ελληνική μουσική
    506 online   ·  210.830 μέλη

    Λουκά το βρίσκεις σωστό αυτό που κάνεις?

    Hastaroth
    03.08.2012, 19:36

    Τώρα τί να είπω εγώ διά τον Νικόλαον που επένδυσε όλα του τα χρήματα εις βιομηχανίαν κτενών διά φαλακρούς;

    Επλήρωσε τα μαλλιά τής κεφαλής του αλλά πελάτας δέν είχεν.

    Τουλάχιστον τού έμειναν αι κτέναι.

    Οσον διά την μικράν Νικολέτταν,ήτις εδώρισεν εις τον μνηστήρα της Μάριον έν ωρολόγιον κατεσκευασθέν εκ χρυσού προερχομένου από τους οδόντας τού πρό ημερών αποθανόντος πατρός του,πού να ήξευρεν η άμοιρος κορασίς την προέλευσιν τού ευγενούς τούτου μετάλλου.....

     

     

     


    kwstasagas
    03.08.2012, 20:02

    Πάρτε κι ένα πολύ - πολύ αγαπημένο μου διαφημιστικό σποτάκι από τα 80ς [πλην, όμως, επίκαιρο], στο οποίο πρωταγωνιστεί ο εξαιρετικός Tίμος Περλέγκας [r.i.p.] !!! Σάς το αφιερώνω με πολλή αγάπη :


    Link

    ">

     

    Καλό υπόλοιπο καλοκαίρι σε όλους σας !!!!

     

     


    -----------------

    In violent times, you shouldn't have to sell your Soul [Shout - Tears For Fears]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kwstasagas στις 03-08-2012 20:23 ]


    sapounofouska
    03.08.2012, 21:47
    Κ ξυπνησα λεει... Κ ειδα μπροστα μου τον φαντη τον μπαστουνή .... Ειχε κρυψει το teza κ προσπαθουσε να φυγαδευσει τα ερποντα .... κ μετα σου λεει ο αλλος ...για νεφελακια...?
    ixthis
    04.08.2012, 12:03

    ΛΟΥΚΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ


    mary_omikron
    04.08.2012, 12:40

    Χμμ..καλά!! Λουκά μωρό μου και ψαρούκλα παιδί μου μόλις ολοκληρώθηκε το βίντεο συμμετοχής στις Κάννες γιατί άλλοι κοιμούνται κι άλλοι γράφουν ιστορία, προς τι το μίσος και η αλληλοεξόντωσις? προς τι ο αλληλοσπαραγμός? Ανθρωποι είμαστε όλοι... όλοι εξαρτήματα του σύμπαντος... και αρχηγός του σύμπαντος εγώ!!!  

    Ανθρωποι άνθρωποι.... Που είναι οι άνθρωποι?

    Θέλω να απευθυνθώ στους ανθρώπους :

    Ξέρετε ποιός είμαι εγώ? Ο αρχηγός του Σύμπαντος.....


    -----------------
    Η ανάγκη να έχεις πάντα δίκιο, σφραγίδα ενός χυδαίου πνεύματος.. (Αlbert Camus)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 04-08-2012 12:51 ]


    sapounofouska
    04.08.2012, 17:34

    Δεν είμαστε λίγοι, αλλά μπροστά στο πλήθος που είστε εσείς, τότε εμείς ως ελάχιστοι μετράμε...

    Εμείς - οι άγγελοι.

    Εσείς - οι άνθρωποι.

    Ένας, λοιπόν, από τους λίγους κι εγώ, κυκλοφορώ ανάμεσά σας. Σπάνια συναντώ άλλους αγγέλους. Άλλωστε εμείς δεν χρειαζόμαστε ο ένας τον άλλον. Οι άγγελοι δεν χρειάζονται συμπαράσταση, συμβουλή, προστασία. Αυτά είναι που προσφέρουν σε σας. Συνήθως - εννοώ όταν μπορούν.

    Γιατί δεν είμαστε παντοδύναμοι... Αθάνατοι, ναι. Αλλά υπάρχουν φορές που θα θυσίαζα την αθανασία μου για μια στιγμή παντοδυναμίας.

