ελληνική μουσική
    916 online   ·  210.851 μέλη

    'Επικράνθη...' (στην ΕΤ1)

    gate
    26.04.2005, 13:13
    Σ' ευχαριστώ Σάκη! Να είσαι καλά

    Μαριάννα, σίγουρα φταίει το ξανθό μαλλί ή μήπως κάτι άλλο ???
    η άνοιξη ας πούμε..., κάποιος έρωτας ίσως...?
    Γιατί κι άλλες είναι ξανθιές, αλλά δεν τα μπερδεύουν έτσι....
    Τώρα που ξαναδιαβάζω τι έγραψες, ...καταλαβαίνω ότι δεν είχες μόνο την εντύπωση ότι είχαμε playback στην εκκλησία, αλλά και ότι τα γυρίσματα τα κάναμε εκεί...
    Μαριαννάκι, κάτι μου λέει ότι είσαι ερωτευμένη πολύ αυτόν τον καιρό...Δεν εξηγείται αλλιώς...!!
    Αν είναι έτσι χαλάλι σου...Και μια ίτσα από 'μένα στην υγειά σου... Είσαι ένα πολύ γλυκό πλάσμα...
    Σε περιμένω, όποτε θες, να ξαναρθείς...
    MariannaP
    26.04.2005, 18:33
    Quote:

    Το μέλος gate στις 26-04-2005 στις 13:13 έγραψε:

    Μαριαννάκι, κάτι μου λέει ότι είσαι ερωτευμένη πολύ αυτόν τον καιρό... Δεν εξηγείται αλλιώς...!!




    Ολα τα 'χε η Μαριορή... ο φερετζές της έλειπε!!!
    falimento
    26.04.2005, 18:47
    Τυφλωμένη από έρωτα η ξαδέρφη μου Νεκταρία! Δεν κοιτάει τίποτα!
    Να φανταστείς σκότωσε και τη Μαριωρή!
    stipiothliptis
    26.04.2005, 19:32
    Υπάρχουν φορές που αυτό που λέμε ακούγεται υπερβολικό ή απλά τυπικό.
    Θα ήθελα να μην ισχύσει αυτό γι’ αυτά που θέλω να πω. Είναι λέξεις και αισθήσεις που ειπώθηκαν ήδη παραπάνω, αλλά έχω την ανάγκη να το κάνω.


    Νεκταρία,

    μου έδωσες τη χαρά εχθές και σήμερα, να γεμίσω με συναισθήματα ακούγοντάς σε για πρώτη φορά. Η καθαρότητα, η εκφραστικότητα, το βάθος, η γλυκύτητα και η σεμνότητα της φωνής σου, ήταν χαρακτηριστικά που μου έδωσαν με τον καλύτερο τρόπο αυτό που έπρεπε να πάρω από τους ύμνους που άκουσα. Η χωρίς καμία υπερβολή αλλά παράλληλα τόσο «δυνατή» έκφρασή σου, με γέμισε, με συγκίνησε, μου προξένησε το «ζητούμενο». Είναι μεγάλο δώρο αυτό!
    Σε ευχαριστώ και σου εύχομαι να υπάρχεις και να κάνεις πολλούς ανθρώπους να αισθανθούν όπως εγώ!

    Για τον κύριο Αηδινίδη δεν έχω να πάνω κάτι παραπάνω από ένα βαθύ «Υποκλίνομαι» …χρόνια τώρα!
    Να είστε όλοι καλά! Όλοι που βοηθήσατε γι’ αυτήν την παραγωγή.


    Φιλικά,
    Βάγια

    Hastaroth
    26.04.2005, 23:23
    Παρεμπιπτόντως,σήμερα στην ΝΕΤ καί δή στην εκπομπή τής Φωτεινής Πιπιλή "Ηρθε η ώρα σας",ήταν "η ώρα" γιά τον κ.Χρόνη καί την Νεκταρία μας που,εκτός από τα τροπάρια που έψαλλαν,είπαν και μερικά λόγια γενικώτερα σχετικά μέ την βυζαντινή μουσική καί την δραστηριότητά τους πάνω σ'αυτήν.

