ελληνική μουσική
    613 online   ·  210.851 μέλη

    Λαυρεντης Μαχαιριτσας

    esta
    05.02.2006, 18:47
    Από τους καλυτερους τραγουδοποιούς και ένας από τους αγαπημένους μου.

    "Μου λες τα μάτια σου να μην τα αγαπώ
    και να μην πάψω να πιστεύω στα δικά μου
    μα αυτά τα μάτια όπου χαθώ και όπου βρεθώ
    τα έχω πίσω μου και μέσα και μπροστά μου"
    Anthos
    06.02.2006, 08:08
    @ antonLOrd

    Βρε εσύ, μου απολογήσαι τον Φεβράρη του 2006 για ένα μήνυμα του Σεπτεμβρίου του 2005 (όχι πως χρεαιζόταν διότι είχα βάλει και το icon για να δείξω ότι δεν υπήρχε πρόβλημα)

    Μία ΚΕΟ από μένα
    maspa
    21.11.2006, 19:07
    Παράθεση:

    Το μέλος Sideline στις 16-04-2005 στις 18:25 έγραψε...

    Εμένα δεν μου αρέσει-βρίσκω την φωνή του αρκετά πεζή, χωρίς να έχει αυτό το κάτι που να την κάνει να ξεχωρίζει. Το ίδιο πιστεύω και για τα τραγούδια του. Οι μόνες εξαιρέσεις είναι αυτά που ερμηνεύει αλλά δεν είναι δικά του (αρκετά απο ιταλούς δημιουργούς).

    Αλλά ο καθένας με τα γούστα του :)



    Σαφώς κι είναι γούστα αυτά, αλλά.... αν δε ξεχωρίζει η φωνή του Μαχαιρίτσα τότε ποιά ξεχωρίζει; Έχει μια πολύ γλυκια βραχνάδα που σε συνδυασμό με τις ερμηνείες του κορυφώνει τα τραγούδια του δικά του και μη. Το "τι να πω" (αν και είναι σε σύνθεση του Lucio Battisti) κορυφαίο κομμάτι, ειδικά εκ στόματος λαυρέντη!
    Yperoptis
    21.11.2006, 19:38
    Πω πω!!! Πολύ σκληρούς ροκάδες έχει εδώ μέσα. Παιδιά προσέχτε μήν και σας πέσει η κύλη από το πολύ βαρύ ροκ. Γιατί αν θυμάμαι καλά ως αρκετά μεγαλύτερος το Ροκ είναι τρόπος ζωής. Και σε καμία περίπτωση δεν χαρακτηρίζεσαι από αυτά που ακούς αλλά από το πως διαχειρίζεσαι αυτά που ακούς. Και όσο για το Μαχαιρίτσα ο οπίος πέρασε και από τη φάση του "Ροκά" κάτι ροκάδες σαν κι αυτούς τους βλέπει και ξεκαρδίζεται. Γιατί το ροκ το υπερασπίζεσαι μόνο άμα δεν το έχεις. "Κι άμα δεν τό 'χεις να το φοβάσαι".

    Ο Μαχαιρίτσας είναι από τους πιο σημαντικούς τραγουδοποιούς της σύγχρονης Ελληνικής μουσικής. Όσο για τα Ιταλικά δεν τα κλέβει. Μην ανησυχείτε καθόλου. Αν δείτε τους δίσκους του όποτε βάζει κάποιο ξένο γράφει και ποιος το έγραψε. Άλλοι είναι αυτοί που μιμούνται ειδικά τα ξένα συγκροτήματα και γι αυτό άλλωστε θα μένουν για πάντα οι άγνωστοι μίμοι.Γι αυτό και τους τη σπάει άλλωστε...
    maspa
    21.11.2006, 20:24
    Παράθεση:

    Το μέλος Yperoptis στις 21-11-2006 στις 19:38 έγραψε...

