ελληνική μουσική
    621 online   ·  210.828 μέλη

    ΟΡΙΣΤΙΚΟ: O Roger Waters στο ΟΑΚΑ, 31/7

    jorge
    06.01.2013, 13:13

    Δε νομίζω, καλύτερα όμως να πάρεις ένα τηλέφωνο στο 210 8820426 (εσωτ 111) και θα σου απαντήσουν οι διοργανωτές (Didi Music). Τα δικά μου εισιτήρια ήρθαν πριν λίγες μέρες. Pitch A, μπροστά!

    [ τροποποιήθηκε από τον/την jorge, 11-07-2013 18:07 ]


    delta66
    06.01.2013, 17:15

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 06.01.2013, 13:13 έγραψε...

     Τα δικά μου εισιτήρια ήρθαν πριν λίγες μέρες. Pitch A, μπροστά!

    Κοντα θα ειμαστε Smile


    1133
    02.07.2013, 11:18
    θα έχει λεοφορειο και φέτος από θεεσαλονίκη για την συναυλία?
    jorge
    11.07.2013, 18:10

    Πέμπτη, 1 Αυγούστου στο TerraVibe!

    Ακολουθεί η ανακοίνωση των διοργανωτών:


    Το βασικό στοιχείο του σχεδιασμού της παράστασης είναι η στενή επαφή του καλλιτέχνη με το κοινό με τρόπο που να μπορέσει ο θεατής να ζήσει τα συναισθήματα του έργου και την αυθεντική θεατρική μαγεία της παράστασης.

    Λόγω της σημερινής συγκυρίας ο χώρος που είχε ανακοινωθεί αρχικά, δεν μπορεί να λειτουργήσει ώστε το καλλιτεχνικό αποτέλεσμα και η εμπειρία που καλούνται να ζήσουν οι θεατές να είναι στο μέγιστο βαθμό.

    Έτσι η συναυλία θα διεξαχθεί στο TerraVibe Park, στο 37ο χιλ. Ε.Ο Αθηνών - Λαμίας, στον κόμβο της Μαλακάσας, ένα χώρο που πληροί απολύτως τις προδιαγραφές και τις ανάγκες της παράστασης και είναι γνώριμος τόσο στον καλλιτέχνη, από το 2006 με την παραγωγή του "The Dark Side Of The Moon", όσο και στο κοινό του.

    Η μετάθεση του χώρου δεν επιφέρει καμία απολύτως αλλαγή στην ποιότητα και το είδος της παραγωγής και είναι απολύτως η ίδια με αυτή που θα παρουσιαστεί και στις υπόλοιπες εμφανίσεις της περιοδείας του Καλλιτέχνη.

    Τα εισιτήρια που έχουν αγορασθεί για το Ο.Α.Κ.Α ισχύουν και για το νέο χώρο σε αντίστοιχες θέσεις και διαζώματα και δεν εξαργυρώνονται.

    Το TerraVibe Park χωρίζεται σε δύο Ζώνες. ΖΩΝΗ Α' και ΖΩΝΗ Β'.
    Στην ΖΩΝΗ Α' αντιστοιχούν τα εισιτήρια των 59 ευρώ.

    Τα εισιτήρια PITCH A τοποθετούνται στην Ζώνη Α' – PITCH A' (Front of Stage) του Terra Vibe Park έχοντας άμεση επαφή με τον καλλιτέχνη.

    Τα εισιτήρια των 59 ευρώ στις θύρες 7, 8, 11Α, 25Β, 27(PA-PB), 29, τοποθετούνται σε VIP οριοθετημένο σημείο καθήμενων και ιδανική ορατότητα.

    Ο χώρος των V.I.P. είναι εξοπλισμένος για την ειδική μεταχείριση τους με κεντρικό μπαρ και όλες τις ανέσεις.

    Οι θεατές της ΖΩΝΗΣ Α' έχουν την δυνατότητα να σταθμεύουν τα οχήματα τους στο Parking 1 & 2 και θα εισέρχονται στον χώρο από την Δυτική Πύλη (Παλαιά Πύλη) του Terra Vibe Park, που βρίσκεται στον παράδρομο της εθνικής οδού.

