ελληνική μουσική
    693 online   ·  210.831 μέλη

    Μιλτιάδης Πασχαλίδης

    2MEL
    01.09.2005, 20:38
    Quote:

    Το μέλος manblaz στις 31-08-2005 στις 16:23 έγραψε:

    Παιδια δεν ξερω γιατι δημιουργηθηκε το προβλημα με την τιμη του εισητηριου. Απο το metropolis που αγορασα τα εισητηρια για τις συναυλιες του Πασχαλιδη και του Μαλαμα οι τιμες ηταν 15 και 20 ευρω αντιστοιχα. ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΣΑ ΦΟΙΤΗΤΙΚΑ.....

    Οσοι φιλοι μου εχουν αγορασει εισητηρια τα πηραν με 15 ευρο.

    Μαλλον καποια παρεξηγηση εχει γινει οποτε μην βιαζεστε να κρινετε και να κατακρινετε...






    είχαμε ακούσει ότι το εισιτήριο για τον Πασχαλίδη ήταν δεκαπέντε ευρώ, ενιαίο, για όλους.
    επίσης, σχετικά με το "φοιτητικό", είχαμε διαβάσει στη σελίδα του Δήμου Βυρωνα ότι ισχύει για παιδιά μεχρι δεκαπέντε ετών, είναι δηλαδή "νεανικό"(!!).
    στη συναυλία του Μάλαμα υπάρχουν δύο προοπτικές εισιτηρίων, το "κανονικό"των 20 ευρώ, και το "νεανικό" των 15.

    2MEL
    01.09.2005, 20:42
    Quote:

    Το μέλος manblaz στις 01-09-2005 στις 14:43 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος jorge στις 01-09-2005 στις 14:14 έγραψε:
    [i]
    Τα εισιτήρια στοιχίζουν 20 και 15 ευρώ (για παιδιά έως 15 ετών).


    (Jorge: Τελικά τα κανονικά εισιτήρια έχουν 20 ευρώ)





    Τελικα ή ειμαι κατω απο 15 και δεν το ξερω ή με συμπαθησε η ταμιας στα μετροπολις.....

    [/I]



    εμάς πάντως δεν μας συμπάθησε και τόσο ο πωλητής στο περιπτερο του φεστιβάλ του Βύρωνα στο Σύνταγμα, γιατί για τη συναυλία του Μάλαμα, μας έδωσε τα "κανονικά "΄εισιτήρια των 20 ευρώ, χωρίς να αναφέρει την προοπτική του νεανικού,αν και θα μπορούσαμε σχετικά άνετα να περάσουμε και για 15!

    ΥΓ: άπονη ζωή...
    steinway
    01.09.2005, 23:08
    Λοιπόν,τέλειωσε κιόλας το πρώτο μέρος!! Περιμένω παιδιά να τελειώσει να μου πείτε με λεπτομερειες τι έγινε... Εγώ, την βγάζω πέρα με τηλεφωνήματα προς Βύρωνα πλευρά...Γιατί ότι παράπονα κι αν έχω γι αυτον μας τον τραγουδοποιό, ο Μίλτος είναι Πασχαλάκης καταβάθος ;))
    Το δεύτερο μέρος διαισθάνομαι πως θα μας επιβάλλει το φθινόπωρο...με τις λέξεις του!!Καλή αρχή για το φθινόπωρο!!
    Sidonie
    02.09.2005, 03:06
    Κι εγώ έχω αυτή τη στιγμή στα χέρια μου το εισιτήριό μου. ΑΚΕΡΑΙΟ. Ναι, δεν σας γελούν τα μάτια σας, η ώρα είναι 3 και η συναυλία έχει τελειώσει από ώρα, μόνο που οι αθάνατες ελληνικές συγκοινωνίες και η απεργία τους με καθήλωσαν στον Πειραια, αν και ξεκίνησα τη μακρά πορεία μου προς τον Βύρωνα από τις 7!!! ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!
    Πάντως για τις πληροφορίες σας, το εισιτήριό μου έγραφε 15Ε, έκανε 15Ε και δεν είμαι κάτω από 15Ετών (ούτε και φαίνομαι!). Αν δεν με πιστεύετε, μπορώ να σας το προσκομίσω κιόλας. ΑΚΕΡΑΙΟ.
    Παρόλη την πίκρα και τη ζήλια μου, περιμένω εναγωνίως σχόλια!
    faltsoo
    02.09.2005, 10:37
    εισητηρια 15 ευρω και τελος καθε αλλη κουβεντα.




    ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ - ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ







    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: faltsoo on 02-09-2005 10:38 ]
    επισυναπτόμενα: Resize of DSCN0654.jpg 
    faltsoo
    02.09.2005, 10:40
    ΤΙ ΚΟΙΤΑΝΕ ? ΟΙ MUSICHEVENADES?




    επισυναπτόμενα: Resize of DSCN0657.jpg 
    faltsoo
    02.09.2005, 10:42
    OOOPSSSS



    επισυναπτόμενα: Resize of DSCN0647.jpg 
    steinway
    02.09.2005, 10:56
    καλά τα εισιτήρια μπορεί να έκαναν 15 ευρώ, εμένα πόσο θα μου έρθει ο λογαριασμός τηλεφώνου που το είχα περίπου 2 ώρες ανοιχτό; Ετσι φάλτσε φίλε μας, την έβγαλα πέραμε τηλεφωνήματα προς Βύρωνα πλευρά.. Καμμια πιο κοντινή φώτο δεν έχεις;Α! να πω κ την κακία μου, όσο μπορούσα να ακούσω, δε μ' αρεσε ο Λειβαδάς το πυροβόλησε το Πεύκο..."Πυροβολημένο Πεύκο"...Και είναι θεόσταλτη ημουσική του,κρίμα ;'-(
    faltsoo
    02.09.2005, 11:05
    συμφωνω μαζι σου για το Λειβαδα , ο Μητροπανος δεν ηξερε τους στοιχους.... κατα τα αλλα παρα πολυ καλη η συναυλια.
    κορυφαιες στιγμες με χαινιδες . παπακωνσταντινου , θηβαιο και Παυλακο

    ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ ΠΑΥΛΑΚΟΣ

    ποιοσ Π.. με κουνησε ?


    σαν τραγουδακι που ολο ξεχνω τους στοιχους .....







    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: faltsoo on 02-09-2005 11:06 ]
    επισυναπτόμενα: Resize of DSCN0667.JPG 
    mmm
    02.09.2005, 13:15
    Quote:

    Το μέλος faltsoo στις 02-09-2005 στις 11:05 έγραψε:

    συμφωνω μαζι σου για το Λειβαδα , ο Μητροπανος δεν ηξερε τους στοιχους.... κατα τα αλλα παρα πολυ καλη η συναυλια.
    κορυφαιες στιγμες με χαινιδες . παπακωνσταντινου , θηβαιο και Παυλακο




    Κι εγώ μαζί σας για το Λειβαδά, αντιμετώπισε το "πεύκο" ως ... ξυλοκόπος

    Στις πολύ καλές στιγμές και η ερμηνεία της Ζορμπαλά στο "Μάτια που δεν βλέπονται", και βεβαίως βεβαίως το αδισκογράφητο τραγούδι που είπε ο Μίλτος.

    Εκπληξη για μένα που δεν είχε τύχει να τον ξανακούσω, η ερμηνεία του Θοδωρή Παυλάκου που με "ταξίδεψε" πραγματικά...

    Dj_kerveros
    02.09.2005, 13:16
    Υπέροχος, καταπληκτικός, ανυπέρβλητος και άλλα πολλά!!!!!
    Μία από τις ωραίοτερες (ίσως η ωραιότερη) συναυλίες που έχω πάει έως τώρα!!!! Τη στιγμή που τραγούδισε με το Θηβαίο ανατρίχιασα!! Όπως και στο τέλος που τραγούδισε με το Χαρούλη και τους Χαινηδες (Αποστολάκης: είναι μορφή ο άνθρωπας) και ειδικά όταν είπε Ερωτόκριτο!!! Επίσης στον Αμανε με τη Τσανακλίδου και τον Καραντίνη στο μπουζούκι χάζεψα!!
    Αγαπητέ pavel απλα συγχαρητήρια!!!
    Πάντα τέτοια!!
    Υ.Γ. Καθόμουν με την παρέα μου ακριβώς μία σειρά πίσω από τα παιδια του MusicHeaven που δείξατε στη φωτογραφία.


    steinway
    02.09.2005, 13:58
    Καλά είναι δυνατόν βρε παιδιά να ανέβαιναν Κρητικάκια στη σκηνή και να μην ήταν εκπληκτικά;... Πασχαλάκης+Χαρούλης+Χα'ί'νηδες+Ζ.Σπυριδάκης... Και ο Θηβαίος απίστευτος όπως πάντα, παρόλο που το παιδί δεν είναι απ' την Κρήτη!!
    Μα μήπως κάποιος θυμάται να μου πει τους στίχους απ' το καινούργιο:..

