ελληνική μουσική
    693 online   ·  210.831 μέλη

    Πάσχα.. εσείς που θα πάτε;

    elenigeladari
    19.04.2005, 09:26
    κοντεύει και το Πάσχα.. αν και θα ήθελα να πάω σε κάποιο νησί για αυτες τις μέρες, μάλλον θα μείνω στην Αθήνα.. ..... εσείς;;;
    jorge
    19.04.2005, 09:43
    Θα πάω να βγω στην Πάρο..
    Haroulinda
    19.04.2005, 09:48
    ...όλο τα ίδια σκεφτόμαστε Ελενάκι μου... και γω σε νησί θα την βγάλω! Με φλαούνες!
    yiannisyiannis
    19.04.2005, 09:51
    Φέτος, για πρώτη φορά θα κάνω Πάσχα στη Θεσ/νίκη! Του χρόνου όμως....
    tsuku_elf
    19.04.2005, 10:19
    Εγώ θα πάω σε νησί φέτος...για αλλαγή βρε παιδί μου
    SteliosG
    19.04.2005, 10:30
    Μετά από 3 χρόνια απουσίας, το Πάσχα φέτος θα είμαι και πάλι στην πολυαγαπημένη ιδιαίτερη πατρίδα μου, τα Γιάννενα !!!

    Ξάπλα κάτω από τον πλάτανο, μυρωδιές από τα λουλούδια του κήπου της γιγιάς στο χωριό, Ανάσταση στη πλατεία του χωριού στην εκκλησίτσα, με άλλους 40-50 συγχωριανούς, πίτες γιαννιώτικες και κρέας στη γάστρα, λαχανικά από το κήπο και γαλατάκι από τη γειτόνισα απ' ευθείας από τα κατσικάκια της !!!!

    Μ Ο Ν Α Δ Ι Κ Α ! ! !
    rapsodos
    19.04.2005, 10:32
    Δεν παίρνεις τον elnor και να πεταχτείτε στη Θεσσαλονίκη .....
    Ολο αλλαγές , αλλαγές .... καντε και κάτι ίδιο ....

    Η πρόσκληση ισχύει ...
    Soulessome
    19.04.2005, 10:37
    Quote:

    Το μέλος SteliosG στις 19-04-2005 στις 10:30 έγραψε:

    Μετά από 3 χρόνια απουσίας, το Πάσχα φέτος θα είμαι και πάλι στην πολυαγαπημένη ιδιαίτερη πατρίδα μου, τα Γιάννενα !!!

    Ξάπλα κάτω από τον πλάτανο, μυρωδιές από τα λουλούδια του κήπου της γιγιάς στο χωριό, Ανάσταση στη πλατεία του χωριού στην εκκλησίτσα, με άλλους 40-50 συγχωριανούς, πίτες γιαννιώτικες και κρέας στη γάστρα, λαχανικά από το κήπο και γαλατάκι από τη γειτόνισα απ' ευθείας από τα κατσικάκια της !!!!

    Μ Ο Ν Α Δ Ι Κ Α ! ! !





    Που σαι ρε Στέλλιο? Κι εγώ θα πάω Αρτα! Κι αυτό το κρεας στη γάστρα και τον παραδοσιακο φούρνο με τα ξύλα από κάτω και τη φωτιά....
    Αχ πατρίδα!
    elenigeladari
    19.04.2005, 10:37
    Quote:

    Το μέλος Haroulinda στις 19-04-2005 στις 09:48 έγραψε:

    ...όλο τα ίδια σκεφτόμαστε Ελενάκι μου... και γω σε νησί θα την βγάλω! Με φλαούνες!





    αφου είμαστε αδελφές ψυχές βρε πατουσίτσα μου.. χεχε..
    tsuku_elf
    19.04.2005, 10:46
    Quote:

    Το μέλος orpheus στις 19-04-2005 στις 10:32 έγραψε:

    Δεν παίρνεις τον elnor και να πεταχτείτε στη Θεσσαλονίκη .....
    Ολο αλλαγές , αλλαγές .... καντε και κάτι ίδιο ....

