ελληνική μουσική
    494 online   ·  210.840 μέλη

    Μιλτιάδης Πασχαλίδης

    eneni
    31.08.2005, 15:05
    Συμφωνώ απόλυτα!
    κι έλεγα να πάω! Τώρα δεν ξέρω!
    XeniaRodo
    31.08.2005, 15:32
    2 ευρώ για κάθε χρόνο βρε Jorje....


    steinway
    31.08.2005, 15:50
    Εντάξει βρε παιδιά είναι υπερβολικό για τους συγκεκριμένους, αλλά τουλάχιστον έτσι μπορεί να πληρωθούν κ οι μουσικοί εκτός απο τις φίρμες..!! Όσο περνούν τα χρόνια τους, ανεβαίνουν κ οι τιμές... Γέρασαν και δε λένε να φύγουν απο την σκηνή μόνο κάθονται εκεί κ κάνουν λάθη.Όπως ο Β. Π. που απ' το Μ.Λο'ί'ζο κατέληξε σε φτηνά τραγουδάκια του Μ.Ξυδού... Ελπίζω αύριο όταν βγεί, να μην αρχίσουν τα χυδαία συνθήματα κ να παίζουν ξύλο. Κι αυτός απο πάνω στον κόσμο του να καμαρώνει που είναι κ πρότυπο για πολλά νέα παιδιά. Λέω πως θα σεβαστούν τον Μιλτιάδη που δεν έχει αφήσει περιθώρια ασέβειας της τέχνης. Τελοσπάντων, ας μην μιλήσω άλλο γιατί απελπίζομαι κάθε που τα θυμάμαι!..
    XeniaRodo
    31.08.2005, 16:05
    δε νομίζω τα χρήματα αυτά να μοιραστούν στους μουσικούς...
    manblaz
    31.08.2005, 16:23
    Παιδια δεν ξερω γιατι δημιουργηθηκε το προβλημα με την τιμη του εισητηριου. Απο το metropolis που αγορασα τα εισητηρια για τις συναυλιες του Πασχαλιδη και του Μαλαμα οι τιμες ηταν 15 και 20 ευρω αντιστοιχα. ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΣΑ ΦΟΙΤΗΤΙΚΑ.....

    Οσοι φιλοι μου εχουν αγορασει εισητηρια τα πηραν με 15 ευρο.

    Μαλλον καποια παρεξηγηση εχει γινει οποτε μην βιαζεστε να κρινετε και να κατακρινετε...
    jorge
    31.08.2005, 17:06
    Quote:

    Το μέλος manblaz στις 31-08-2005 στις 16:23 έγραψε:

    Απο το metropolis που αγορασα τα εισητηρια για τις συναυλιες του Πασχαλιδη και του Μαλαμα οι τιμες ηταν 15 και 20 ευρω αντιστοιχα.




    Είτε Πασχαλίδης, είτε Μάλαμας, το 20ευρο μου φαίνεται υπερβολικό και το κατακρίνω εντονότατα. Όμως η συνέχεια για το θέμα των τιμών των εισιτηρίων θα μπορούσε να δοθεί σε άλλο topic, επομένως σταματώ.


    Φήμη: Εχω πληροφορία οτι θα ανέβει και ο Παυλάκος (pavel) στη σκηνή.
    steinway
    01.09.2005, 00:58
    Απο που έλαβες την πληροφορία;
    Λες να τραγουδήσει το ''Έστι σκληρά''μαζί με το Μίλτο;
    Aiolos_m
    01.09.2005, 01:01
    Βασικά ο pavel δεν έχει γράψει μόνο το "Έτσι σκληρά" για τον Μίλτο...
    έτσι δεν μπορείς να μαντέψεις ποιό θα πει, είναι κάμποσα.
    steinway
    01.09.2005, 01:18
    Ναι καλέ το ξέρω, αλλά επειδή είναι το πιο πρόσφατο κ στο Μίλτο ταιριάζει πρισσότερο... ''Δεν ξέρω πως να στο εξηγήσω μόνο τα λάθη μας λυπάμαι...''

