ελληνική μουσική
    582 online   ·  210.848 μέλη

    Θεματική εβδομάδα παραγωγών στο Radio Musicheaven!

    ilio
    28.10.2012, 19:33

    "Οι μουσικές που μας ακούμπησαν κι εμείς ... Ακουμπήσαμε πάνω τους!"

    Μουσικές και τραγούδια που μας  άγγιξαν ως την ψυχή με την "αύρα" τους και που μας κάνουν να νιώθουμε πως κάτι "μαγικό" συμβαίνει,κάτι "θεϊκό" ή "απόκοσμο" πλανάται στον αέρα όποτε τα ακούμε!{#emotions_dlg.walkman}

    Από την Δευτέρα 5 Νοεμβρίου και ως την Κυριακή 11 Νοεμβρίου όσοι παραγωγοί του Radio Musicheaven επιθυμούν μπορούν να συμμετάσχουν στην θεματική αυτή εβδομάδα,όπου θα έχουμε την ευκαιρία να ακούσουμε στο ραδιοφωνό μας επιλογές από ελληνικό και ξένο τραγούδι καθώς και ορχηστρικά κομμάτια που μας "συγκλονίζουν",μας "συνεπαίρνουν",μας πάνε κάπου "αλλού" με την "αύρα" τους,όπως τα νιώθει και τα αντιλαμβάνεται  ο κάθε παραγωγός ...

    Περιμένουμε εδώ τις συμμετοχές όσων παραγωγών επιθυμούν να δημιουργήσουν τις εκπομπές τους,κατά την διάρκεια εκείνης της εβδομάδας,σύμφωνα με το παραπάνω θέμα  SmileΘα υπάρξει και διαφημιστικό σποτάκι {#emotions_dlg.walkman}

    Καλές εμπνεύσεις!{#emotions_dlg.beer}


    DOMASTER
    29.10.2012, 11:26

    Εξαιρετικη ιδεα .......

    δηλωνω συμετοχη για το Σάββατο 10 Νοεμβριου στις 18.00

    Θέμα  .......    Η  ΠΟΠ ΣΤΙΣ 10ετιες 60-70

    ολυμπιανς,Idols,τονυ πινελι,μαρινα,ελπιδα, Charms κλπ κλπ κλπ

    Ας ξαναζησουμε την αυρα εκεινων των ανεμελων εποχων .. των ντισκο των παρτυ και του αγνου ερωτα 


    sillia
    29.10.2012, 12:14

    Έκλεψε την σκέψη μου ο DOM....{#emotions_dlg.wacko}

    θα σκεφτώ κάτι άλλο{#emotions_dlg.rolleyes}και θα επανέλθω !


    aviectus
    29.10.2012, 12:26

    και εγω μεσα με "βαρια" Mississippi Blues κομματια.


    sympetheros
    29.10.2012, 22:02

     Εξαιρετική ιδέα!

    Φως μέσα στην ισοπέδωση της δημιουργικότητας που έχει παρασύρει ο οικονομικός μαρασμός  μας.

    Ωραία αφορμή να μοιραστούμε τραγούδια που ακουμπάμε κι εμείς πάνω τους  τους ειδικά τώρα στα δύσκολα.

    Το Πές το Τραγουδιστά  και ο Sympetheros την επόμενη Πέμπτη 8 Νοέμβρη διαλέγει  μουσική  από δίσκους που έχει

    πάντα

    μαζί του στα δύσκολα στα εύκολα στα καθημερινά ταξίδια της σκέψης!

     Περιμένουμε κι άλλους!!!!

     

     

     


    JennyP
    01.11.2012, 20:15
    Μόλις άκουσα από το συμπέθερο για τη θεματική εβδομάδα. Είμαι κι εγώ μέσα!!! Zήλεψα. Παρασκευή 8 Νοεμβρίου λοιπόν. Το δικό μου θέμα θα είναι Shoegaze και Post Rock.
    JennyP
    01.11.2012, 20:26
    Προφανώς κατάλαβα λάθος το θέμα. Ευχαριστώ το Συμπέθερο που το εξήγησε σήμερα στην εκπομπή του. Η εκπομπή μου στις 8 Νοεμβρίου θα είναι πολύ προσωπική και θα περιλαμβάνει τραγούδια και μουσικές που είναι ιδιαίτερες για εμένα. Ερατώ εξαιρετική η ιδέα σου!
    vert
    02.11.2012, 05:02

    Κι εγώ δεν το πολυκατάλαβα το "θέμα"... αλλά αν μιλάμε για τραγούδια που άγγιξαν και συνεπαίρνουν τους ραδιοφωνικούς παραγωγούς τους ίδιους, ακόμα και σήμερα, χτυπώντας βαριά τις πένες στην καρδιά  τους... εχμμμ τι να πω??

