιο λόγο θα έπρεπε να δημοσιοποιηθεί η συγκεκριμένη και όχι οι άλλες; Η απλή και συχνή δημοσιοποίηση τέτοιου είδους ανθρωπίνων δραμάτων όχι μόνο δεν προσφέρει κάτι το ουσιώδες αλλά αντιθέτως ο τρόπος με τον οποίο παρουσιάζονται από τα Μ.Μ.Ε. τα μετατρέπει σε έναν ακόμα από τις χιλιάδες θανάτων που μας ανακοινώνονται κάθε χρόνο, με αποτέλεσμα όχι την ευαισθητοποίηση αλλά την "αναισθητοποίησή" μας απέναντι στο θάνατο και στην ανθρώπινη τραγωδία...

    Ένα κράτος που θέλει να αποκαλείται κοινωνικό θα πρέπει να λαμβάνει σοβαρότατα υπόψη τέτοια φαινόμενα, να απευθύνεται σε διεπιστημονικές ομάδες -που οφείλει να διαθέτει- για τη μελέτη αυτών των φαινομένων, και να παίρνει τα μέτρα εκείνα που μπορούν να αποτρέψουν ή να μειώσουν τη συχνότητα και τον αριθμό τέτοιων πράξεων απόγνωσης και απελπισίας που όλο και περισσότερο χαρακτηρίζουν τις "σύγχρονες" κοινωνίες μας...


    jorge
    25.05.2012, 01:40
    Sven, οι αλλαγές γίνονται όταν υπάρχει κοινωνική πίεση. Αν λοιπόν η κοινωνία παραμένει ανενημέρωτη για τέτοιου είδους περιστατικά, πως θα πιέσει και πως τα αρμόδια υπουργεία θα πιεστούν για να πάρουν τις αποφάσεις;
    sven
    25.05.2012, 08:31

    Η μη δημοσιοποίηση του κάθε ξεχωριστού δράματος ξεχωριστά ΔΕΝ συνιστά έλλειψη ενημέρωσης ή αποσιώπηση, Γιώργο. Αρκεί η δημοσιοποίηση της αύξησης των αυτοχειριών ως φαινομένου , η μελέτη, η δημόσια και σοβαρή συζήτηση για τις αιτίες που το πυροδοτούν, καθώς και για τα μέτρα που θα πρέπει να ληφθούν για τη μέγιστη δυνατή αποτροπή του.

    Το δημοσιοποίηση του συγκεκριμένου δράματος δεν θα είχε τίποτα λιγότερο ή περισσότερο απ΄ό,τι  εκατοντάδες ή χιλιάδες άλλα παρόμοια να προσθέσει. Θεωρείς πως η παρουσίαση όλων αυτών θα συνιστούσε ενημέρωση ή "είδηση"; Με την ίδια λογική θα έπρεπε να παρουσιάζονται καθημερινά δραματικές και μεμονωμένες ανθρώπινες τραγωδίες ανέργων, ναρκομανών, αλκοολικών, βιασμένων γυναικών και κάθε άλλου είδους περιπτώσεων ανάλογων κοινωνικών φαινομένων, προς ενημέρωση του φιλοθεάμονος τηλεοπτικού κοινού.

    Πριν από αρκετά χρόνια, γνωστός τηλεπαρουσιαστής είχε καθημερινή μεσημεριανή τηλεοπτική εκπομπή παρουσίασης ανθρωπίνων δραμάτων. Μας ευαισθητοποίησαν οι εκπομπές εκείνες ή εκπόρνευσαν τον ανθρώπινο πόνο, καταντώντας τον είδος ανεκδότου και γελοιοποίησης, τελικά;