    Όχι, δεν έχω τη δύναμη να αλλάξω το μέλλον κάποιου από εσάς. Έχω όμως τη διάθεση να σας δείξω μια άλλη προοπτική στη ζωή σας. Όμως σπάνια εσείς οι άνθρωποι ακούτε τους αγγέλους...

    Δικές σας είναι οι ζωές σας, σας ανήκουν, άρα καλά κάνετε και τις ζείτε με όποιο τρόπο θέλετε... Δικαίωμά σας ακόμα και να τις σπαταλήσετε, νa τις διακόψετε. Αλλά να ξέρετε το γιατί... Όχι έτσι, με μια απόφαση της στιγμής - παρόρμηση νομίζω πως είναι η πιο σωστή έκφραση.

    Τότε, σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις, είναι που θα ήθελα να ήμουν παντοδύναμος. Αφέντης σας...

    Ανοησίες! Αν κάτι αγαπώ σε σας τους ανθρώπους είναι αυτή η άγνοιά  σας. Τα χάδια μου προορίζονται να σας παρηγορούν από τις λανθασμένες σας πράξεις.

    Γι' αυτό υπάρχουμε εμείς οι άγγελοι. Επειδή εσείς δεν γνωρίζετε...

    Το άγγιγμα των φτερών μου σας δροσίζει, κι έτσι εσείς μπερδεύεστε: αντί να προφυλαχτείτε, αφήνεστε...

    Ίσως με κάποιον άλλον τρόπο θα έπρεπε οι άγγελοι να επικοινωνούν με τους ανθρώπους. Αλλά μια τέτοια αλλαγή δεν είναι δουλειά δική σας, μήτε και δική μας.

    Εσείς είστε για να ζείτε.

    Εμείς για να σας δροσίζουμε. Εντέλει...

                                               (  Απόσπασμα από τον Ανίσχυρο άγγελο)


    Hastaroth
    04.08.2012, 21:56

    Ωραίο απόσπασμα,πλήν ουδεμίαν σχέσιν έχει με το θέμα μας.

    Και ο Διογένης ανεζήτει τον άνθρωπον,κρατών μάλιστα και φανόν (ουχί ηλεκτρικόν όμως),πλήν δέν εκαυχάτο ότι είναι ο αρχηγός τού Σύμπαντος.

    Και τούτο είναι φυσικόν,διότι αρχηγός τού Σύμπαντος είμαι ΕΓΩ.......

    Συνεπώς,παρακαλώ να παραμείνωμεν εντός τού θέματος....

    ΥΓ 1.Ο Χρήστος Τσαγανέας υπήρξε σπουδαίος ηθοποιός,αλλά δέν είχε την αναγνώριση που τού άξιζε....

    ΥΓ 2.Υπάρχουν πολλά είδη οντοτήτων,όχι μόνο στο δικό μας σύμπαν,αλλά και σε άλλα παράλληλα σύμπαντα.


    EVAGGELIASAKELLARIOU
    05.08.2012, 20:20

    Kαλησπέρα στην παρέα. Επειδή εδώ και μέρες δεν καταλαβαίνω το νόημα της ερώτησης λέω να αντιγράψω τους στίχους από το τραγούδι της Πρωτοψάλτη: "Πάμε Χαβάη" που τέλος πάντων αναφέρεται σε ένα Θωμά!