    Πω πω!!! Πολύ σκληρούς ροκάδες έχει εδώ μέσα. Παιδιά προσέχτε μήν και σας πέσει η κύλη από το πολύ βαρύ ροκ. Γιατί αν θυμάμαι καλά ως αρκετά μεγαλύτερος το Ροκ είναι τρόπος ζωής. Και σε καμία περίπτωση δεν χαρακτηρίζεσαι από αυτά που ακούς αλλά από το πως διαχειρίζεσαι αυτά που ακούς. Και όσο για το Μαχαιρίτσα ο οπίος πέρασε και από τη φάση του "Ροκά" κάτι ροκάδες σαν κι αυτούς τους βλέπει και ξεκαρδίζεται. Γιατί το ροκ το υπερασπίζεσαι μόνο άμα δεν το έχεις. "Κι άμα δεν τό 'χεις να το φοβάσαι".

    Ο Μαχαιρίτσας είναι από τους πιο σημαντικούς τραγουδοποιούς της σύγχρονης Ελληνικής μουσικής. Όσο για τα Ιταλικά δεν τα κλέβει. Μην ανησυχείτε καθόλου. Αν δείτε τους δίσκους του όποτε βάζει κάποιο ξένο γράφει και ποιος το έγραψε. Άλλοι είναι αυτοί που μιμούνται ειδικά τα ξένα συγκροτήματα και γι αυτό άλλωστε θα μένουν για πάντα οι άγνωστοι μίμοι.Γι αυτό και τους τη σπάει άλλωστε...



    Η πρώτη σου παράγραφος με τη δεύτερη μου φαίνεται πως έχει πολλές αντιφάσεις. Μήπως δεν κατάλαβα κάτι σωστά; Από τη μια λες,
    "Και όσο για το Μαχαιρίτσα ο οπίος πέρασε και από τη φάση του "Ροκά" κάτι ροκάδες σαν κι αυτούς τους βλέπει και ξεκαρδίζεται." Κι από την άλλη, "Ο Μαχαιρίτσας είναι από τους πιο σημαντικούς τραγουδοποιούς της σύγχρονης Ελληνικής μουσικής. "
    Δηλαδή τον θεωρείς έναν σημαντικό δημιουργό, αλλά ψευτοροκά;
    Και με τη φράση:"Πω πω!!! Πολύ σκληρούς ροκάδες έχει εδώ μέσα. Παιδιά προσέχτε μήν και σας πέσει η κύλη από το πολύ βαρύ ροκ."
    ειρωνεύεσαι ή μου φαίνεται;
    rory166
    21.11.2006, 20:28
    εε..υπεροπτης ειναι..
    sentoni
    21.11.2006, 22:10
    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 21-11-2006 στις 20:24 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Yperoptis στις 21-11-2006 στις 19:38 έγραψε...

    Πω πω!!! Πολύ σκληρούς ροκάδες έχει εδώ μέσα. Παιδιά προσέχτε μήν και σας πέσει η κύλη από το πολύ βαρύ ροκ. Γιατί αν θυμάμαι καλά ως αρκετά μεγαλύτερος το Ροκ είναι τρόπος ζωής. Και σε καμία περίπτωση δεν χαρακτηρίζεσαι από αυτά που ακούς αλλά από το πως διαχειρίζεσαι αυτά που ακούς. Και όσο για το Μαχαιρίτσα ο οπίος πέρασε και από τη φάση του "Ροκά" κάτι ροκάδες σαν κι αυτούς τους βλέπει και ξεκαρδίζεται. Γιατί το ροκ το υπερασπίζεσαι μόνο άμα δεν το έχεις. "Κι άμα δεν τό 'χεις να το φοβάσαι".

    Ο Μαχαιρίτσας είναι από τους πιο σημαντικούς τραγουδοποιούς της σύγχρονης Ελληνικής μουσικής. Όσο για τα Ιταλικά δεν τα κλέβει. Μην ανησυχείτε καθόλου. Αν δείτε τους δίσκους του όποτε βάζει κάποιο ξένο γράφει και ποιος το έγραψε. Άλλοι είναι αυτοί που μιμούνται ειδικά τα ξένα συγκροτήματα και γι αυτό άλλωστε θα μένουν για πάντα οι άγνωστοι μίμοι.Γι αυτό και τους τη σπάει άλλωστε...