    Αν δεν πιστεύεις μη ρωτάς,
    κι αν δεν ακούς μη με κοιτάς:..
    faltsoo
    02.09.2005, 15:01
    μπορει κανεις να το επιβeβαιωση ?

    αλλα αν δεν κανω λαθος ο Πασχαλιδης επαιξε μονος με την κιθαρα του ενα τραγουδι των graniton ?

    Nefelh ?


    xristos
    02.09.2005, 15:25
    Ήμουν εκεί μέχρι την μέση και δεν το άκουσα...
    Μόνος με κιθάρα μόνο το "σου τηλεφωνώ" θα μπορούσε να έχει πει... Ο Manblaz το άκουσε;;;

    Ladyofwinter
    02.09.2005, 16:13
    Ναι, ηταν το "σου τηλεφωνώ" των Graviton....Παρεμπιπτόντως η χθεσινή συναυλία ήταν μια από τις καλύτερες του Μίλτου. Είχα πολύ καιρό να τον δω σε τόσο μεγάλα κέφια,η στιγμή που ο Θηβαίος είπε το "φωτιά μου" ήταν πραγματικά συγκλονιστική.
    nefos
    02.09.2005, 17:53
    Quote:

    Το μέλος faltsoo στις 02-09-2005 στις 15:01 έγραψε:

    μπορει κανεις να το επιβeβαιωση ?

    αλλα αν δεν κανω λαθος ο Πασχαλιδης επαιξε μονος με την κιθαρα του ενα τραγουδι των graniton ?

    Nefelh ?







    ουαου! αυτό κι είναι έκπληξη για μένα! ναι, ο μανμπλάζ είπε πως το τραγούδησε το σου τηλεφωνώ.
    eneni
    02.09.2005, 18:51
    Ωραία, πολύ ωραία ήταν! Κι εγώ θα συμφωνήσω για Θηβαίο (ειδικά οταν είπαν το ημερολογιο του Θηβαίου) και Χα'ί'νηδες! μ άρεσε και πααααρα πολύ το τέλος απ τον Ερωτόκριτο και μετα!
    Όντως είπε το "σου τηλεφωνώ" (όπως έιπε χαρακτηριστικά ένα τραγούδι που το ακούει τα 3-4 τελευταία χρόνια στον μελωδία γύρω στις 3 με 4 το πρωί και κάθε φορά που τ ακούει κάνει δεξια κι αναβει τσιγάρο). Και το τραγούδησε και ο κόσμος μαζι.
    Άσχετο αλλά θα πω τον πόνο μου: Έφαγα μια τούμπα παιδιά!!!! Σκοτώθηκα! Γόνατα, παλάμες και δαχτυλάκια ποδιού τα τσάκισα! Μεσ το ίσωμα και μέσα στον κόσμο! Αξέχαστη θα μου μεινει η συναυλια!


    ...Μην κλαις μικρή μου και πληγές ανοίγεις μου στα στήθη
    εμείς οι δυο θα κάνουμε τον κόσμο παραμύθι.

    Τι ωραίο!!



    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: eneni on 02-09-2005 18:54 ]
    Hastaroth
    02.09.2005, 23:15
    Τελικά φαίνεται ήρθαν και άλλα μέλη τού ΜΗ αλλά διασκορπίστηκαν ανά το θέατρον...
    drakonikolis
    18.09.2005, 17:22
    Mίλτο θεέ είσαι όλα τα λεφτά.Εξαιρετικού προφίλ καλλιτέχνης και με στίχους που αγγίζουν τους πάντες.Πολύ καλές πρώτες δουλειές και ένας αρκετά καλός τελευταίος δίσκος.Ένας τραγουδοποιός ο οποίος έχει να προσφέρει πολλά ακόμη και τα οποία θα τα περιμένουμε με μεγάλη προσμονή.Μίλτο περιμένουμε!!!!!
    Billy_Boy
    08.10.2005, 13:50
    Αδερφια μηπως ξερει κανενας ποτε θα βγει το καινουριο cd του Πασχαλίδη???
    Επίσης οποιος εχει βιντεοσκοπησει την συναυλια του (γιατι καποιος θα υπαρχει δεν μπορει!!! ) να επικοινωνισει μαζι μου ΑΜΕΣΑ για να χαρουμε κ εμεις που δεν μπορουσαμε να ειμαστε εκει

    Ευχαριστω!!!