    Λοιπόν έλα, στη μηχανή ανέβα πάμε Χαβάη με μία ρόδα.
    Αν είσαι σπίτι, τότε ετοιμάσου για Χαβάη. Πάμε κάπου που δεν έχουμε πάει μόνο μην κάτσουμε άλλο σπίτι.
    Αν είσαι σπίτι, τότε ετοιμάσου για Χαβάη. Πάμε κάπου που δεν έχουμε πάειμόνο μη μείνουμε άλλο σπίτι.
    Τρέξιμο, λογαριασμοί και δουλειά, άγχος, ακρίβεια, χρέη, δανεικά,πάντοτε συνωστισμός μεσ΄ το τραμ
    και πάντα εκεί το κινητό χτυπά.
    Να μαγειρέψεις το πρωί,ν΄απλώσεις ό,τι έχει πλυθεί, να σιδερώσεις, να μαζέψεις, να σκουπίσεις πριν να΄ρθει.
    Μετά να πάμε στη λαϊκή κι έπειτα ΟΤΕ,νερό ,ΔΕΗ για να πληρώσω-give me a break!
    Αν είσαι σπίτι, τότε ετοιμάσου για Χαβάη. Πάμε κάπου που δεν έχουμε πάει μόνο μην κάτσουμε άλλο σπίτι.
    Αν είσαι σπίτι, τότε ετοιμάσου για Χαβάη.Πάμε κάπου που δεν έχουμε πάει μόνο μη μείνουμε άλλο σπίτι.
    Θέλω βόλτες, ταξίδια, γλυκά, φαγητά, να ξαπλώσουμε μπρούμυτα στην αμμουδιά. Θέλω στην παραλία ν΄ανάψω φωτιά, κολύμπι ωρών στα ρηχά ή στα βαθιά. Θέλω να μαυρίσω και να μείνω έτσι πάντα, με τον Enrique Iglesias να χορέψω labanda. N΄αρπάξω το μικρόφωνο από μία μπάντα και να φωνάξω "Θεέ μου αμήν".
    Λοιπόν έλα, στη μηχανή ανέβα. Πάμε Χαβάη με μία ρόδα. Πήρα θαλάσσιο στρώμα, δυο-τρία μαγιό ακόμα,
    μπρατσάκια και πετσέτες μ΄ ωραίο χρώμα. Άμα θες έχω και βατραχοπέδιλα ακόμα,με 30 δείκτη προστασίας κρέμα για το σώμα. Δεν ξέρω ακριβώς τι άλλο θα πρέπει να πάρω αφού έμεινα μ΄ άδεια τσέπη.
    Σταματώ και στην τράπεζα να δω αν έχει λεφτά μα ξέχασα το pin!Θωμά είσαι σπίτι; Γιατί σε παίρνω και μιλάει.
    Αν τελικά θα πάμε στη Χαβάη, τότε πάρε λεφτά απ' το σπίτι.Ναι, Θωμά είσαι σπίτι; Γιατί σε παίρνω και μιλάει.
    Αν τελικά θα πάμε στη Χαβάηπάρε κι εσύ λεφτά απ' το σπίτι.


    sapounofouska
    05.08.2012, 21:10
    Δεν ξερω τιποτα για κανεναν θωμα.. αυτος που ηξερα ηταν απιστος μεχρι εκει που δεν παει... Αυτος ηταν που περιμενε τα κοκορια..? ευχομαι μονο να τα πληρωσει τα εξοδα κ να μην ειναι καβουροτσεπης σαν τον λουκα...
    mary_omikron
    05.08.2012, 21:39

    Κοίτα εκεί πράματα... τα χουν 4 μέρες και λένε σ'αγαπώ. Έχω ένα γιαούρτι στο ψυγείο μου πάνω από μήνα κι ακόμα να αναπτυχθεί ειδύλλιο {#emotions_dlg.sad}
    Πες του Λουκά πρώτα κάνουμε κριτική και στο τέλος πίνουμε Κρητική ρακή. 

    Που ΄σαι παιδί, πιάσε ένα χαμόγελο σκέτο χωρίς πάγο


    EVAGGELIASAKELLARIOU
    05.08.2012, 21:56

    Kαλησπέρα. Θεοδώρα ο άπιστος Θωμάς είναι δίπλα μας και δεν το ξέρουμε. Τώρα όμως δεν τον έχουμε ανάγκη γιατί πάμε και μόνες μας στη Χαβάη. Όσον αφορά τη Μαίρη -Ο της χαρίζω ένα {#emotions_dlg.biggrin} και έναWink χωρίς πάγο και παγάκια, δεδομένου ότι μόλις έκανα απόψυξη στο ψυγείο μου και δεν έχω τέτοια πράγματα. Αυτά! Ε.Σ.Smile


    sapounofouska
    06.08.2012, 05:47

    Δεν ξερω τι λες συνηθη υποπτε κ δεν εννοω τον suspect μας.. Ειναι η ωρα που αρχιζω να βλεπω αστερακια μαζι με την ανατολη! ΜΑ πραγματικα φαντασμαγορικος συνδυασμος.! Οσο για την χαβαη? Εισαι τελειως παλαλω? Εκτος κ αν κερνας εκει αλλαζει το πραγμα... Που λετε...Η κατασταση οσο περναει ο καιρος γινεται ακομα χειροτερη..Προχθες περνωντας απ το συνταγμα ειδα τα περιστερια να ταιζουν τους ανθρωπους...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sapounofouska στις 06-08-2012 05:49 ]


