ελληνική μουσική
    621 online   ·  210.830 μέλη

    Τι θεωρείτε ως απιστία;

    sven
    24.10.2012, 20:18

    Ο καθένας μας έχει τη δική του εικόνα για το τι είναι απιστία. Για ορισμένους, απιστία είναι ακόμα και η σκέψη του/της συντρόφου για ένα άλλο άτομο. Άλλοι πάλι έχουν ως όριο/κριτήριο το φιλί, ενώ άλλοι τη σεξουαλική πράξη. Αποτελεί  ίδιου βαθμού απιστία μια νύχτα με κάποιον/-α όσο και μια συστηματική παράλληλη σχέση;

    Τα όρια της απιστίας διαφέρουν σε πολλές σχέσεις. Υπάρχουν σχέσεις που επιτρέπουν την ύπαρξη άλλων ατόμων στη ζωή των δύο συντρόφων, και άλλες όπου δεν επιτρέπεται σε κανέναν από τους δυο ακόμα και να χαιρετήσει άλλο άτομο του αντίθετου φύλου…

    Τι είναι απιστία για σας και πού θεωρείτε πως βρίσκονται τα όριά της;

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sven στις 24-10-2012 20:19 ]


    EVAGGELIASAKELLARIOU
    24.10.2012, 22:39

    Καλησπέρα. Η Θεσσαλονίκη φημίζεται ως ερωτική πόλη και για το λόγο αυτό την απιστία την περιορίζεις στον ερωτικό τομέα. Για μένα απιστία είναι να παραβαίνεις τους κανόνες που εσύ ο ίδιος βάλει στη ζωή σου. Απιστία, κατά την γνώμη μου, είναι να παραβαίνεις τις ηθικές σου αξίες και το καθήκον σου προς τη ζωή. Επιφυλάσσομαι παντός δικαιώματος μου για να αλλάξω ή να μήν αλλάξω τη γνώμη μου. Ε.Σ.


    EVAGGELIASAKELLARIOU
    24.10.2012, 22:40

    Υ.Γ. Μια φορά άπιστος σημαίνει εσαεί άπιστος.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : EVAGGELIASAKELLARIOU στις 24-10-2012 22:47 ]


    freak
    25.10.2012, 01:21

    Δεν υφισταται απιστια. Εμεις την εφευραμε αυτη την λεξη. Ολα στο μυαλο ειναι. Μικροαστικες προκαταληψεις.


    renabill
    25.10.2012, 23:27
    Απιστία σίγουρα δεν είναι το φλέρτ. Αλλά για μένα απιστία είναι να κοιμάσαι με κάποιον άλλο/η και να κοροϊδεύεις το άτομο που είσαι μαζί του. Επίσης το να θες να κοιμηθείς με κάποιον άλλο γιατί ερωτεύτηκες άλλο άτομο.Όλα στο μυαλό μας είναι όμως......
    noizreduction
    25.10.2012, 23:38

    Απιστια ειναι να ακους οπερα στις 9 στη Λυρικη και μετα να πηγαινεις για after στην παραλιακη! {#emotions_dlg.blush}