ελληνική μουσική
226 online   ·  202.031 μέλη

Τι θα αλλάζατε??

KRITIKOS
Συγχορδία Μινόρε
Chat
13.04.2005, 14:13
Mπορουμε να αλαξουμε πλανητη???Αυτος εδω ειδη εχει ξεψυχισει
Aggelina
Σολίστ
Chat
13.04.2005, 14:40
Τι λες;;;
Ηρθαμε, καταστρέψαμε ότι βρήκαμε και τώρα να πάμε αλλού;;;
Οχι, αυτό δεν είναι σωστό να γίνει...
Θα κάτσουμε να καμαρώσουμε τις συνέπειες των πράξεών μας...
manblaz
Σολίστ
Chat
13.04.2005, 23:56
Και να θελαμε δεν μπορουμε να αλλαξουμε αλλο τον καημενο τον πλανητη μας....του εχουμε ηδη αλλαξει τα φωτα....

elenigeladari
Συγχορδία Ματζόρε
Chat
14.04.2005, 13:31
ρε παιδιά, εγώ δεν θέλω, αλλά πρέπει να αλλάξω μια λάμπα στο δωμάτιο μου που κάηκε... θέλει να΄ρθει κανείς να βοηθήσει;;...γιατί ακόμα και με σκάλα δεν φτάνω..
Haroulinda
Σολίστ
Chat
14.04.2005, 14:10
... άναψε κεράκια Ελένη μου μέχρι να έρθω εγώ και μετά να φωνάξουμε και τον Σ/μαν να στην αλλάξει!

Γραμμένο και Υπογραμμένο από μένα, την Χαρουλίντα... και για όσους δεν με ξέρετε? TOUGH! Εγώ με ξέρω!

[ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Haroulinda on 14-04-2005 14:11 ]
elenigeladari
Συγχορδία Ματζόρε
Chat
14.04.2005, 14:46
να τον φωνάξουμε βρε χαρούλα μου.. αλλα .. να ..πολύ φοβάμαι οτι επειδή είναι με άρωμα βανίλια τα κεράκια μήπως τα ....

Φ Α Ε Ι...

cheroubino
Περαστική Νότα
Chat
14.04.2005, 15:44
Μόνο για μια μικρή κουκίδα του σύμπαντος μπορεί κανείς να είναι σίγουρος ότι βελτιώνεται και αυτή είναι ο εαυτός του...μήπως, λοιπόν, να ξεκινούσαμε από εκεί;
Δε μιλάω για αλλαγή...μιλάω για βελτίωση.
Jimy
Φθασμένος
Chat
14.04.2005, 16:35
Για ποιό λόγο?

Soulessome
Συγχορδία Ματζόρε
Chat
14.04.2005, 17:20
Quote:

Το μέλος cheroubino στις 14-04-2005 στις 15:44 έγραψε:

Μόνο για μια μικρή κουκίδα του σύμπαντος μπορεί κανείς να είναι σίγουρος ότι βελτιώνεται και αυτή είναι ο εαυτός του...μήπως, λοιπόν, να ξεκινούσαμε από εκεί;
Δε μιλάω για αλλαγή...μιλάω για βελτίωση.

Συμφωνώ απολύτως! Πρώτα πρέπει να αρχίσουμε από τον εαυτό μας! Μια στάγονα δεν είναι ωκεανός αλλά χωρίς αυτη δεν υπάρχει!
Οταν λοιπόν αλλάξουμε τον εαυτό μας και τη δομή της σκέψης μας, τότε μπορούμε ''ίσως'' να αλλάξουμε τον κόσμο...
polydoroslouca
Συγχορδία Μινόρε
Chat
15.04.2005, 01:14
Ομως, πως θα ανακαλιψω τα κακα του εαυτου μου για να τα αλλαξω?
Αν γνωριζα τα ελαττωματα μου, θα τα διορθωνα, το ιδιο και ο καθε ενας.
zografia
Περαστική Νότα
Chat
18.04.2005, 10:55
Καμιά φορά δεν έχει σημασία το αποτέλεσμα, αλλα η προσπάθεια να κάνουμε τον εαυτό μας (και κατ' επέκτασην τον κοσμο) καλύτερο. Η μεγαλύτερη δυσκολία κρύβεται στην άρνησή μας να προσπαθούμε συνεχώς για το καλύτερο. Να σταματήσουμε να βολευόμαστε και να κρυβόμαστε πίσω απο τα "αδιόρθωτα" λάθη και ελλατώματά μας...
frufru
Συγχορδία Ματζόρε
Chat
18.04.2005, 11:52
Η σωστη ερωτηση θα ηταν το τι θα αλλαζαμε στους εαυτους μας και αν αυτο το πετυχαιναμε χωρις να κρυβομαστε πισω απο τα δαχτυλα μας τοτε θα επρεπε να δουμε και τι θα αλλαζαμε στους ανθρωπους γυρω μας...
Το ζητημα ειναι πως ετσι η αλλιως σπαταλουμε πολυ μεγαλο χρονο στο να συζηταμε για αυτο και πολυ λιγο στο να κανουμε οντως κατι ωστε να γινει πραγματικοτητα καποια μερα να ζουμε σε εναν πιο ομορφο κοσμο.
Εγω γνωριζω ανθρωπους που παλευουν για αυτο και που η ασχημια γυρω τους δεν εχει καταφερει να τους αποτρεψει να διεκδικουν τα ονειρα τους..
elenoua
Βασική Νότα
Chat
05.05.2005, 01:24
tipote den tha allaza.......
doritsa78
Φθασμένος
Chat
05.05.2005, 15:09
Tι θα αλλαζα?Πολλα στον κοσμο και στους ανθρωπους.Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ηρθε για να μας διδαξει την αγαπη και αντι να το κανουμε αυτο φαγωνομαστε για το τι θα κερδισει ο ενας και ο αλλος.Εχει αλλαξει ο κοσμος ολος,η ατμοσφαιρα.Αν δεν το καταλαβουμε αυτο μεσα μας πως θα προχωρησουμε?Δεν υπαρχει δεν μπορουμε αλλα δεν θελουμε.Γι'αυτο παμε χαλια ολοι.Ισως μεσα απο τα λαθη μας να το μαθουμε αργοτερα αυτο, αλλα θα ειναι πολυ αργα μετα.Ας αγαπηθουμε ολοι λοιπον.Ας δουμε και τον διπλα μας,τον συνανθρωπο μας!!