    Είναι φυσικό να δημοσιοποιούνται κάποιες φορές ορισμένες χαρακτηριστικές και ιδιαίτερες περιπτώσεις ανάλογων περιπτώσεων. Αυτό, όμως, που έχει σημασία είναι η μελέτη του ΦΑΙΝΟΜΕΝΟΥ και όχι η δημοσιοποίηση των μεμονωμένων περιστατικών. Ας μη βλέπουμε συνεχώς φαντάσματα, ακόμα κι εκεί που δεν υπάρχουν, θεωρώντας πως η μη ανακοίνωση του συμβάντος από τα "καθεστωτικά Μ.Μ.Ε." ήταν δολίως σκόπιμη. Είναι σημαντικό να καταφέρουμε να διατηρήσουμε μια όσο το δυνατόν αντικειμενικότερη ματιά για όλα όσα συμβαίνουν γύρω μας, να συνειδητοποιήσουμε τις κοινωνικές τους  συνιστώσες  μέσα από τη συστηματική μελέτη τους και τελικά μέσα από τις διάφορες μορφές κοινωνικών αγώνων να τα καταφέρουμε να τα αντιμετωπίσουμε και να τα επηρεάσουμε στο μέγιστο δυνατό βαθμό.


    -----------------
    Ό,τι δε σε σκοτώνει, σε κάνει πιο δυνατό!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sven στις 25-05-2012 08:33 ]


    optiras
    25.05.2012, 08:45

    Μια ακόμα δραματική ιστορία ''καθημερινής τρέλας'' που δείχνει την απίστευτη σαπίλα της νεοελληννικής ''κοινωνίας''  (τα εισαγωγικά μπαίνουν γιατί στην ελλάδα εδώ και πολύ καιρό δεν υπάρχει κοινωνία...)

    Κατ΄αρχήν είναι απαράδεκτο να μην υπάρχουν δομές και πρόνοια για ασθένειες  όλο και πιο συχνές που έχουν δραματικές επιπτώσεις και σε αυτούς που είναι κοντά/δίπλα στον ασθενή...

    Αυτή είναι η πρακτική μεριά του να μηνυπάρχει κράτος..Κάποια λαμώγια έφαγαν τα χρήματα και υποδομές δεν υπάρχουν.... 

    Που είναι οι κοινωνικές υπηρεσίες του κράτους;Που είναι οι δήμοι;

    Θυμίζω ότι λεφτά υπάρχουν για δυο εκλογικές αναμετρήσεις και για οικονομική ενίσχυση των κομμάτων...Για τον πολίτη που έχει ανάγκη δεν υπάρχει/δεν έχει μείνει δεκάρα...

    Ένα άλλο πρόβλημα:η διάλυση του θεσμού της οικογένειας:ο άνθρωπος φαίνεται να έμεινε μόνος...

    Ακόμα και η κοινωνία:

    -που είναι οι γείτονες;

    -που είναι οι μη κυβερνητικές οργανώσεις να καλύψουν το κενό που αφήνει το κράτος;Γιατί δεν δημιούργησανμια γραμμή/ιστοσελίδα ώστε κάποιοι απελπισμένοι συμπολίιτες μας να μπορούν να απευθυνθούν κάπου;

    -για την κτηνωδία των κομμάτων δεν μιλάω...Π.χ. Το κκε έχει γραφεία παντού,οργάνωση...Θα μπορούσε να κάνει κάτι αποδεικνύοντας έμπρακτα το ενδιαφέρον για τον αδύνατο,απελπισμένο...(γιαπασοκ,νδ δενμιλάω:αυτοί έκλεβαν και τα ποσά που προορίζινταν για τους αδύνατους/απελπισμένους)

    -η εκκλησία που είναι;Τόσος ντόρος για τα φωωτοβολταϊ και την περιουσία της...

    Παρόμοιο πρόβλημα υπάρχει στην γειτονική ιταλία.Εκεί όμως κάτι κινείται.Σε επόμενη απάντηση θα αναφέρω πως αντιδρά η εκεί κοινωνία στο θέμα των αυτοκτονιών....

    Καλό είναι πριν κάνει κανείς τέτοιου είδους κίνηση να γνωστοποιήσει το πρόβλημά του στο ίντερνετ έστω και ανώνυμα.Κάποιοι μπορεί να κινητοποιήθούν και να βοηθήσουν...