    Σε κάθε εκπομπή θα ήθελα να το κάνω, αλλά το βρίσκω εγωϊστικό και ίσως να ξενίσει κάποιους ακροατές μου να ακούνε από την μία Rock, απ΄την άλλη ρεμπετικα, ή βαριά λαϊκά, μετά έντεχνα και πιο ύστερα Δημοτικά...

    Τραγούδια που μας έχουν σημαδέψει προσωπικά και δεν κλείνουμε την Μουσική σε  χαρακώματα...

    Αν πάλι κατάλαβα καλά -που δεν το νομίζω- να συμμετάσχω κι εγώ... και με διάφορα τραγούδια που στάθηκαν Φάροι στην ζωή μου, κι άλλο κακό να μην μας έβρει.


    sympetheros
    02.11.2012, 07:14
    καταλαβες θαυμάσια Vert!Τραγούδια Φάρους θ ακούμε χωρις περιορισμους !Μια που εξωτερικέυουμε συναισθηματα μέσα απ τη μουσική δεν τα περιοριζουμε σε μουσικά ειδη εκτος κι αν ειναι επιλογή μας!Ετσι να μεγαλώνει ο κύκλος!!!ετοιμαζω και νεο σποτακι με vert kai jenny!
    ilio
    02.11.2012, 08:49

    Παιδιά το θέμα είναι "ανοιχτό" και ας το καταλάβει ο καθένας όπως θέλει!Σημασία έχει το ραδιόφωνο μας να νιώσει την "αύρα" των μουσικών και του κάθε παραγωγού μέσα από τις εκπομπές που θα ετοιμάσουμε την ερχόμενη εβδομάδα!SmileWelcome on board συνάδελφοι!!{#emotions_dlg.thumbup}Άλλος για την βάρκα μας;;;{#emotions_dlg.biggrin}


    alkyoni
    02.11.2012, 23:28

    Παρουσα!{#emotions_dlg.walkman}

    Πολυ ομορφη ιδεα ilio!!!!!!!!!!{#emotions_dlg.thumbup}

    Πιστευω οτι στις εκπομπες των περισσοτερων απο μας , υπαρχουν πολλα απο αυτα τα τραγουδια, ειναι ωραιο ομως που θα αφιερωσουμε ιδιαiτερο χρονο γι' αυτα.

    Δεν εχω καταληξει ακομα , αλλα πιθανοτατα θα αφιερωσω τον χρονο σε αγαπημενα ιταλικα, classic Rock & country music την Τεταρτη 22.00-23.00 και σε ελληνικα τραγουδια και μουσικες την Πεμπτη 00.00-01.00. (εκτως απροοπτου εννοειται....{#emotions_dlg.rolleyes})

    Ελπιζω να συμμετασχουν κι αλλοι παραγωγοι!{#emotions_dlg.yes}

    Stay tunned on Radio MusicHeaven!!!{#emotions_dlg.walkman} {#emotions_dlg.beer}


    -----------------

    ♫♪ΑΛΚΥΟΝΙΔΕΣ ΝΟΤΕΣ♫♪ Τετάρτη βράδυ 22:00-23:00, Πέμπτη βράδυ 00:00-01:00 ~ Τune in!--> Radio MusicHeavenwww.listen.musicheaven.gr

    [ τροποποιήθηκε από τον/την alkyoni, 03-11-2012 01:04 ]


    sympetheros
    03.11.2012, 09:17

    ετσι να μαζευόμαστε να μη μας χωράει το σποτάκι!!!!!!

    Να μεγαλώνει κι αλλο ο κύκλος !

    Πroσθέτω και τη συμμετοχή του Ar-On στη θεματική εβδομάδα  για την Κυριακή στις  11 του μήνα και ετοιμάζω

    ......ανανεωμένο σποτακι!

    welcome aboard !!!


    sympetheros
    03.11.2012, 09:30
    και η Σοφία η Ixthys στο κατάστρωμα! Τι και Πως θα μας γράψει η ιδια για τηνεπόμενη παρασκευή το απόγευμα!
    mary_omikron
    03.11.2012, 11:04

    Παράθεση:

    Το μέλος sympetheros στις 03-11-2012 στις 09:17 έγραψε...