    Τα εισιτήρια των 40 ευρώ και τα εισιτήρια των ανέργων τοποθετούνται στην ΖΩΝΗ Β' καθήμενων και όρθιων αντίστοιχα.

    Οι θεατές της ΖΩΝΗΣ Β' έχουν την δυνατότητα να σταθμεύουν τα οχήματα τους στο Parking 3 και θα εισέρχονται στον χώρο από την Ανατολική Πύλη του Terra Vibe Park.

    Τιμές Εισιτηρίων:
    ΖΩΝΗ Α’
    ΖΩΝΗ Α’ - F.O.S. Εισιτήρια μπροστά στην σκηνή ανέρχονται στα 59 ευρώ
    ΖΩΝΗ Α’ - VIP Εισιτήρια καθήμενων με ιδανική ορατότητα ανέρχονται 59 ευρώ
    ΖΩΝΗ Β’
    ΖΩΝΗ Β’ - Εισιτήρια ορθίων ανέρχονται στα 40 ευρώ
    ΖΩΝΗ Β’ - Εισιτήρια ανέργων ανέρχονται στα 28 ευρώ.
    Τα εισιτήρια της ΖΩΝΗΣ Β’ εξασφαλίζουν θέσεις ορθίων.

    Η ΜΠΙΓΚ ΣΤΑΡ ΠΡΟΜΟΣΙΟΝ λόγω της οικονο΅ικής κρίσης, που έχει πλήξει ιδιαίτερα τους νέους ανθρώπους, έχει καθιερώσει ΅ειω΅ένα εισιτήρια για ανέργους σε ειδικές τι΅ές για τις συναυλίες που διοργανώνει. Για την αγορά τους είναι υποχρεωτική η επίδειξη κάρτας ανεργίας και ταυτότητας.


    delta66
    11.07.2013, 23:31

    Απλα τραγικοι.


    Agia
    12.07.2013, 00:56

    Ωραίααααα....μας υποχρέωσαν!!{#emotions_dlg.scared}


    TRAVELOGUE
    12.07.2013, 01:17

    Δηλαδή, εγώ που το είδα πρόπερσι και φέτος είπα να ξαναπάω μιας και θα είναι κοντά στο σπίτι μου πάλι στο ΟΑΚΑ, μπορώ να πάω να επιστρέψω το εισιτήριο, γιατί δεν μπορώ να τρέχω στου διαόλου τη μάνα;;;

    Τι να πω ρε γαμώτο!!!


    jorge
    12.07.2013, 01:21
    Πάμε παρέα :)
    delta66
    12.07.2013, 01:41

    Παράθεση:

    Το μέλος TRAVELOGUE στις 12.07.2013, 01:17 έγραψε...

    Δηλαδή, εγώ που το είδα πρόπερσι και φέτος είπα να ξαναπάω μιας και θα είναι κοντά στο σπίτι μου πάλι στο ΟΑΚΑ, μπορώ να πάω να επιστρέψω το εισιτήριο, γιατί δεν μπορώ να τρέχω στου διαόλου τη μάνα;;;

    Τι να πω ρε γαμώτο!!!



    Δεν μπορεις

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 11.07.2013, 18:10 έγραψε...
    Τα εισιτήρια που έχουν αγορασθεί για το Ο.Α.Κ.Α ισχύουν και για το νέο χώρο σε αντίστοιχες θέσεις και διαζώματα και δεν εξαργυρώνονται.

    Αλλαξαν τοπο, χρονο, μενει τωρα να αλλαξουν και την μπαντα και να βαλουν τους Oasis ξερω 'γω {#emotions_dlg.whistling}


    jorge
    12.07.2013, 01:56
    Εγώ πάντως χαίρομαι, γιατί τα live στο ανοικτό του ΟΑΚΑ είναι για κλάμματα. Στο Terra Vibe θα είναι σίγουρα καλύτερα από θέμα ήχου και στην τελική αυτό είναι που μετράει. Σπύρο θα πας;
    delta66
    12.07.2013, 02:33

    Oχι.

    Δεν μπορω 1/8.

    Παιζω λαιβ.

    Το εισητηριο βλεπεις πιο πανω, απο ποτε το ειχα.