    Ακόμα και στην σάπια ελληνική κοινωνία-την σαπίλα την είδαμε και στο αποτέλεσμα των εκλογών-υπάρχουν ακόμα μικρές νησίδες ανθρωπιάς...Που αντιστέκονται στην καφρίλα του lifestyle homo pasokus-και όχι μόνο- που το σύνθημα του είναι ''αμύνεστε περί πάρτης'' ...Μόνο που δουλεύουν στο σκοτάδι,δεν παίρνουν ντουντούκι για να το ανακοινώσουν...

    Ίσως η κρίση,μέσα από αυτές τις τραγικές εμπειρίες,βοηθήσει ώστε σαν κοινωνία και σαν πολίτες να γίνουμε καλύτεροι....Για να μην ξαναζήσουμε τέτοια πράγματα...Αφού συνειδητοποιήσουμε που έχουμε φτάσει...


    mary_omikron
    25.05.2012, 11:29

    @ Sven

    Η εκμετάλευση και εκπόρνευση του ανθρώπινου δράματος στο μεσημεριανάδικο που αναφέρεις δεν έχει καμμιά σχέση με την βαρύτητα που πρέπει να δίνουν τα ΜΜΕ στο φαινόμενο των αυτοκτονιών εξ αιτίας της οικονομικής κατάστασης. Δεν ζητήθηκε κουτσομπολική ενημέρωση και είναι λάθος να εκλαμβάνεται ως έτσι,  γιατί το "αίμα-σπέρμα" που τροφοδοτούσε παλαιότερα τις θεαματικότητες είναι  -επιτέλους- εντελώς έξω από τα ενδιαφέροντα του κόσμου αυτή την στιγμή.

    Πιστεύω ότι επιβάλλεται τα ΜΜε να προσεγγίσουν πολύ σοβαρά και με εκτενείς αναφορές το φαινόμενο προκειμένου να ευαισθητοποιήσουν τον κόσμο για την διπλανή πόρτα που -ίσως- συντελείται δράμα. Μέχρι να (και αν) υλοποιηθεί το κράτος πρόνοιας, μέχρι να (και αν) μπουν οι απαραίτητες δομές.. μέχρι...μέχρι... μέχρι... ας δούμε εμείς οι ίδιοι τι μπορούμε να κάνουμε και τα ΜΜΕ οφείλουν με την δύναμη που διαθέτουν να ενισχύσουν και να ευαισθητοποιήσουν προς αυτή την κατεύθυνση.

    Με την ίδια και περισσότερη ένταση έχω απαίτηση από όλους τους πολιτικούς να μιλάνε για το φαινόμενο στα προγράμματά τους, και να το παρουσιάζουν στα "αφεντικά" μας  έξω σαν πρωτοφανή για την Ελλάδα πραγματικότητα που είναι αποτέλεσμα των μέτρων, και όχι σαν νούμερο στατιστικής. Καθημερινά άνθρωποι βουτάνε στο κενό από γέφυρες ταράτσες, κόβουν φλέβες σε παγκάκια, πυροβολούνται στο Σύνταγμα, κι αν δεν υπάρξει σοβαρή και άμεση κινητοποίηση απεύχομαι αλλά σε λίγο ο καθένας από εμάς θα μετράει και 2-3 γνωστά του πλέον άτομα. Εδώ πρέπει να συμβάλουν με σωστό τρόπο τα ΜΜΕ απ΄το δικό τους μετερίζι. Ονειρεύομαι ε?


    jorge
    25.05.2012, 16:12
    Με κάλυψε απόλυτα η Μαίρη. Sven, δυστυχώς μας φτάσανε στο σημείο να θεωρούμε οτι το ρεπορτάζ για μια αυτοκτονία ενός γιού και μιας μάνας (ας το ξαναδιαβάσουμε, είναι απλά τραγικό και νομίζω ΠΡΩΤΟΦΑΝΕΣ για τα δεδομένα της Ελλάδας) είναι κάτι σαν σκηνή από ταινία Χίτσκοκ, με δραματική μουσική, τεράστιους τίτλους και συνεντεύξεις από όλη τη γειτονιά. Δεν είναι αυτό δημοσιογραφία. Δεν σημαίνει όμως οτι προτιμάμε να μην προβληθεί η είδηση και να το μάθουν μόνο οι φίλοι και οι συγγενείς (αν αυτοί οι άνθρωποι είχαν...), η αστυνομία και οι γείτονες. Πρέπει να μαθευτεί, ο κόσμος να το μεταφέρει σε βουλευτές, αυτοί να θέσουν ερωτήσεις στον Υπουργό και τελικά αυτός να πιεστεί να συμπεριλάβει τις αλλαγές σε ένα νομοσχέδιο.
    sven
    25.05.2012, 17:25