    Πroσθέτω και τη συμμετοχή του Ar-On στη θεματική εβδομάδα  για την Κυριακή στις  11 του μήνα και ετοιμάζω

    ......ανανεωμένο σποτακι!

    Χαίρομαι πολύ που βλέπω και τον Χάρη να συμμετέχει στην θεματική εβδομάδα με την εκπομπή του, και υποθέτω ότι είναι κίνηση αναθεώρησης της απόφασής του να αποχωρήσει από την κοινότητα. Ολοι θέλουμε ανάμεσά μας  τα σοβαρά και σημαντικά μέλη. 

    Απ΄ότι βλέπω θα έχουμε μια υπέροχη εβδομάδα στο ράδιο,  και περιμένω με χαρά τις εκπομπές σας Smile  


    sympetheros
    04.11.2012, 08:47

    προτείνω σε όλους να ηχογραφηθούν οι εκπομπές μας  αυτης της εβδομάδας (ενα απλο recorder χρειάζεται ) να γίνουν upload και

    να βάλουμε τα λινκ των εκπομπών εδώ στο τόπικ για όποιον δεν προλάβει τα live της εβδομάδας

    ωστε να υπάρχουν μαζί με το θέμα!

    Υ.Γ :Για το Χάρη ελπίζω πως θα είναι η τελευταία για τους Κυριακατικους Επισκέπτες και το ξεκίνημα

    ενός νέου κύκλου εκπομπών στο μουσικό μας παράδεισο που δεν του περισσεύουν τα μέλη με

    μεράκι διάθεση και προσφορά!


    ilio
    04.11.2012, 12:42

    Αυτό θα πρότεινα και εγώ Δημήτρη.Να ηχογραφηθούν οι εκπομπές γιατί ίσως δεν καταφέρουμε να τις ακούσουμε όλες live.Γίνεται μέχρι απόψε το βράδυ να περιμένουμε άλλες συμμετοχές για να προλάβεις να εμπλουτίσεις το σποτάκι ώστε να μας σταλεί στην ώρα του;Πες μας εσύSmile

    Χαίρομαι πολύ για την συμμετοχή σας παιδιά και είμαι σίγουρη πως θα ναι μια όμορφη εβδομάδα,αντίδοτο στην κατήφεια που κυριαρχεί!

    Υ.γ Και εγώ ελπίζω ο Χάρης να παραμείνει στο ραδιόφωνο μας και να συνεχίσει την πολύτιμη προσφορά του!Smile


    presvis77
    04.11.2012, 16:19

    Ο κ.Presvis σας παρακολουθεί.....Θέλω και γω!!!! Στείλτε οδηγίες κάποιος συνάδελφος....Πάντως το θέμα το έχω....''Ανατολικότερα της Μεσογείου'' Μ'αγγίζει και θέλω να συμμετέχω...ευχαριστώ για την βοήθεια υλοποίησης που θα μου στείλετε,,,Περιμένω.....


    ilio
    04.11.2012, 16:25

    Χαίρομαι πολύ Λάζαρε!!!Αυτό που περιμένουμε όλοι μας είναι η απάντηση για το νέο σποτάκι με όλες τις συμμετοχές μέχρι σήμερα.Αν δηλαδή προλαβαίνει να το φτιάξει ο Sympetheros.Μας έχει ήδη στείλει ένα.Οπότε περιμένουμε τι θα μας απαντήσει και θα λάβεις σποτάκι και εσύ!Smile


    presvis77
    04.11.2012, 16:28
    Ερατώ μου...Παλιά γειτόνισσα αλλά και καλή φίλη...Περιμένουμε λοιπόν οδηγίες...
    sympetheros
    04.11.2012, 18:19

    καλησπέρα σε ολη την παρέα. Το τελικο σποτ θα το φτιαξω σήμερα το βράδυ και θα το στείλω σε οσους εχω μέιλ συν ένα στον διευθυντη του σταθμού μας να το διανείμει σε όλους!Χαιρομαι ειλικρινά που μια πρώτη προσπάθεια για κατι συλλογικό έχει συμμετοχή και αποδοχή!Η καλύτερη αρχή για να συνεχίσουμε με νεες ιδεες στο μέλλον!

    [ τροποποιήθηκε από τον/την sympetheros, 04-11-2012 18:20 ]