    Η πρόσκληση ισχύει ...





    Ευχαριστούμε πολύ, αλλά το γλυκύτατο μικρούλι σκυλάκι μας δε μας επιτρέπει να απομακρυνθούμε.... Δεν αναλαμβάνει κανένας babysitting βλέπεις..
    Γι αυτό και με τη σειρά μας σας περιμένουμε εδώ να απολαύσουμε τη θάλασσα από το μπαλκόνι μας παρεούλα με αμέτρητες ρακές, τσίπουρο και ούζο. Θα χαρούμε πολύ αν τα καταφέρετε παιδιά!






    επισυναπτόμενα: Luculus1.JPG Κάστρο.jpg 
    SteliosG
    19.04.2005, 10:53
    Quote:

    Το μέλος Soulessome στις 19-04-2005 στις 10:37 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος SteliosG στις 19-04-2005 στις 10:30 έγραψε:
    [i]
    Μετά από 3 χρόνια απουσίας, το Πάσχα φέτος θα είμαι και πάλι στην πολυαγαπημένη ιδιαίτερη πατρίδα μου, τα Γιάννενα !!!

    Ξάπλα κάτω από τον πλάτανο, μυρωδιές από τα λουλούδια του κήπου της γιγιάς στο χωριό, Ανάσταση στη πλατεία του χωριού στην εκκλησίτσα, με άλλους 40-50 συγχωριανούς, πίτες γιαννιώτικες και κρέας στη γάστρα, λαχανικά από το κήπο και γαλατάκι από τη γειτόνισα απ' ευθείας από τα κατσικάκια της !!!!

    Μ Ο Ν Α Δ Ι Κ Α ! ! !





    Που σαι ρε Στέλλιο? Κι εγώ θα πάω Αρτα! Κι αυτό το κρεας στη γάστρα και τον παραδοσιακο φούρνο με τα ξύλα από κάτω και τη φωτιά....
    Αχ πατρίδα!

    [/I]



    εεεεεεετσιιιιιιι!!!!!
    elnor
    19.04.2005, 10:55
    Quote:

    Το μέλος orpheus στις 19-04-2005 στις 10:32 έγραψε:

    Δεν παίρνεις τον elnor και να πεταχτείτε στη Θεσσαλονίκη .....
    Ολο αλλαγές , αλλαγές .... καντε και κάτι ίδιο ....

    Η πρόσκληση ισχύει ...





    ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΥ ΝΑ ΑΦΙΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΑΚΟ ΜΑΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΣΟΥΜΕ ΕΔΩ!!!!! ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΟΜΩΣ Ε? ΤΙ ΛΕΤΕ?
    rapsodos
    19.04.2005, 14:02
    Και στη Μ.Λαζαριστών ??? Ποιος θα μείνει εκεί?

    Αν σας βρω σπίτι με αυλή? Το σκεφτόσαστε μετά ??

    tsuku_elf
    19.04.2005, 14:14
    Quote:

    Το μέλος orpheus στις 19-04-2005 στις 14:02 έγραψε:

    Και στη Μ.Λαζαριστών ??? Ποιος θα μείνει εκεί?

    Αν σας βρω σπίτι με αυλή? Το σκεφτόσαστε μετά ??






    Για τη Μονή Λαζαριστών μόνη λύση θα ήταν να στείλουμε το Λούκουλο, αλλά υπάρχουν δυο τεχνιικές δυσκολίες:
    1. Απ'όσο ξέρω στο χώρο αυτό δεν παίζουν σκυλάδικα
    2. Το συμπαθές μας τετράποδο δεν μπαίνει σε καράβια. Είναι βλέπεις μικρόσωμο το κακόμοιρο....μόνο 100 κιλάκια