    @   mary_omikron,

    δεν βλέπω κάποια διαφωνία επί της ουσίας μεταξύ των απόψεών μας. Καταρχήν, δεν θεωρώ κι ούτε ισχυρίζομαι πως το συγκεκριμένο μεσημεριανάδικο έχει σχέση με το φαινόμενο των αυτοκτονιών του σήμερα. Απλά το ανέφερα ως παράδειγμα του ότι η παρουσίαση μεμονωμένων περιπτώσεων ανθρώπινης τραγωδίας  ΔΕΝ συμβάλει στο ελάχιστο στην ευαισθητοποίηση, πολύ δε περισσότερο στην αποτροπή τους. Αν ήταν έτσι, τότε τα πράγματα θα ήταν πάρα πολύ απλά…

    Δεν θεωρώ, επίσης, πως ζητήθηκε «κουτσομπολίστικη ενημέρωση» από το Γιώργο και άσε τον ίδιο να εκφράσει αν εξέλαβε με αυτόν τον τρόπο το  συγκεκριμένο σημείο του σχολιασμού μου. Γνωριζόμαστε πολύ καλά και νομίζω πως δεν υπάρχει περίπτωση τέτοιας παρερμηνείας.

    Η όποια ένστασή μου ΔΕΝ αφορά στη συγκεκριμένη τραγωδία αλλά στο ποιος θεωρώ πως είναι ο πλέον ουσιαστικός τρόπος αντιμετώπισης τέτοιου είδους κοινωνικών στην ουσία φαινομένων.  Συμφωνούμε, απ΄ό,τι αντιλαμβάνομαι, στο ότι θα πρέπει κατά βάση να προσεγγίζουμε παντοιοτρόπως τα ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ αυτά καθαυτά, και μόνο εκ περιτροπής κάποιες συγκεκριμένες περιπτώσεις. Όπως δεν αναφέρονται -γιατί δεν έχει νόημα- οι συγκεκριμένες περιπτώσεις εκατομμυρίων τραγωδιών και θανάτων από την έλλειψη -για παράδειγμα- εμβολίων ελονοσίας, φαρμάκων για την αντιμετώπιση του ΑIDS κ.τ.λ. -στην Αφρική και αλλού- από καρκίνο ή από τροχαία ώστε να μιλήσουμε για την αντιμετώπιση της φτώχιας, της ανισομερούς κατανομής πλούτου ή της αναγκαιότητας πρόληψης, το ίδιο θεωρώ πως ισχύει και για το φαινόμενο των αυξημένων περιπτώσεων αυτοχειρίας την περίοδο που διανύουμε.

    @ Γιώργο,

    η ένστασή μου δεν είναι θέμα προσωπικής «προτίμησης» μη προβολής της συγκεκριμένης είδησης αλλά αφορά –όπως προανέφερα- στον τρόπο αντιμετώπισης τέτοιων φαινομένων. Για να μη γίνουν οι ανθρώπινες τραγωδίες βορά για Μ.Μ.Ε. και τρομολάγνους, μόνον εκ περιτροπής και ως αφορμή για ευρύτερη συζήτηση θα πρέπει να δημοσιοποιούνται.

    ΥΓ. Παρεμπιπτόντως, είδα σήμερα σε 2 ιδιωτικά τηλεοπτικά κανάλια και ένας φίλος μου σε ένα τρίτο την αναφορά στο συγκεκριμένο γεγονός. Άρα δεν υπήρξε διάθεση συγκάλυψής του.


    mary_omikron
    25.05.2012, 19:07
    Απάντησα σε σένα Σβεν βρίσκοντας οτι το πρώτο δικό μου post (αποσιωπούν τα βασικά που πρέπει να γνωρίζει ο κόσμος) έχει κάποια σχέση με τα δικά σου γραφόμενα. Καμμιά σχέση ο Γιώργος, απορώ πως διανοήθηκες οτι θα έκανα τέτοιο ατόπημα ώστε να προτρέπεις και "άσε τον ίδιο να εκφράσει".
    jorge
    25.05.2012, 19:35

    Παράθεση:

    Το μέλος sven στις 25-05-2012 στις 17:25 έγραψε...