    TRAVELOGUE
    12.07.2013, 10:47

    Η ΜΠΙΓΚ ΣΤΑΡ ΠΡΟΜΟΣΙΟΝ λόγω της οικονο΅ικής κρίσης, που έχει πλήξει ιδιαίτερα τους νέους ανθρώπους, έχει καθιερώσει ΅ειω΅ένα εισιτήρια για ανέργους σε ειδικές τι΅ές για τις συναυλίες που διοργανώνει. Για την αγορά τους είναι υποχρεωτική η επίδειξη κάρτας ανεργίας και ταυτότητας.


    Ευτυχώς που η ΜΠΙΓΚ ΣΤΑΡ ΠΡΟΜΟΣΙΟΝ έχει κοινωνική ευαισθησία για τους ανέργους και τους νέους ανθρώπους.

    Το γεγονός ότι αυτοί οι άνθρωποι αντί για 2,80 ευρώ που θα κόστιζε το τρένο, θα πληρώσουν διόδια και βενζίνες για να φτάσουν στον προορισμό τους (αν, βεβαίως, έχουν μεταφορικό μέσο) δείχνει μεγάλη κοινωνική ευαισθησία.

    Αν λάβουμε υπόψη, ότι δεν εξαργυρώνονται τα προπωλημένα εισιτήρια και στην ουσία λένε σε κάποιον άνεργο ότι αν δεν βρει τρόπο πρόσβασης χάνει τα χρήματά του, τότε μιλάμε για υπερευαισθησία στα όρια της... αυτοθυσίας....

    Στο γενικότερο κλίμα της εποχής... που γεννάει αρπακτικά... 


    -----------------

    When the music 's over, turn out the lights For the music is your only friend Dance on fire as it intends Music is your only friend until the end...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την TRAVELOGUE, 12-07-2013 11:03 ]


    noizreduction
    12.07.2013, 12:04

    Ερασιτεχνισμοι εκ μερους της διοργανωτριας εταιριας στην Ελλαδα. Αυτο μονο εχω να πω.

    ( και το ΟΑΚΑ μπορει να καλυφθει ανετα απο ηχο, βλεπε Bon Jovi, απλως στην περιπτωση των ψωροσυναυλιων τυπου Πυξ Λαξ, ακομα και σε μικρο μπαρακι να ηταν, παλι θα ηταν αθλιος ο ηχος, λογω budget ).


    PHILIPPOSSM
    12.07.2013, 19:12

    Διαβάστε παρακάτω την αναφορά που υπέβαλε ο Χρήστος Γιαλαμάς στη Γενική Γραμματεία Καταναλωτήη οποία έχει αρμοδιότητα για το θέμα και πρέπει να επιληφθεί της υποθέσεως. Η Γραμματεία έχει δεχτείδεκάδες ανάλογες αναφορές μέσω της ιστοσελίδας της. 


