ελληνική μουσική
    534 online   ·  210.833 μέλη

    Κατηγοριοποίηση μαθημάτων μουσικής στο e-Περιοδικό

    jorge
    08.12.2012, 01:00

    Στην ενότητα Μαθήματα Μουσικής του περιοδικού μας, θα δείτε έναν νέο τρόπο αναζήτησης, μέσω tags. Με αυτή τη δυνατότητα, μπορούμε να βρούμε κατευθείαν μαθήματα μουσικής που έχουν να κάνουν με:

    μάθημα κιθάρας

    μάθημα θεωρίας

    μάθημα φυσαρμόνικας

    ρυθμό

    ταμπλατούρα

    επεξεργασία ήχου

    κλπ

    Το ίδιο έχει γίνει και στις υπολοιπες στήλες, όπου εμφανίζονται τα πιο δημοφική tags.

    Η νεα αυτη λειτουργια θα εμπλουτιστεί περισσότερο στο μέλλον.

    Ευχαριστούμε τα μέλη και κυρίως τους Στέφανο και Φαίδωνα που επέμειναν να γίνει κάτι τέτοιο.


    STEFANOS604
    08.12.2012, 10:35

    Καλημέρα Γιώργο

    Μπράβο για την κατηγοροποίηση , πιστεύω ότι μια απ΄τις μέχρι τώρα καλύτερες βελτιώσεις της ιστοσελίδας.

    Μια ερώτηση:

    Στ Google μέχρι τώρα πχ αν έγραφες ' Μάθημα Φυσαρμόνικας' σου εμφάνιζε από το ΜΗ πρώτα διάφορες επιλογές με τίτλους 'ταραταζούμ΄που αφορούσαν όμως πχ μια ερώτηση και και ύστερα ή καθόλου ένα 'Μάθημα Φυσαρμόνικας΄.

    Εδώ θα υπάρξει βελτίωση;


    jorge
    08.12.2012, 10:42

    Εμενα βγαζει πρωτα αυτο. Λογικά πάντως θα υπάρξει επιπλέον βελτίωση στην κατάταξη.


    jorge
    08.12.2012, 15:42
    Αλλαγή: οταν κάνουμε κλικ σε ένα tag πλέον δεν μεταφερόμαστε στη σελίδα με τα tags, αλλά παραμένουμε στο περιοδικό. Όταν για παραδειγμα ειμαστε στη στηλη Μαθηματα Μουσικης και επιλεξουμε το tag "κλίμακες", τότε μας βγάζει μόνο τα άρθρα από τη συγκεκριμένη κατηγορία και όχι ότι "έχει και δεν έχει". Δοκιμάστε το :)
    STEFANOS604
    08.12.2012, 15:50
    Τώρα είναι πιο καλό γιατί πρώτα έβγαζε και τα πάντα σχετικά με το forum.
    reteos
    08.12.2012, 23:25

    Μια επισήμανση Γιώργο.Στη στήλη «μαθήματα ακορντεόν» δεν περιλαμβάνεται ( ως, κατά τη γνώμη μου, θάπρεπε) ένα ωραιότατο άρθρο: «Γνωριμία με το ακορντεόν»

     http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=News&file=article&sid=3406

     που (εκ παραδρομής προφανώς) έχει δημοσιευθεί στη στήλη «άρθρα» .  

    Παράκληση -εφόσον και εσύ εγκρίνεις- να διορθωθεί (μετακινηθεί) ,ώστε να μπορεί ο αναγνώστης ,μέσα από την πολύ χρήσιμη κατηγοριοποίηση ,να το βρίσκει εύκολα. (Ελπίζω να μην έχει αντίρρηση ο συντάκτης).


    costaspanag
    09.12.2012, 00:01
    Γιάννη φυσικά και δεν έχω αντίρρηση και σε ευχαριστώ για την επισήμανση. Το είχα δει κι εγώ, όταν πάτησα το tag "ακορντεόν". Το λάθος είναι δικό μου, γιατί το έστειλα σαν "άρθρο".
    jorge
    09.12.2012, 04:05
    Παιδιά το συγκεκριμένο δεν είναι "μάθημα μουσικής". Δεν μαθαίνει κανείς μουσική με την ανάγνωσή του, αλλά μαθαίνει για την ιστορία και τα μέρη του. Σωστά λοιπόν έχει μπει στα άρθρα.