ελληνική μουσική
    611 online   ·  210.851 μέλη

    Έχω γράψει ένα τραγούδι και θέλω να μάθω πώς να το προωθήσω

    Karampelas
    05.12.2012, 19:21

    Έγραψα ενα τραγούδι και θα ήθελα να μάθω πώς να το προωθήσω....Άμα μπορείτε απαντήστε μου


    axilleas23
    06.12.2012, 02:10
    Έχεις αρκετούς στίχους;
    kwstasagas
    06.12.2012, 21:05

    Παράθεση:

    Το μέλος Karampelas στις 05.12.2012, 19:21 έγραψε...

    Έγραψα ενα τραγούδι και θα ήθελα να μάθω πώς να το προωθήσω....Άμα μπορείτε απαντήστε μου



    Γράψε το σε κάμποσα αντίτυπα cd και ... μοίρασε αυτά τα αντίτυπα όπου εσύ κρίνεις : Σε τραγουδιστές, σε συνθέτες, σε ανθρώπους του χώρου, σε "κυρ διευθυντές των δίσκων" [άραγε υπάρχουν ακόμη ???] κλπ κλπ !!! Τους οποίους, θα τους βρεις στο χώρο τους [π.χ. στο καμαρίνι τους, μετά από κάποια συναυλία τους κλπ] !!! Όλο και κάτι μπορεί να γίνει, ποτέ δεν ξέρεις .... Αλλά ακόμη κι αν δεν καταφέρεις να προωθήσεις το τραγούδι σου, ενδέχεται να πάρεις γνώμες από τους ανθρώπους του χώρου !!!

    Αλλά ... γιατί δεν κάνεις μια προσπάθεια μόνος σου ??? Αν έχεις μεράκι με το γράψιμο τραγουδιών, φτιάξε καμιά μπάντα - με δυο τρεις μουσικούς - και ... παίξε τα λάιβ σε κάποια μουσική σκηνή !!! Ανέβασε και κάποιο τραγούδι σου π.χ. στο YouTube για να πάρεις μια γεύση απ' την ανταπόκριση των ακροατών .... προσπάθησε, γενικά, να το διαδώσεις μόνος σου ... Οι καιροί, ιδίως στο χώρο του τραγουδιού, είναι πολύ - πολύ δύσκολοι για να τα περιμένουμε όλα απ' τους άλλους !!!   


    Xenaki100
    15.03.2013, 20:26
    Πρώτη συμβουλή κατοχύρωση πνευματικών δικαιωμάτων! Και έπειτα ψάξε για μουσικούς , κάντε δουλειά, προσπαθήστε για live γράψτε σε στούντιο και ανεβάστε στο youtube ;)