doritsa

[ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: doritsa78 on 05-05-2005 15:11 ]
vaninoui
Συγχορδία Μινόρε
Chat
05.05.2005, 17:50
Pisteuo oti to olo 8ema einai mia outopia

Na allakso ton kosmo na ton kano ti ? kalitero pio eutixismeno ! Kai leme tora oti oloi einai eutixismenoi oi goneis einai eutixismenoi, oi papoudes einai eutixismenoi ta paidia einai eutixismena ta kaname ola auta ...einai kai oloi kaliteroi
Tora pos nio8ete ?

Nio8ete eutixismenoi ,egw prosopika Bariemai

O kosmos den einai kati pou to pla8eis etsi oste na ginei kaliteros i xeiroteros o kosmos exei mia geusi Pikro-glikou (akribos opos kai o erotas)den mporis na aferesis kati dioti etsi xanei to noima tou

Mesa apo ta la8i 8a doume to sosto kai mesa sto kako 8a an8isei to kalo (kai antistrofos)

Kanenas mas den mporei na zisei se ena kosmo paneutixi xoris la8i.kai etsi kai alios i fisi tou An8ropou den ALLAZEI.Mporoume na ma8oume pragmata apo la8i proigoumenon an8ropon alla den mporoume na allaksoume tin fisi mas

Quote:
doritsa78

Δημοσιεύθηκε: 05-05-2005 στις 15:09

Tι θα αλλαζα?Πολλα στον κοσμο και στους ανθρωπους.Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ηρθε για να μας διδαξει την αγαπη και αντι να το κανουμε αυτο φαγωνομαστε για το τι θα κερδισει ο ενας και ο αλλος.Εχει αλλαξει ο κοσμος ολος,η ατμοσφαιρα.Αν δεν το καταλαβουμε αυτο μεσα μας πως θα προχωρησουμε?Δεν υπαρχει δεν μπορουμε αλλα δεν θελουμε.Γι'αυτο παμε χαλια ολοι.Ισως μεσα απο τα λαθη μας να το μαθουμε αργοτερα αυτο, αλλα θα ειναι πολυ αργα μετα.Ας αγαπηθουμε ολοι λοιπον.Ας δουμε και τον διπλα μας,τον συνανθρωπο μας!!

doritsa

Agapiti mou Doritsa den eimai kai polli 8riskos alla auto den einai to 8ema mas ,apo oti gnorizo omos o Xristos ir8e stin gi gia tous amartolous ...Kai leme tora oti o Xristos e8ele ena teleio kai eutixismeno kosmo giati eftiakse auto ton apaisio kosmo me ola auta ta la8i giati den mas petakse olous kateu8eian ston "paradeiso" na isixasoume kai emeis ,sigoura 8a eixe tous logous tous

Quote:
Αν δεν το καταλαβουμε αυτο μεσα μας πως θα προχωρησουμε

Episis polles fores stin proodo tou an8ropou sinebalan kai ta la8i tou...

Dikaiouste Twra na me li8obolisete

"Face Your Fears,Live Your Dreams"

[ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: vaninoui on 05-05-2005 17:51 ]
Desmar
Φθασμένος
Chat
06.05.2005, 00:52
... χμμμμμ ... θεωρητική ερώτηση = θεωρητική απάντηση ... συνεπώς ...

ΑΝ μπορούσα να αλλάξω τον κόσμο ... θα τον έκανα πιο ροζ ... έχει πολύ μπλε ο πλανήτης δεν συμφωνείται?????

vouliakis
Βετεράνος
Chat
06.05.2005, 01:33
POZ?

Desmar
Φθασμένος
Chat
06.05.2005, 02:30

τι ? διαφωνείς με την επιλογή χρώματος?????

vouliakis
Βετεράνος
Chat
06.05.2005, 02:56
Pink Planet? Πλάκα θα είχε...
Όμως ο Κλουζώ τι θα κυνηγούσε? Μπλε Στρουθοκάμηλους?

revekka
Φθασμένος
Chat
06.05.2005, 03:10
Quote:

Το μέλος vouliakis στις 06-05-2005 στις 01:33 έγραψε:

POZ?

vouliakis σε κερνάω για τον ρόζ πάνθηρα, μου έφτιαξες το ...πρωί