ελληνική μουσική
    763 online   ·  210.833 μέλη

    Δήλωση Παναγιώταρου για νέο Εμφύλιο...

    guevara
    18.10.2012, 17:29

    Παραθέτω τον παρακάτω σύνδεσμο με τη συνέντευξη του βουλευτή της Χρυσής Αυγής  Ηλία Παναγιώταρου... τα συμπεράσματα δικά σας...

    http://www.lifo.gr/now/politics/17869


    noizreduction
    27.10.2012, 15:23

    Κι εγω προσθετω στο ηδη υπαρχον θεμα την απιστευτη ατακα του:



    Στα 2.21.30 λεπτα θα βρειτε την ατακα του Παναγιωταρου για το εαν ο Σοφοκλης Σχορτσιανιτης ( παικτης της εθνικης Ελλαδας στο μπασκετ ) θεωρειται ή οχι...Ελληνας!!!


    guevara
    27.10.2012, 20:14

    @ epilogos να φανταστω οτι εννοεις οτι οι αναρχικοι δενειναι Ελληνες; Και να φανταστω επισης οτι θεωρεις και τον Σχορτσιανιτη μη Ελληνα;


    noizreduction
    27.10.2012, 20:18

    Epilogos, η δηλωση του Παναγιωταρου για τον Σοφοκλη ειναι απο το ιδιο το στομα του, δεν την παραποιησε κανεις. Ασχετα εαν αυριο/μεθαυριο θα βγει να πει πως δεν το ειπε ετσι και θα προπαγανδισει ως καλος ακροδεξιος...


    guevara
    27.10.2012, 20:26
    Οκ..αν θες το διευκρινιζεις...αν οπαλι δε θες δεν ειναι και δυσκολο να καταλαβω...
    guevara
    27.10.2012, 20:31

    @ epilogos ευχαριστώ για τη διευκρίνηση....σίγουρα προυποθετει μεγαλυτερς ομάδες αλλα όταν μια παραταξη θεωρεί οτι βρίσκεται σε εμφυλιο -οσο μικρη κι αν ειναι- δεν ειναι και προκλητικο και επικινδυνο;


    guevara
    27.10.2012, 20:40

    Νομίζω πως αυτοαναιρείσαι και...αποκαλύπτεσαι..

    Δεν το συνεχίζω γιατι ειναι κριμα να κλειδωθει το θεμα,

    Να'σαι καλα.


    noizreduction
    27.10.2012, 20:45

    Epilogos ( ή οποιο αλλο μελος ησουν και θα εισαι ), πρεπει να αντιληφθεις πως ο ανθρωπος λεει ξεκαθαρα πως δεν θεωρει τον Σοφοκλη Ελληνα, συμφωνα με τα προτυπα της Χρυσης Αυγης.

    Λυπαμαι που μπορεις να θετεις ορια στο τι ειναι Ελληνας και τι οχι και να το θεωρεις και φυσιολογικο.


    Βεβαια απο ατομο που εχει τοσα alter ego, δεν μπορω να περιμενω να κανω σοβαρη συζητηση.


    Μην ταϊζετε το troll. Απλος κανονας του διαδικτυου.

    Καλο βραδυ Spoiler.


    -----------------

    Dreamcatcher Music DreamCatcher

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : noizreduction στις 27-10-2012 20:45 ]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : noizreduction στις 27-10-2012 20:46 ]


    jorge
    27.10.2012, 21:13
    Συνεχίζουμε τη συζήτηση, έστω και με έναν λιγότερο.
    guevara
    27.10.2012, 21:45

    Οk... Αρχικά θέλω να ζητήσω συγγνώμη από όσους μπήκαν και είδαν το θέμα για τη δημόσια αντιπαράθεση...παρασύρθηκα...

    Το θέμα το άνοιξα μόνο και μόνο για να γνωστοποιήσω ότι μια ομάδα, παραταξη, κόμμα (πείτε το οπως θέλετε) θεωρεί πως βρίσκεται σε εμφύλιο πόλεμο. Πράγμα που σημαίνει πως ερμηνεύει τα πάντα σαν να βρίσκεται σε εμπόλεμη και μάλιστα εμφυλιακή κατάσταση.

    Αυτό συναπάγεται πως όποιος έχει αντίθετη αποψη ειναι εχθρός της...

    Σέβομαι κάθε αντίθετη άποψη αρκεί να μην προσπαθεί να κάνει προπαγάνδα (είτε άμεση είτε έμμεση).  Τώρα σε ό,τι αφορά τη δήλωση περι Σχορτσιανίτη δεν περίμενα να ακούσω και κατι διαφορετικό απο τον συγκεκριμένο μπρατσαρά...απάντησε κατάλληλα ο ίδιος ο αθλητης λέγοντας δείχνοντας το εθνόσημο πως αν δεν ήταν και δεν ένιωθε Έλληνας δε θα αγωνιζόταν από 12 χρόνων σε όλες τις εθνικές ομάδες.

    Και για να βάλω κι έναν...επίλογο στην άποψη μου:

    Με όλα αυτά μου ήρθε στο μυαλό ο Νικος Καζαντζάκης(παρεμπιπτόντως ''εφυγε σαν χθες'') για 3 λόγους:

    1)Γιατι χαρακτήρισε όσους συμμετείχαν στον Εμφύλιο ''αδερφοφάδες'' (έγραψε και το ομότιτλο βιβλίο)

    2)Γιατί- δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αλλά μάλλον δεν είναι- ο προδότης στο ''Ο Χριστός ξανασταυρώνεται'' λεγόταν Παναγιώταρος... και 

    3) για το ''Ηθελε , λέει, να'ναι λέφτερος..ΣΚΟΤΩΣΤΕ ΤΟΝ''..


    freak
    27.10.2012, 22:32

    Επειδη εγω δεν τα παω καλα με την λεξη εθνος ουτε θεωρω πως ανηκω στον περιοπτο ελληνικο λαο (βασικα με εκφραζει απολυτα το "ελληνας εισαι και φαινεσαι") ωστοσο ηθελα να ρωτησω γιατι εφαγε ban ο "επιλογος".

    Εγραψε κατι "αναρμοστο" που αφαιρεθηκε εκ των υστερων?


    tallos
    28.10.2012, 10:51
    επειδη ειχε αντιθετη γνωμη με την πλειοψηφια
    noizreduction
    28.10.2012, 11:04

    Παράθεση:

    Το μέλος tallos στις 28-10-2012 στις 10:51 έγραψε...

    επειδη ειχε αντιθετη γνωμη με την πλειοψηφια




    Αλλο η γνωμη, αλλο το trolling. Αλλο η διεστρεβλωση, αλλο η συζητηση. Οσοι ζουν με την προπαγανδα μπορει να μπερδευουν τις εννοιες που περιγραφω παραπανω, αλλα για καποιους αλλους ειναι ξεχωριστα μονοπατια για το πως θα οδηγηθει μια συζητηση.



    mary_omikron
    28.10.2012, 11:09

    @ Tallos πριν γράψεις την "εξυπνάδα" σου να παρακολουθείς τα τεκταινόμενα στο forum και τι ρόλο παίζουν τα μέλη που απομακρύνονται με ban και ξαναμπαίνουν με 30+ nicknames -μέχρι στιγμής-  με σκοπό το τρολλάρισμα. ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΘΗΚΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ εκτός από τον ίδιο που σαν Historian έκανε ναζιστική προπαγάνδα. Την επόμενη φορά που θα γράψεις οτιδήποτε να είσαι προσεκτικότερος.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 28-10-2012 11:11 ]


    Post αρνητικής αξιολόγησης