    Η πρώτη σου παράγραφος με τη δεύτερη μου φαίνεται πως έχει πολλές αντιφάσεις. Μήπως δεν κατάλαβα κάτι σωστά; Από τη μια λες,
    "Και όσο για το Μαχαιρίτσα ο οπίος πέρασε και από τη φάση του "Ροκά" κάτι ροκάδες σαν κι αυτούς τους βλέπει και ξεκαρδίζεται." Κι από την άλλη, "Ο Μαχαιρίτσας είναι από τους πιο σημαντικούς τραγουδοποιούς της σύγχρονης Ελληνικής μουσικής. "
    Δηλαδή τον θεωρείς έναν σημαντικό δημιουργό, αλλά ψευτοροκά;
    Και με τη φράση:"Πω πω!!! Πολύ σκληρούς ροκάδες έχει εδώ μέσα. Παιδιά προσέχτε μήν και σας πέσει η κύλη από το πολύ βαρύ ροκ."
    ειρωνεύεσαι ή μου φαίνεται;




    . . . είναι ξεκάθαρο αυτό που λέει . . . τώρα αν χρειάζεσαι λεξικό για απλά ελληνικά ζήτα απ' αλλού βοήθεια !
    Yperoptis
    21.11.2006, 23:59
    Αγαπητή μου maspa αυτό που λέω είναι ότι ο Λαυρέντης Μαχαιρίτσας είναι από τους Ροκάδες εκείνους που δεν έχουν την ανάγκη να το πούνε. Αν διαβάσεις κατά καιρούς συνεντέυξεις του θα διαβάσεις και θα καταλάβεις τι σήμαινε Ροκάς την δεκαετία των Τερμιτών κτλ. Να λιποθυμάνε από την πείνα στα παγκάκια και να τρώνε το κέρασμα των σπιτιών στις γιορτές. Σε μια εποχή που οι εντός του συγκεκριμένου φόρουμ πικρόχολοι δήθεν ροκάδες δεν είχανε ακόμα παραχθεί ως σπερματοζωάρια. Και αν οι Τερμίτες, Νοστραδαμος, Πολ κλπ, δεν είχανε μείνει πιστοί σε αυτό που πίστευαν, οι σημερινοί ροκάδες θα έψαχναν ακόμη στα λεξικά να ανακαλύψουν ότι η Rock σημαίνει βράχος και συμβολίζει τρόπο ζωής και όπως έλεγαν οι Beatles τη Rock την γεννούν βράχοι ηθικής και αξιών. Ροκ δεν σημαίνει ηλεκτρική κιθάρα. Σημαίνει ρέμπελλος, επαναστάτης, ανατρεπτικός όπως οι ρεμπέτες και όχι τυπάκια με μακριά μαλλιά και μούσια με μαύρες μπλούζες που έχουν τυπωμένα Ροκ συγκροτήματα που τους τα αγόρασε η μαμά τους τα Χριστούγεννα και που ακούνε παραμορφωμένη κιθάρα και κοπανιούνται σαν να έχουν πάθει κρίση επιληψίας.
    Και σαφώς ειρωνεύομαι αυτούς του δήθεν Ροκάδες... Όταν έχεις ζήσει στο πετσί σου την Ρόκ τότε μόνο μπορείς να μιλήσεις έτσι απαξιωτικά για πρόσωπα όπως ο Μαχαιρίτσας, ο Παπακωνσταντίνου, ο Μιτζέλος, ο Τουρνάς, ο Σπάθας, ο Τουρκογιώργης, ο Δημητριάδης κλπ...

    Και τα τραγούδια της δεκάρας έχουν κι εκείνα μια ψυχή...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Yperoptis στις 22-11-2006 00:01 ]


    mousikofilh
    22.11.2006, 00:02
    ΣΟΥ ΒΓΑΖΩ ΤΟ ΚΑΠΕΛΟ!!!
    movflower
    22.11.2006, 00:05

    agriolouloudo
    22.11.2006, 00:11
    ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ!!ΠΙΟ ΣΩΣΤΑ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΤΟ ΕΙΧΕΣ ΘΕΣΕΙ!
    maspa
    22.11.2006, 00:50
    Παράθεση:

    Το μέλος sentoni στις 21-11-2006 στις 22:10 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 21-11-2006 στις 20:24 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Yperoptis στις 21-11-2006 στις 19:38 έγραψε...