    Η αναφερόμενη επιχείρηση αποφάσισε, όπως προκύπτει από το προπαρατιθέμενο δελτίο τύπου, να αλλάξει το χώρο και την ημερομηνία διεξαγωγής της συναυλίας του Roger Waters με τίτλο "The Wall". Αντί λοιπόν να διεξαχθεί η συναυλία στο ΟΑΚΑ, στον Δήμο Αμαρουσίου Αττικής, μεταφέθηκε στο Terra Vibe στην Μαλακάσα και αντί να λάβει χώρα την 31/07 θα γίνει τελικά την 01/08. Κρίσιμο είναι, επίσης, ότι ανακοινώθηκε από την αναφερόμενη επιχείρηση ότι δεν προβλέπεται εξαργύρωση των εισιτήριων για όσους τα έχουν ήδη προμηθευτεί και δεν επιθυμούν να παρακολουθήσουν τη συναυλία τη νέα ημέρα και στο νέο χώρο διεξαγωγής.
    Εγώ έχω ήδη αγοράσει εισιτήριο αξίας 59 με αριθμημένη θέση στην κερκίδα 27 από τον Δεκέμβριο του 2012. Η αντισυμβατική, καταχρηστική και παράνομη συμπεριφορά της αναφερόμενης επιχείρησης εντοπίζεται στα εξής σημεία: Ο νέος χώρος διεξαγωγής δεν έχει κερκίδες και αριθμημένες θέσεις. Ο νέος χώρος διεξαγωγής βρίσκεται σε άλλη πόλη (Μαλακάσα), η πρόσβαση στον οποίο απαιτεί αρκετά μεταφορικά έξοδα, δίχως δυνατότητα πρόσβασης με ΜΜΜ, συγκριτικά με το ΟΑΚΑ, το οποίο βρίσκεται στον αστικό ιστό και υπάρχει εύκολη πρόσβαση με τα ΜΜΜ. Τούτο καθιστά καταχρηστικήτην εφαρμογή του σχετικού ΓΟΣ, που δίδει το δικαίωμα στη διοργανώτρια εταιρία να αλλάξει το χώρο διεξαγωγής της συναυλίας. Ουδόλως μπορεί να υποστηριχτεί ότι ο συγκεκριμένος ΓΟΣ της δίδει το δικαίωμα να αλλάξει την πόλη διεξαγωγής της συναυλίας, όπως στην προκειμένη περίπτωση. Η διοργανώτρια εταιρία δε μου διασφαλίζει ότι θα έχω ίδια αριθμημένη θέση με την ίδια ορατότητα, γεγονός που συνεπάγεται ότι θα πρέπει να βρεθώ στο χώρο της συναυλίας από νωρίς το απόγευμα, για να διασφαλίσω καλή θέση, το οποίο αφενός δεν επιθυμώ, αφετέρου δεν έχω τη δυνατότητα να το πράξω λόγω εργασίας. Εϊναι άλλη η θέση και η ορτάτοτητα σε μια θέση κερκίδας ενός Ολυμπιακού Σταδίου, και άλλη η θέση και η ορατότητα σε μια πλαστική καρέκλα σε ένα "χωράφι". Είναι προφανές ότι η παρουσίαση του show δεν μπορεί να είναι η ίδια σε έναν χώρο μη σταδίου, διότι όλη η περιοδεία στον υπόλοιπο κόσμο θα διεξαχθεί σε στάδια και τα αρχικά δελτία τύπου της διοργανώτριας εταιρίας ανέφεραν ότι το show είναι σχεδιασμένο για στάδια. Λόγου χάρη δεν θα μπορούν να παρουσιαστούν τα ίδια εφέ με τεράστια πυροτεχνήματα σε ένα δάσος, άρα η παραγωγή δεν θα είναι εφάμιλλη με αυτή που αρχικά παρουσιάστηκε στους καταναλωτές και σε εμένα. Επίσης τα εισιτήρια των 40 που διασφάλιζαν θέση καθήμενων στις άνω κερκίδες του ΟΑΚΑ δεν διασφαλίζουν θέσεις καθήμενων στον χώρο ορθίων της Μαλακάσας. Τέλος, είναι επίσης πρόδηλο ότι στο χώρο Terra Vibe της Μαλακάσας δεν θα μπορεί να αποδοθεί το ίδιο ηχητικό αποτέλεσμα, όπως στο ΟΑΚΑ, λόγω υποδομών. Αυτοί είναι μόνον λίγοι από τους παράγοντες που οφείλετε να αξιολογήσετε. Με απλά λόγια, εγώ ως καταναλωτής, αν γνώριζα ότι η συγκεκριμένη συναυλία θα γινόταν στο Terra Vibe της Μαλακάσας αντί στο ΟΑΚΑ της Αθήνας, για όλους τους παραπάνω λόγους, και πολλούς ακόμη που δεν χρειάζεται να αναφέρω επί του παρόντος, δεν θα αγόραζα εισιτήριο, δε θα συμβαλλόμουν με την αναφερόμενη επιχείρηση και θα επέλεγα να παρακολουθήσω την επίμαχη συναυλία σε κάποιο άλλο μέρος της Ευρώπης. Τούτο, βέβαια, δεν είναι εφικτό τώρα λόγω εργασιακού μου προγραμματισμού, πρωτίστως, αλλά και διότι τα εισιτήρια στους περισσότερους από τους σταθμούς της περιοδείας της συγκεκριμένης παραγωγής ανά την Ευρώπη, αν όχι σε όλους, έχουν ήδη εξαντληθεί. Υπογραμμίζω ότι η παρακολούθηση της συγκεκριμένης συναυλίας συνιστά όνειρο ζωής για μένα, και η αντισυμβατική και καταχρηστική συμπεριφορά της αναφερόμενης επιχείρησης βλάπτει και προσβάλλει βάναυσα την προσωπικότητά μου. Επιφυλάσσομαι, λοιπόν, παντός νομίμου δικαιώματός μου για την προσφυγή μου ενώπιον των αρμοδίων Δικαστηρίων, προκειμένου να επιδιώξω την αποκατάσταση της οιασδήποτε φύσης ζημίας μου από την αναφερόμενη επιχείρηση.

