ελληνική μουσική
    841 online   ·  210.833 μέλη
    trelojohn
    25.11.2012, 17:34

    φυσικά το αγαπημένο μου είναι το κλασσικό πιάνο και όχι αυτες οι ηλεκτρονικές βλακιούλες...'Ομως για τον λόγο τον οποίο δεν μπορώ να βάλω πίανο στο σπίτι και οτί δεν θέλω να το κουρδίσω ποτε(μιας και δεν είμαι πιανίστας καν και ούτε θα γίνω).Για να μη μουρμουρίζω μπαίνω στο ψητό.Στο παλίο αρμόνιο χάλασαν οι ευαισθησιες σε αρκετές νότες και μου σπαν τα νεύρα...σιν το οτι θέλω να παίξω κομμάτια που να εχουν όλες τις οκτάβες και να μην περιορίζομε σε αυτες που έχει το αρμόνιο(4 νομίζω...).Οπότε θέλω την συμβουλή σας.Να αγοράσω clavinova ή stage piano;


    nasiaser
    27.11.2012, 07:44
    Πρώτα πρώτα ανάλογα με το χώρο που μπορείς να διαθέσεις... Αν σκοπεύεις να το βάλεις εκεί που τώρα έχεις το αρμόνιο σου, μάλλον πας για stage. Που απ' ότι λένε και οι γνώστες,έχεις καλους συνδυασμούς τιμής-όλων των υπολοίπων.
    trelojohn
    27.11.2012, 10:04
    κοιτα μπορω να διαθεσω χωρο για clavinova.Το θεμα ειναι τι ειναι καλυτερο;Να προσθεσω πως κανω και ηχογραφησεις οποτε θα το χρησιμοποιω και για midi.
    nasiaser
    03.12.2012, 09:54
    Νομίζω ότι με ένα ωραίο stage της Korg θα εξυπηρετηθείς μια χαρά. Απ΄ότι λένε και οι γνώστες, η Korg έχει στουντιακα μηχανήματα...
    trelojohn
    03.12.2012, 10:42
    αχα αυτο πιστεύω και εγώ, ευχαριστω για την απάντηση
    ppiano82
    27.01.2013, 18:17
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗ ΣΑΣ! ΕΧΩ ΕΝΑ Kurzweil SP88X KAI ΘΕΛΩ ΜΕ ΑΠΛΑ ΛΟΓΙΑ ( ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΓΝΩΣΤΗΣ ΑΚΟΜΑ...) ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΝΑ ΣΕΤ ΗΧΕΙΑ ΜΕ ΚΑΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ! ΤΙ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ? ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΑΛΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ?
    noizreduction
    27.01.2013, 18:48

    Τι ποσο δινεις για την αγορα του εξοπλισμου που αναφερεις; Απο εκει ξεκιναει ολη η διαδικασια αναζητησης!