    EVAGGELIASAKELLARIOU
    06.08.2012, 19:53

    Καλησπέρα καλή μου Θεοδώρα και υπόλοιπη παρέα. Για να ξέρεις παλαλω είναι το μεσαίο μου όνομα και όπως έλεγε ο Ρότζερ Μουρ και ο Σων Κόννερυ: My name is Bond. James Bond. Όσον αφορά το κέρασμα, κερνάω ταξίδι στη Σιβηρία. Ακολουθείς; Ναι ή Όχι; Για να ξέρω τι δρόμο θα πάρω!{#emotions_dlg.tt2} Ε.Σ.


    sapounofouska
    06.08.2012, 20:01
    Το ξερω ....Εδω ξερω αλλα κ αλλα στο ονομα θα κολλησω?? τιποτα κρυφο απο μενα.! χοχοχο( σατανικο γελακι!) Ειμαι πολυ θυμωμενη με τον απο πανω..Θα καλεσω την αστυνομια... Μου κανει ψυχολογικο πολεμο... Ειναι πολυ εκνευριστικο εσυ να λιωνεις απο την ζεστη κ να ακουγεται το..τσικ τσικ τσικ.. απο το κλιματιστικο του που πεφτει κ στο μπαλκονι μου!! Απαραδεκτη η κοινη διαβιωση !
    mary_omikron
    06.08.2012, 21:23

    Τα περιστέρια ταίζουν ανθρώπους στο Σύνταγμα κι εμείς ψάχνουμε αποκωδικοποιητή για να παρακολουθήσουμε την επανάσταση. Αισιοδοξία και αντιηλιακό μη ξεχνάτε, θα μας χρειαστεί τον Σεπτέμβριο.

    Πόσο φυσιολογικό είναι να βγάζεις φρονιμίτη και να τρως ταχίνι με μέλι με τα δάχτυλα? !! 


    sapounofouska
    06.08.2012, 22:04

    Mε εξιταρει το πασαλειμμα!! μπορω να σε δεσω... να σε αλειψω ολλλλοοοοοοοοοοκληρη με μελι...........κ να σε αφησω να σε φανε οι μελισσες! {#emotions_dlg.happycrazy}

    Η αερογεφυρα καταρρευσε  πληρως.. λογω πληθωρικης ανεπαρκειας κ ο λουκας αγνοει επιδεικτικα την ολη δινη που βιωνουμε... Αστροσκονη ή καυσαεριο τελικα..? 


    aviectus
    06.08.2012, 22:13

    εσυ εχεις συμβαση με την Οδοντιατρικη κλινικη Αθηνων,το μελι Αττικη,και το Αττικο παρκο ( αυτο με τα ζωα και τα εντομα ) Μπορω να σε κατηγορησω για εμμεση και ανεσχυντη Διαφημηση μεσω υποσυνειδητων μηνυματων.




    pastella
    06.08.2012, 22:33
    Απ' τη ζωή μου είσαι απών, ε και λοιπόν!
    mary_omikron
    06.08.2012, 22:42
    Μαϊμού-συντάξεις εννοεί εκείνες τις μαϊμούδες που δεν τις παίζουν οι άλλες? Το λες και ρατσιστικό! Ξημερώματα στις 4 δεν πας για τσιγάρα, θα λένε οτι ξεπόρτισες... Ψαράκια τηγανίζω μες το μαγερειόοοο (στη διαπασόν ο μπαρμπα-Γιαννακάκης!!!!)
    ixthis
    06.08.2012, 23:56

    Παράθεση:

    Το μέλος mary_omikron στις 06-08-2012 στις 21:23 έγραψε...
    Πόσο φυσιολογικό είναι να βγάζεις φρονιμίτη και να τρως ταχίνι με μέλι με τα δάχτυλα? !!

    τι είναι το ταχίνι συνδέεται συγγενολογικα με το πατίνι , προβατίνι. ασετυλίνη? πες μου ναί . και γω θα χαρώ να σε γνωρίσω!!!!


    -----------------
    κατά βάθος όλοι ξέρουμε..........

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ixthis στις 07-08-2012 01:26 ]