    * Να μου χορηγηθει εγγράφως από την αναφερόμενη επιχείρηση ο λόγος αλλαγής του χώρου και της ημερομηνίας διεξαγωγής της συναυλίας.
    * Να μου χορηγηθούν εγγράφως από την αναφερόμενη επιχείρηση στοιχεία που αφορούν στην προπώληση εισιτηρίων για τη συγκεκριμένη συναυλία.
    * Να μου απαντήσει εγγράφως η αναφερόμενη επιχείρηση , τι ακριβώς εννοεί με το παρκάτω χωρίο από το προπαρατιθέμενο δελτίο τύπου "Λόγω της σημερινής συγκυρίας ο χώρος που είχε ανακοινωθεί αρχικά, δεν μπορεί να λειτουργήσει ώστε το καλλιτεχνικό αποτέλεσμα και η εμπειρία που καλούνται να ζήσουν οι θεατές να είναι στο μέγιστο βαθμό.", ποια δηλαδή επακριβώς είναι η σημερινή συγκυρία, και για ποιο λόγο αν διεξαγόταν η συναυλία στον αρχικώς προγραμματισμένο χώρος της, το ΟΑΚΑ, η εμπειρία που θα απολάμβαναν οι θεατές δεν θα ήταν στο μέγιστο βαθμό.
    * Να μου απαντήσει εγγράφως η αναφερόμενη επιχείρηση ΠΡΙΝ τη διεξαγωγή της συναυλίας, κατά πόσον θα υπάρχουν αριθμημένες θέσεις, ποιες είναι αυτές που αντιστοιχούν στο εισιτήριό μου, και τι ώρα θα πρέπει να βρίσκομαι στο χώρο της συανυλίας για να διασφαλίσω το ίδιο οπτικοακουστικό αποτέλεσμα.
    * Να μου απαντήσει εγγράφως η αναφερόμενη επιχείρηση κατά πόσον το show που θα παρουσιαστεί θα είναι ακριβώς, σε ποσοστό 100% το ίδιο, με το show που έχει προετοιμαστεί και θα παρουσιαστεί σε δεκάδες άλλα στάδια ανά την Ευρώπη,
    * Να της επιβληθούν οι προβλεπόμενες από το νόμο κυρώσεις λόγω αντισυμβατικής, καταχρηστικής και μη νόμιμης συμπεριφοράς της προς τους καταναλωτές

    e-tetradio.gr


    jorge
    12.07.2013, 19:20
    Νομίζω οτι οι απαιτήσεις του The Wall είναι πολύ μεγαλύτερες από αυτές μιας μπάντας 5 ατόμων. Στο The Wall πρέπει να υπάρχει και ήχος surround στο χώρο, πολλά εφέ βασίζονται σε αυτό. Πχ στο σημείο που πετάει το αεροπλάνο στο In The Flesh. Ευτυχώς και πάλι ευτυχώς λοιπον λεω εγω :)

    Οχι βεβαια για την ημερομηνία. Σπύρο να σου ευχηθώ να μετατεθεί ανώδυνα το live που έχεις την 1η Αυγούστου και να είσαι Terra Vibe.

    Επειδή δεν έχω πάει καθόλου εκεί πάνω, το γεγονός οτι υπάρχει parking για ορισμένες κατηγορίες εισητηρίων μας εξασφαλίζει; Πόση ώρα πριν είναι καλό να πάμε;
    jorge
    12.07.2013, 19:58

    Παρεπιπτόντως, σε ανοικτό χώρο στήθηκε η μεγαλύτερη σκηνή του The Wall, πέρυσι, στο Κεμπέκ, άρα ο φίλος που έγραψε την επιστολή δεν είναι ιδιαίτερα ακριβώς σε αυτά που λέει περί σταδίων κλπ:

    [ τροποποιήθηκε από τον/την jorge, 12-07-2013 19:59 ]


    sillia
    12.07.2013, 20:24

    Πολλοί έχουν κατασκηνώσει απο την προηγούμενη !

