ελληνική μουσική
    486 online   ·  210.821 μέλη

    Λουκά το βρίσκεις σωστό αυτό που κάνεις?

    ixthis
    02.08.2012, 19:19
    Είσαι πολύ διαλεκτική μαιρη ο και αυτο το εκτιμαω ιδιαιτέρως. Ρε παιδιά ο σβεν που είναι ? γράφει σ ολους τους γειτόνους εμας γιατι μας σνομπάρει?
    Hastaroth
    02.08.2012, 19:28

    Παράθεση:

    Το μέλος sapounofouska στις 02-08-2012 στις 19:01 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 02-08-2012 στις 18:38 έγραψε...

    Τελικώς τί κάνει ο Λουκάς που δέν είναι σωστό;

    (Εκτός από το να πληρώση το ομόλογο τών 500 εκατομμυρίων στην Dart...)

     



    Αν τα διαβαζες ολα απ την αρχη θα καταλαβαινες απολυτως....{#emotions_dlg.lol}



    Μά εκεί είναι το θέμα:τα διάβασα όλα απ'την αρχή και δέν κατάλαβα απολύτως..τίποτε.

    Πάντως το ομόλογο στην Dart το πλήρωσε ο άλλος Λουκάς,αυτός που μάς έκανε και τον πρωθυπουργό.


    sapounofouska
    02.08.2012, 19:49

    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 02-08-2012 στις 19:28 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος sapounofouska στις 02-08-2012 στις 19:01 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 02-08-2012 στις 18:38 έγραψε...

    Τελικώς τί κάνει ο Λουκάς που δέν είναι σωστό;

    (Εκτός από το να πληρώση το ομόλογο τών 500 εκατομμυρίων στην Dart...)

     



    Αν τα διαβαζες ολα απ την αρχη θα καταλαβαινες απολυτως....{#emotions_dlg.lol}



    Μά εκεί είναι το θέμα:τα διάβασα όλα απ'την αρχή και δέν κατάλαβα απολύτως..τίποτε.

    Πάντως το ομόλογο στην Dart το πλήρωσε ο άλλος Λουκάς,αυτός που μάς έκανε και τον πρωθυπουργό.



    Οχι.... Δεν το δεχομαι... 

    Θελεις να μου πεις οτι διαβασες τον διαλογων τοσων ανθρωπων κ δεν καταλαβες το νοημα της κουβεντας?????


    sapounofouska
    02.08.2012, 19:53

    Κ μετα την 2η μπεσαμελ... 

    Καλως να ορισουμε τον μουσακα!

    Λουκα τι εχεις να πεις περι αυτου...?


    loukas76gr
    02.08.2012, 20:14

    Θα προτιμούσα να με αποκαλέσεις κολοκύθα... ταιριάζει πιο πολύ με την ιδιοσυγκρασία μου απ' ότι ο μουσακάς... {#emotions_dlg.lol}


    sapounofouska
    02.08.2012, 20:26
    Πριν τις 12 εισαι αμαξα? Κ εγω περιμενω ακομα το γοβακι...
    loukas76gr
    02.08.2012, 20:36

    Το τσόκαρο που θες να ονομάζεται γοβάκι θα στο φορέσουν οι νεφελίμ που κυκλοφορούν ανάμεσά μας... προς το παρόν περνούν, ευχάριστα θα έλεγα, με άδεια άνευ αποδοχών, τις καλοκαιρινές τους διακοπές κάπου μεταξύ των γαλαξιών Μ108 και Μ109.


    mary_omikron
    02.08.2012, 20:40

    Πήγε 12 η ώρα? Μετράω προβατάκια να κοιμηθώ αλλά ένα γελάει σπαστικά και δε μ΄αφήνει, ο δολοφόνος της Σύρου στη φυλακή και όσοι τηγανίζουν πιπεριές κέρατο προσοχή!! πιτσιλάνε στο τηγάνι...

    Τι να σου κάνει κι αυτό το δόλιο? κολλάρισε το γιακαδάκι έβαλε και το ράσσο αλλά βαριά η καλογερική κι ο Αθως έχει το καλλίτερο υποβρύχιο ψάρεμα, μπέσα για μπέσα. Ο φραπές θεωρείται αναβολικό?{#emotions_dlg.wacko}


    loukas76gr
    02.08.2012, 20:44

    Όσο για την κολοκύθα, οδηγός της είναι ο μίκυ μάους, που τις υπόλοιπες μέρες και νύχτες κατοικοεδρεύει εντός.


    sapounofouska
    02.08.2012, 20:49

    Θεωρω οτι η απαντηση περι κερατου που πιτσιλαει ηταν ακρως κατατοπιστικη...! να μην παραλειψουμε το καψιμο που κανει... 

