ελληνική μουσική
    786 online   ·  210.833 μέλη

    Πρεμιέρα Ρέμος : Ετοιμοι για επαναδιαπραγμάτευση...

    mary_omikron
    22.08.2012, 13:40

    Παρεμφερής φωτογραφία και θέμα νομιζω είχε αναρτηθεί και παλαιότερα... ωστόσο ένα "φρεσκάρισμα" δεν κάνει κακό !!

    Πρόκειται για την πρεμιέρα του Αντώνη Ρέμου στη Θεσσαλονίκη το περασμένο Σάββατο...

    και η κρίση καλά κρατεί και η επαναδιαπραγμάτευση συγκεντρώνει στοιχεία.........

    Ο στραβός είναι γυαλός ή γυαλά στραβίζουμε? {#emotions_dlg.crying}


    aviectus
    22.08.2012, 13:46

    νομιζω οτι μπορει καποιος να καταλαβει πως ειναι πλεον παραμυθακι οτι η κριση μας επηρεαζει ολους.
    ΟΧΙ δεν μας εχει επηρεασει,η κριση ειναι "ταξικη" και την εχει επωμιστει ολη η μεση και η κατωτερη ταξη.


    mary_omikron
    22.08.2012, 14:19

    Τότε οι φαν φωτογράφοι με τα φουστανάκια της λαϊκής κι ο άλλος με το ιμιτασιόν T-shirt θα είναι της ανώτερης...

    άρα... καλά πάει ο γυαλός και το αρμένισμα !! 


    freak
    22.08.2012, 23:45

    Σε καθε περιπτωση ο Ρεμος (και τυποι στυλ Ρεμου) αντιπροσωπευαν και αντιπροσωπευουν ενα συγκεκριμενο τυπο νεοελληνα για τον οποιο δεν θα σχολιασω διοτι οταν το ειχα κανει στο παρελθον θεωρηθηκα γραφικος.


    pastella
    22.08.2012, 23:55
    Η αιτιολόγηση γιατο φαινόμενο που έδωσε τοπικός ραδιοφωνικός παραγωγός είναι ότι τα λεφτά ο Ρέμος τα έκανε χωρίς επιδοτήσεις, με σκληρή δουλειά της νύχτας. Οι δίσκοι είναι για να κάνει αέρα να μην ιδρώνει από τον κόπο το παιδί.
    mary_omikron
    23.08.2012, 01:00

    Πάντως εγώ δεν το ΄κανα  {#emotions_dlg.biggrin} έτσι την βρήκα...ας μας πει η γραφίστα που ξέρει από "πειράγματα"


    noizreduction
    23.08.2012, 01:26

    Η σκια του Ρεμου ειναι στον αερα, χωρις να υπαρχει ουσιαστικα καποιο εμποδιο πισω απο αυτην ωστε να σχηματιστει! Ειναι 10000% photoshop!


    pastella
    23.08.2012, 01:35
    Δεν υπάρχει pattern στα δισκάκια, είναι όλα μοναδικά. Η σκιά του Ρέμου και των 2 τύπων κάτω αριστερά και κάτω δεξιά είναι σωστές. Ειναι έτσι ο φωτισμός στα μπουζούκια. Το παρατηρώ εδώ και ώρα και δεν βρίσκω κάτι που να φωνάζει photoshop...
    noizreduction
    23.08.2012, 01:38

    Που ακριβως "χτυπαει" η σκια του Ρεμου; Δεν θα επρεπε πισω απο αυτον να υπαρχει ενα συμπαγες υλικο αντικειμενο, οπου η σκια θα χτυπησει;

    Η γωνια της σκιας ( η διαχυση της αλλιως ), δεν δικαιολογει την καλυψη νομιζω {#emotions_dlg.sad}


    pastella
    23.08.2012, 01:39
    Πρέπει να βρούμε άνθρωπο που ήταν στην πρεμιέρα του Ρέμου...
    noizreduction
    23.08.2012, 01:43

    Σιγουρα, αλλα κοιταξε επισης και τη σκια που αφηνει η  βαση του μικροφωνου. Ειναι σωστη σε σχεση με τους ανθρωπους που τη δημιουργουν ( εμφανιζεται πανω τους ), ενω η σκια του ιδιου του Ρεμου δεν εχει καποιο αντικειμενο απο πισω της για να δημιυργηθει!

    Εκτος εαν αυτος που ανελαβε και τη διανομη της φωτογραφιας εβαλε και το χερακι του για να φανει το μεγαλειο! Smile


    aviectus
    23.08.2012, 02:51

    Μια χαρα ειναι ολα, η σκια του τυπου μπορστα μπροστα δινει σκια στα πρωτα δισκακια

    επισης η σκια του ρεμου,ειναι hard λογω του flash...και ολοι την εχουν συμετρικα


    antwnispatra
    23.08.2012, 03:30

    Παράθεση:

    Το μέλος pastella στις 23-08-2012 στις 01:39 έγραψε...

    Πρέπει να βρούμε άνθρωπο που ήταν στην πρεμιέρα του Ρέμου...

    Εκτός από το Ρέμο...


    alkyoni
    23.08.2012, 03:43

    Με μια προχειρη αναζητηση που εκανα λιγο νωριτερα, για να δω αν υπαρχουν κι αλλες φωτογραφιες απο αυτην την βραδια, βρεθηκα εδω: http://christinapoliti.wordpress.com/2012/08/18/%CF%80%CF%81%CE%B5%CE%BC%CE%B9%CE%AD%CF%81%CE%B1-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CF%8E%CE%BD%CE%B7-%CF%81%CE%AD%CE%BC%CE%BF%CF%85-%CF%83%CE%B1%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%B7-%CE%B8%CE%B5%CF%83/#more-1255

    Εκει υπαρχουν και αλλες φωτογραφιες  που δειχνουν οτι μια χαρα πραγματικες ειναι οι φωτογραφιες!!

