ελληνική μουσική
    764 online   ·  210.833 μέλη
    georbap7
    25.08.2012, 23:59

    Παιδια ειμαι καινουργιος στην παρεα και θα ηθελα τα φωτα σας.!

    Θα ηθελα να μου προτεινετε εναν οικονομικο εξοπλισμο ωστε να στησω ενα καλο καραοκε.Τι θα χρειαστω?

    To μικροφωνο που εχω ειναι  το sure sm58.


    georbap7
    26.08.2012, 19:37

    Για να γινω λιγο ποιο συγκεκριμενος.

    Μεχρι σημερα εχω αγορασει μια εξωτερικη καρτα ηχου m audio fast track και ενα πυκνωτικο μικροφωνο berhinger c1 γιατι ενδιαφερομουν περισσοτερο για ηχογραφηση φωνης.Στην συνεχεια ηθελα να το χρησιμοποιησω σαν καραοκε αλλα τα αποτελεσματα δεν ηταν και τα καλυτερα.Αποφασισα να παρω λοιπον και ενα δυναμικο μικροφωνο για live.(sure sm 58).

    Αυτα που θελω να μαθω τωρα ειναι τα εξης.

    1)Η καρτα ηχου κανει για το καινουργιο μικροφωνο η θα χρειαστω καποιοα κονσολα?

    2)Αυτην την στιγμη δεν εχω καθολου ηχεια και ενισχυτη.Θα ηθελα να μου προτεινετε οσο δυνατον οικονομικες και αξιοπιστες λυσεις.

    3)Τι αλλο θα χρειαστω για ποιο καλο αποτελεσμα?

    Ευχαριστω!


    georbap7
    28.08.2012, 01:23

    Mια βοηθεια ρε παιδια!

    Οπως ειπα μεχρι τωρα τα μονα πραγματα που εχω και θα κρατησω ειναι ενα μικροφωνο berhringer c1 πυκνωτικο για ηχογραφησεις ενα μικροφωνο δυναμικο sure sm58 για live και μια εξωτερικη καρτα ηχου m audio fast track.To sure sm58 το εχω παραγγειλει και περιμενω να ερθει.Θα λειτουργησει με την καρτα ηχου που εχω?

    Θα ηθελα να μου πειτε τι αλλο θα  χρειαστω για να βελτιωσω τον ηχο μου.Σιγουρα παντως θα παω για αγορα ενισχυτη και ηχεια.Δεν εχω βαλει καποιο οριο στο οικονομικο μιας και εχω σκοπο οτι κανω να το κανω σιγα σιγα ωστε να πετυχω ενα καλο αποτελεσμα.


    georbap7
    30.08.2012, 12:28

    Παιδια δεν θελω να γινομαι κουραστικος αλλα αν μπορει καποιος ας βοηθησει.

    Σκεφτομαι για αυτο το ηχειο http://www.djshop.gr/displayITM2.asp?ITMID=15139&LANG=GR, μια κονσολα ηχου και μαλλον αυτη http://athensproaudio.gr/live-sound-gr/konsoles-live-analogikes/behringer-xenyx-1002-premium-mixer-el.html και για μικροφωνο οπως εχω προαναφερει το sure sm58.

    Καποια γνωμη?


    geoD1
    14.03.2013, 12:27
    Καλημέρα αγαπητε φίλε!..Σε τι μπάτζετ κυμαίνεσαι περίπου και σε τι χρήση?..π.χ σπιτι? η και πιο επαγγελματικο σε κανα κλαμπάκι