ελληνική μουσική
    784 online   ·  210.851 μέλη

    Λουκά το βρίσκεις σωστό αυτό που κάνεις?

    loukas76gr
    03.08.2012, 08:28
    Πω, τι φταίω ο τυχερός να διαβάζω τα ποστ κι απόψε που ξύπνησα αργά και βλέπω την πανσέληνο σιγά σιγά να εξαφανίζεται... Μα που πηγαίνει; Λες να χάσουμε τη 'φεγγαρόσκονη'? Τρομάζω στην ιδέα!
    mary_omikron
    03.08.2012, 09:03

    Τελικά διαπίστωσα ότι αθωότητα στις μέρες μας θα πει να μην ανησυχείς αν θα στάξει παγωτό στην οθόνη του iPad και η ενηλικίωση της κότας είναι αντιστρόφως ανάλογη με την ανάπτυξη της.  

    Μου κόστισε βέβαια χρόνο και χρήμα, αλλά η προσθήκη στο βιογραφικό μου άξιζε.... χαλάλι !!!!


    loukas76gr
    03.08.2012, 09:15
    Ο Βεnjamin Βutton ήταν τελικά ο κινέζος που έδειχνε με κάμερα realtime διαδικτυακά στους φίλους του τις ομορφιές της Σαντορίνης.
    Hastaroth
    03.08.2012, 10:13

    Δέν μού μοιάζει γιά Κινέζικο όνομα το Benjamin Button.Μήπως στην πραγματικότητα τον έλεγαν Wu Li-Chin?

    Πάντως ένα είναι βέβαιο:θα περάση πολύς καιρός μέχρι να ανελκυστή το Sea Diamond απ'τα βάθη τής Σαντορίνης......


    tallos
    03.08.2012, 10:14
    ρε κατι πινετε εσεις
    STEFANOS604
    03.08.2012, 10:59

     

    Βρε παιδιά

    Εδώ και δυο μέρες ξεφυλλίζω το συντακτικό και γραμματική του Μπαμπινιώτη του Τριανταφυλλίδη  τίποτα .Συνεχίζω με τα της αρχαιοελληνικής του Κακουλίδη πάλι τίποτα. Νοιώθω ότι είμαι γνώστης των ανωτέρω κι όμως δεν δύναμαι να σχηματίσω πρόταση για να σας απαντήσω. Ρίξτε μια ματιά στα παραπάνω βιβλία να μάθετε τη δική μου γλώσσα ή υποδείξτε μου τα δικά σας .

    Η Ixtsis σαν κάτι να κατάλαβε από το προηγούμενο μου post και μου απάντησε. Ενώ όμως ξέρω τις λέξεις που χρησιμοποίησε αδυνατώ να βγάλω νόημα!!!!

    Όπως προείπα μ’ αρέσουν όμως , αλλά πως θα τα μάθω? Υπάρχει σχολείο νηπιακής  ,στοιχειώδους, μέσης , ανωτέρας ?υπάρχουν e-books ? Κάνει κανείς σας ιδιαίτερα με την ώρα?

    Μήπως ήρθατε από άλλον πλανήτη που ξέρουν ελληνικά σαν τα δικά σας?

    Μήπως το Άγιο Πνεύμα , αλλά όχι σήμερα με το ''εν είδη περιστεράς'' μόνο κουτσουλιές θα εισπράξεις.

    ΅What is he who knows and knows not what he knows?

    Anyway I belong to the category :

     ‘’What is he who knows not and knows what he knows not’’


    ixthis
    03.08.2012, 12:46

    Στέφανε μη μου στεναχωριέσαι μια χαρά τα πας. Είσαι στο σωστό χώρο. Σερβίρω να φάμε μην αργήσεις..


    loukas76gr
    03.08.2012, 13:36

    Παράθεση:

    Το μέλος tallos στις 02-08-2012 στις 22:45 έγραψε...

    τι πινετε;

    @ tallos, stefanos604, hastaroth και σε όποιον αρέσουμε... για τους άλλους δεν.

    τρώτε και πίνετε κι εμεις θα σας διηγούμαστε.. διαφορετικά, καπιάστε να τα πούμε εναλλακτικά...

     


    STEFANOS604
    03.08.2012, 13:57

    If I had been a film producer I would have financed your now and future texts for a film posibly having the title:

    ''It's Greek to me !'' or ''Greek but not from Greece!'' or ...