    Καλό είναι 12 η ώρα να είστε στον συναυλιακό χώρο κάπου στις 2 ανοίγει η είσοδος .

    Μισή ώρα ποδαράτο για να φτάσεις εννοείται....

    Προσοχή χρειάζεται που και πως θα παρκάρεις γιατί στο φεύγα με μεταλλικα εμείς περιμέναμε τουλάχιστον 2 ώρες για να μπορέσουμε να κουνηθούμε χαχαχχαα πλάκα είχε !!!!!!!!!!!!!!!!!

    Αν σας κλείσουν θα σας βρει το φως της μέρας {#emotions_dlg.biggrin}

    Καλά να περάσετε !!!!!!!!!!!!!


    noizreduction
    12.07.2013, 20:26

    Η Didi γενικοτερα ειναι μια εταιρια που σε μια καλη κι οργανωμενη χωρα θα ειχε κλεισει με τον τροπο που λειτουργει.

    Ειτε ειναι μια συναυλια 5 ατομων, ειτε ...5 ατομων ( γιατι καπου τοσοι ειναι οι μοσυικοι του Waters ), το ΟΑΚΑ ειναι μια χαρα χωρος. Το απεδειξαν και οι U2 αυτο, με πιο πολυπλοκη σκηνη απο τους Bon Jovi!

    Ο χωρος του Tera Vibe ΔΕΝ ειναι καλος για συναυλιες για πολλους λογους.

    Καποιοι βγαζουν χρηματα απο αυτο, ομως σε αλλες συνθηκες, απλως θα ηταν ενα τεραστιο κοτετσι κι οχι "συναυλιακος χωρος". Υποψιν, οι τεχνικοι του Waters επελεξαν το ΟΑΚΑ, οποτε δεν υπηρχε θεμα "καλου" ή "κακου" ηχου! Ομως, εαν το budget παραμενει ιδιο, τοτε υπαρχει προβλημα για το κατα ποσο ο σχεδιασμος του Ολυμπιακου Σταδιου μπορει να εφαρμοστει στο Terra Vibe!

    Οσον αφορα την καταγγελια, δεν προκειται να βρει ακρη γιατι πισω στο εισιτηριο αναγραφεται πως ο χωρος και η ημερομηνια διεξαγωγης μπορει να αλλαξει, οποτε ο εκαστοτε κατοχος ειναι ενημερος για τυχον αλλαγη!

    Ειλικρινα, στο Ελλαδισταν, εταιριουλες τυπου Didi μεγαλουργουν. Ευελπιστω στο μελλον με ολα αυτα τα καραγκιοζιλικια να μας "αποκλεισουν" απο μεγαλα events, μπας και οργανωθουμε λιγακι ως χωρα!

    EDIT: Υπολογιστε πως ανθρωποι που εκλεισαν εισιτηριο αεροπλανου απο Θεσσαλονικη ή Ηρακλειο για την ημερομηνια του ΟΑΚΑ, απλως την πατησαν, γιατι δεν επιτρεπεται ουτε η εξαργυρωση του εισιτηριου!

    [ τροποποιήθηκε από τον/την noizreduction, 12-07-2013 20:32 ]


    sillia
    12.07.2013, 20:31

    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 12.07.2013, 20:26 έγραψε...

    Ο χωρος του Tera Vibe ΔΕΝ ειναι καλος για συναυλιες για πολλους λογους.

    Καποιοι βγαζουν χρηματα απο αυτο, ομως σε αλλες συνθηκες, απλως θα ηταν ενα τεραστιο κοτετσι κι οχι "συναυλιακος χωρος"


    Δεν είναι και ο ιδανικότερος οκ ....αλλά όχι και κοτέτσι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    noizreduction
    12.07.2013, 20:33

    Ας το πουμε τοτε χωραφι οικολογικης καλλιεργειας! {#emotions_dlg.smartass}



    Για οσους εχουν παει ακομα και σε ενα απλο techno festival στα υπολοιπα Βαλκανια, θα ξερουν και θα μπορουν να συγκρινουν τις συνθηκες οργανωσης του χωρου του Terra Vibe, εναντι αλλων πιο "καλων" χωρων ;).