    Νά είστε πάντα καλά καί οι δύο σας καί να μάς χαρίζετε τέτοιες στιγμές!
    istoxastis
    26.04.2005, 23:28
    Σήμερον…
    ο δάσκαλος της Βυζαντινής μας μουσικής, στην πιο γλυκιά στιγμή της πορείας του,
    όχι μόνο, γιατί σε φάση Ιερής έκστασης, απέδωσε με τον πιο βελούδινα ευλαβικό τρόπο τους Μεγαλοβδομαδιάτικους ύμνους,
    αλλά και γιατί πανευτυχής και περήφανος, θα διαπίστωσε ότι η Νεκταρία μας,
    με την μελαγχολικά γλυκιά, ανθρώπινα ένθεη και ταπεινόφρονα υπέρθεη απόδοση, των ύμνων της Μεγάλης Τρίτης,
    σήμερον…
    η μαθήτρια, ξεπέρασε τον διδάσκαλο!

    gate
    27.04.2005, 01:12
    Δεν έχω πια λόγια να περιγράψω τη συγκίνηση που αισθάνομαι γι' αυτήν την αγάπη που δέχομαι απ' όλους εσάς που είδατε και γράψατε λόγια, τόσο πολύτιμα για εμάς που τα είχαμε και τα έχουμε ανάγκη, σε κάθε μας προσπάθεια, όπως νομίζω καθένας μας, ειδικά στον καλλιτεχνικό χώρο...

    Βάγια μου, διάβασα και ξαναδιάβασα τα λόγια σου ..., γιατί δεν είναι παρά ένα τονωτικό για 'μένα...Είσαι κι εσύ νέα καλλιτέχνης και ξέρεις ακριβώς τις αγωνίες και τις ανάγκες και τις επιθυμίες...(μας).
    Το ευχαριστώ είναι λίγο για όσα, γενναιόδωρα, με τα λόγια σου, μου προσφέρεις, αλλά θα σ' το πω, γιατί είναι ό,τι μπορώ να κανώ τη στιγμή αυτή...Σ' ευχαριστώ και σου εύχομαι γρήγορα η αξία σου και οι μοναδικές σου ικανότητες, για τις οποίες κι άλλη φορά έχω μιλήσει από εδώ, να γίνουν γνωστές σε περισσότερους σύντομα...Σ' το εύχομαι απ' την καρδιά μου και ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ πως γρήγορα θα γίνει αυτό... Κι, όπως λες, πολλές φορές λέμε λόγια που μπορεί να ακούγονται τυπικά ή υπερβολικά..., αλλά ό,τι γράφω κι ό,τι έχω γράψει εδώ και σε προσωπικά μηνύματα, για 'σένα είναι πέρα για πέρα αληθινό, ειλικρινές και γνήσιο...Και για να μη μείνει σε κανέναν από εδώ αμφιβολία για όσα λέω, σε καλώ στο επόμενο live που θα διοργανώσουμε με το Μ/Η να λάβεις μέρος και να μας τραγουδήσεις, ώστε όλοι να καταλάβουν...

    Χρυσόστομε, έχεις πάντα έναν ξεχωριστό τρόπο να μας γλυκαίνεις με τα λόγια σου και ΄μένα ειδικά να με συγκινείς. Κάθε σου λέξη είναι βάλσαμο στην ψυχή μου και δε φαντάζεσαι πόση αξία έχει 'μένα, ειδικά τώρα που κάνω τα πρώτα μου βήματα στο προσκήνιο αυτού του χώρου της... καλλιτεχνίας.
    Μόνο που... σ΄ευχαριστώ βέβαια για ό,τι είπες, αλλά δε θα τολμήσω ποτέ όχι μόνο να πω αλλά ούτε και να σκεφτώ ότι μπορεί να ξεπέρασα το δάσκαλο...

    Αλμπέρτο, βλέπω είσαι ενημερωμένος για όλα... Μου φαίνεται θα σε χρειαστούμε να μας κρατάς το ημερολόγιο..., γιατί είμαστε λίγο ανοργάνωτοι...

    Όσο για 'σένα Γιώργο (Falimento) τα λέμε, μέσω ΠΜ, τα της ουσίας...Εδώ περιορίζομαι να πω πως για το Μαριαννάκι κάτι παραπάνω θα ξέρεις εσύ...
    yiannisyiannis
    27.04.2005, 10:15
    Αχ, με κάνετε και ζηλεύω που δεν προλαβαίνω να το δω
    hifdijijdid
    12.11.2007, 23:01
    ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΙΣΩΣ ΕΣΥ ΚΡΑΤΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΑΡΧΕΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΣΙΤΕ ΙΣΩΣ ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΕΠΙΚΡΑΝΘΗ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΜΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΘΑΥΜΑΣΤΡΙΑ ΤΗΣ ΚΟΡΑΛΙΑΣ ΚΑΡΑΝΤΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΧΑΛΑΣΕ Ο ΣΚΛΗΡΟΣ ΜΟΥ ΔΙΣΚΟΣ ΟΠΟΥ ΕΙΧΑ ΒΙΝΤΕΟΣΚΟΠΗΣΕΙ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΘΑ ΣΟΥ ΗΜΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΥΓΝΩΜΩΝ!ELENI.PAPAIOANNOY@YAHOO.GR