    Πω πω!!! Πολύ σκληρούς ροκάδες έχει εδώ μέσα. Παιδιά προσέχτε μήν και σας πέσει η κύλη από το πολύ βαρύ ροκ. Γιατί αν θυμάμαι καλά ως αρκετά μεγαλύτερος το Ροκ είναι τρόπος ζωής. Και σε καμία περίπτωση δεν χαρακτηρίζεσαι από αυτά που ακούς αλλά από το πως διαχειρίζεσαι αυτά που ακούς. Και όσο για το Μαχαιρίτσα ο οπίος πέρασε και από τη φάση του "Ροκά" κάτι ροκάδες σαν κι αυτούς τους βλέπει και ξεκαρδίζεται. Γιατί το ροκ το υπερασπίζεσαι μόνο άμα δεν το έχεις. "Κι άμα δεν τό 'χεις να το φοβάσαι".

    Ο Μαχαιρίτσας είναι από τους πιο σημαντικούς τραγουδοποιούς της σύγχρονης Ελληνικής μουσικής. Όσο για τα Ιταλικά δεν τα κλέβει. Μην ανησυχείτε καθόλου. Αν δείτε τους δίσκους του όποτε βάζει κάποιο ξένο γράφει και ποιος το έγραψε. Άλλοι είναι αυτοί που μιμούνται ειδικά τα ξένα συγκροτήματα και γι αυτό άλλωστε θα μένουν για πάντα οι άγνωστοι μίμοι.Γι αυτό και τους τη σπάει άλλωστε...



    Η πρώτη σου παράγραφος με τη δεύτερη μου φαίνεται πως έχει πολλές αντιφάσεις. Μήπως δεν κατάλαβα κάτι σωστά; Από τη μια λες,
    "Και όσο για το Μαχαιρίτσα ο οπίος πέρασε και από τη φάση του "Ροκά" κάτι ροκάδες σαν κι αυτούς τους βλέπει και ξεκαρδίζεται." Κι από την άλλη, "Ο Μαχαιρίτσας είναι από τους πιο σημαντικούς τραγουδοποιούς της σύγχρονης Ελληνικής μουσικής. "
    Δηλαδή τον θεωρείς έναν σημαντικό δημιουργό, αλλά ψευτοροκά;
    Και με τη φράση:"Πω πω!!! Πολύ σκληρούς ροκάδες έχει εδώ μέσα. Παιδιά προσέχτε μήν και σας πέσει η κύλη από το πολύ βαρύ ροκ."
    ειρωνεύεσαι ή μου φαίνεται;




    . . . είναι ξεκάθαρο αυτό που λέει . . . τώρα αν χρειάζεσαι λεξικό για απλά ελληνικά ζήτα απ' αλλού βοήθεια !



    Με συγχωρεί πολύ η χάρη σου, αλλά δεν απευθύνθηκα σε σένα! Κι είσαι το μόνο μέλος εδώ που κάθε φορά που επιχειρεί να με αποστομώσει το κάνει κακοπροαίρετα. Σε παρακαλώ να εκφράζεις τη γνώμη σου πάνω στο θέμα χωρίς να κάνεις το διαμεσολαβητή. Δε νομίζω να χρειάζεται ο Yperoptis συνήγορο.

    Αυτά, και συγχωρήστε με που βγήκα εκτός θέματος.

    maspa
    22.11.2006, 00:59
    Παράθεση:

    Το μέλος Yperoptis στις 21-11-2006 στις 23:59 έγραψε...