    ΥΓ: σου έστειλα Αίολε μια απάντηση σ' ένα μήνυμά σου το έλαβες; Γιατί δεν ξέρω τι ακριβώς έκανα...
    Aiolos_m
    01.09.2005, 01:34
    Ελήφθη κοπελιά!
    hurricane
    01.09.2005, 12:17
    Και να αναφέρω ότι ΤΑ ΝΕΑ χθες μοίραζαν τσάμπα προσκλήσεις. Έπαιρνες το κουπόνι από την εφημερίδα και αν πήγαινες 9-16 στην εφημερίδα έπαιρνες δωρεάν πρόσκληση. Γιατί αυτό;;

    Υ.Γ. Ρε αλήθεια μου τα φάγανε τα 5;; Και είμαι και φοιτητής όχι τίποτα άλλο οπότε και φοιτητικό έπαιρνα.
    Υ.Γ. Αρκετά μιζέριασα. Καλή διασκέδαση σε όλους μας σήμερα.
    faltsoo
    01.09.2005, 12:23
    Quote:

    Το μέλος steinway στις 01-09-2005 στις 00:58 έγραψε:

    Απο που έλαβες την πληροφορία;
    Λες να τραγουδήσει το ''Έστι σκληρά''μαζί με το Μίλτο;






    σσσσσσσσσσσσσ το '' σαν τραγουδακι'
    εγω δεν ξερω τιποτα


    faltsoo
    01.09.2005, 13:02
    Θα ειναι εκει και οι


    ΘΗΒΑΙΟΣ
    ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
    ΜΗΤΡΟΠΑΝΟΣ
    ΖΟΡΜΠΑΛΑ
    ΓΕΡΜΑΝΟΣ
    ΧΑΡΟΥΛΗΣ
    ΔΑΝΑΗ
    ΠΑΥΛΑΚΟΣ
    Κ.Α



    faltsoo
    01.09.2005, 13:24
    Quote:

    Το μέλος manblaz στις 30-08-2005 στις 18:06 έγραψε:

    επειδη λοιπον η μουσικη ενωνει τον κοσμο και μας κανει να περναμε καλα ελατε να παμε ολοι μαζι στην συναυλια και να λυσουμε εκει ολες τις διαφωνιες μας...

    * manblaz
    * falimento
    * mpizeli
    * Hastaroth
    * faltsoo
    * pavel
    * astrahan
    * devided







    λοιπον κατα τισ 7.45 στην κεντρικη πυλη του θεατρου
    καλα ειναι?


    eneni
    01.09.2005, 13:31
    θα φοράει κανεις μπλουζάκι ΜΗ ωστε αν ερθω κι εγω να σας εντοπίσω μέσα στο θέατρο και να ερθω;
    επίσης μια ερώτηση: ο καιρός πως ειναι στην Αθήνα; γιατι εδώ κάτι σύννεφα μαζεύονται.

    falimento
    01.09.2005, 13:33
    Επιστροφή στα πάτρια Κορωπιώτικα εδάφη μετά από τρεις περίπου εβδομάδες απουσίας από δουλειά και τεχνολογία...
    Καλώς σας βρίσκω παιδιά!

    Βέβαια η επιστροφή ευτυχώς, συνοδεύεται και από την πολυαναμενόμενη συναυλία του Μίλτου...

    Τα λέμε το βραδάκι, φίλοι και συγγενείς!

    ΥΓ: Εneni κάτι θα γίνει...
    eneni
    01.09.2005, 13:35
    ωραία!
    τα λέμε εκεί αν είναι λοιπόν!
    jorge
    01.09.2005, 14:14
    ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ - 01/09/2005

    Συναυλία για τα δεκάχρονα του Μίλτου Πασχαλίδη

    Ε, λοιπόν, «έχουν περάσει χρόνοι δέκα» από τον πρώτο του προσωπικό δίσκο, το «Παραμύθι με λυπημένο τέλος», μέχρι και τον πιο πρόσφατο, «Η μόνη μου πατρίδα είναι ο Χρόνος», και ο Μίλτος Πασχαλίδης το γιορτάζει απόψε (9 μ.μ.) στο Θέατρο Βράχων «Μελίνα Μερκούρη».