     

     

     


    loukas76gr
    03.08.2012, 14:13
    And if my grandmother had wheels, στεφανε, she would be a skateboard... σπάμε τα γήινα δεσμά και φύγαμε... Greece goes Space... gordons space (εδώ και χρόνια).
    sapounofouska
    03.08.2012, 14:14
    Κ ξαφνικα ο αρχων των δαχτυλιδιων εγινε μικυ μαους.! τι να μας πεις κ συ μετα!!
    STEFANOS604
    03.08.2012, 14:53

    Εξελθόντος μοι εκ του κινηματογράφου και εν τω άμα πιπτούσης ραγδαιοτάτης βροχής ξιαμπδώ στου γαϊδαρουμ' τσιάπ στου χουριό.

    (ελληνικά: καθαρεύουσα + χωριάτικα)

    Είμαι τώρα στο σωστό δρόμο?


    mary_omikron
    03.08.2012, 15:33

    Τι διαβάζω η γυναίκα !!!! Κόπηκε στο ξύρισμα. Έτρεξε μια σταγόνα αίμα. Την έριξε σε ένα μπουκαλάκι. Έγραψε απ’ έξω «ρουμπίνι». Το φίλησε!

    Μα πόσο μεγαλειώδες!!!! Καλλίτερο κι απ΄ τα διαμάντια του Bollywood

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 03-08-2012 15:34 ]


    sapounofouska
    03.08.2012, 15:58
    Κατω ο μοναρχοφασισμος! ενισταμαι!
    sapounofouska
    03.08.2012, 16:05
    Τελικα ....Κατι περιεργο πλαναται στην ατμοσφαιρα... Δεν γνωριζω αν ειναι αστεροσκονη ή καυσαεριο... Γκουχου....
    loukas76gr
    03.08.2012, 16:10
    βρε... μήπως μας ψεκάζουν?
    sapounofouska
    03.08.2012, 16:19
    H αερογεφυρα ηταν αλλειπης,,, Ουτε η υπογεια αξιολογη! Θα προτιμησω teza...
    mary_omikron
    03.08.2012, 16:47
    Μια κατσαριδούλα η μικρη Τερέζα πάτησε στο teza και τέζα η δικιά σου, πάρτην κάτω φαρδιά πλατιά... αλλού τα βραχιoλάκια της αλλού τα βατραχοπέδιλα κι οι αναπνευστήρες. Κι ο Λουκάς φραπεδιά κι αδιαφορία. Που πάτε κύριε? Quo vantis?
    loukas76gr
    03.08.2012, 18:52

    ...to meet pantis, mairy_o. Αλλά μια εδώ, μιά εκεί χάνω το στίγμα του... χάνω τ' αυγά και τα πασχάλια. Πέρασα τη γέφυρα, αυτή διαλύθηκε και τρώτε τη σκόνη μου τώρα... χιονίζει είπες σαπουνόφουσκα? Ξέφυγα... Πάω να κάνω πάσχα στον πλανήτη happy, έρχεται βλέπεις πρωτοχρονιά εκεί κι ετοιμάζονται να ψήσουν αρνί. Εκεί διακοπεύουν και τα νεφελίμ... τρελό πάρτυ σου λέω...

    σας περιμένω, ματς μουτς ...

    (μήνυμα απεστάλη με δορυφορικό SMS από κάπου ανάμεσα στο Δία και την Αφροδίτη).

     


    STEFANOS604
    03.08.2012, 19:10

    Δεσποινίδες και Κυρίες μου το περπάτημα απ’ το σπίτι μέχρι το περίπτερο για σοκολάτα δεν είναι γυμναστική. Αν κουραστήκατε περπατώντας 100 ή και 200 μέτρα  δεν θεωρείται  δικαιολογία για κατανάλωση φαγητού που ισοδυναμεί με την μηνιαία κατά κεφαλή λήψη θερμίδων του πληθυσμού της Σομαλίας. Το “ξέρεις ο  θυρεοειδής μου…” δεν ισχύει.

    Είπα Σομαλία και θυμύθηκα ότι ο Γιωρίκας εμπιστεύτηκε τον Κωστίκα να επενδύσει στη Σομαλία όλα τα λεφτά που κέρδισε στο ΛΩΤΟ. Κι αυτός άνοιξε Αλυσίδα Ινστιτούτων Αδυνατίσματος  εκεί!!!