    Αγαπητή μου maspa αυτό που λέω είναι ότι ο Λαυρέντης Μαχαιρίτσας είναι από τους Ροκάδες εκείνους που δεν έχουν την ανάγκη να το πούνε. Αν διαβάσεις κατά καιρούς συνεντέυξεις του θα διαβάσεις και θα καταλάβεις τι σήμαινε Ροκάς την δεκαετία των Τερμιτών κτλ. Να λιποθυμάνε από την πείνα στα παγκάκια και να τρώνε το κέρασμα των σπιτιών στις γιορτές. Σε μια εποχή που οι εντός του συγκεκριμένου φόρουμ πικρόχολοι δήθεν ροκάδες δεν είχανε ακόμα παραχθεί ως σπερματοζωάρια. Και αν οι Τερμίτες, Νοστραδαμος, Πολ κλπ, δεν είχανε μείνει πιστοί σε αυτό που πίστευαν, οι σημερινοί ροκάδες θα έψαχναν ακόμη στα λεξικά να ανακαλύψουν ότι η Rock σημαίνει βράχος και συμβολίζει τρόπο ζωής και όπως έλεγαν οι Beatles τη Rock την γεννούν βράχοι ηθικής και αξιών. Ροκ δεν σημαίνει ηλεκτρική κιθάρα. Σημαίνει ρέμπελλος, επαναστάτης, ανατρεπτικός όπως οι ρεμπέτες και όχι τυπάκια με μακριά μαλλιά και μούσια με μαύρες μπλούζες που έχουν τυπωμένα Ροκ συγκροτήματα που τους τα αγόρασε η μαμά τους τα Χριστούγεννα και που ακούνε παραμορφωμένη κιθάρα και κοπανιούνται σαν να έχουν πάθει κρίση επιληψίας.
    Και σαφώς ειρωνεύομαι αυτούς του δήθεν Ροκάδες... Όταν έχεις ζήσει στο πετσί σου την Ρόκ τότε μόνο μπορείς να μιλήσεις έτσι απαξιωτικά για πρόσωπα όπως ο Μαχαιρίτσας, ο Παπακωνσταντίνου, ο Μιτζέλος, ο Τουρνάς, ο Σπάθας, ο Τουρκογιώργης, ο Δημητριάδης κλπ...

    Και τα τραγούδια της δεκάρας έχουν κι εκείνα μια ψυχή...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Yperoptis στις 22-11-2006 00:01 ]





    Συμφωνώ σε όλα μαζί σου! Πρίν όμως δεν τα έγραφες τόσο ξεκάθαρα!

    Μόνο με τη φράση: "Πω πω!!! Πολύ σκληρούς ροκάδες έχει εδώ μέσα. Παιδιά προσέχτε μήν και σας πέσει η κύλη από το πολύ βαρύ ροκ." θίγεις τα μέλη στο topic και τώρα μιλάς γενικά:"Και σαφώς ειρωνεύομαι αυτούς του δήθεν Ροκάδες... "
    Συγνώμη αν σε βάζω στον κόπο να εξηγείς πράγματα που ενδεχομένως άλλοι να καταλαβαίνουν αμέσως, αλλά το συγκεκριμένο μου "χτύπησε" άσχημα.


    sentoni
    22.11.2006, 12:14
    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 22-11-2006 στις 00:50 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος sentoni στις 21-11-2006 στις 22:10 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 21-11-2006 στις 20:24 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Yperoptis στις 21-11-2006 στις 19:38 έγραψε...

    Πω πω!!! Πολύ σκληρούς ροκάδες έχει εδώ μέσα. Παιδιά προσέχτε μήν και σας πέσει η κύλη από το πολύ βαρύ ροκ. Γιατί αν θυμάμαι καλά ως αρκετά μεγαλύτερος το Ροκ είναι τρόπος ζωής. Και σε καμία περίπτωση δεν χαρακτηρίζεσαι από αυτά που ακούς αλλά από το πως διαχειρίζεσαι αυτά που ακούς. Και όσο για το Μαχαιρίτσα ο οπίος πέρασε και από τη φάση του "Ροκά" κάτι ροκάδες σαν κι αυτούς τους βλέπει και ξεκαρδίζεται. Γιατί το ροκ το υπερασπίζεσαι μόνο άμα δεν το έχεις. "Κι άμα δεν τό 'χεις να το φοβάσαι".

    Ο Μαχαιρίτσας είναι από τους πιο σημαντικούς τραγουδοποιούς της σύγχρονης Ελληνικής μουσικής. Όσο για τα Ιταλικά δεν τα κλέβει. Μην ανησυχείτε καθόλου. Αν δείτε τους δίσκους του όποτε βάζει κάποιο ξένο γράφει και ποιος το έγραψε. Άλλοι είναι αυτοί που μιμούνται ειδικά τα ξένα συγκροτήματα και γι αυτό άλλωστε θα μένουν για πάντα οι άγνωστοι μίμοι.Γι αυτό και τους τη σπάει άλλωστε...