    Αναφερει και μια σημαντικη λεπτομερεια καπου: τα δισκακια ειναι απο φελιζολ!!! (ρε, τι μαθαινουμε ξημερωματα!{#emotions_dlg.biggrin})

    Αντε καλο σκουπισμα....{#emotions_dlg.thumbdown}{#emotions_dlg.rolleyes}

    υ.γ. παρεπιπτοντως.... αυτος ο φαλακρος με τα μουσια, που ειναι στα δεξια της αρχικης φωτογραφιας του ποστ, δεν μοιαζει λιγο τον Μπαμπη Στοκα? {#emotions_dlg.rolleyes} (Παει ο Στοκας μπουζουκια?{#emotions_dlg.confused1})

     
    -----------------
    ♫♪ΑΛΚΥΟΝΙΔΕΣ ΝΟΤΕΣ♫♪ Τετάρτη βράδυ 01:00-02:00, Πέμπτη βράδυ 00:00-01:00 Radio MusicHeaven www.listen.musicheaven.gr

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : alkyoni στις 23-08-2012 03:51 ]


    aviectus
    23.08.2012, 12:23

    εγω πιστευω πως αυτος ο καραφλος με τα μουσια μοιαζει με τον kerry king απο τους Slayer


    giovan23
    23.08.2012, 12:39

    Τα δισκάκια με τα λουλούδια είναι πραγματικότητα. Είτε πριν είτε μετά την κρίση αυτοί που τα 'πετάνε΄ ή παλιά τα σπάγανε με πιάτα είναι αυτοί οι ίδιοι που σχεδόν στο σύνολο τους φοροδιαφεύγουν.

    Όταν τα λεφτά δεν ιδρώσεις να τα βγάλεις αλλά τα βγάζεις είτε από φοροδιαφυγή είτε από φοροκλοπή είτε μαύρα είτε... τότε και εύκολα πετάς αναρίθμητα δισκάκια με λουλούδια , κάσες με σαμπάνιες , σπασίματα , φασαρίες κλπ.

    Απλώς λυπάμαι τους συνταξιούχους γονείς μου και τους υπαλλήλους συγγενείς μου που στην πραγματικότητα είναι αυτοί που πληρώνουν και τα λουλούδια και τις σαμπάνιες.

    Αίσχος και αηδία!!!!!!!!!!!


    gikostas
    24.08.2012, 14:47
    Εμένα προσωπικά αυτό δεν μου λέει τίποτα.Και 300 πανέρια να ήτανε,δηλαδή ένα κομμάτι φελιζόλ και 20 γαρύφαλλα,η πραγματική τους τιμή δεν ξεπερνάει τα 3 ευρώ(μπορεί να βάζω και πολύ).Άσχετα αν μπορεί να τα πουλάνε 50 ευρώ.Και ποιός μου λέει εμένα αν δεν τα μοίρασε το μαγαζί στα VIP τραπέζια έτσι για να γίνει τζερτζελές και να το συζητάμε εμείς σήμερα;ΌΛα επικοινωνιακά κόλπα είναι με σκοπό να γίνει λίγος ντόρος μήπως και δουλέψουνε λίγο τα μαγαζιά.Εγώ συγκεκριμένα σε τέτοια μαγαζιά δεν πηγαίνω,αλλά προτιμώ να έχει ο κόσμος λεφτά και ας επιλέξει ο καθένας τον τρόπο που θα διασκεδάσει.Πολύ φοβάμαι όμως πως τα πράγματα δεν είναι έτσι.Εγώ και κόσμο που γνωρίζω ότι έχει αρκετα λεφτά,δύσκολα κάνει τώρα τέτοιου είδους σπατάλες.Με λίγα λόγια μπορεί η φωτογραφία να μην είναι φωτοσοπ,αλλά σίγουρα είναι προπαγανδιστικός ο ρόλος της.Όχι με την κακή έννοια απαραίτητα.
    Rhomeikos
    24.08.2012, 14:58
    Ο Έλληνας καράμπαμπας θα προτιμήσει να πουλήσει μούρη πρώτα,και μετά να κοιτάξει τις βασικές του ανάγκες,ο Έλληνας καράμπαμπας όταν βγάλει λεφτά πρώτα θα άγοράσει αυτοκίνητο και μετά σπίτι,ο Έλληνας καράμπαμπας θα βρίσει τους πολιτικούς που δεν πιάνουν τους φοροφυγάδες αλλά θα και όχι ο φτωχός επιχειρηματίας,ο Έλληνας καράμπαμπας(το μεγαλύτερο μέρος του πληθυσμού) είναι ο λόγος που θα με κάνει με την πρώτη ευκαιρία να αφήσω αυτή τη χώρα βρίζοντας.
    aviectus
    25.08.2012, 03:15

    σε αναλογια πληθυσμου αν πας στο εξωτερικο θα βρεις περισσοτερους καραπμαμπαδες, μην νομιζεις οτι ΚΑΙ αυτο ειναι δικη μας ανακαλυψη.

    οσο "γυφτοι" ειμαστε εμεις,αλλο τοσο ειναι και ο καθε λαος εκει εξω.