    Όπως συμπεραίνεις από το σημείο 2, η λύση της αυλής δεν είναι εφαρμόσιμη, γιατί πρέπει πρώτα το θηρίο μας να φτάσει μέχρι εκεί, πράγμα αδύνατον....Άσε που θα πρέπει να αφιερώσουμε το μισθό και το δώρο Πάσχα στο να αποκαθιστούμε τις ζημιές που θα κάνει (γιατί ΘΑ ΚΑΝΕΙ, είναι βέβαιο...)
    Άρα τι να πω; Να επαναλάβω την πρόσκληση μήπως και βρεθεί κάποια άλλη λύση για τη Μονή Λαζαριστών;

    Μακάρι, η χαρά μας θα είναι μεγάλη....

    Και βέβαια η πρόσκληση έχει ανοιχτή ημερομηνία, όποτε σας βολέψει ξεμπαρκάρετε στα μέρη μας...

    elnor
    19.04.2005, 14:23
    Quote:

    Το μέλος orpheus στις 19-04-2005 στις 14:02 έγραψε:

    Και στη Μ.Λαζαριστών ??? Ποιος θα μείνει εκεί?

    Αν σας βρω σπίτι με αυλή? Το σκεφτόσαστε μετά ??






    καλη η προταση αλλα θα πρεπει να μεγαλωσει κανα 2χρονια ακομα για να ειναι σε 8εσει να κανει επισκεψεις και οχι κατεδαφισεις!!!!
    Ακομα δεν εχω πληρωσει την προιγουμενη επισκεψη σε ενα εξωχικο !!!!!
    rapsodos
    19.04.2005, 14:23
    Ετσι μάλιστα , κατι κανουμε …. Που θα παει …. Δεν θα παιζουμε και για παντα …
    Spilman44
    19.04.2005, 20:29
    ΔΙΑΚΟΦΤΟ, ΕΛΛΑΣ !!!
    Kotsiraki
    19.04.2005, 20:50
    Quote:

    Το μέλος SteliosG στις 19-04-2005 στις 10:30 έγραψε:

    Μετά από 3 χρόνια απουσίας, το Πάσχα φέτος θα είμαι και πάλι στην πολυαγαπημένη ιδιαίτερη πατρίδα μου, τα Γιάννενα !!!

    Ξάπλα κάτω από τον πλάτανο, μυρωδιές από τα λουλούδια του κήπου της γιγιάς στο χωριό, Ανάσταση στη πλατεία του χωριού στην εκκλησίτσα, με άλλους 40-50 συγχωριανούς, πίτες γιαννιώτικες και κρέας στη γάστρα, λαχανικά από το κήπο και γαλατάκι από τη γειτόνισα απ' ευθείας από τα κατσικάκια της !!!!

    Μ Ο Ν Α Δ Ι Κ Α ! ! !






    Καλώς να μας έρθεις Στέλιο!!

    Κι εγώ θα μείνω στον τόπο μου για φέτος, λόγω δουλειάς, θα φιλοξενώ όμως κόσμο, οπότε εντάξει δε θα μου φανεί και πολύ που δεν θα λείπω!
    attila
    19.04.2005, 23:55
    Suntrofoi apo thn patrida...opou kai na eiste na 8umaste oti me kalh parea ta panta einai wraia!!!! Opou kai na eiste, opou kai na pate na perasete teleia!!!

    Stelio, Eutuxia kai oi loipoi patriwtes mou...pieite ena tsipouro kai gia mena, otan katevw 8a antapodosw!!!!
    Konnie
    19.04.2005, 23:59
    Νικο μη στεναχωριεσαι,μολις γυρισεις απ'τα ξενα θα χορτασεις Πασχατα...!

    Εγω θα παω στο χωριο του παππου μου,στην ορεινη Ναυπακτια
    (Τερψιθεα Ναυπακτιας)

    Οποις δεν εχει επισκεγτει εστω κι ενα απο τα συμπαθεστατα χωριουδακια της Αιτωλοακαρνανιας...χανει!

    Καλη Ανασταση να εχουμε ολοι!