     Συμφωνούμε, απ΄ό,τι αντιλαμβάνομαι, στο ότι θα πρέπει κατά βάση να προσεγγίζουμε παντοιοτρόπως τα ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ αυτά καθαυτά, και μόνο εκ περιτροπής κάποιες συγκεκριμένες περιπτώσεις.

    Υπάρχουν κάποιες λίγες εκπομπές που θα μπορούσαν να ασχοληθούν. Πιστεύω θα το κάνουν. Το Κουτί της Πανδώρας, οι Πρωταγωνιστές... Δε θα φτάσει όμως η είδηση στη μεγαλη μαζα του πληθυσμου γιατί δεν βλέπει τέτοιες εκπομπές. Γι' αυτό πρέπει τα δελτία ειδήσεων, με σοβαρότητα και προβληματισμό, να μεταφέρουν τέτοιες ειδήσεις.

    Θεωρώ πως όσοι ακούμε τέτοιες ειδήσεις, σαν αυτή του Αντώνη, το πρώτο που σκεφτόμαστε είναι "μήπως έχω κι εγώ κανέναν φίλο που να έχει παρόμοια προβλήματα; Μήπως να ασχοληθώ περισσότερο με τον φίλο μου, για να μην φτάσουμε στα ίδια;" Αυτό είναι για μένα μεγάλο κέρδος γιατί έτσι σώζονται άνθρωποι.

    Παράθεση:

    Το μέλος sven στις 25-05-2012 στις 17:25 έγραψε...

    ΥΓ. Παρεμπιπτόντως, είδα σήμερα σε 2 ιδιωτικά τηλεοπτικά κανάλια και ένας φίλος μου σε ένα τρίτο την αναφορά στο συγκεκριμένο γεγονός. Άρα δεν υπήρξε διάθεση συγκάλυψής του.

    Σε ποιά;


    sven
    26.05.2012, 00:34

    Το ένα ήταν ο ΑΝΤΕΝΑ, στην πρωινή εκπομπή του Γ. Παπαδάκη, και το δεύτερο ο ΣΚΑΪ. Ο φίλος μου είπε, αν θυμάμαι καλά, πως το ανέφερε η ΕΤ 3.

    ΥΓ. Μακάρι να σκέφτονται πολλοί άλλοι σαν κι εσένα, Γιώργο, στο συγκεκριμένο θέμα.


    Jazzie
    30.05.2012, 20:39

    Παράθεση:

    Το μέλος ilio στις 24-05-2012 στις 17:03 έγραψε...

    Μικρός που ναι ο κόσμος!!Ήταν και μέλος μας ο άνθρωπος αυτός;Διάβασα την είδηση το πρωί χωρίς πολλές λεπτομέρειες  και τώρα την βλέπω εδώ ... Τι να πω ... Ας αναπαυτούν εν ειρήνη ...



    Ακριβώς το ίδιο ήθελα να πω!


    loukas76gr
    30.05.2012, 21:50
    Mέρα με τη μέρα, κάτι καινούργιο... Ο θάνατος έρχεται όλο και πιο κοντά... Χτες ο αυτόχειρας στο Σύνταγμα, σήμερα ένας μουσικός, αύριο ίσως ένας άνθρωπος της διπλανής μας πόρτας ή κάποιος δικός μας...
    cineboy
    01.06.2012, 02:15
    Γέμισα θλίψη και απο αυτό το γεγονός, που δεν είναι φυσικά το μόνο... Τα πράγματα πάνε απο το κακό στο χειρότερο,και δυστυχώς και οι καρδιές μας δεν βγαίνουν αλώβητες απο το τρελοκομείο που ζούμε. Ας έχεουν καλό ταξίδι εκεί που πάνε, μάνα και γιός.