ελληνική μουσική
    843 online   ·  210.833 μέλη

    Θεματική εβδομάδα παραγωγών στο Radio Musicheaven!

    ilio
    11.11.2012, 16:07

    Παράθεση:

    Το μέλος AR-ON στις 11-11-2012 στις 15:07 έγραψε...

    Έπρεπε να ζυγίσω τι είναι πιο σημαντικό. Την εκπομπή μπορώ να την κάνω και κάποια άλλη στιγμή. Να διαμαρτυρηθώ ενάντια στον προϋπολογισμό που θα βάλει ταφόπλακα όχι απλά στα όνειρα και τις ελπίδες για τη ζωή μου (μας), αλλά θα μηδενίσει και τις πιθανότητες για την ίδια την επιβίωση μου (μας) σ' αυτή τη χώρα, δεν μπορώ να το κάνω "κάποια άλλη στιγμή". Κάποιοι έχουν ακόμη τη δουλίτσα τους, τον -έστω και πετσοκομμένο- μισθουλάκο τους, την ικανοποίηση που δεν τους έχει πάρει (ακόμα) η μπόρα, όπως το διπλανό τους, το γείτονά τους, το συγγενή τους και νιώθουν ότι έχουν την πολυτέλεια να κάθονται σπίτι και να παρακολουθούν αμέτοχοι τις εξελίξεις από την (πουλημένη) τηλεόραση. Κάποιοι άλλοι είναι για τρίτη χρονιά χωρίς εργασία, χωρίς εισοδήματα, χωρίς αξιοπρέπεια, παρά τις γνώσεις και τα πτυχία τους. Δεν τους "χωράει" λοιπόν άλλο ο δερμάτινος καναπές.

    Και η πλάστιγγα έγειρε στο Σύνταγμα. Σας ζητώ συγνώμη για την αθέτηση της υπόσχεσής μου. Ειδικά στον αγαπημένο μου sympethero, που τον έβαλα στον κόπο να με προσθέσει λέγοντας όλα αυτά στο σποτάκι της θεματικής εβδομάδας. Δε χανόμαστε όμως...



    Φυσικά και είναι πιο σημαντικό το να βρεθείς στο Σύνταγμα Χάρη.Η εκπομπή μπορεί να περιμένει.Να προσέχεις,να προσέχετε όσοι πάτε.


    ilio
    12.11.2012, 00:16

    Η θεματική εβδομάδα μόλις ολοκληρώθηκε με ένα εξαιρετικό κλείσιμο του Presvis77 που πραγματικά μας μάγεψε και  μας ταξίδεψε με την αύρα των κομματιών του ανατολικότερα του μουσικού μας παράδεισου.

    Θέλω να σας ευχαριστήσω θερμά όλους σας για την συμμετοχή σας σε αυτήν την θεματική εβδομάδα που πέρασε, για τις μοναδικές και πανέμορφες εκπομπές σας από σχεδόν όλο το φάσμα της μουσικής.Πραγματικά δώσατε κάτι μαγικό,κάτι από την δική σας αύρα!!!

    Να στε καλά παιδιά και να παλεύουμε μαζί την όποια συννεφιά μέσα από την μουσική και την όμορφη παρέα του ραδιοφώνου μας!{#emotions_dlg.beer}

    Οι ιδέες, η μουσική και η αγάπη είναι για να μοιράζονται!!!{#emotions_dlg.walkman}


    -----------------
    "Δεν τα βλέπεις όλα από εκεί που τα κοιτάς"

    [ τροποποιήθηκε από τον/την ilio, 12-11-2012 00:18 ]


    ixthis
    12.11.2012, 14:04

    Εμείς ευχαριστούμε Ερατούλα μας έδωσε κίνητρο και ένα ξεχωριστό ενδειαφέρον.

    Ας μη σταματήσουμε εδώ ας πέσουν ιδέες και απ άλλους παραγωγούς και ας κάνουμε μια διαφορετική ραδιοφωνική

    κατάσταση αυτό το χειμώνα στο music haven.

    Πάμε λοιπόν.... ας πέσουν στο τραπέζι  ιδεές συνάδελφοι.


    presvis77
    12.11.2012, 17:10

    Nομίζω ότι το κατάφερα....Ορίστε παρακαλώ και η εκπομπή της Θεματικής εβδομάδας....Πέρασα και υπέροχα....Η παρέα σας δίνει δύναμη....http://ia601200.us.archive.org/11/items/Presvis2012-11-11/11-11-12.mp3


    ilio
    13.11.2012, 00:08

    Τα καταφέρατε Πρέσβη μας με τον δικό σας τρόπο {#emotions_dlg.thumbup}Καλέ που το ανέβασες;Αργούσε και να κατέβει!Σοφιάααααααααα!!!Που ναι η εκπομπή σου καλέ;;;Δεν την ηχογράφησες;;{#emotions_dlg.biggrin}Λείπει και του avi!Που ναι αυτά τα μπλουζ του Μισσισιπή;SmileH Agia ξεχάστηκε να ηχογραφήσει εγκαίρως.Αχ κρίμα.Δεν πειράζει.Smile


    -----------------
    "Δεν τα βλέπεις όλα από εκεί που τα κοιτάς"

    [ τροποποιήθηκε από τον/την ilio, 13-11-2012 00:08 ]


    ixthis
    13.11.2012, 10:08
    Δε τα καταφέρνω ρε παιδια και δε ξέρω πως να την ανεβασω. Όποτε εχει χρόνο ο μιχάλης θα την ανεβάσει ελπίζω σύντομα.
    mary_omikron
    13.11.2012, 15:13

    Εχει δει κανείς το παλιό γουέστερν "και οι 7 ήταν υπέροχοι"? με Γιουλ Μπρύνερ, Στηβ Μακ Κουήν, Χόρστ Μπουχολστ και μερικούς άλλους?

    Εε, αυτός ο τίτλος μου ήρθε στο νου καθώς πήγα να αφήσω ποστάκι για την θεματική σας βδομάδα  αγαπημένοι μου παραγωγοί {#emotions_dlg.biggrin}

    Και οι 10 είσασταν υπέροχοι !!!!! {#emotions_dlg.thumbup} 


    ilio
    14.11.2012, 01:08

    Χα χα χα!!!Μαίρη σε ευχαριστούμε!!!Φοβερός συνειρμός!!!{#emotions_dlg.thumbup}

    Σοφία μην αγχώνεσαι,θα περιμένουμε τον Μιχάλη όταν μπορέσει!Smile


    aviectus
    16.11.2012, 20:01

    αργησα λιγο, αλλα εδω ειναι η εκπομπη

    Prison Blues, work songs, mississippi Blues για το δικο μου αφιερωμα μαζι με αναφορες στην ιστορια των ανθρώπων πισω απο τη μουσικη αυτη.

    http://tinyurl.com/cklho5a


    ilio
    16.11.2012, 22:11

    Δεν πειράζει Γιώργο,σε ευχαριστούμε πολύ!Smile