    Το πρασινακι δεν φοριεται κ πολυ αυτο το καλοκαιρι  κ ο μικυ μαους τα εφτιαξε  με την στρουμφιτα κ το εσκασαν απο την ποντικουπολη 


    loukas76gr
    02.08.2012, 20:59

    Αναβολικό θεωρείται το ΜΗ, γιατί μας χαλάει τη διάθεση, με αποτέλεσμα ο μίκυ, η μίνυ και η σταχτοπούτα να σέρνουν την άμαξα με τα προβατάκια, στις 5 αντί στι 3 τα ξημερώματα.


    sapounofouska
    02.08.2012, 21:04
    Τι να πει κ η καημενη κοκκινοσκουφιτσα τοτε !!! Τι να πει κ ο λυκος...Ουτε καλαθι ουτε κοκκινοσκουφιτσα... Και μην μου πεις η γρια κοτα εχει το ζουμι θα θιχτει η σοφια που δεν αποφασισε να κανει κοτοσουπα!
    mary_omikron
    02.08.2012, 21:36
    Τι μποζόνιο του Χιγκς και αηδίες...το βλακόνιο της Παπαχρήστου άλλαξε την ιστορία. Καταργείται και η δοτική από τη γραμματική αφού έτσι κι αλλιώς δε μας δίνουν τίποτα, άχρηστη ήταν. Είναι κι αυτός ο πιτσιρικάς απέναντι που μου κλεβει σήμα τάχα κατά λάθος το παίζει αδιάφορος και ψάχνει γκόμενα στο fb να μαγαρίσει τα σεντόνια τώρα που λείπει η μάνα του!!! Πανσέληνο έχει σήμερα?
    STEFANOS604
    02.08.2012, 21:54

    Παιδιά παρ’ όλο που ακόμα δεν κατάλαβα ακόμα ακριβώς το θέμα (αν και στην αρχή ποστάρισα με απόφθεγμα ,παροιμία και στίχους λαϊκού τραγουδιού ότι δήθεν κατανόησα… ) και παρά την ηλικία μου σας διαβάζω ευχάριστα και μάλιστα κάνω φυλλομέτρηση φτου κι απ’ την αρχή .

    Είναι σαν να  βλέπεις μια κινηματογραφική ταινία που δεν την καταλαβαίνεις αλλά το σενάριο είναι τέτοιο που όχι μόνο δεν σε κουράζει αλλά αντιθέτως σ’ ευχαριστεί.

    Εδώ όμως εσείς ξεπεράσατε και τους καλύτερους σεναριογράφους διότι το σενάριο σας είναι on line και δεν ακολουθείτε κάποια συγκεκριμένη οδό , μου θυμίζετε δε τις ατάκες των αυτοδίδασκων ηθοποιών του πάλαι ελληνικού θεάτρου και κινηματογράφου.

    Έχετε χιούμορ, όχι σε στυλ Λαζόπουλο που γελάς ή τσατίζεσαι με τις βωμολοχίες  κι αυτά που λέει είναι κατανοητά κι απ’ την κυρά Μαρία του χωριού .Εδώ αντίθετα το χιούμορ είναι πηγαίο, ανεξάντλητο , ρέει σαν καθαρό νερό  και είναι μέχρι στιγμής σε πλαίσια  ευγένειας. Τέτοιους νέους θα ήθελα για πολιτικούς με γλώσσα που ναι μεν να μη καταλαβαίνω αλλά που είναι αληθινή και όχι ξύλινη. 

    Δεν ξέρω τι άλλο να πω , έχω μείνει καταγοητευμένος απ' αυτό το thread.Συγχαρητήρια μη τον σταματάτε το ‘’Λουκά’’ !!!! Καλή επιτυχία στη ζωή σας. 

     

    Ευχαριστώ


    tallos
    02.08.2012, 22:45
    τι πινετε;
    ixthis
    02.08.2012, 23:00

    Αχ στεφανέ μου αυτο που είπες ΄΄τέτοιους νέους θα θελα ,,,,,,΄΄΄με έκανες βιτάμ μέλι έφαγα λέμε.