    Καλεσμένοι στη γιορτή του οι «Χαΐνηδες» πρώτα-πρώτα, που σηματοδότησαν τον πρώτο κύκλο της παρουσίας του στην ελληνική τραγουδοποιία: «Η παλιά μου παρέα. Θα βρεθούμε ξανά μαζί στη σκηνή ύστερα από 15 χρόνια...».


    Καλεσμένοι και οι:

    * Βαγγέλης Γερμανός: «Στα 16 μου, το πρώτο μου αυτόγραφο και ό,τι ήθελα να γίνω: ξανθός, μαθηματικός και να γράφω τραγούδια».

    * Μαργαρίτα Ζορμπαλά: «Γνωριστήκαμε το '99 και έκτοτε έχουμε διαρκή επικοινωνία. Εχω κι ένα τραγούδι που το ακούω μόνο με τη φωνή της: "Μάτια που δεν βλέπονται"».

    * Χρήστος Θηβαίος: «Από τους συναδέλφους της γενιάς μου, ο κοντινότερος φίλος μου. Οταν βρισκόμαστε, αισθάνομαι σαν να είμαστε κάπως οι... "Μπόλεκ και Λόλεκ"».

    * Δημήτρης Μητροπάνος: «Μου έκανε την τιμή να πει τις "Πεθαμένες Καλησπέρες" και χάρη στη φωνή του έμαθε όλος ο κόσμος το τραγούδι μου».

    * Βασίλης Παπακωνσταντίνου: «Στα 18 μου ήταν της ομάδας "Βασίλη, ζούμε για να σ' ακούμε". Κάθε φορά που βρισκόμαστε, είναι γιορτή».

    * Ελένη Τσαλιγοπούλου: «Και να μην είναι γιορτή, το κάνει γιορτή από μόνη της».

    * Γιάννης Χαρούλης: «Από τη νέα γενιά τραγουδιστών, ό,τι πιο καθαρό έχω ακούσει. Καθαρή φωνή και καθαρό βλέμμα».

    Δεν είναι μόνον αυτοί όσοι θα γιορτάσουν μαζί με τον Πασχαλίδη την πρώτη του δεκαετία στη δισκογραφία, αφού η βραδιά υπόσχεται και πολλές άλλες εκπλήξεις. Ο Στέλιος Γαργάλας έχει κάνει τις ενορχηστρώσεις. Τα εισιτήρια στοιχίζουν 20 και 15 ευρώ (για παιδιά έως 15 ετών).


    (Jorge: Τελικά τα κανονικά εισιτήρια έχουν 20 ευρώ)
    manblaz
    01.09.2005, 14:43
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 01-09-2005 στις 14:14 έγραψε:

    Τα εισιτήρια στοιχίζουν 20 και 15 ευρώ (για παιδιά έως 15 ετών).


    (Jorge: Τελικά τα κανονικά εισιτήρια έχουν 20 ευρώ)





    Τελικα ή ειμαι κατω απο 15 και δεν το ξερω ή με συμπαθησε η ταμιας στα μετροπολις.....
    steinway
    01.09.2005, 18:59
    Φίλε φάλτσε, τι κάνεις On-line και δεν είσαι στο Βύρωνα;..
    Τόσες πληροφορίες, πίστευα πως θα ήσουν απ' τους πρώτους!!
    Μετά τη συναυλία να μου πείτε και μένα βρε παιδια πως ήταν, γιατί εδώ στο νησί, μονάχα νοερά θα τον ακούσω στην πλατεία των λιονταριών-όπου είναι το πέμπτο της λιοντάρι-!!