    Η πρώτη σου παράγραφος με τη δεύτερη μου φαίνεται πως έχει πολλές αντιφάσεις. Μήπως δεν κατάλαβα κάτι σωστά; Από τη μια λες,
    "Και όσο για το Μαχαιρίτσα ο οπίος πέρασε και από τη φάση του "Ροκά" κάτι ροκάδες σαν κι αυτούς τους βλέπει και ξεκαρδίζεται." Κι από την άλλη, "Ο Μαχαιρίτσας είναι από τους πιο σημαντικούς τραγουδοποιούς της σύγχρονης Ελληνικής μουσικής. "
    Δηλαδή τον θεωρείς έναν σημαντικό δημιουργό, αλλά ψευτοροκά;
    Και με τη φράση:"Πω πω!!! Πολύ σκληρούς ροκάδες έχει εδώ μέσα. Παιδιά προσέχτε μήν και σας πέσει η κύλη από το πολύ βαρύ ροκ."
    ειρωνεύεσαι ή μου φαίνεται;




    . . . είναι ξεκάθαρο αυτό που λέει . . . τώρα αν χρειάζεσαι λεξικό για απλά ελληνικά ζήτα απ' αλλού βοήθεια !



    Με συγχωρεί πολύ η χάρη σου, αλλά δεν απευθύνθηκα σε σένα! Κι είσαι το μόνο μέλος εδώ που κάθε φορά που επιχειρεί να με αποστομώσει το κάνει κακοπροαίρετα. Σε παρακαλώ να εκφράζεις τη γνώμη σου πάνω στο θέμα χωρίς να κάνεις το διαμεσολαβητή. Δε νομίζω να χρειάζεται ο Yperoptis συνήγορο.

    Αυτά, και συγχωρήστε με που βγήκα εκτός θέματος.





    . . . η χάρη μου δεν σε συγχωρεί λοιπόν . . . και εντός και εκτός θέματος !
    maspa
    22.11.2006, 18:06
    Κι είχα μια σκασίλα!
    vero
    22.11.2006, 23:04
    μ' αρεσει καλος ειναι!!!! ειδικα στις συναυλια συνομιλει με το κοσμο και αυτο μ' αρεσει
    Yperoptis
    22.11.2006, 23:09
    Έχεις δίκιο maspa μου. Κάποιες φορές δεν είμαι τόσο επεξηγηματικός όσο πρέπει. Αλλά διάβασα όλο μαζί το post και ήξερα σε ποιους απευθυνόμουνα. Άν το διαβάσεις όλο θα κατάλαβεις αμέσως τα πάντα. Πάντως η επισήμανσή σου είναι ολόσωστη.
    tsibitos
    28.04.2007, 18:15
    Δεν μ'αρεσει καθολου η φωνη αλλα ουτε και καποιο απο τα τραγουδια του ιδιαιτερα. Πραγματικα ΚΑΤΑ ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ (και το τονιζω για να μην παραξηγηθω) και να μην υπηρχε η Ελληνικη Μουσικη δεν θα εχανε και τιποτα.
    palmos
    29.04.2007, 15:55
    Κατα τη γνωμη μου ειναι ενας αυθεντικος καλλιτεχνης και ο ορος καλλιτεχνης περιλαμβανει τοσο την αξια του ως τραγουδιστη και συνθετη οσο και την αξια του ως ανθρωπου που μεναι σταθερος στα πιστευω του στις αποψεις του στις αρχες του! Αγαπαει αυτο που κανει ή καλητερα το λατρευει και αυτο φαινεται τοσο απο την πορεια του και απο ολα αυτα που εχει κανει οσο και απο τον τροπο με τον οποιο μηλαει για τη μουσικη!Φαινεται οτι την ποναει και δεν αντεχει να την βλεπει να ξευτιλιζεται!

    Χθες εβλεπα την εκπομπη ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑ στην ΕΤ1 που τον ειχαν συνεντευξη.Αν και το ειχα διαβασει και αλλου οτι κυνηγωντας το ονειρο του μαζι με τους ΤΕΡΜΙΤΕΣ εφτασε μεχρι τη Γαλλια οπου κοιμουνταν κατω απο γεφυρες μενα σα σε εαυτοκινητο για περιπου 3 μηνες!Ε νομιζω πως δεν το κανεις ευκολα αυτο!Πρεπει να εισαι πραγματικα παθιασμενος!
    Απλα τον ευχαριστω για ολα τα υπεροχα τραγουδια που μας εχει χαρισει!!!
    renabill
    30.04.2007, 14:19
    Δεν τρελαινομαι κιόλας αλλά κάποια τραγούδια του είναι πολύ καλά.