    Ο μισός αιώνας έγινε ένα με την μπεσαμέλ μου και συνεχίζει απτόητος ο κακούργος να μου προσθέτει .

    Οσο για το σενάριο ενοείτε πως ακόμα και ο Σπήλμπέρκ εχει κομπλάρει .

    Εσύ καθ ότι γατόνι , σε πήρα γραμμή εγώ{#emotions_dlg.whistling} ακολούθησε το ΄΄διάβαζε και μή ερεύνα΄΄εν προκειμένω πάει γάντι .

    Επίσης ΄΄τα παιδία παίζειν΄΄. Φτιάξαμε τη γωνιά του παραλόγου του σουρεαλιστικού χιουμορίσματος ,και της ποιοτικής έκπτωσης (πωπω τι λέω η γυναίκα , εχω τάσεις λιποθυμίας με τη μορφωση που με δέρνει).

    Διότι και το παράλογο θέλει τη στέγη του . Και κυρίως όλα αυτά που προανέφερα (κι αυτο σπουδαστικό)ξορκίζουν την κακή ενέργεια που μας ξαναθυμήθηκε , με το γέλιο.

    Και τέλος οπως έλεγε και ένας γνωστός ύποπτος :η Νταίζη Ντούκουνα δεν τραγούδησε τυχαία το άσμα

    ΄΄ με απαλλοτρίωσες με απαλλοτρίωσες

         έβγαλες τον κ...λο έξω γι αυτο κρύωσες΄΄ καθόλου τυχαία..

    Σκέψου το λιγό βαθύτερα και θα καταλάβεις είμαι σίγουρη.Και μετά έλα να σε κεράσω ένα υποβρύχιο και το συζητάμε.

    Λουκά τελικά αναβεις θερμοσίφωνα και το καλοκαίρι ? κι έγω που σε περίμενα μπρουταλιάρη και σπαρτιάτη.!!!!!


    ixthis
    02.08.2012, 23:19

    tallos  τι πίνεται?

    Έγώ μια σακριά με κανέλα ευχαριστώ.

    -------------------------------------------------------------------------

    Παιδιά κάτι άσχετο σόρυ αν σας βγάζω λίγο έξω απ το θέμα αλλά είναι σοβαρό .

    Πείτε τε μου για την επίδραση της ταραμοσαλάτας στην πολιτιστική ζωή των αστροναυτών?

    επείγομαι , καίγομαι απαντήστε αμεσα πλίζ!!!! (  και με τις ξένες γλώσσες τόχω ετσι?)


    sapounofouska
    02.08.2012, 23:43
    Αρνουμαι να συμμετεχω σε κατι που ειναι περα για περα εκτος θεματολογιας... Νιωθω οτι εχω το γνωθη οτι δινω εξετασεις στην ιστορια κ ξαφνικα μου λεει ο δασκαλος οχιχιχιχιιιι γραφεις φυσικη! αρνουμαι.... Αλλα επειδη ειμαι μορφωμενο παιδι βιολι θα σου απαντησω.... η ταραμοσαλατα συσκευαζοταν μεχρι πρωτιστως σε σωληναρια συμπυκνωμενης περιεκτικοτης.. Αλλα ως βρωμιαρης κ ελεεινος ο ανθρωπος πετουσε το υπολλειμα εκ του παραθυρου... οποτε αρχισε η αστρο-γονικη μολυνση του συμπαντος.. Αυτο ειχε μεγαλη επιπτωση στην ανατρεπτικη κ ολοκληρωτικη μεταβαλομενη ψυχοσυνθεση του αστροναυτη...
    mary_omikron
    03.08.2012, 00:15
    Ταραμοσαλάτα με τέτοια πανσέληνο? Τζάμπα παιδεύεσαι θα "κόψει" και μέχρι στιγμής κανείς δεν με ευχαρίστησε που τον βοήθησα να καταλάβει τι ακριβώς ήθελε.. Τι να πει κανείς για την ευγένεια? Τελικά σεληνιάστηκε κανείς ή τζάμπα περιμένει το δάσος?
    aviectus
    03.08.2012, 00:35

    Συμφωνα με την αρχαια θεωρια των Μαγια,η 179η πανσεληνος γιορταζοταν με γιορτη Ταραμοσαλατας.
    μπορειτε να δειτε και σχετικη βιβλιογραφια, "το χαβιαρι στην εποχη του χαλκου", "λαγανα -Ταραμας-Μαγια","ταραμομαντια".

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : aviectus στις 03-08-2012 00:35 ]